kafana

Postby feniks » Thu Jan 28, 2010 7:58 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:Mogu ti reci da je odziv bio fantastican.
Vi i Jovisa realno imate najvecu kilometrazu, a vremenske prilike stvarno nisu bile za zezanje. Svi ostali iz svih saveza i klubova su dosli i nadam se lepo proveli


Kad bi ti to elaborirao?! I ja bi rado bio ali se nije moglo.


....nije mi jasno,...mene pitaš,ili.....
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Thu Jan 28, 2010 8:21 pm

feniks wrote:
babaos wrote:
Zel99 wrote:Mogu ti reci da je odziv bio fantastican.
Vi i Jovisa realno imate najvecu kilometrazu, a vremenske prilike stvarno nisu bile za zezanje. Svi ostali iz svih saveza i klubova su dosli i nadam se lepo proveli


Kad bi ti to elaborirao?! I ja bi rado bio ali se nije moglo.


....nije mi jasno,...mene pitaš,ili.....



zela99-tku pitam on zna ti nisi bio ili...ma samo me zanima kako su se zabavljali i tko je bio.Koliko vi imate tih saveza?pa to je inflacija nikako recesija...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Thu Jan 28, 2010 8:49 pm

babaos wrote:
feniks wrote:
babaos wrote:
Zel99 wrote:Mogu ti reci da je odziv bio fantastican.
Vi i Jovisa realno imate najvecu kilometrazu, a vremenske prilike stvarno nisu bile za zezanje. Svi ostali iz svih saveza i klubova su dosli i nadam se lepo proveli


Kad bi ti to elaborirao?! I ja bi rado bio ali se nije moglo.


....nije mi jasno,...mene pitaš,ili.....



zela99-tku pitam on zna ti nisi bio ili...ma samo me zanima kako su se zabavljali i tko je bio.Koliko vi imate tih saveza?pa to je inflacija nikako recesija...


...ok onda,mislio sam da mene nešto pitaš.
imaš neke fotose na početnoj strani...a sportskih saveza imamo najviše dva,a najmanje jedan...ne zna se.To se ne može svrstati ni pod jedan termin koji si naveo,pre će biti stečaj. :roll:
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby feniks » Thu Jan 28, 2010 11:22 pm

Mali Caca wrote:jos malo bice onoliko saveza koliko ima politickih stranaka u drzavi :cry: ,a trka nigde


Slažem se sa tobom u potpunosti.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 10:24 am

feniks wrote:
babaos wrote:
feniks wrote:
babaos wrote:
Zel99 wrote:Mogu ti reci da je odziv bio fantastican.
Vi i Jovisa realno imate najvecu kilometrazu, a vremenske prilike stvarno nisu bile za zezanje. Svi ostali iz svih saveza i klubova su dosli i nadam se lepo proveli


Kad bi ti to elaborirao?! I ja bi rado bio ali se nije moglo.


....nije mi jasno,...mene pitaš,ili.....



zela99-tku pitam on zna ti nisi bio ili...ma samo me zanima kako su se zabavljali i tko je bio.Koliko vi imate tih saveza?pa to je inflacija nikako recesija...


...ok onda,mislio sam da mene nešto pitaš.
imaš neke fotose na početnoj strani...a sportskih saveza imamo najviše dva,a najmanje jedan...ne zna se.To se ne može svrstati ni pod jedan termin koji si naveo,pre će biti stečaj. :roll:



E fenix prijatelju...to je već tema.Spremam se dugo a sad si pomogao da krenem.Otvorit ću posebnu temu.Rekao sam negdje prije da nemože sistem sam sebe poboljšavati.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 10:29 am

Mali Caca wrote:jos malo bice onoliko saveza koliko ima politickih stranaka u drzavi :cry: ,a trka nigde



Ovo je odlično rečeno.Svaka tvoja na temu utrka je veliki dobitak ovdje...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Fri Jan 29, 2010 1:06 pm

Na ovim prostorima desavaju se stvari koje je tesko objasniti nekome ko vise nije iz te price.

U politickom smislu, ja licno i moglo bi se reci i nas klub, takodje na neki nacin nismo sa ovih prostora. Neko bi rekao da zato nismo u toku, ne znamo kako treba itd.., ali vremenom sam sve vise u uverenju da nam je upravo to komparativna prednost.
Kako god bilo, rezultati je sledeci: od 2002 Vrscani nisu promasili ni jednu godinu kao organizatori trka, pri cemu je bilo organizacija i van Vrsca.

Mi volimo moto sport i trke i dok budemo imali mogucnosti bavicemo se time na jedan civilizovan nacin.

U organizaciji MSS-a moto klasik je tretiran kao 13. prase iako je recimo prosle godine kroz kotizacije i licence prihodovao 300 000 do 400 000 dinara (cca 3000 - 4000e) sto je bilo vise od participacije svih ostalih grana zajedno.

Za uzvrat klasicari su dobili nesvakidasnju priliku da treniraju i voze trku u ranjim jutarnjim satima i u povecerje. Mozda je ambicija funkcionera MSS da nas sprema 24h leMana. Ako je to u pitanju, bas sam im zahvalan.
Kada smo krenuli u nase projekte, na svojim vozilima nismo vodili racuna o postavljanju svetlosne opreme, tako da sada imamo i tehnickih problema u slucaju ucesca na nocnim trkama.

Ipak cini mi se da polako i drugi uvidjaju da se mora u se i u svoje kljuse. Da nam niko nista nece dati, ali ce rado obecati ako mu nesto u datom momentu treba.
Moto klasik bi trebao prvo da ima zdravu unutrasnju organizaciju, pa tek onda da racuna na postovanje okoline.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Fri Jan 29, 2010 10:07 pm

Zel99 wrote:Na ovim prostorima desavaju se stvari koje je tesko objasniti nekome ko vise nije iz te price.

U politickom smislu, ja licno i moglo bi se reci i nas klub, takodje na neki nacin nismo sa ovih prostora. Neko bi rekao da zato nismo u toku, ne znamo kako treba itd.., ali vremenom sam sve vise u uverenju da nam je upravo to komparativna prednost.
Kako god bilo, rezultati je sledeci: od 2002 Vrscani nisu promasili ni jednu godinu kao organizatori trka, pri cemu je bilo organizacija i van Vrsca.

Mi volimo moto sport i trke i dok budemo imali mogucnosti bavicemo se time na jedan civilizovan nacin.

U organizaciji MSS-a moto klasik je tretiran kao 13. prase iako je recimo prosle godine kroz kotizacije i licence prihodovao 300 000 do 400 000 dinara (cca 3000 - 4000e) sto je bilo vise od participacije svih ostalih grana zajedno.

Za uzvrat klasicari su dobili nesvakidasnju priliku da treniraju i voze trku u ranjim jutarnjim satima i u povecerje. Mozda je ambicija funkcionera MSS da nas sprema 24h leMana. Ako je to u pitanju, bas sam im zahvalan.
Kada smo krenuli u nase projekte, na svojim vozilima nismo vodili racuna o postavljanju svetlosne opreme, tako da sada imamo i tehnickih problema u slucaju ucesca na nocnim trkama.

Ipak cini mi se da polako i drugi uvidjaju da se mora u se i u svoje kljuse. Da nam niko nista nece dati, ali ce rado obecati ako mu nesto u datom momentu treba.
Moto klasik bi trebao prvo da ima zdravu unutrasnju organizaciju, pa tek onda da racuna na postovanje okoline.



Nikom nije ova tema pri Ruci.Ali ja cu malo kontrirati zel99.Sa zadovoljstvom.Dakle.Komanda mirno.Ja sam sa strane pasivni posmatrac.Poznajem i protagoniste i suprotstavljene stavove a imam i svoje misljenje.Oni su (protagonisti ili sudionici na sceni)svi u pravu to odma da kazem pa da nemam problema sa biranjem strane koja je vise u pravu.Sa zel99 se neslazem.To sto navodi kao razlog to da pricas nekom njemcu buljio bi uznevereno.hocu reci da nije dovoljno ozbiljan razlog da se dogodi sto se dogodilo.opcenito i tehnickoj posebno itd pa tek onda nadgradnja ali bez razdvajanja,bez razvodnjavanja,bez slabljenja sistema a sve zbog cega ustvari?nesto novaca ili sam pogresno shvatio.Mogu se ljudi razici u suprotstavljenim stranama ali sistem se nesmije raspadati.Upravo se to dogodilo a pitanje za koju cijenu i za koji rezultat.Novi moto savez Srbije koji je nastao razdvajanjem niti ima klasa niti ima motocikala niti ima natjecatelja.Par ljudi i to je to.Decki iz Subotice su spasili stvar da se uopce voze ljudi kako tako.I bez pretjeranog teoretiziranja pitam se sto je to bolje u odnosu na ranije.I odgovor si dajem sam.Nista.Ako netko to ne uvidi i snagom svog autoriteta i ogromnom energijom ne poradi na ponovnom spajanju nikad nista od klasik scene.Ponavljam razlozi koji se navode su smijesni.Svi u jedan savez ovaj ili onaj je najispravnija parola koju treba netko sprovest u zivot.

Na kraju razvidno je da uopce savez ovaj-onaj nije vazan.Vazni su trkaci koji moraju imati utrke i optimalne uvjete u datim okolnostima.Zajedno to mozda ljudi i mogu ali razdvajanjem ide se prema nazad.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Sat Jan 30, 2010 8:42 am

Ne znam za slučaj u ljudskoj istoriji da je, ma ko to bio, kada je rešio da nešto promeni i iskoči iz kolotečine bio propraćen burnim aplauzima.
Oportunizam je bio najprisutniji u komunističkom društvu i biću slobodan da kažem da je u našim krajevima najpopularnije sedeti po strani, gledati šta će da se desi i onda odabrati stranu. Da ga pitaš posle zašto, često ne bi mogao da nadje materijala ni za rečenicu.

Čim ugrabim malo vremena pokušaću da malo preciznije kroz fakta opišem istorijat moto klasika u Srbiji. Pošto je pisana reč u pitanju moram to pažljivo da izvedem, jer ću verovatno morati da odgovaram na dodatna pitanja i komentare.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sat Jan 30, 2010 10:41 am

[quote="Zel99"]Ne znam za slučaj u ljudskoj istoriji da je, ma ko to bio, kada je rešio da nešto promeni i iskoči iz kolotečine bio propraćen burnim aplauzima.
Oportunizam je bio najprisutniji u komunističkom društvu i biću slobodan da kažem da je u našim krajevima najpopularnije sedeti po strani, gledati šta će da se desi i onda odabrati stranu. Da ga pitaš posle zašto, često ne bi mogao da nadje materijala ni za rečenicu.

Čim ugrabim malo vremena pokušaću da malo preciznije kroz fakta opišem istorijat moto klasika u Srbiji. Pošto je pisana reč u pitanju moram to pažljivo da izvedem, jer ću verovatno morati da odgovaram na dodatna pitanja i komentare.[/quote]


Naravno da ćeš morati...i bit ce uprte oči cijele nacije u tebe.A i naše iz okruženja.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Sat Jan 30, 2010 11:19 am

Zel99 wrote:Ne znam za slučaj u ljudskoj istoriji da je, ma ko to bio, kada je rešio da nešto promeni i iskoči iz kolotečine bio propraćen burnim aplauzima.
Oportunizam je bio najprisutniji u komunističkom društvu i biću slobodan da kažem da je u našim krajevima najpopularnije sedeti po strani, gledati šta će da se desi i onda odabrati stranu. Da ga pitaš posle zašto, često ne bi mogao da nadje materijala ni za rečenicu.

Čim ugrabim malo vremena pokušaću da malo preciznije kroz fakta opišem istorijat moto klasika u Srbiji. Pošto je pisana reč u pitanju moram to pažljivo da izvedem, jer ću verovatno morati da odgovaram na dodatna pitanja i komentare.



Nije korektno govoriti tako neobavezno.Evo ja sjedim po strani gledam šta se dešava i odabirem stranu.Mene nemoraš pitati zašto ja sam to i napisao a materijala imam za roman a kamoli za jednu rečenicu.Nisi rekao na koga si mislio ali nije korektno za bezimene tako uvredljivo govoriti.Svako ima svoj stav i zbog toga nitko nema pravo da mu nanosi duševnu bol.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Sat Jan 30, 2010 6:52 pm

Ne bih rekao da je previse neobavezno, ali i da jeste zar nismo u kafani.
Noramlno je da posle cuge malo otvoris srce.

U stvari pokusavano da stvari postavimo drugacije. Upravo ne zelimo (ber sto se naseg kluba tice) da polarizujemo stvar kako niko ne bi imao potrebe da se opredeli "Zvezda ili Partizan".
Nas izbor je bio da izadjemo iz MSS-a iz razloga koje smo javno rekli (u vise puta i na vise nacina).
Novi savez smo napravili iz prakticnih razloga - organizacije trka. Naime zeleli smo da sredstva od kotizacija i licenci budu koriscenja za tu svrhu. Ko dosao, dobro dosao, sve poslovanje bice na izvolte. To garantujemo, a kad ne budemo mogli da garantujemo necemo biti ni u tom savezu.
Sta vise sto se tice ucesca na nasim trkama ismo bili restriktivni ni prema kome, naprotiv moze se reci da smo ostetili clanstvo naseg saveza jer su svi imali istu startninu (a vec su jednom nesto platili). Ipak tu nema sta kome da prigovori jer je startnina stvar organizatora koji jos ove godine nisu bili subvencionirani.
Stvar je principa, a ne licne prirode. MI zelimo da se dogovorimo oko pravila igre i kad igra pocne onda da ih postujemo.

Ovo je vec licno; vredja mi inteligenciju prisustvo na sastancima MSS-a. Ipak imam dosta godina (mada se oldtajmer odnosi na motocikle) i trebao bi da pazim sa kim se druzim.

Draguljce i Kali (da ne kazes da nikog nisam imenovao, ali oni nisu oportunisti - oportunisti to skrivaju) su zastupali tezu da nam na celu MSS-a treba neki mangup, bitanga (bilo je tu i lepsih kvalifikacija npr. namazan, vidra) koji ce naivnim politicarima da mazne lovu za MSS.
Simpaticno na prvi pogled, ali licno se dobro secam kako smo se u drzavi jedva otarasili jednog mangupa (pojeo sam najmanje jednu konzervu suzavca).
Odrastao sam u Zemunu i dosta mi je tog profila ljudi za ceo zivot.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sat Jan 30, 2010 9:08 pm

Iskreno.Jasno i nedvosmisleno.Iako sve znam i upucen od samog pocetka tog procesa(ne i slucajno)jer me to zanima kao i pokoja utrka kod vas.Moj problem je sljedeci.Za mene ste vi bili vi a sad ste dva puta vi.Tu cinjenicu nemozes ignorirati ni ti ni sam bog.A ona me zbunjuje.To zbog toga sto znam i mrtvog bi uvjerio da tako netreba biti.Tvoji argumenti mogu se koristiti i u drugim situacijama a ne samo u polariziranim odnosima snaga.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Sat Jan 30, 2010 9:48 pm

babaos wrote:Iskreno.Jasno i nedvosmisleno.Iako sve znam i upucen od samog pocetka tog procesa(ne i slucajno)jer me to zanima kao i pokoja utrka kod vas.Moj problem je sljedeci.Za mene ste vi bili vi a sad ste dva puta vi.Tu cinjenicu nemozes ignorirati ni ti ni sam bog.A ona me zbunjuje.To zbog toga sto znam i mrtvog bi uvjerio da tako netreba biti.Tvoji argumenti mogu se koristiti i u drugim situacijama a ne samo u polariziranim odnosima snaga.


..samo sada se postavlja pitanje i za jedno vi.

P.S.a inače ja navijam za cigane....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Sat Jan 30, 2010 9:53 pm

feniks wrote:
babaos wrote:Iskreno.Jasno i nedvosmisleno.Iako sve znam i upucen od samog pocetka tog procesa(ne i slucajno)jer me to zanima kao i pokoja utrka kod vas.Moj problem je sljedeci.Za mene ste vi bili vi a sad ste dva puta vi.Tu cinjenicu nemozes ignorirati ni ti ni sam bog.A ona me zbunjuje.To zbog toga sto znam i mrtvog bi uvjerio da tako netreba biti.Tvoji argumenti mogu se koristiti i u drugim situacijama a ne samo u polariziranim odnosima snaga.


..samo sada se postavlja pitanje i za jedno vi.

P.S.a inače ja navijam za cigane....[/quote]


ovo je dobro
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron