Zanimljive moto priče

Zanimljive moto priče

Postby babaos » Thu Jan 09, 2014 9:14 am

mnogi su neki svoj moto ugođaj događaj ili iskustvo zapisali da se ne zaboravi.Neki su to i objavili a neki to tek trebaju učiniti.Izvolite imate priliku.Vi ste na redu.Admini dodajte ovoj temi sijalicu............
Last edited by babaos on Thu Jan 09, 2014 9:54 am, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Thu Jan 09, 2014 9:28 am

Sad se prisjećam da mi je vlasnik motora kojeg sam kupio na aukciji rekao da ga je našao kod jednog bivšeg trkača koji je voZio prvenstvo njemačke nekad davno.Isto se sjećam da vlasnik nije motoraš ni neki poznavalac.Došao je u posjed i kao i ja nije obratio pažnju o čemu se tu ustvari radi.U mom slućaju sve je dobro završilo a jedina šteta je uslovno rečeno što sam sređivao i restaurirao poluoklop i rezervar.Sad kad gledam startne brojeve originalne kakvi su se vozili na trkama malo mi je žao što sam to napravio.Ali tko zna šta bi bilo da je bilo.Brojeve sam provjerio kod velikog znalca Mirka i on je potvrdio sve moje nalaze.Nasmijao se i predložio da okačim na zid.Rezervar sam sredio zbog Commanda ali sam se odlučio za drugo praktičnije rješenje.Sad ću to morati srediti kako mora biti na Manxu.Sad mi još predstoji da kažem prijatelju koji je bio prisutan kupovini i koji me je nagovarao da uzmem sve što je donio čovjek.Već godinama nisam bio na stazi pa je ova priča dobro došla kao stimulacija za buđenje.

DŽ 2013,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Thu Jan 09, 2014 9:35 am

ODMETNICI

Motor je prvo nabavio Nikša, od otpremnine kada su ga potjerali u mirovinu kao neperspektivnog. To popodne kada ga je kupio projurio je tik uz terasu kvartovske birtije sumanutom brzinom, urlajući u visokim okretajima otvorenog ispuha, maskiran u kacigu i jaknu. I tako dva puta, a kada se iz daljine čulo da prilazi još jednom, mi gosti, ne znajući o kome se radi, dohvatili smo pepeljare, čaše i boce da ga ispratimo kako smo zajednički ocijenili da je zaslužio. A on je taj treći put u daljini usporio, jedva gmižući došao do nas, skinuo kacigu još ne silazeći s motora, i mi smo ugledali njegovu inače mrku, antipatičnu njušku. Poznavao sam ga dugo, i nikada ga nisam vidio nasmješenijeg.
„Malička“, pozvao je konobaricu. „Daj piće hrabrim braniteljima birtije. Da zalijemo Vatroslava“ i potapšao plamenovima oslikan tank staroga grbavca fightera. U idućih je desetak dana u drušvo ušlo još pet motora, među njima i moj. Kraj stoljeća je, s ove distance, bilo sretno razdoblje. Sranje je nastupilo kasnije
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Ovo je citat iz jednog zanimljivog teksta koji je napisao jedan zanimljivi motoraš iz Zagreba.Kod mene je tekst u mailboxu zbog njegove molbe da dizajniram naslovnicu knjige u kojoj želi objaviti tekst u cjelosti.Ovaj mali tekst možda nekima bude povod za slične aktivnosti a nama ostalima preostaje zadovoljstvo čitanja,


Ovaj motocikl poseban i fascinantan sam je osmislio,nakucao,ispolirao i složio autor dijela priče iz citata...
Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Thu Jan 09, 2014 9:46 am

Olia upozoravam samo moto priče nikakvi sex eventi i sl ne dolazi u obzir,Krstu bi zamolio da ovdje okači njegovu priču o obiteljskom Triumphu,Marino ima dobre priče,boža može isto napisat priču o Ajkulama,zell uvijek dobro došao i to bi za početak bilo sjajno... :lol: :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby oli » Mon Jan 13, 2014 3:10 am

babaos wrote:Olia upozoravam samo...

Da saam ja na tvome mjestu, manio bi se ja Olija...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Mon Jan 13, 2014 7:16 am

Može i Haiku.Odlična priča.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

I stiže baja u njemačku

Postby babaos » Mon Jan 13, 2014 7:14 pm

I stiže baja u njemačku.Putovali smo poprilično prema vlasniku djelova(1800 km) ali je zanimljivo putovati u raspravi na temu motocikala što je obojici zanimljivo.Našli smo se sa čovjekom na nekom parkingu pogledao sam letimično ramu i ustanovio da je zdrava i neoštećena.Ostalo mi nije bilo zanimlhjivo a auto mu je bio pun djelova za mene.Morao me nagovarati da pogledam.Sve je donio da pokaže a ja pametnjaković došao samo po ramu.Ipak nekako uzmem i ostalo.Sve.Nije bio skup.Natovarimo i nastavimo prema holandiji.Tamo smo posjetili jednog trkača sa XS Yamahama i nevjerojatnim frizurama koje radi.Baš je bilo dobro.U povratku opet posjet jednom nortonašu kod Kelna.Taj je pun kao brod sa nortonovim djelovima a ima na polici i reparirane nortone od 850 i 1000 ccm za prodaju.Svi su sređeni za sport sa puno snage i momenta.Sad je red da objasnim kako sam se pripremio za prijenos preko granice.Problem je rama a ostalo nije problem.To sam znao i pripremio sam se.Ponio sam sa sobom jednu Triumphovu ramu za koje imam papire.Objašnjenje je bilo da idem s njom na reparaturu .To je prošlo.Na Nortonovu ramu smo stavili taj broj ostavili Triumphov ram u njemačkoj da ga donese prijatelj kao regularan ram.Sve je prošlo kako je zamišljeno.U ovom djelu priče samo da objasnim zašto mi je prijatelj skinuo Auspuh a ja ostao miran kao buba.Probao jesam da mi proda ali nije pristao.Ranije sam ja njemu skinuo također nortonov federbet.Naime bio sam kod njega u posjeti i išli smo vidjeti taj ram da on stavi neki japanski motor unutra.Mjerili smo i mjerili.Pita on mene šta mislim a ja sumnjičavo kažem da mislim da nebi moglo.Mislim da sam bio u krivu tada.On je odustao i prepustio meni ramu.To i nije zanimljivo.Nebi bilo vrijedno priče da nisam sutra kad smo došli po ramu pitao ima li još šta preostalo od motora.Ima sve kaže i iznese na pogled.Umalo nisam puko.Prijatelj šokiran.Cijeli Comanndo za limunadu a mogao je biti njegov.Šta mogu imao sam ja sreću a ne on.Mislim da mi je skinuo ovaj Auspuh samo zbog toga.Nema veze.Taj Commando je nakon nekoliko godina sastavljen sa svim pripadajućim novim djelovima.Čak sam i vozio jednu probnu trkicu.Pokazao je šta treba da se doradi i to je bilo to.
Formalno to je to ali ima još nekoliko slojeva u ovoj priči.Jedan je povezan sa Bonevillom a naboj osjećam još i danas dugo nakon događaja.Na preporuku odem u trgovinu sa motociklima da pogledam cijelu paletu Triumph motocikala u novoj izvedbi.Sve modele sam i zajašio,probao upaliti .Iskustvo je bilo predivno.Na kraju reda pojavio se Triumph Boneville 750 ali onaj autentični,pravi gvozdeni.Crna boja vjerojatno novije izvedbe sa zlatnim linijama i slovima.Kao staklo.Bio je na prodaju naravno.Bilo je to prije 15 godina a cijena je bila 2500 eura.Tog sam upalio i izašao na cestu da probam.Vlasnik trgovine kulturan i poslovan rado je ustupio motocikl za probu.Vjerujem ako nisam do sada osjetio ono englesko na pravi način da nikad više ni neću.Moji englezi imaju doradu i time odstupanje i na zvuku i na momentu i na estetici.Tražio sam dan vremena da se organiziram za prijenos prekjo granice.Kad sam sve saznao zaputim se u trgovinu da to kupim.Nije više bilo Bonevila.Naišao pametniji i snalažljiviji baja koji vjerujem i danas uživa u tom engleskom originalnom motociklu besprijekornog stanja.I ne samo to.Bilo je i puno rezervnih djelova kao rezervar,Auspuh,cilindar,klipovi i toliko toga.Loše raspoloženje popravio je jedan mali Yamahin motocikl od 50ccm sa lamelarnim usisom iz 1971 g.kojeg danas svi rado posjeduju a ja sam ga povoljno kupio pred sam polazak kući.Čak sam ga i vozio.Sutra sam nazvao centralno skladište Yamahe u Njemačkoj s pitanjem dali imaju „kit“za taj model Yamahe.Naravno da su imali ali jedini i posljednji kit s upozorenjem da vjerojatno to više neće imati.Kupim to odmah.Dakle riječ je o novom poboljšanom cilindru i klipu,Svjećici racing,rezonantnom Auspuhu,Lamelama s većim volumenom i mikuni Karburatoru.Još je sve zapakovano.Nikad nisam realizirao tu malu priču.Al jednom možda…
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Wed Jan 15, 2014 7:21 pm

Dobijem poziv da dođem pred mašinski fakultet u Beogradu sa Tritonom.Radujem se svakom naporu da se promovira classic a posebno kad je ideja originalna.Obljetnica je bila odlično projektirana.Bili su dečki sa oldtajmerima a bilo je ponešto i trkačih classica.Staro društvo:"Draguljče,Zarić,Tomanović,Kusa,Crkvenjakov i ostali".Bilo je dosta automobila u čemu su dečki veoma uspješni kolekcionari.U svakom slućaju gužva.Zanimljiva gužva u kojoj sve pulsira na zanimljiv način.Auto prikolice,kamioni i kombi-ji stvarali su fascinaciju gvožđa koje pali i stvara buku.U takvu pozornicu sam uvezao moj Hunday H100 sa natovarenim Tritonom.Imam dosta prijatelja u Beogradu.Prilaze i pristižu.Znatiželjni su i pozdravljamo se.Provjeravaju Tritona.Pomažu da se isparkira.Sve sam posložio i pripremio Nourisha za paljenje.Boža nos bez da je izazvan pomaže.Pomaže nesebično.Gura Tritona.Triton neće da upali ali nema veze Boža nos uživa.Sretan je i važan što je u toj ulozi.Ja umaram Božu al Triton neće.Pa priznajem ja sam kriv.Već tad sam bio mator i zaboravio sam kontakt.Vidim da nema kontakta i ostavim još malo.Umaram Božu.Popnemo se po ko zna koji put na uzbrdicu da moj prijatelj Boža nos lakše pogura.Tako kako sam smislio tako je i bilo.Dam ja kontakt Boža potegne snažno,Triton sastavi a ja trenutno odvalim gaščinu.Padne Boža nos ko pička.Razbije se.Al razbije samo nos.Drugo je zahvaljujući nosu ostalo čitavo.Bila su to vremena :lol: :lol: :lol:
Last edited by babaos on Wed Jan 15, 2014 8:05 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby oli » Wed Jan 15, 2014 7:44 pm

babaos wrote:...Padne Boža nos ko pička.Razbije se.Al razbije samo nos.Drugo je zahvaljujući nosu ostalo čitavo....

Namjerno si to tako izveo da Boža padne?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Wed Jan 15, 2014 8:04 pm

:naughty: :naughty: :naughty:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby oli » Wed Jan 15, 2014 8:18 pm

babaos wrote::naughty: :naughty: :naughty:

A jesi bio onda sretan kada je pao?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Wed Jan 15, 2014 8:50 pm

Pa upalio Triton ...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby oli » Wed Jan 15, 2014 9:17 pm

babaos wrote:Pa upalio Triton ...


A jesi li sada sretan zato što je Boža onomad pao?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Wed Jan 15, 2014 9:33 pm

Nazove me oli i izvijesti me da ide u Beograd.Pomislio sam da bi mogao posjetiti neke adrese tamo i poneke destinacije zbog kupovine.Predložim da idem sa njim u Beograd.Putujemo mi u tom starom modelu Mercedesa brzinom oko 2oo/h i ja postanem nervozan.Zamolim ga da smanji to.Osjećam cijelo vrijeme da škripi i klepeče i strah me bog te.Priče se izmjenjuju kao na traci.Uglavnom priča vozač a ja sam samo slušalica.Naravno nisam obavezan pljeskati ali pristojno se divim zanimljivim pustolovinama kontraverznog olia.Priča ide otprilike:!"Ima on neke prijatelje koji se bave sumnjivim poslovima.Uglavnom sva ta djelatna kamarila manevrira ispred i iza granica lijepe naše uporedo sa granicom B i H".Ta grupa hrabrih samo u svoju korist uglavnom koliko se sjećam prebacuje ilegalno i robu i ljude pod nepovoljnim uvjetima.Strah,mrkla tišina,divljina,mrak,opasnost.I tako u njegovoj priči njegovi prijatelji koji povremeno za njega odrade pokoji poslić prevoze jednu kineskinju rijekom Savom s izvršnim planom sve do njemačke.Naravno nije uvijek sve idilično i očekivano.Napadnu ih i uzmu kineskinju.E sad glavni junak priče ipak uspije sažaliti se na kineskinju i oslobodi je.Pobjegne i priča završava svemu unatoč negdje u Njemačkoj.Oli je zanesen i posvećen u iznošenju detalja i pikanterija sve do najsitnijih detalja.Precizno opisuje i pištolje i puške i profile njegovih junaka.Sjećam se najzanimljivijeg pasusa kad opisuje kolibu u kojoj je zatočena kineskinja.Priči je ovdje kraj jel ja tako želim.Sama priča nije poseban razlog za objavljivanje ali nastavak te priče nakon godinu dana je posebno zanimljiv.Jednogg sasvim običnog dana gospodnjeg gledam hrvatsku televiziju a na programu jedan film u kojem se odvija radnja iz olieve priče.Doslovno i originalno do detalja precizno po priči olia sa putovanja u Beograd godinu dana ranije.Ostajem šokiran.Ukočim se od iznenađenja.Nema druge pomislim on je meni prepričao film i predstavio ga kao stvarni doživljaj.Nevjerojatno pomislih.Čekam priliku da mu to kažem još smo komunicirali bez predrasuda.I bi tako.Očekivao sam reakciju i pretpostavio više mogućih odgovora ali on je izgovorio nešto sasvim neočekivano... :liar: :liar: :liar:
Last edited by babaos on Wed Jan 15, 2014 9:42 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zanimljive moto priče

Postby babaos » Wed Jan 15, 2014 9:39 pm

Molim moderatore da sačuvaju dostojanstvo ovog topica...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron