Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Moderator: babaos

Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Fri Nov 12, 2010 9:50 pm

Vjerujem do sad još nije bilo sistematske rasprave o classicu ovako javno,iskreno i dobronamjerno.Vjerujem da je rasprava moguća.Pozivam Željka Cvjetičanina da bude uvodničar...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Fri Nov 12, 2010 10:04 pm

Gledam to sa strane i mislim da nema više onog početnog zajedništva i entuzijazma.Kad sam razmišljao o svim modalitetima vašeg natjecanja zaključio sam da bi sa malo dobre volje moglo biti puno bolje od sadašnjeg stanja.Pokušajte nesebično razmišljati i pišite...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby krsta63 » Fri Nov 12, 2010 10:08 pm

:handgestures-thumbupright:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sat Nov 13, 2010 12:16 am

Bio sam 2002 g.na vašoj prvoj utrci na brijegu u Vršcu.To je bila svečanost.Na sve strane osmjeh,sreća,zadovoljstvo,entuzijazam...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby boba » Sat Nov 13, 2010 1:16 pm

babaos wrote:Bio sam 2002 g.na vašoj prvoj utrci na brijegu u Vršcu.To je bila svečanost.Na sve strane osmjeh,sreća,zadovoljstvo,entuzijazam...,

Tas idila je kratko trajala jos dve godine, na zalost; - organizovali smo saveze i prvenstvo.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 1:15 am

babaos wrote:Bio sam 2002 g.na vašoj prvoj utrci na brijegu u Vršcu.To je bila svečanost.Na sve strane osmjeh,sreća,zadovoljstvo,entuzijazam...,


Uvek je bilo teze odrzati nesto u zivotu nego jednom postici cilj.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 1:23 am

Mali Caca wrote:a sada svako selo ima savez i prvenstvo sa tri motora u svim klasama ......... :naughty:


Ne znam zasto imam osecaj da je u tvojim komentarima to selo uvek Vrsac. Posto zapad voli statistiku, stavi to selo u tabelu i pokusaj da nadjes procenat doprinosa moto klasiku po glavi stanovnika.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 1:59 am

Tko je ovdje na forumu mjerodavan da konstatira trenutno stanje i to da elaborira u kratkim crtama...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 2:01 am

Mali Caca wrote:a sada svako selo ima savez i prvenstvo sa tri motora u svim klasama ......... :naughty:



Nema svako selo savez ali imaju čak dva.Jedan je previše u to sam siguran...,volio bi znati koja je to glava smislila drugi nelegalni i neregularni savez koji sa sportom nema veze jer nije umrežen u evropsku i svjetsku moto federaciju pa je smiješno dijeliti nacionalne titule vozačima u gotovo nikakvoj konkurenciji i time naglašavati svu komičnu situaciju u kojoj je zaglavio Classic.
Last edited by babaos on Sun Nov 14, 2010 2:18 am, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 2:06 am

babaos wrote:Vjerujem do sad još nije bilo sistematske rasprave o classicu ovako javno,iskreno i dobronamjerno.Vjerujem da je rasprava moguća.Pozivam Željka Cvjetičanina da bude uvodničar...,


Hvala na pozivu. Mozda nisam previse raspolozen i koncetrisan da dam neku uvodnu rec, ali posto osecam da potencijalnih interesenata ima vise nego sto je bilo u poslednje vreme pokusacu ad kazem nesto.

2002. je godina je u Srbiji vazila za prve godine preporoda posle vrlo sumornih vremena sankcija, ratova i uopste loseg zivota. Malo smo stali na noge, lagano poceli da zaboravljamo lose stvari i samim tim dobili neku novu energiju i polet. Na kraju krajeva bili smo i skoro deceniju mladji. Ideje su se radjale pa se polako od vec ustaljenih i sve vise monotonih moto skupova preslo na nesto novo. Kao i uvek na pocetku su entuzijazam i medjusobna tolerancija bili na visokom nivou. Produkt toga je THCR 2002. Prvi dogadjaj je prosao vrlo uspesno, pa su se cak i prvobitni skeptici ukljucili u pricu. To joj je dalo zamah za jos dve naredne godine (2003 i 2004).

Vec 2005 koja je prvi put kroz organizaciju i kruzne trke i pored velike zastupljenosti takmicara na povrsinu izbacila i neke narastajuce probleme. Tikva je pocela da puca. Dotadasnji veliki prijatelji Buca i Draguljce su poceli ozbiljno da se razilaze. Buca izlazi iz price, a Draguljce krece u pohod ka "svetskom prvenstvu".Prica dosta menja sadrzaj, nekima to odgovara nekima ne , ali je vecina jos uvek tu. 2006. se oseca veliki pad.Kod nas u Vrscu cak totalan, jer je to godina u kojoj od pocetka klasika nije organizovana vrsacka trka. 2007. kroz SMK-Klasik pregrupisani vracamo se u pricu, ponovo se organizujemo i dogovaramo sa ostalim klubovima i zajednicki strvaramo mozda i najuspesniju sezonu.

Ipak sva ova desavanja idu uz prilican napor nekolicine ljudi. Takve stvari se kad tad osvete. Cim neko poklekne ili pretera poremecaji su sve tezi. Pokusaj sa MSS-om je u tom periodu doziveo debakl, koliko zbog nezainteresovanosti tadasnjih funkcionera MSS-a toliko mozda i zbog nerealnih zelja nasih portparola.To ostavlja bljutav ukus u ustima vecine i mnogi do tada stalni ucesnici ovih manifestacija vise ne nalaze zadovoljstvo u njima.
Pored svega dolaze jos teza vremena. Smanjene ekonomske mogucnosti mnogima bivaju nepremostiva prepreka.

S druge strane prica sa podmlatkom nije isla tako glatko kako se to u prvi mah ucinilo. Klinci i mladji clanovi bi rado da voze ako im neko namesti motor, odveze ih na trku, sipa im gorivo. Pa cesto ni to nije dovoljno. Nije tu greska samo u nama. To je problem globalne prirode. Danasnji majstori su mnogo vise sastavljaci nego stvaraoci, a za stare motore ne postoji carobni stapic. Tu ima da se srafi i srafi. Japanac iako ima sva cuda ovog sveta i dalje katanu rucno kuje.

To je stvar kulture i tradicije. Mi tu ne mozemo mnogo, ostaje nam samo da licnim primerom nekoga privucemo. Nekoga ko moze da shvati da je ovo nesto vise od pukog jurcanja i skupljanja limenih pehara.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 2:26 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:Vjerujem do sad još nije bilo sistematske rasprave o classicu ovako javno,iskreno i dobronamjerno.Vjerujem da je rasprava moguća.Pozivam Željka Cvjetičanina da bude uvodničar...,


Hvala na pozivu. Mozda nisam previse raspolozen i koncetrisan da dam neku uvodnu rec, ali posto osecam da potencijalnih interesenata ima vise nego sto je bilo u poslednje vreme pokusacu ad kazem nesto.

2002. je godina je u Srbiji vazila za prve godine preporoda posle vrlo sumornih vremena sankcija, ratova i uopste loseg zivota. Malo smo stali na noge, lagano poceli da zaboravljamo lose stvari i samim tim dobili neku novu energiju i polet. Na kraju krajeva bili smo i skoro deceniju mladji. Ideje su se radjale pa se polako od vec ustaljenih i sve vise monotonih moto skupova preslo na nesto novo. Kao i uvek na pocetku su entuzijazam i medjusobna tolerancija bili na visokom nivou. Produkt toga je THCR 2002. Prvi dogadjaj je prosao vrlo uspesno, pa su se cak i prvobitni skeptici ukljucili u pricu. To joj je dalo zamah za jos dve naredne godine (2003 i 2004).

Vec 2005 koja je prvi put kroz organizaciju i kruzne trke i pored velike zastupljenosti takmicara na povrsinu izbacila i neke narastajuce probleme. Tikva je pocela da puca. Dotadasnji veliki prijatelji Buca i Draguljce su poceli ozbiljno da se razilaze. Buca izlazi iz price, a Draguljce krece u pohod ka "svetskom prvenstvu"
.Prica dosta menja sadrzaj, nekima to odgovara nekima ne , ali je vecina jos uvek tu. 2006. se oseca veliki pad.Kod nas u Vrscu cak totalan, jer je to godina u kojoj od pocetka klasika nije organizovana vrsacka trka. 2007. kroz SMK-Klasik pregrupisani vracamo se u pricu, ponovo se organizujemo i dogovaramo sa ostalim klubovima i zajednicki strvaramo mozda i najuspesniju sezonu.

Ipak sva ova desavanja idu uz prilican napor nekolicine ljudi. Takve stvari se kad tad osvete. Cim neko poklekne ili pretera poremecaji su sve tezi. Pokusaj sa MSS-om je u tom periodu doziveo debakl, koliko zbog nezainteresovanosti tadasnjih funkcionera MSS-a toliko mozda i zbog nerealnih zelja nasih portparola.To ostavlja bljutav ukus u ustima vecine i mnogi do tada stalni ucesnici ovih manifestacija vise ne nalaze zadovoljstvo u njima.
Pored svega dolaze jos teza vremena. Smanjene ekonomske mogucnosti mnogima bivaju nepremostiva prepreka.

S druge strane prica sa podmlatkom nije isla tako glatko kako se to u prvi mah ucinilo. Klinci i mladji clanovi bi rado da voze ako im neko namesti motor, odveze ih na trku, sipa im gorivo. Pa cesto ni to nije dovoljno. Nije tu greska samo u nama. To je problem globalne prirode. Danasnji majstori su mnogo vise sastavljaci nego stvaraoci, a za stare motore ne postoji carobni stapic. Tu ima da se srafi i srafi. Japanac iako ima sva cuda ovog sveta i dalje katanu rucno kuje.

To je stvar kulture i tradicije. Mi tu ne mozemo mnogo, ostaje nam samo da licnim primerom nekoga privucemo. Nekoga ko moze da shvati da je ovo nesto vise od pukog jurcanja i skupljanja limenih pehara.



Da i ja imam osjećaj da je tu sve počelo.To što si rekao svima je poznato.Nas zanima ono što nije išlo prema van.Znam da je Draguljče tad prije 6 godina otišao u Vršac da razgovara sa Bucom u vezi pravilnika.Nisu se usuglasili i Draguljče je ustao rekao Buci da se napuši kurca i otišao u Beograd.Pretpostavljam da si sve to znao pa bi bilo zanimljivo čuti tvoje nesebične komentare.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 2:32 am

babaos wrote:Da i ja imam osjećaj da je tu sve počelo.To što si rekao svima je poznato.Nas zanima ono što nije išlo prema van.Znam da je Draguljče tad prije 6 godina otišao u Vršac da razgovara sa Bucom u vezi pravilnika.Nisu se usuglasili i Draguljče je ustao rekao Buci da se napuši kurca i otišao u Beograd.Pretpostavljam da si sve to znao pa bi bilo zanimljivo čuti tvoje nesebične komentare.



Mislim da nije previse vazno ko je kome sta konkretno rekao. Cak se tacno i ne secam, ali poenta je u sudaru dve sujete. U njihovom slucaju na podijumu je bilo mesta samo za jednoga.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 2:38 am

Kakvi god da su događaji bili i razlozi za nesporazume nitko nije trebalo da ima ekskluzivno pravo razarati ono što baštini većina vozača.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby babaos » Sun Nov 14, 2010 2:43 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:Da i ja imam osjećaj da je tu sve počelo.To što si rekao svima je poznato.Nas zanima ono što nije išlo prema van.Znam da je Draguljče tad prije 6 godina otišao u Vršac da razgovara sa Bucom u vezi pravilnika.Nisu se usuglasili i Draguljče je ustao rekao Buci da se napuši kurca i otišao u Beograd.Pretpostavljam da si sve to znao pa bi bilo zanimljivo čuti tvoje nesebične komentare.



Mislim da nije previse vazno ko je kome sta konkretno rekao. Cak se tacno i ne secam, ali poenta je u sudaru dve sujete. U njihovom slucaju na podijumu je bilo mesta samo za jednoga.



Itekako je važno.Pa to objašnjava neke stvari.Koja je tvoja uloga bila u tim događajima pošto je poznato da si uvijek od početkakao uostalom i sad bio nezaobilazna karika...,Otvori dosje...,Ništa mi nemožemo promijeniti u običnoj forumskoj komunikaciji ali možda bacimo malo svjetla na neke zanimljive momente...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Classic/utrke/pravilnici/vozači/motocikli

Postby Zel99 » Sun Nov 14, 2010 3:26 am

babaos wrote:
Zel99 wrote:
babaos wrote:Da i ja imam osjećaj da je tu sve počelo.To što si rekao svima je poznato.Nas zanima ono što nije išlo prema van.Znam da je Draguljče tad prije 6 godina otišao u Vršac da razgovara sa Bucom u vezi pravilnika.Nisu se usuglasili i Draguljče je ustao rekao Buci da se napuši kurca i otišao u Beograd.Pretpostavljam da si sve to znao pa bi bilo zanimljivo čuti tvoje nesebične komentare.



Mislim da nije previse vazno ko je kome sta konkretno rekao. Cak se tacno i ne secam, ali poenta je u sudaru dve sujete. U njihovom slucaju na podijumu je bilo mesta samo za jednoga.



Itekako je važno.Pa to objašnjava neke stvari.Koja je tvoja uloga bila u tim događajima pošto je poznato da si uvijek od početkakao uostalom i sad bio nezaobilazna karika...,Otvori dosje...,Ništa mi nemožemo promijeniti u običnoj forumskoj komunikaciji ali možda bacimo malo svjetla na neke zanimljive momente...,


Mislim da su problemi bili vrlo licne prirode (tacno je da sam ja imao dosta udela u ukupnoj prici i da sam narocito u tehnickom pogledu bio Bucina desna ruka). Buca je osetio da Draguljce ima ambiciju da povede kolo sto mu nikako nije odgovaralo, pogotovo sto je shvatio da u takmicarskom domenu nije dovoljno jak. Draguljce je svoju lidersku ulogu zeleo bilo kao takmicar, bilo kao funkcioner ili sponzor.

Sada cu reci nesto sto mozda ne znas ali naslucujes. Naime kada je Kruca (Milan Krucican) pao na brdu i povredio kicmu. nakon ozdravljenja je sa Zeljkom Pupavcem kao prijateljem i advokatom otisao do osiguravajuceg drustva radi odstete. Zacudili su se koliko je ona mala. Naime, prilikom placanja startnine mnogo manji iznos je bio namenjen za osiguranje nego sto je to bilo ranije dogovoreno. Dakle tu je isplivala jedna prljavstina, a Kruca i Pupavac su postali persone non grata u klubu Gedeon Alfa. Ne znavsi za ovu pricu oko osiguranja trazio sam da se sastane klupska skupstina i da vidimo u cemu je problem sa gore navedenom dvojicom. Tu sam i ja postao persona non grata cime je Buca dao do znanja da je On klub Gedeon Alfa i da to nije udruzenje gradjana. Tada sam mu se zahvalio i u narednoj sezoni izvadio takmicarsku licencu kod Draguljceta iz prostog razloga sto sam tamo znao dosta ljudi i sto me je jedan od njih pitao da li da mi uradi licencu. Dakle moj odlazak iz Gedeon Alfa je bio iskljucivo licne prirode.
Zbog mogucih raznih tumacenje ja i danas nisam voljan da olako iskazujem pripadnost nekome. Stoga sam i pristalica stanovista da pripadnost klubu nije obavezujuca za ucesce u trci. Nije mali broj ljudi koji me je to kao organizatora u vise navrata pitalo prilikom prijavljivanja za trku.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Next

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron