Male tajne mehaničarenja

Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Sat Jan 18, 2014 10:15 am

Male tajne mehaničarenja mogle bi biti zanimljivo štivo ovdje.Očekujem velikog znalca ovdje zella,barda yucundusa utrkivanja i servisiranja malog čaće,feniksa,Saše 402,Krste, i ostalih.



ImageImage


Alat koji sam svojevremeno napravio za ugrađivanje semeringa na Ceriani štapove na mom Tritonu
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Sat Jan 18, 2014 10:41 am

Ankerica bay my...testirano na Tritonu 2004 godine...



ImageImage] Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Sat Jan 18, 2014 11:00 am

Image Image Image


Kad radionica nije pri ruci i nemaš pravi alat tad mašta pomaže.Ovo je moja verzija priručnog alata za skidanje izolacije na tankoj žici...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby revolution » Sat Jan 18, 2014 9:47 pm

Mene je jako nervirala kolicina ulja koje mi je kapalo iz dekla primarnog prenosa na BSA....jedno vremesa vosio otvoreno...kao suvo kvacilo....moedjutim huju ko vrsalica.....onda sam eksperimentisao....
recept:
U dvesta grma zagrejanog ulja sae 60 istopiti jednu svecu parafinsku.....srednju....mene keva pr 30 godina htela da ubije jer sam omlatio neku koja je bila u svecnjaku za posebne prilike.....zatim to sipati kroz otvor na dekli....ne paliti motor narednih 5 minuta...upaliti motor nakonb toga i provozati se.....jako cudno ali parafin se taman toliko zgusne da sluzi kao zaptivna smesa izmedju deklova i ulje skoro da nije ni curelo.....desi se poneki put neka kap ali tamo sa onog filca kod korpe kavcila...ali bas retko.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby revolution » Sat Jan 18, 2014 9:50 pm

Dok sam vozio tu otvorenu....suvu...deklu. muku sam mucio sa mazanjem lanca...onda mi je dosla na um genijalna ideja....iz oduska motora sam sproveo cevcicu tako da duva na lanac....svima sam se hvaliio sa svojim ingenioznim resenjem....
Nakon par godina rasturajuci nekog Matchlessa iz 35 naletim an isto resenja....mozda i nije bilo tako genijalo resenje.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby Mali Caca » Thu Jan 23, 2014 8:34 am

Pristojan momak, al' lud u mozak
User avatar
Mali Caca
 
Posts: 139
Joined: Sat Dec 29, 2012 6:27 am
Location: Vancouver BC, Canada

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Thu Jan 23, 2014 3:20 pm

:clap: :clap: :clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby oli » Thu Jan 23, 2014 4:59 pm

babaos wrote::clap: :clap: :clap:
Vidiš Babaos, kako topla riječ i drugarska kritika pozitivno utiču i na najtvrđe...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Thu Jan 23, 2014 8:53 pm

tvoja prenemaganja jos ti nijesu dosadila... :doh:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Thu Jan 23, 2014 11:34 pm

Molim ovdje konstruktivnu raspravu sa kreativcima...Svaka neozbiljnost nije poželjna.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby oli » Fri Jan 24, 2014 3:23 am

babaos wrote:Image Image Image...

Ozbiljnost...
Predlažem da se onda ovo uvrsti u topic vjerovali ili ne....
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Fri Jan 24, 2014 9:03 am

Može,vjerovali ili ne.Uvijek na usluzi najvažnijem pojmu ...Svojevremeno sam na američkoj retuši morao srediti neku veoma tanku žicu na tom malom kompresoru.Naime morao sam skinuti izolaciju na mjeru.Doslovno.Nije važan podatak to što je bila crvene boje ali je važno da je bila veoma tanka.Alat koji imam je bio pregrub za tu debljinu.Ova Grickalica odradila je ono što je trebalo.Ja nisam veliki mehaničarski mag poput malog čaće ili zella ali imam svoja rješenja .Ne nudim drugima samo navodim svoja iskustva.Koliko je to vama prihvatljivo to je drugo ali ja sam samo navodio svoje iskustvo.Umjesto da navode neka svoja iskustva primjerena za ovu temu neki se ponašaju defetistički i opstruiraju kreativnost.Uvijek ih ima i treba ih ignorirati.Bolestan čovjek ide da se liječi a oni se samozadovoljavaju svojim bolesnim karakterom.
Last edited by babaos on Fri Jan 24, 2014 9:21 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Fri Jan 24, 2014 9:18 am

Svi imamo neki svoj sistem stavljanja u trag točkove na svom motociklu.Ja koristim uvijek istu dimenziju Guma i moje rješenje zadovoljava sve moje potrebe posebno mi odgovara taj čvrsti položaj kad mjerim distancu na osovini eventualno.Popustim osovine stavim u okvir i zatežem.To je sve.Moji točkovi su u tragu.Naknadno sam planirao nadograditi još rješenje da mogu to raditi i sa drugim dimenzijama guma ali još nije došlo na red.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby babaos » Fri Jan 24, 2014 9:58 am

Svi oni koji poznaju engleze znat će anatomiju lijeve polutke Bonevilla pre ynit.Kad sam stavio NRE kit više ova polutka nije mogla trpitI maltretiranja.Preuzeo sam rješenje soutern ali ni to nije bilo dovoljno da sačuva blok.Pucao je jednom godišnje.Radilo se o pojačanju koje preuzima dvoredni buričasti ležaj i sve to čvrsto veže za blok pomoću 5 imbusa.Sad kad sam odlučio staviti Z bregaste sa 230 stupnjeva umjesto predhodnih morao sam dodatno ojačati upravo to mjesto sa dodatnih 6 šarafa.Dodao sam još jedan koncentrični obruč kao dodatno pojačanje.Testovi će pokazati koliko je bilo korisno rješenje.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Male tajne mehaničarenja

Postby oli » Fri Jan 24, 2014 10:36 am

babaos wrote:Svi oni koji poznaju engleze znat će anatomiju lijeve polutke Bonevilla pre ynit.Kad sam stavio NRE kit više ova polutka nije mogla trpitI maltretiranja.Preuzeo sam rješenje soutern ali ni to nije bilo dovoljno da sačuva blok.Pucao je jednom godišnje.Radilo se o pojačanju koje preuzima dvoredni buričasti ležaj i sve to čvrsto veže za blok pomoću 5 imbusa.Sad kad sam odlučio staviti Z bregaste sa 230 stupnjeva umjesto predhodnih morao sam dodatno ojačati upravo to mjesto sa dodatnih 6 šarafa.Dodao sam još jedan koncentrični obruč kao dodatno pojačanje.Testovi će pokazati koliko je bilo korisno rješenje.

Image

Kada se je počelo dešavati pucanje? Kakav je tada bio ležaj, u toj lijevoj polutki? Jednoredni kugličasti, ili dvoredni bačvasti?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Next

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron