Чувајмо моторе у Србији!!!

Moderator: babaos

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Aug 13, 2013 4:06 am

Moram priznati da su me ovi dušmani baš iznenadili...
Poslali su mi neke sličice... Koja je ovo kombinacija: REX, Kurir od jučer i Bilje...

Image

Image

Mislim da nakon ovih sličica svaki daljnji komentar nema smisla...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Aug 13, 2013 4:16 am

igor wrote:Pa dobro, ali vojni rok u JNA se priznavao i u novim drzavama, tj. niko nije isao jos jednom u vojsku :D . Osim mozda po osnovu mobilizacije, ali to je druga prica.


Ovo ćemo lijepo preseliti u kafanu...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Tue Aug 13, 2013 9:31 am

:D :D :D :D :D :D bozo svaka cast sto si sacuvao papire od kupovine harisa, mogao bi da napravis dobro delo pa da se dogovorimo :D :D :D :D reksa sam hteo da kupim jos pre olija , iako nisam imao nasta da ga ugradim. sad sam hteo da ga kupim i da ga poklonim predsedniku draguljhcetu za njegov muzej koji planira da oformii. ali jbg. bice jos eksponata.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Tue Aug 13, 2013 12:23 pm

baba zaneti wrote::D :D :D :D :D :D bozo svaka cast sto si sacuvao papire od kupovine harisa, mogao bi da napravis dobro delo pa da se dogovorimo :D :D :D :D reksa sam hteo da kupim jos pre olija , iako nisam imao nasta da ga ugradim. sad sam hteo da ga kupim i da ga poklonim predsedniku draguljhcetu za njegov muzej koji planira da oformii. ali jbg. bice jos eksponata.

Ma biće još prilike :) Zaboravih da ti napišem da ti poklanjam od srca ove "papire" čim haris stigne, nek ti koriste kao neko svedočanstvo. Sad me živo interesuje da li ima nekih podataka o poreklu ovog motorcikla.
Samo, nije oli kupio reksa...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Tue Aug 13, 2013 12:29 pm

Au, kako je lepo videti tu staru dokumentaciju...
Jel ovo Sverko svedok na ugovoru? :D
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Tue Aug 13, 2013 2:09 pm

Baba se potrudio daovo ovdje postane zanimljivo.Svaka čast.Zbog toga zaslužuje i moj naklon.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby oli » Tue Aug 13, 2013 3:35 pm

Babaos, a što će tebi taj Rexov motorić?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Tue Aug 13, 2013 4:33 pm

igor wrote:Au, kako je lepo videti tu staru dokumentaciju...
Jel ovo Sverko svedok na ugovoru? :D

Da, on je :)
Pa da pustim još neke takve ugovore mislim da su u temi...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Tue Aug 13, 2013 5:55 pm

Bozo hvala na poklonu koji nisam ocekivao :D , zato ces kad sklopim harisa imati prilike da ga vozis jer da ga ti nisi kupio davne 81 godine, nebi mi imali sta da pisemo danas na ovom nasem malom forumu :) zbog toga jos jednom citiram naslov ove teme


:D CUVAJMO NASE TRKACKE MOTORE JER ONI SVEDOCE DA SMO I MI NEKADA IMALI TRKACE U SRBIJI. :D
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Wed Aug 14, 2013 12:05 am

Prolaze neke slike pa u vezi zelenih papira, zašto piše kawasaki 
Zato jel je švercerska banda radila i tada. Haris je ušao na karnet, dovezao ga prodavac u ford-tranzitu. Na rezervoa<ru ogromna nalapnica KAWASAKI. Pita carinik šta jeto odgovor kombinovani trkački motor, odgovor aaaaaa....upiše „podatke“...a nezavisno drugar sa KH 750 (varijanta skoro kao racing sa oklopom pozicijama...) prolazi granu kao turista sa berlinskim tablicama. Haris ostaje u srbiji a prvi povratak:u tranzit se ubacuje kawa (sa velikom nalepnicom na rezervoaru YAMAHA). Čeka se smena istog carinika, on će odma: opet ona skalamerija, pa kako je bilo na trkama...
Tako se nekad radilo, to je pravi umetnički performans za ovu današnju švercersku bandu (koja samo tura zelene...)
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Wed Aug 14, 2013 12:11 am

baba zaneti wrote:Bozo hvala na poklonu koji nisam ocekivao :D , zato ces kad sklopim harisa imati prilike da ga vozis

Strašno bi voleo da ga još jednom probam, hvala ti. To neće biti onaj, ali najvažniji deo (centralni amortizer) je originalan, on je čudo :)
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby baba zaneti » Wed Aug 14, 2013 9:20 am

Naravno da je dekarbon AMORTIZER jos uvek na sasiji . IMAM PREDNJI ZICANI TOCAK SA YAMAHINOM GLAVCINOM KOJA . NOSI DVA DISKA O.ORIGINAL OD TZ YAMAHE IZ SEDAMDESETIH. FALI MI ISTI TAKAV ZICANI SA JEDNIM DISKOM ZA POZADI , MADA IMAM ALTERNATIVU . SVE JA TO GODINAMA SKUPLJAM KAO CIGANKANA OTPADU, , GDE VIDIM DDA SE PRODAJE , OTRCIM I KUPIM. TAKO SAM I ZIMUS OTRCAO DA KUPIM RD 350 U LESKOVAC I KUPIO JE BEZ ZAGLEDANJA ... ONAKO ORONULU. KAD SA DOSAO KUCI VIDIM DA SAM KUPIO RD 250 IZ 1973 MODEL 352 HEHEHE. TAKO DA SAD IMAM REZERVNIH DELOVA . NEMAM SAMO CILINDRE ZA 350 KUBIKA A SVE OSTALO IMAM.. ZNA IGOR O KOM SE MOTORU RADI. BILA JE KOD NJEGA NA FORUMU U OGLASU .. TAKO DA STA VIDIM PRVI U OGLASIMA A DA PISE YAMAHA VAZDUSNO HLADJENJE KUPUJEM BEZ GLEDANJA I DOVOZI MI KURIRSKA SLUZBA.
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby igor » Wed Aug 14, 2013 3:05 pm

Boža Jawa wrote:
igor wrote:Au, kako je lepo videti tu staru dokumentaciju...
Jel ovo Sverko svedok na ugovoru? :D

Da, on je :)
Pa da pustim još neke takve ugovore mislim da su u temi...


Sto da ne skeniraj i stavi na forum, uzbudljivo je posle toliko godina videti te stare papire, od kojih su mnogi i nadziveli motore na koje se odnose.
Mozda bi mogla za to da se otvori i posebna tema, nesto u smislu - stara dokumentacija ili slicno.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby babaos » Wed Aug 14, 2013 4:22 pm

Ta stara trkaća dokumentacija ide u onu moju temu o utrkama u jugi.Ja sam spremio dosta toga za objavljivanje...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Чувајмо моторе у Србији!!!

Postby Boža Jawa » Wed Aug 14, 2013 6:52 pm

Dobro, pustiću tamo
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

PreviousNext

Return to Trkacke price

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron