Nedeljko Mrdaković-feniks

Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Mon Aug 05, 2013 10:33 am

Inače nemam preveliku znatielju za događaje ovdje u posljednje vrijeme ali ovo sa feniksom me se dojmilo.Zao mi je što i drugi tako ne osjećaju ili bolje što ne reagiraju.Sam naslov topica mi je bio problem i da bi izbjegao bilo kakvu patetiku ili sukob interesa(moj je prijatelj)odlučio sam staviti samo ime prezime i korisničko ime.Inače danas je komunikacija obiljezila doslovno sve danas kad tehnologija postaje dominantna sveobuhvatna i najvaznija.Ovdje u ovom slućaju iz teme koju sam otvorio nema komunikacije.Uopće.Jednostavno nema.Šta je problem?ili problem uopće ne postoji.O čemu je ustvari riječ.Razlog nesporazuma je fiktivan i nedorečen.Moze se reći nedovoljno definiran i jasan a ja bi rekao nedovoljno ozbiljan za"dekomunikaciju" koja je nastala između dvojice korisnika a ostali ćute.Znam šta je problem ali bi zadrzao mišljenje za raspravu ako je uopće bude.Današnja komunikacija nije dobra unatoč toj tehnologiji koju sam već spomenuo.Nema razgovora neposrednog sa gledanjem u oči sugovornika.Komunicira se točnije razmjenjuju se informacije preko mobitela,foruma,interneta,skypa,TV-a,satelita,radija itd a pri tome koriste se konspirativna imena kao i u ovom našem slućaju na relaciji Subotica-Novi Sad.Oni se ne osjećaju.Tu više nema ljudske iskonske i normalne komunikacije upravo zbog te tehnologije koja je uništila ili eliminirala iz prakse tu toliko potrebnu emociju.Ovdje bi stao jel cijenim da je za uvodnički post i ovo previše.Pokazite se sad ovdje u pravom svijetlu i recite što osjećate.jel uvjeren sam da svi jednako mislimo.Spor čak i nema sve potrebne elemente da bi to i bio ali ako to i prihvatimo komunikacija mora postojati.Zbog njih dvojice to postaje i obaveza svih nas korisnika na ovom forumu. :think:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby Zel99 » Tue Aug 06, 2013 12:12 pm

babaos wrote:Inače nemam preveliku znatielju za događaje ovdje u posljednje vrijeme ali ovo sa feniksom me se dojmilo.Zao mi je što i drugi tako ne osjećaju ili bolje što ne reagiraju.Sam naslov topica mi je bio problem i da bi izbjegao bilo kakvu patetiku ili sukob interesa(moj je prijatelj)odlučio sam staviti samo ime prezime i korisničko ime.Inače danas je komunikacija obiljezila doslovno sve danas kad tehnologija postaje dominantna sveobuhvatna i najvaznija.Ovdje u ovom slućaju iz teme koju sam otvorio nema komunikacije.Uopće.Jednostavno nema.Šta je problem?ili problem uopće ne postoji.O čemu je ustvari riječ.Razlog nesporazuma je fiktivan i nedorečen.Moze se reći nedovoljno definiran i jasan a ja bi rekao nedovoljno ozbiljan za"dekomunikaciju" koja je nastala između dvojice korisnika a ostali ćute.Znam šta je problem ali bi zadrzao mišljenje za raspravu ako je uopće bude.Današnja komunikacija nije dobra unatoč toj tehnologiji koju sam već spomenuo.Nema razgovora neposrednog sa gledanjem u oči sugovornika.Komunicira se točnije razmjenjuju se informacije preko mobitela,foruma,interneta,skypa,TV-a,satelita,radija itd a pri tome koriste se konspirativna imena kao i u ovom našem slućaju na relaciji Subotica-Novi Sad.Oni se ne osjećaju.Tu više nema ljudske iskonske i normalne komunikacije upravo zbog te tehnologije koja je uništila ili eliminirala iz prakse tu toliko potrebnu emociju.Ovdje bi stao jel cijenim da je za uvodnički post i ovo previše.Pokazite se sad ovdje u pravom svijetlu i recite što osjećate.jel uvjeren sam da svi jednako mislimo.Spor čak i nema sve potrebne elemente da bi to i bio ali ako to i prihvatimo komunikacija mora postojati.Zbog njih dvojice to postaje i obaveza svih nas korisnika na ovom forumu. :think:

Slazem se sa tobom narocito u vezi ogranicenih dometa elektronske komunikacije. Ja nisam potegao ovu temu jer sam upravo ocekivao da ce neko drugi i hvala ti na pokusaju.
Pricao sam sa Nedjom i telefonski na ovu temu, nisam hteo da ga posto poto odgovaram od izlaska sa foruma. Naime smatram da je Nedja vrlo odgovoran i karakteran covek, te mi je stoga bilo tesko da prihvatim njegovu odluku. Takodje znam i da je veoma dosledan u zastupanju stavova, te ne ocekujem previse od ove teme u smislu njegove potencijalne reakcije.
Na zalost smatram da rasprava na temu pravila i primeni pravilnika nije otisla na dobru stranu iako mislim da Sale nikako nije imao losu nameru. Ne mogu reci da je sad neko trebao ovako ili onako da pise, ali se pitam koliko je svako od nas na ovom podneblju sklon diplomatiji. Nekako se uvek desi da krcag prvo razbijemo, a onda se svi godima mucimo da ga sastavimo, jer uvidimo da nemamo sta bolje. Mi smo mala druzina ljubitelja motora i trkanja, koji se nadam se razumeju u sustinu tog sporta. Takodje se ovde radi o "cvrstim" momcima koji zapravo teze pustaju gas nego rec iz grla. Stoga je energija i jacina reci velika, te se tesko prelazi preko toga. Neka ovo pisanje bude motiiv da obnovimo situaciju gde cemo "okrsaje" vratiti na pistu. :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby oli » Tue Aug 06, 2013 2:53 pm

Eee, da nedostaje mi, Feniksić-zlikovčić ovdje... Nedostaju mi i drugi kojih više nema...


P.S. tradicionalno: ne bih se osvrtao na teške riječi i velika dijela mojih prethodnika u ovoj temi, iz vrlo jednostavnog razloga zato jer se s njima uglavnom ne slažem...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Tue Aug 06, 2013 7:40 pm

Kad god se ovaj pojavi ponaša se kao "tur operator".Pa zabole me što se on neslaze.Bitno je da se slaze sa samim sobom.Pošto nismo bitni mi vratimo se temi ozbiljno i uljudbeno.Uvjeren sam da nije dobro što nema feniksa.Nije mu odluka mudra.Ishitrena je.Treba da promijeni odluku.Takav vid prilagođavanja situaciji smatram kvalitetom i komplimentom.Tko je pogrešno nastupao danas uopće nije vazno.Pogotovo neće biti vazno ni za deset dvadeset godina.Feniks je principjelan to svi znamo.Ali ako time drugi u ovom slućaju ostali korisnici postaju opterećeni onda mora i on potvrditi dobru volju i da daje doprinos dobroj atmosferi .Isto vrijedi i za drugu stranu.Više nikom nije vazno tko ima jače argumente nego da se vratimo atmosferi komunikacije koja je odrziva. :pray:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby oli » Tue Aug 06, 2013 8:09 pm

babaos wrote:Kad god se ovaj pojavi ponaša se kao "tur operator".Pa zabole me što se on neslaze.Bitno je da se slaze sa samim sobom.Pošto nismo bitni mi vratimo se temi ozbiljno i uljudbeno.Uvjeren sam da nije dobro što nema feniksa.Nije mu odluka mudra.Ishitrena je.Treba da promijeni odluku.Takav vid prilagođavanja situaciji smatram kvalitetom i komplimentom.Tko je pogrešno nastupao danas uopće nije vazno.Pogotovo neće biti vazno ni za deset dvadeset godina.Feniks je principjelan to svi znamo.Ali ako time drugi u ovom slućaju ostali korisnici postaju opterećeni onda mora i on potvrditi dobru volju i da daje doprinos dobroj atmosferi .Isto vrijedi i za drugu stranu.Više nikom nije vazno tko ima jače argumente nego da se vratimo atmosferi komunikacije koja je odrziva. :pray:

Kakva god odluka bila, mudra ili ne, ishitrena ili ne, važno je samo da je Feniksova...
Da, treba da promijeni odluku ali samo ako sam za to osjeti potrebu... Meni bi bilo drago da se to desi. Uvijek bi radije za sudruga forumskog imao Feniksića zlikovčića, nego npr Petka 13... Ili recimo tebe, ili Zella...

Kada ga je razjebavao Petko 13, pa ti si prvi dolijevao ulje na vatru, administrator je dozvolio nedopustivo ponašanje Petka 13, i sada tu kukumavčite... A jeste li tada razmišljali o mogućim posljedicama, pa naravno da niste, pa ionako nikada niste razmišljali niočemu, pa naravno niti o posljedicama...
Pa niste li ga samim tim dovoljno već ponizili, bez ikakove potrebe, na temelju naklapanja Petka 13...
Nije mi samo jasno da li stvarno ne razumijete ili se samo pravite mutavi...
Dopizdilo čovjeku da ga proziva Petko 13... I to je to...

Ako se Feniks vrati na forum, iz razloga zato jer ti smatraš da treba da se vrati, onda je Feniks blesav...
Toliko ga, ipak svi poznajemo, Feniks nije blesav...

I da sa svojim "turom" slobodno operiraj kako želiš...Do mile volje...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Wed Aug 07, 2013 8:12 am

Mislim da nije najpametnije pretvoriti svoje osjećaje u "tur"pa da tako strada ni kriv ni duzan.Bez odmjeravanja argumenata krivice pravde i namjere treba sjesti za pregovarački stol.Kad je bilo razvidno da su svi u crvenom nitko nije upozoravao.Bez obzira na sve ništa se loše nije dogodilo.Strasti su se rasplamsavale i ništa više.Nemislim ništa posebno i ne pametujem ali feniks nije morao abdicirati a mogao je ostati na svojim pozicijama.Ovako bez njega ovdje ipak osjeća se nelagoda.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Wed Aug 07, 2013 8:22 am

oli wrote:
babaos wrote:Kad god se ovaj pojavi ponaša se kao "tur operator".Pa zabole me što se on neslaze.Bitno je da se slaze sa samim sobom.Pošto nismo bitni mi vratimo se temi ozbiljno i uljudbeno.Uvjeren sam da nije dobro što nema feniksa.Nije mu odluka mudra.Ishitrena je.Treba da promijeni odluku.Takav vid prilagođavanja situaciji smatram kvalitetom i komplimentom.Tko je pogrešno nastupao danas uopće nije vazno.Pogotovo neće biti vazno ni za deset dvadeset godina.Feniks je principjelan to svi znamo.Ali ako time drugi u ovom slućaju ostali korisnici postaju opterećeni onda mora i on potvrditi dobru volju i da daje doprinos dobroj atmosferi .Isto vrijedi i za drugu stranu.Više nikom nije vazno tko ima jače argumente nego da se vratimo atmosferi komunikacije koja je odrziva. :pray:

Kakva god odluka bila, mudra ili ne, ishitrena ili ne, važno je samo da je Feniksova...
Da, treba da promijeni odluku ali samo ako sam za to osjeti potrebu... Meni bi bilo drago da se to desi. Uvijek bi radije za sudruga forumskog imao Feniksića zlikovčića, nego npr Petka 13... Ili recimo tebe, ili Zella...

Kada ga je razjebavao Petko 13, pa ti si prvi dolijevao ulje na vatru, administrator je dozvolio nedopustivo ponašanje Petka 13, i sada tu kukumavčite... A jeste li tada razmišljali o mogućim posljedicama, pa naravno da niste, pa ionako nikada niste razmišljali niočemu, pa naravno niti o posljedicama...
Pa niste li ga samim tim dovoljno već ponizili, bez ikakove potrebe, na temelju naklapanja Petka 13...
Nije mi samo jasno da li stvarno ne razumijete ili se samo pravite mutavi...
Dopizdilo čovjeku da ga proziva Petko 13... I to je to...

Ako se Feniks vrati na forum, iz razloga zato jer ti smatraš da treba da se vrati, onda je Feniks blesav...
Toliko ga, ipak svi poznajemo, Feniks nije blesav...

I da sa svojim "turom" slobodno operiraj kako želiš...Do mile volje...

Nije feniks zasluzio takve paralelke niti je feniks nesposoban donositi odluke ove ili one.Neće se on vratiti ni zbog mene ni zbog sebe.Vraćanje bi bila civilizacijska tekovina jednog odraslog čovjeka sa uzornim svjetonazorom kakav je njegov.To je sve.Nije odustajanje pitanje časti nego ostajanje i suočavanje.Uvjeren sam da feniks ima u sebi dovoljno odgovornosti prema forumu i prema nama korisnicima koji zelimo sa njim komunicirati.Prije svega toliko uzoran karakter pa prijatelj i nadasve posvećeni trkač nemoze ostaviti nas koji smo navikli na njegove postove.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Wed Aug 07, 2013 8:39 am

Kada ga je razjebavao Petko 13, pa ti si prvi dolijevao ulje na vatru, administrator je dozvolio nedopustivo ponašanje Petka 13, i sada tu kukumavčite...(Pero Lozać)Ja se nisam bavio tim stvarima.Ja sam na drugom kraju tog kolopleta gdje takvima nema mjesta.Ovi i takvi komentari su klasično lozenje.Kad je Sale mlatio po pravilniku to sam smatrao korisnim za sve.Pomislio sam da bi to moglo ići u dobrom smjeru.Nije tako bilo.Uvijek sam mislio da nije korektno odstupati od pravilnika ni po kojem osnovu jel za to nema potrebe.Ta njihova rasprava izašla je iz tih okvira i ja najmanje imam krivice za to a pretpostavljam i ostali.Krivca nema.Treba jednostavno razgovarati.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby stanko61 » Wed Aug 07, 2013 9:53 am

Petko 13 nije mlatio po pravilniku,, :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:
a Vas dvojica ste vecinom zasluzni za bilo koje napustanje foruma,,i Vi ste i sada rasturili forum,i Vi ste jos u stanju da nesto i nekog prozivate ???????????????? sramota :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
treba da se napravi jedan deo, ogradjen velikim zidom i bodjikavom zicom.,,, na forumu, samo za Vas dvojicu ---Goli otok
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby oli » Wed Aug 07, 2013 11:00 am

stanko61 wrote: a Vas dvojica ste vecinom zasluzni za bilo koje napustanje foruma,,i Vi ste i sada rasturili forum,i Vi ste jos u stanju da nesto i nekog prozivate ???????????????? sramota
treba da se napravi jedan deo, ogradjen velikim zidom i bodjikavom zicom.,,, na forumu, samo za Vas dvojicu ---Goli otok


U potpunosti se slažem...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby oli » Wed Aug 07, 2013 11:06 am

Babaos, ne vidim dobar razvoj ove teme, osim da se po običaju koristiš manipulatorskim manevrima, po mojim načelima to samo još dodatno ponižava Feniksa, ne želim učestvovati u tome. Jednostavno ne želim...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Wed Aug 07, 2013 5:09 pm

[code][/code]nisam ja tema.Nesto je drugo u pitanju.Mi samo analiziramo i nista vise.Oni o kojima je rijec ionako su rekli svoje.Sve je eskaliralo u pogresnom smjeru.Nije valjda dotle doslo da sad i mi moramo kvariti odnose zbog suprotnog misljenja.Uvodite li verbalni delikt.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby Boža Jawa » Thu Aug 08, 2013 12:24 am

oli wrote:
stanko61 wrote: a Vas dvojica ste vecinom zasluzni za bilo koje napustanje foruma,,i Vi ste i sada rasturili forum,i Vi ste jos u stanju da nesto i nekog prozivate ???????????????? sramota
treba da se napravi jedan deo, ogradjen velikim zidom i bodjikavom zicom.,,, na forumu, samo za Vas dvojicu ---Goli otok


U potpunosti se slažem...

I ja se slažem...
User avatar
Boža Jawa
 
Posts: 445
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:07 am

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Thu Aug 08, 2013 7:18 am

I ja se slazem,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nedeljko Mrdaković-feniks

Postby babaos » Wed Sep 18, 2013 4:58 pm

Goli otok kažete?!pa svi oni koji ga zazivaju su neinventivni smutljivci koji samo jedu spavaju i prde .Nisu ni za Kurac.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron