Zašto tako?

Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 9:08 am

Analizirao sam fotografiju ove honde ...Vlasnik se vozi na Grobniku.Ta je mislim u startu CB350 i relativno je dobro sloena ali meni je zanimljiv prednji točak a to je bio i razlog mog posebnog interesa za ovaj motocikl.U međuvremenu sam saznao da je kolega slikar ali koji ne voli engleze.Dobro.Nevano.Dakle taj prednji točak napravljen je da asocira bubanj Yamahe GP od 260mm.Vidi se da to nije Yamaha točak pa sam malo to proučavao.Uspio sam stupiti u kontakt sa vlasnikom čak.On kaze da je japanski bubanj ali meni ne djeluje.Čak mi je i ankerica čudna.Proučio sam tako i povjest tog točka i saznao kod koga je sve bio.Saznao sam i kakav je bio u izvornom obliku i tko je radio neke preinake.Sadašnji vlasnik je replicirao masku izvorne Yamahine izvedbe.Navodno je točak nekad bio na jednom modelu Guzzia.Ankerica je perforirana to se vidi a vlasnik sadašnji misli da nije.Svi vlasnici prije njega za koje sam saznao su trkači na classik motociklima i svi su dali neki svoj pečet na tom dobošu.Sadašnji vlasnik dakako sve to nezna i vjerujem ne zeli saznati ali mene je zanimalo.Posebno me je motiviralo u vrijeme polemike sa korisnikom revolution sa foruma u vezi njegove takozvane fontane.Opet pitam zašto tako?...

ImageImageImage
Last edited by babaos on Mon Dec 23, 2013 9:23 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 9:37 am

Naučili smo u vremenu u kojem zivimo da su ljudi emancipirani svjesni i samosvjesni oslobođeni od civilizacijskih pogrešaka ali i zatvoreni za manipulacije i razne vrste udruzivanja zbog opstrukcije i destrukcije .Upravo ovdje na djelu imamo pojavu da je na djelu mobing prema onima koji su različiti po uvjerenju sposobnostima i radnim navikama.Forum je tako napadnut neprimjereno,nepošteno i neprincipjelno.Ovaj forum svima je nama neka vrsta nematerijalnog ambienta koji nam upravo daje mogućnost komunikacije projektirane kreacije na način koji je primjeren dobroj volji ozbiljnih ljudi u ovom slućaju trkaača.Pitam se zašto tako?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 9:42 am

Razgovarao sam sa korisnikom feniksom i predlagao mu da razmisli o tome da opet piše sa nama ovdje na forumu.Povrijeđen je to je vidno ali još je i principjelan do bola.Rekao je da pod imenom feniks sigurno neće više pisati.Mozda pod nekim drugim imenom ali feniks više ne.Što je to što ga uvjerava u tom smjeru?zašto tako?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 9:46 am

Korisnik boza jawa izjavio je svojevremeno krajnje kontroverzno da ja i oli nikad ni pod razno nismo ovdje napisali nešto suvislo.Potpuno mi je nejasno i nerazumno to što je izjavio ali svejedno pitam se zašto tako?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby revolution » Mon Dec 23, 2013 10:18 am

mislim da to nije taj dobos....bar ne lici ovako....ali pregledom dobosa po ivici gde se kace zice bi se dalo utvrditi istina...jesteili nije....2 zice su prokinule aluminijum i to je vareno....iz tog razloga sam batalio taj dobos svojevremeno...
Madameni iskreno nije jasna negativna enerigija kojom zraci forum, koji bi trebao da bude mesto za razmenu informacija i iskustava. Postoji animozitet izmedjunekih clanova....vise njih....recimo da mi se ne svidja, ali bas.
Podseca me na vreme kad sam poceo da radim motore i odem do Spasketa da vidimj na koliko se steze radilica a on mi ne da knjigu ni da pogledam....kao da ce to da mu nacini neku stetu....srecom internet je sada cudo....ne volim maglovite ljude...one koji sire neprozirni sloj magle oko njih da drugi ne bi videli sta i kako oni rade....a pri tome se4 ne vrte milioni evra u poslu....
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 10:46 am

Sve više mi je zanimljivo tvoje pisanje.Ima u sebi ono što je na drugoj strani.Ali i ti si kao svi mi isto opterečen pojmom problem.Nismo mi krivi.Takva vremena.Ima nešto što to provocira.Neznam ni ja zašto je to tako?ali znam da se neki problemi ne rješavaju,neki su problemi nerješivi,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 23, 2013 3:47 pm

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto tako?

Postby babaos » Mon Dec 30, 2013 10:37 am

Trenutno je u Nišu gdje sam u posjeti likovna izložba pod nazivom "destrukcija".Izloženo je oko 200 radova umjetnika iz cijele srbije od oko 100 autora.Naziv "destrukcija je intrigantan i neobičan".Zašto tako?Oni su napisali u štampanom katalogu da su izloženi radovi problematizirali upravo socijalne,ekonomske i političke promjene,ratove,tranziciju i tako ukazuju na sve te stvari sa kojima se ljudi suočavaju.Njihova poruka je da se civilizacija mijenja,razara,deformira i uništava,opet kažem:"zašto tako?"
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron