kafana

kafana

Postby babaos » Mon Jan 04, 2010 7:27 pm

Naći ću se sa Vlaisavljevićem ovih dana i pitat ću ga dali se sjeća još utrke THCR.Kud baš ja da prvi upisem post na chatu
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

strojna obrada

Postby babaos » Tue Jan 05, 2010 10:34 am

Opet ja.Neki tip ima strojnu obradu i dolazi da snimi osam ventilsku Glavu mog Tritona.Tvrdi da je može napraviti.Vidjet ćemo...bilo bi to sjajno kad bi bilo.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: strojna obrada

Postby Marko » Tue Jan 05, 2010 10:49 am

babaos wrote:Opet ja.Neki tip ima strojnu obradu i dolazi da snimi osam ventilsku Glavu mog Tritona.Tvrdi da je može napraviti.Vidjet ćemo...bilo bi to sjajno kad bi bilo.


Ima toga i kod nas, ali je ne pristaju da rade manje od 10 komada.
Stvar je u tome, da oni stari glavu rasecaju na 6 elemenata, tako da ugao rasecanja ne bude manji od 60 stepeni, i onda vrse pregled komora glave. Nakon toga rade jezgra svih komora koja se uklapaju, da bi na kraju dosla izrada metalnog kalupa, u koji ulivaju materijal pod pritiskom. Sledi ultrazvucni pregled, i dalje se ugradjuju sicevi, vodjice ventila, itd itd.
To je sve okrenuto civilnim motorima, za koje nema delova, i koliko sam iz prica cuo, isti materijal se uvek uliva, sto znaci da to za trke nece bas piti vodu...Mozda se varam...
Ista firma radi i klipove i karike po meri, pa su igrom slucaja radili i za 12-cilindricne PIELSTICK motore, za potrebe nase vojske...
To bas i nije neka garancija :lol: , ali nisu gusteri...
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Tue Jan 05, 2010 9:48 pm

O Sole Mio
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Jan 06, 2010 11:22 pm

Zel99 wrote:O Sole Mio
:shock:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Thu Jan 07, 2010 11:06 pm

Ako je Marko mislio na Solarevica, covek ima livnicu i ozbiljnu masinsku obradu, moglo bi se reci cak i fabriku.
Kod njega smo lili Bucine cilindre za BMW.
Nadimak mu je Sole!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Marko » Thu Jan 07, 2010 11:45 pm

Koliko znam Solarevic ne radi glave po uzorku.
Mislio sam na firmu "Crnobrnja", iz Beograda. (http://www.crnobrnja.com)
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Fri Jan 08, 2010 12:24 am

Pogledao sam sajt na blic. Interesantno, mada do sada nisam tamo nista radio, a ne znam ni da li je neke ozbiljnije zahvate neko od jataka.
Pricao sam pre nedelju dana sa Soletom o nekom slicnom projektu, onako usput. Nije nezainteresovan!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 10:05 am

Zel99 wrote:Pogledao sam sajt na blic. Interesantno, mada do sada nisam tamo nista radio, a ne znam ni da li je neke ozbiljnije zahvate neko od jataka.
Pricao sam pre nedelju dana sa Soletom o nekom slicnom projektu, onako usput. Nije nezainteresovan!



Kojem?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Fri Jan 08, 2010 5:13 pm

Mislio sam na std Triumphovu glavu sa mog motocikla. Nisam primetio da neko to aftermarket pravi, a sve polovne su manje vise ostecene.
To nije nimalo lak posao izahteva dosta vremena za snimanje. Sole ima CNC masinu za skeniranje i verovatno ne bi morao uzorak da se unisti.
Nikako da pitam, cudno je da se Mirko Crkvenjakov ne ukljucuje, jer znam da dosta baza po internetu?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Fri Jan 08, 2010 8:08 pm

------------------- :lol:
Last edited by babaos on Wed Jan 27, 2010 9:40 pm, edited 3 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Fri Jan 08, 2010 11:27 pm

bbb? Bad Blue Boys. To sam negde cuo sta je, ali cini mi se da nisi mislio na to. Imas sifarnik?
Kad se vec naglas pitam, cujes li se sa Emilom. On je stari kawasakijevac. Znam da je imao letos neki problem u SPA. Znas li nesto vise?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sat Jan 09, 2010 11:07 am

Bili smo na Grobniku dva dana u priči.Moj Triton je vozio a Emil je došao fotkati Tritona i Danijela.Moj vozač i on znaju se iz Aprilia cupa u PH.Taj Kawasaki je u Backer rami.I nije to njegov motor.On trenutno posjeduje i vozi GS 1000 Suzuki.Vjerujem neko privremeno rješenje ako sam dobro razumio.Vlasnik Baker Kawe je iz Zadra inače bolesni fan Laverdi.Kupio ga je i ponudio Emilu da vozi.Vozili su ga nekoliko trka u Hrvatskoj i nakon toga SPA.Kvalificirali su se na trku s dobrim vremenom ali nisu vozili.Još na treningu stradala je mašina.Točnije dva Cilindra zaribala su.Bilo je prebrzo složeno i bilo je grešaka.Pričao sam ovih dana s vlasnikom tog motora i trenutno je Baker u njemačkoj.Gotov je i treba ga dovest u Zadar.Ove godine opet se ide u SPA.Utrku voze dvojica naših najboljih klasičara Emil i Car.Oboje su višegodišnji prvaci države i uzastopni prvaci Alpe Adria u najjačoj klasi.


Ono sa 3b neznam ni ja čemu služi.Neka greška...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Sat Jan 09, 2010 10:35 pm

SPA Frnkochamps, mislim da je u junu bila velika trka klasicara u raznim kategorijama. Tu je skoro sva trkacka elita (bivsi GP vozaci itd.), a za trku voze kvalifikacije zbog veceg broja zainteresovanih od propusne moci staze.
Dinko, pretpostavljam zva vise pogotovu sa aspekta ucestovanja jer je hrvatski dvojac Mokrovcak- Car uzeo ucesce.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sat Jan 09, 2010 11:46 pm

Jacu nadopuniti.SPA je GP staza u Belgiji.Tamo je svake godine velika predstava classik motora.Jedna od najjacih u Evropi.Traje tri dana.razne su trke i promo voznje.Svjetski prvaci i motocikli iz GP-a voze i promotivno i na drugi nacin.Trka koju su vozili Emil i Car traje dva dana sa po dva sata utrke svaki dan.Plus obilno treninzi.Za utrku se moraju kvalificirati.Od 150 prijavljenih timova voze utrku 70 timova.To su ekipe sa kamionima,sleperima i opremom da mozak stane.Svi imaju novaca ko blata.Rezervni motori su normalna stvar.Emilova ekipa takove uvjete nije mogla sebi priustiti.Na kraju zbog toga i nisu vozili utrku jer im se jedini motor pokvario nepopravljivo.Mozda je samo jednu stvar jos potrebno reci.Emil je na prvom treningu napravio 18-to vrijeme.Drugi vozac Car skoro je nastradao.Dobio je ulje na zadnju Gumu itd itd.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Next

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron