Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Moderator: babaos

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby stanko61 » Fri Feb 04, 2011 10:27 pm

Ops, mislis, Parlotiju :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby feniks » Fri Feb 04, 2011 10:56 pm

krsta63 wrote::lol: :lol: :lol:
Nego Steva nece,pa nece da se ukljuci.Zalosno,zbog starih prica o "Pavarotiju". :D


Nisi ubedljiv...... :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Boža Jawa » Fri Feb 04, 2011 11:11 pm

sasa402 wrote:Obecavam da cu da odem do Joce i iskuckati njegovu pricu od reci do reci . Spremite se za jedno dugo putovanje (po obimu teksta) u daleku proslost (stvarno daleku kad cak ni ja onda nisam rodjen) :doh:

Zar nije lakse da se napravi video zapis (intervju) sa deda Jocom. Fiksira se bilo kakva digitalna kamera na stativ (ili telefon,foto-aparat), ti i Steva popricate sa njim, malo podpitanja ali ga uglavnom pustite da on sam prica. Mislim da je 1 sat dovoljno da se ispricaju bitne stvari. Takav video zapis je lako proslediti zainteresovanima, a ostaje kao istinski dokument i autenticno svedocanstvo o istoriji moto-trka.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby feniks » Fri Feb 04, 2011 11:28 pm

Boža Jawa wrote:
sasa402 wrote:Obecavam da cu da odem do Joce i iskuckati njegovu pricu od reci do reci . Spremite se za jedno dugo putovanje (po obimu teksta) u daleku proslost (stvarno daleku kad cak ni ja onda nisam rodjen) :doh:

Zar nije lakse da se napravi video zapis (intervju) sa deda Jocom. Fiksira se bilo kakva digitalna kamera na stativ (ili telefon,foto-aparat), ti i Steva popricate sa njim, malo podpitanja ali ga uglavnom pustite da on sam prica. Mislim da je 1 sat dovoljno da se ispricaju bitne stvari. Takav video zapis je lako proslediti zainteresovanima, a ostaje kao istinski dokument i autenticno svedocanstvo o istoriji moto-trka.


Neko je ovde rekao da Boža ne može ni da misli,zbog gipsa....upravo je demantovao neverne Tome,..bravo Božo...dobra ideja. :clap: :clap: :clap:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Boki Ar » Sat Feb 05, 2011 1:09 am

:text-goodpost: - oba gornja + ovaj ispod

sasa402 wrote:Obecavam da cu da odem do Joce i iskuckati njegovu pricu od reci do reci . Spremite se za jedno dugo putovanje (po obimu teksta) u daleku proslost (stvarno daleku kad cak ni ja onda nisam rodjen) :doh:


Veoma sam zainteresovan i voleo bih da čitamo/gledamo/slušamo priču što pre. Tehnički detalji posebno... :handgestures-thumbup:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Lemisport » Sat Feb 12, 2011 11:27 pm

Ajd onako,usput,da se malo ukljucim u razgovor,manje o pok. Parlotiju,jer o njemu imam samo neka pisanija,fotkice i rezultate.Nego,cika Jocu znam dobro,naravno iz nekog vremena,davno proslog,dok sam ja spremao motor nazalost pokojnom Miroslavu-Misi Zivkovicu.Druzili smo se i puno pricali pogotovo na trkama u Arandjelovcu.Secam se onog cuvenog navarivanja peraja na glavi cilindra zbog boljeg hladjenja,izledao je kao da je od E-90 i puno njih je pomisljalo da ga otvori,misleci da je"prljav" :D :lol: sto naravno nije bio slucaj.Eto,malo o tome,a poenta svega je sto sam hteo ja vas iz Nis da pitam:Sta je sa njegovim sinom,Miroslavom Stojadinovicem :?: :?: :?: Pitam iz razloga sto ga niko nepominje,svi velicate Stevu(koji je moj veliki prijatelj,znamo se dugo i da nenabrajam..)pozdravite ga puno!!!Secam se da je Stojadinovic puno pobedjivao.Eto,ja malo :think: Pozdrav!!! :wink:
User avatar
Lemisport
 
Posts: 127
Joined: Mon Jan 17, 2011 10:39 pm
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby krsta63 » Sun Feb 13, 2011 12:45 am

Miodrag Stojadinovic.Misa je dohvatio pecaljku i ne ostavlja je.Provociram ga da se vrati trkama,na trenutak mu bljesnu oci ali na trenutak.Imam duboko postovanje prema njemu.Dobar,suzdrzan vozac koji je postovao svoje i granice motora.Pravio je odlicne rezultate sa onim sta je vozio (hilznovani cilindri,vareni klipovi na Kreidleru....).Nikad nije bio prljav ni u voznji,ni u spremanju motora.Deda Joca je umeo da zaostaje po nekoliko krugova ne bi li se nagurao izmedju sina i onog ko ga juri.To nije bila Misina ideja.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Lemisport » Sun Feb 13, 2011 11:13 am

krsta63 wrote:Miodrag Stojadinovic.Misa je dohvatio pecaljku i ne ostavlja je.Provociram ga da se vrati trkama,na trenutak mu bljesnu oci ali na trenutak.Imam duboko postovanje prema njemu.Dobar,suzdrzan vozac koji je postovao svoje i granice motora.Pravio je odlicne rezultate sa onim sta je vozio (hilznovani cilindri,vareni klipovi na Kreidleru....).Nikad nije bio prljav ni u voznji,ni u spremanju motora.Deda Joca je umeo da zaostaje po nekoliko krugova ne bi li se nagurao izmedju sina i onog ko ga juri.To nije bila Misina ideja.


Hvala ti Krsto na odgovoru,PUNO POZDRAVI OBOJICU!E,ovako:prvo,da mu polomite te pecaljke,neka se tim sportom bave drugi,a on moze jos dosta dugo da vozi.Lepo da uzmes kotlic i evo ti recept:Stavi sto vise raznovrsnih klipova(obavezno od cvaje),dodati makar jednu radilicu(sto starija,to bolja),neki zupcanicic od menjaca..naliti dva litra visokooktanskog benzina i naravno 30-40 ml. Catrola 747(ako nemas imam ja stare zalihe).Iskljucivo taj Casrol,jer priznace svako ko je nekada davno gledao trke,da mu je taj nezaboravni miris u nosu,venama..ma u celom krvotoku!Znao sam ranije,kada je zima,zatvorim svaku pukotinu na radionici,upalim motor pola sata,turiram i sreci nigde kraja!A ovi sada klinci koriste neka sredstva(ni ime im necu pominjati,aj da kazem da se zovu OPIJATI :doh: )..Elem,da se vratim corbi..to sve krckaj na laganoj vatri sto duze uz njegovo prisustvo,a od muzike mu pusti neku rokacinu npr. Krajdlera na 15.000 O/min ili sta vec nadjes :dance: Ja ti rekoh,pa ti vidi..KADA TO POSRCE,SAM CE DA BACI STAPOVE I ETO GA U STARO JATO,GDE MU JE NARANO I MESTO!!! POZDRAV-LEMI VAS BODRI U NASTOJANJU :clap: Prijatna corba,kusajte i vi malo :lol:
User avatar
Lemisport
 
Posts: 127
Joined: Mon Jan 17, 2011 10:39 pm
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby krsta63 » Sun Feb 13, 2011 12:05 pm

:handgestures-thumbup: Dobar recept,mora da uspe,sastojci su kvalitetni.Jos Misu da nateram...Pobegne odmah.Celu ergelu im je Steva pokupio (za novac,naravno).Da je neko zlatnije vreme bacio bi on sam pecaljke.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Boki Ar » Sun Feb 13, 2011 2:10 pm

Koja je mera klipa najveća dozvoljena u 50ccm? Da li 38,5 ili?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby feniks » Sun Feb 13, 2011 2:18 pm

Boki Ar wrote:Koja je mera klipa najveća dozvoljena u 50ccm? Da li 38,5 ili?


Zavisi.....koji hod je radilica....ako misliš na 43 mm(tomos npr.),onda da.(ako misliš na ono vreme),a sada je to 10% od nominalne kubikaže.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Boki Ar » Sun Feb 13, 2011 6:09 pm

Da, to. Ako je radilica standardna onda je 38 + 10% (bušenje cilindra)?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Lemisport » Sun Feb 13, 2011 7:09 pm

Boki Ar wrote:Da, to. Ako je radilica standardna onda je 38 + 10% (bušenje cilindra)?



Bilo je 15%, otkuda sada 10% ?
User avatar
Lemisport
 
Posts: 127
Joined: Mon Jan 17, 2011 10:39 pm
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Boki Ar » Sun Feb 13, 2011 7:18 pm

Hm, nisam u pravu sa ovim gore... ili jesam? :? 50ccm + 10% pa ti računaj koliko smeš da izbušiš...
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Istina ili mit (da ne kažem izmišljotina)

Postby Lemisport » Sun Feb 13, 2011 8:24 pm

Boki Ar wrote:Hm, nisam u pravu sa ovim gore... ili jesam? :? 50ccm + 10% pa ti računaj koliko smeš da izbušiš...


Boki Boki..jel nam ti to spremas neko iznadjenje za ovu sezonu, a mi o tome nista neznamo :?: Ajd ovi sa strane,ali meni neces da se ispovedis :think: Meni :character-oldtimer: Ee..tu mi nisu cista posla :hand: Ma bre METNI klip 44 i samo njiskaj :dance: Kako sam ih ja u staroj Jugi sve odrao,na tomos cilindar od krajdlera,klip 45,mikuni 30...SVE LEGALNO :whistle: :D
User avatar
Lemisport
 
Posts: 127
Joined: Mon Jan 17, 2011 10:39 pm
Location: Aranđelovac

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron