Male tajne mehaničarenja

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby Zel99 » Fri Jan 24, 2014 12:36 pm

oli wrote:
babaos wrote:Svi oni koji poznaju engleze znat će anatomiju lijeve polutke Bonevilla pre ynit.Kad sam stavio NRE kit više ova polutka nije mogla trpitI maltretiranja.Preuzeo sam rješenje soutern ali ni to nije bilo dovoljno da sačuva blok.Pucao je jednom godišnje.Radilo se o pojačanju koje preuzima dvoredni buričasti ležaj i sve to čvrsto veže za blok pomoću 5 imbusa.Sad kad sam odlučio staviti Z bregaste sa 230 stupnjeva umjesto predhodnih morao sam dodatno ojačati upravo to mjesto sa dodatnih 6 šarafa.Dodao sam još jedan koncentrični obruč kao dodatno pojačanje.Testovi će pokazati koliko je bilo korisno rješenje.

Image

Kada se je počelo dešavati pucanje? Kakav je tada bio ležaj, u toj lijevoj polutki? Jednoredni kugličasti, ili dvoredni bačvasti?

Mislim da na levoj strani cak i u standardu ide valjkasti lezaj. U desnoj polutki je kuglicni... :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Fri Jan 24, 2014 9:36 pm

Na obe strane od početka ugrađujem taj dvoredni buričasti samopodesivi...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Fri Jan 24, 2014 11:26 pm

Ovaj put se ne zajebavam.Napravio sam odma dva komada (rezervni blok).

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby Mali Caca » Wed Mar 26, 2014 5:58 am

Ja sam se posvetio talijana jer mi tako posao nalaže, a i svaki motor je drugačiji i svaki može da se nasteluje fino i da radi bolje nego što je radio pre. Mnogo vremena provodim skidanjem power commandera i sličnih stvarčica za stelovanje goriva smeše. Pa to zamenjuje tako što ulazim u sam kompjuter (ECU) i menjam ili prepravlja mape. Za mene to je budućnost i više ima nekog izazova, a posvetio sam se ohlinsovom ogibljenju tako da I to servisiram i imam sve prateće alate.
Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Previous

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron