Sta je bilo nekad...

Moderator: babaos

Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Sun Nov 14, 2010 1:52 am

Da BožaJawa nije uvek vozio samo Jawu evo i nekih fotografija kao dokaz.
Ovu temu posebno posvećujem G. Babaosu jel' on posebno voli ovakve stvarčice.
Imao sam čast i zadovoljstvo da vozim ovu napravu na Prvenstvu Jugoslavije 1981-84: HARRIS YAMAHA TZ 250 (U originalu je bila 350). Kupio je od jednog našeg gasterbajtera iz Nemačke, a tamo došla iz Engleske, navodno vozio Mortimer na Manu? Najkraće: Perfektan ram, ceo hromiran, umetnički varovi, cevi Reynolds 531, Dymag magnezijumske felne, 3 Lokida, amortizer DeCarbon(koji se mogao štelovati u vožnji), napred Cheriani i šta sve ne...Zaista neverovatan ugodjaj voziti ovakav motocikl. Jedina mana: pretežak za agregat 250. U prilogu idu 4 fotke, najdonja: Grobnik 1981, vidi se levo i Gedza.
Image
Image
Image
Image
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 2:21 am

A kako si prekjuce napljuvao cvaje!?
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Sun Nov 14, 2010 10:09 am

Zel99 wrote:A kako si prekjuce napljuvao cvaje!?

Jaaaaa??????
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 10:37 am

by Boža Jawa » 10 Nov 2010, 20:49
krsta63 wrote:
2T:360 stepeni jedan ciklus
4T:720 stepeni jedan ciklus
Mozda bi ti bilo draze da na 2T stave limitator na 5000.

Ma znam to, ali što odmah nisu napravili neko ograničenje, u startu cele priče. Tako je bilo sa Vankel motorima.
Ja sam prvu trku vozio 1976, bilo je prepuno Morinija, Dukatija, po neki Motobi i Honda. Pojavile su se Jamahe i svi su oni u trenu iščezli. Najgore u svemu što niko nije mogao više da proda svoj trkački motor.
Sad je to "kao" ispravljeno, napravljena neka hibrid varijanta sa klasama A,B,C,D,E,F,G (ne snalazimo se ni mi koji vozimo) i treba da bude logično da ja sa Jawom 350 budem u klasi sa Laverdom 1000, Hondom 750 ili Tritonom. Znam da nam teba masovnost, al' ipak...Zašto uopšte nešto limitirati kad je dobro?


Java 350 protiv Laverde, Tritona, Honde nema sta da trazi, ali Yamaha TZ (pa cak i naturpijani RD)350 je vec druga prica.
Do sada su glavni kriterijumi za klasiranje u moto sportu: kubikaza, 2t-4t, turbo, a tek onda broj cilindara i mozda jos neki drugi parametar. Dakle Jawa i Yamaha su skoru uopste ne razlikuju, jedino sto je Yamaha bolja na trkama, a Jawa na njivama i preoranim putevima ex istocnog bloka.
Ko bi celom svetu udovoljio
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 10:45 am

Mislim da je ova tema prekretnica na ovom Forumu i valiko osvježenje.Točno je da nisam znao kakva je tvoja moto biografija ali sam se uvijek pitao.Viđao sam te na THCR-u u zavojima "Ago"i "Hass"i vidjelo se je da je originalan rukopis.Tvoja kvalitetna ljudska osobnost došla je još više do izražaja kad si sjeo na običnu jawu i malog NSU-a i družio se sa nama.Sad kad vidim ove fotke klanjam se i čast mi je s tobom raspravljati.Čitat ću i pisati u ovom topicu s velikim zadovoljstvom.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 5:19 pm

Nisam ni ja dugo znao za Bozino trkacko iskustvo, ali sam jednom prilikom vozeci iza njega jasno video da motor nije vozio samo po ulici.
Definitivno zasluzuje bolji prevoz i mislim da bi mozda kolektivno mogli da uticemo na njega, pa i da mu pomognemo. U svakom slucaju to bi bilo dobro za sve.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Sun Nov 14, 2010 7:46 pm

Zel99 wrote:Nisam ni ja dugo znao za Bozino trkacko iskustvo, ali sam jednom prilikom vozeci iza njega jasno video da motor nije vozio samo po ulici.
Definitivno zasluzuje bolji prevoz i mislim da bi mozda kolektivno mogli da uticemo na njega, pa i da mu pomognemo. U svakom slucaju to bi bilo dobro za sve.

Hvala prijatelji, trkaćemo se valjda i dalje.
Nego, ono za kubikažu izgleda da nisam dobro shvaćen. Meni je samo krivo (kao velikom zaljubljeniku 2T) što sa svetskih moto-trka 2T istrebljuju kao Indijance i zatvaraju u rezervate. Mi to samo kopiramo. A sve se to radi ne zato što su 2T prevazideni nego ko zna zbog čega. Ali ostaće valjda večito u moto-klasiku.
Nego ima jedan sajt koji drže neki moji drugari, na jednom od foruma je bila otvorena tema "fotografije sa moto-trka" pa su bukvalno bili zatrpani sa fotkama od 1950 do danas (ima tu i dosta mojih slika). Pošto znam da je krajnje nepopularno reklamirati druge forume na domaćim, ne bih da ga imenujem ali ako nekoga privatno interesuje da pogleda poslaću mu adresu. Nešto razmišljam da i ovde može da se otvori neka slična foto-arhiva pa nek kači ko šta ima, samo slike sa nazivom i bez posebnih komentara. To bi možda moglo i u temi moja prva trka, ali mnogi koji nisu vozili raspolažu odličnim materjalom pa nemaju gde da ga okače.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 8:05 pm

Slobodno daj link za taj forum. Reklame takve vrste u nasem slucaju nikad dosta.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Marko » Sun Nov 14, 2010 9:34 pm

Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Sun Nov 14, 2010 10:03 pm

Marko wrote:http://www.automototrke.net/forum/viewtopic.php?t=3216

E hvala, ipak to mora da se pita. Mislim da bi moglo slično i na ovom forumu (hronološki tu negde do raspada Juge) Ja sam vozio neke trke u Vršcu krajem sedamdesetih. Mora da imate u arhivama nešto od toga?
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta je bilo nekad...

Postby krsta63 » Sun Nov 14, 2010 10:20 pm

Bozu znam jos iz `onog` vremena.Nastavak nadimka mi je bio cudan jer ga povezujem sa drugim motorima.Skoro sam u nekoj poruci napisao `kad porastem bicu Boza` sto sam i zeleo kao klinac.Rado bi pomogao na bilo koji nacin u nalazenju motora za Bozu.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Sta je bilo nekad...

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 10:26 pm

Boža Jawa wrote:
Zel99 wrote:Nisam ni ja dugo znao za Bozino trkacko iskustvo, ali sam jednom prilikom vozeci iza njega jasno video da motor nije vozio samo po ulici.
Definitivno zasluzuje bolji prevoz i mislim da bi mozda kolektivno mogli da uticemo na njega, pa i da mu pomognemo. U svakom slucaju to bi bilo dobro za sve.

Hvala prijatelji, trkaćemo se valjda i dalje.
Nego, ono za kubikažu izgleda da nisam dobro shvaćen. Meni je samo krivo (kao velikom zaljubljeniku 2T) što sa svetskih moto-trka 2T istrebljuju kao Indijance i zatvaraju u rezervate. Mi to samo kopiramo. A sve se to radi ne zato što su 2T prevazideni nego ko zna zbog čega. Ali ostaće valjda večito u moto-klasiku.
Nego ima jedan sajt koji drže neki moji drugari, na jednom od foruma je bila otvorena tema "fotografije sa moto-trka" pa su bukvalno bili zatrpani sa fotkama od 1950 do danas (ima tu i dosta mojih slika). Pošto znam da je krajnje nepopularno reklamirati druge forume na domaćim, ne bih da ga imenujem ali ako nekoga privatno interesuje da pogleda poslaću mu adresu. Nešto razmišljam da i ovde može da se otvori neka slična foto-arhiva pa nek kači ko šta ima, samo slike sa nazivom i bez posebnih komentara. To bi možda moglo i u temi moja prva trka, ali mnogi koji nisu vozili raspolažu odličnim materjalom pa nemaju gde da ga okače.



Samo ti stavi taj link.Bez potrebe se plašiš da nebi bilo korektno.gledao sam to i tamo si bio aktivan na problematici foto dokumenata.Ovdje na forumu je već postavljen topic "foto moto"u jednom od podforuma.Ja sam to postavio...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Marko » Mon Nov 15, 2010 2:57 pm

Boža Jawa wrote:
Marko wrote:http://www.automototrke.net/forum/viewtopic.php?t=3216

E hvala, ipak to mora da se pita. Mislim da bi moglo slično i na ovom forumu (hronološki tu negde do raspada Juge) Ja sam vozio neke trke u Vršcu krajem sedamdesetih. Mora da imate u arhivama nešto od toga?


Bice jos...Imam na diapozitivima, pa cu prebaciti...
Attachments
trkavrsac.JPG
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Mon Nov 15, 2010 10:16 pm

U ovo je ekstra. Klasa 175 ali ne znam koja je godina. Ja se sećam da je bila gadna kiša dok sam vozio. Mislim da je bila 1977. Najbolje je kad su fotke ili slajdovi u koloru, onda se lakše setimo ko je ko.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Sta je bilo nekad...

Postby Boža Jawa » Tue Nov 16, 2010 11:12 pm

krsta63 wrote:Skoro sam u nekoj poruci napisao `kad porastem bicu Boza` sto sam i zeleo kao klinac.

Nemoj Krsta. Imam 107 kg. Ne bi ti to nikako prijalo :)
Kad bi klase bile do 70, do sto i preko sto (super-teška) mislim da bih imao dobre šanse.
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron