Sta odlikuje sampiona

Moderator: babaos

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 3:00 pm

babaos wrote:Odlično je administrator postavio korelacije sa drugim sportovima.To me podsjetilo na moguću korelaciju sa Slikarstvom.Razne su tehnike slikaru koji je ambiciozan i želi uspjeh na raspolaganju: crtež(olovkom ugljenom),akvarel,pastel,tempera,gvaš,acryl,ulje i pitanje je koja je tehnika najvažnija i najcjenjenija i kako se može biti najbolji ili sportskim rječnikom prvi...,Svaka od nabrojanih tehnika daje umjetniku mogućnost da se izrazi na najbolji način.Ali u praksi najcjenjenija je ipak tehnika ulje na platnu.I nikad među citatima o najboljim uradcima(izložbe,monografije,enciklopedije) nije bilo akvarela i crteža nego uglavnom ulja.Interesantno ali i objašnjivo.

I ja sam ovog misljenja.Kao sto je olovka ulazak u slikarstvo,tako su i male kubikaze smisljene za ulazak u motosport.Klinci se uce osnovima voznje u ovim kategorijama.Kako peku zanat prelaze na vece motore.Normalno je da teze "Kraljevskoj" klasi (ulje).Zbog toga sam u ranijem pisaniju nazvao pobednike u "nizim" klasama sampioncicima.Problem je sto neki vozaci ne zele da prelaze u vece klase (strah od brzine?).Osuce paljbu po meni stari mali sampioni ali nisu u pravu.Boks je surov prema gabaritima i tezini sportiste.Muva koliko god se kurcila nista ne moze super teskasu.Moto Classic makar kompenzuje telesne razlike,imaju izbor (recimo 2T 350 I 4T 750).
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 3:04 pm

babaos wrote:babaos je samo iznio neke nedoumice i na kraju krajeva svoje kontraverzno mišljenje.Drugi isto misle poput tebe,bože jawe(uskrsnuo),zell99...kad se nagomilaju navodi i mišljenja nametnut će se i neko opće prihvatljivo mišljenje...,


....ova rečemica obećava evolutivnu promenu u mišljenju,što je jako dobro,a osim toga,dobro je što znamo da ćeš prihvatiti opšte prihvatljivo mišljenje... :clap:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 3:09 pm

babaos wrote:
feniks wrote:
Zel99 wrote:".......Biti sampion sveta u kartingu je skoro isto toliko tesko kao i u formuli1 (vecina sampiona F1 je bila i u kartingu), ali to skoro nikoga ne interesuje. Broji se F1 bas zbog mnogo veceg rizika koji nosi u sebi.............."



...pa i što je još važnije,...većeg komercijalnog dobitka....




Mislim da ovo daje novu dimenziju ovoj raspravi...,



Zajeban si ti.....pravi piroman... : :D :whistle:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 3:19 pm

krsta63 wrote:I ja sam ovog misljenja.Kao sto je olovka ulazak u slikarstvo,tako su i male kubikaze smisljene za ulazak u motosport.Klinci se uce osnovima voznje u ovim kategorijama.Kako peku zanat prelaze na vece motore.Normalno je da teze "Kraljevskoj" klasi (ulje).Zbog toga sam u ranijem pisaniju nazvao pobednike u "nizim" klasama sampioncicima.Problem je sto neki vozaci ne zele da prelaze u vece klase (strah od brzine?).Osuce paljbu po meni stari mali sampioni ali nisu u pravu.Boks je surov prema gabaritima i tezini sportiste.Muva koliko god se kurcila nista ne moze super teskasu.Moto Classic makar kompenzuje telesne razlike,imaju izbor (recimo 2T 350 I 4T 750).


Cenim tvoje mišljenje i mogu u osnovi da se složim sa dosta toga,ti barem izjednačavaš titulu(jeste da malo tepaš nižim klasama),ali ih bar isto oslovljavaš.
Međutim tvoja naznačena kvalifikacija,ili pitanje koje si postavio,pokvarila je tvoj rezime.To se može postaviti i obrnuto.Ipak se na stazi vidi ko je koliko hrabar i ko se koliko plaši,zar ne? :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby stanko61 » Sat Jan 08, 2011 3:30 pm

Problem je sto neki vozaci ne zele da prelaze u vece klase (strah od brzine?) :lol: :lol: :lol:
daj krsto, ne budi smesan, :D
ti mali motori su, na stazi, brzi od mnogih velikih motora :D
mali motor se i vozi zato, sto je pokretljiviji i brzi u krivinama, :lol:
ponekad i na pravcu
razmisli i objavi ako smes ,, koliko ide tvoj motor na pravcu? :lol:
koliko ide 50 cc na pravcu? proveri na internetu,
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 3:37 pm

Pored dubine dzepa(na zalost),znanja u spremanju motora,znanja voznje motora vrlo bitan trenutak je i hrabrost.To su komponente koje razlikuju prvo mesto od petnaestog.I to u svakoj klasi.Postoji jos jedna,mozda najbitnija mudrost (citaj pamet) vozaca.Sad sve to trebamo da smuckamo u pravoj razmeri da bi dobili sampiona.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 3:41 pm

stanko61 wrote:Problem je sto neki vozaci ne zele da prelaze u vece klase (strah od brzine?) :lol: :lol: :lol:
daj krsto, ne budi smesan, :D
ti mali motori su, na stazi, brzi od mnogih velikih motora :D
mali motor se i vozi zato, sto je pokretljiviji i brzi u krivinama, :lol:
ponekad i na pravcu
razmisli i objavi ako smes ,, koliko ide tvoj motor na pravcu? :lol:
koliko ide 50 cc na pravcu? proveri na internetu,

Tvoj motor ide 135 na pravcu.Moj sa skracenim prenosom 175.
Naravno to nije nikakav parametar,ti si sampioncic a ja tek treci :D
Attachments
sumo-wrestling-size-does-matter.jpg
sumo-wrestling-size-does-matter.jpg (23 KiB) Viewed 3709 times
Last edited by krsta63 on Sat Jan 08, 2011 3:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 3:50 pm

krsta63 wrote:Pored dubine dzepa(na zalost),znanja u spremanju motora,znanja voznje motora vrlo bitan trenutak je i hrabrost.To su komponente koje razlikuju prvo mesto od petnaestog.I to u svakoj klasi.Postoji jos jedna,mozda najbitnija mudrost (citaj pamet) vozaca.Sad sve to trebamo da smuckamo u pravoj razmeri da bi dobili sampiona.


...ja bih tu dodao još neke osobine,koje nisu tehničke,a koje odaju sliku pravog šampiona.......
.....skromnost,...moralnost,....dobar i korektan odnos sa kolegama i javnošću,...poznavanje kulture ponašanja. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 3:51 pm

Kasijus Klej?
Ulazimo u pricu ko je kakav covek a ne sampion.Mada..ako suvise respekta (ovde mislim na strah) ima trkac prema trenutnim sampionima nikad nece i on postati.
Last edited by krsta63 on Sat Jan 08, 2011 3:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby stanko61 » Sat Jan 08, 2011 3:54 pm

krsta63 wrote:Kasijus Klej?

:lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby stanko61 » Sat Jan 08, 2011 3:58 pm

:lol:
Tvoj motor ide 135 na pravcu.Moj sa skracenim prenosom 175.
Naravno to nije nikakav parametar,ti si sampioncic a ja tek treci :D
demanti
imam 2 motora :D
1. 135 skoro, al ajd tacno :D
2. malo vise :lol: koliko,,,, javicu ti kad otopli :lol:
podmazi tockove :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 4:01 pm

Rado,stoperica je neumoljiva,ljulja mitove o sampionima.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 4:02 pm

krsta63 wrote:Kasijus Klej?
Ulazimo u pricu ko je kakav covek a ne sampion.Mada..ako suvise respekta (ovde mislim na strah) ima trkac prema trenutnim sampionima nikad nece i on postati.


Grešiš.....pravog šampiona krase i ove osobine,zato imaš i među šampionima razlike....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby krsta63 » Sat Jan 08, 2011 4:05 pm

Jeste,dal je voljen ili ne.
Frejzera vise postujem kao licnost,svaka cast,COVEK.Al mu je Ali razbijao glavu vise puta.
Last edited by krsta63 on Sat Jan 08, 2011 4:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta odlikuje sampiona

Postby feniks » Sat Jan 08, 2011 4:08 pm

krsta63 wrote:............................................Moj sa skracenim prenosom 175.


U jebote, :shock: ...pa tebi ide skoro ko moj GT :o ...moraću još da budžim... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron