ciganizacija u smutnim vremenima

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Wed Sep 12, 2012 6:37 pm

Nemoraš uvijek koristiti samo psiho začine.Razgovaraj bez pridjeva retorika će ti biti prihvatljivija.Dakle.Problem je naziv teme.Bio i ostaje sve dok se ne promijeni.Pa čak i ako se ne promijeni.To što je to teško(teže od težine) to je drugi par japanki.I nemoraš shvaćat osobno sve što je napisano.


potpis, BMW R 25/63
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Sep 13, 2012 1:34 am

babaos wrote:Nemoraš uvijek koristiti samo psiho začine.Razgovaraj bez pridjeva retorika će ti biti prihvatljivija.Dakle.Problem je naziv teme.Bio i ostaje sve dok se ne promijeni.Pa čak i ako se ne promijeni.To što je to teško(teže od težine) to je drugi par japanki.I nemoraš shvaćat osobno sve što je napisano.


potpis, BMW R 25/63

Dakle, jope izvrćeš, sve ti je već rečeno, i de sjaši već pomalo, neću promijeniti naziv teme samo zato da bi ti pisao, ako treba promijeniti ću naslov teme, ali samo ako mislim da treba, za sada su ti svi štosevi u ovoj temi za treću ligu, ili moraš nešto bolje, ili moraš puno toga više, ili ne moraš uopće...
Naziv ti ne odgovara i šta mene briga za to, ne odgovara i meni štošta kada si ti u pitanju pa se ne bunim...

Vladika, ne utvaraj si da kada si ti u pitanju bilo šta shvaćam osobno ili emotivno, ne brini ti ništa s takvim razbojnicima poput tebe, vladika, mogu ja na kraj krajeva iz bez tvojih savjeta...
Izgleda da baš prizivaš da se ova tema malo i tebe "uvati" pošto ti nećeš...

Dugo te nije bilo, mnoge stvari su se promijenile, napredovale, moraš to nekako prihvatiti...

Eee, vladika, vladika...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Thu Sep 13, 2012 1:02 pm

oli wrote:
babaos wrote:Nemoraš uvijek koristiti samo psiho začine.Razgovaraj bez pridjeva retorika će ti biti prihvatljivija.Dakle.Problem je naziv teme.Bio i ostaje sve dok se ne promijeni.Pa čak i ako se ne promijeni.To što je to teško(teže od težine) to je drugi par japanki.I nemoraš shvaćat osobno sve što je napisano.


potpis, BMW R 25/63

Dakle, jope izvrćeš, sve ti je već rečeno, i de sjaši već pomalo, neću promijeniti naziv teme samo zato da bi ti pisao, ako treba promijeniti ću naslov teme, ali samo ako mislim da treba, za sada su ti svi štosevi u ovoj temi za treću ligu, ili moraš nešto bolje, ili moraš puno toga više, ili ne moraš uopće...
Naziv ti ne odgovara i šta mene briga za to, ne odgovara i meni štošta kada si ti u pitanju pa se ne bunim...

Vladika, ne utvaraj si da kada si ti u pitanju bilo šta shvaćam osobno ili emotivno, ne brini ti ništa s takvim razbojnicima poput tebe, vladika, mogu ja na kraj krajeva iz bez tvojih savjeta...
Izgleda da baš prizivaš da se ova tema malo i tebe "uvati" pošto ti nećeš...

Dugo te nije bilo, mnoge stvari su se promijenile, napredovale, moraš to nekako prihvatiti...

Eee, vladika, vladika...



prihvaća se.Dok imaš mene iza leđa nebrini.Mirno spavaj. :lol:

potpis, art brut
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby feniks » Thu Sep 13, 2012 2:21 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Thu Sep 13, 2012 3:18 pm

šta se ti smiješ?


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby feniks » Thu Sep 13, 2012 9:26 pm

...ne mogu mirno da spavam.... :think: :lol: :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Sat Sep 15, 2012 4:23 pm

babaos wrote:Dugo te nije bilo, mnoge stvari su se promijenile, napredovale, moraš to nekako prihvatiti...

prihvaća se.Dok imaš mene iza leđa nebrini.Mirno spavaj. :lol:

potpis, art brut

Vladika, pa nisi valjda mislio meni se provući s tom forom, kada su takvi poput tebe u pitanju ja iza leđa imam zid... I ništa ne brinem...
Nego reci ti nama vladika naš, kako ide organizacija utrke, da ti budeš organizator, a kada nastupi cirkus da ti ne odgovaraš, to ti nama objasni pa da bi i mi možda znali tako pokušati organizirati utrku... Što je tu važno i na što treba paziti...
Baš bi bila fora da nam to objasiš pa da poslije zadnje trke u Batajnici bude još koja najzadnja trka, a sve regularno... E to ti nama vladika objasni, a ne da mi se tu skrivaš iza dupeta...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Sun Sep 16, 2012 6:26 pm

Sve o tome na konferenciji za tisak sutra poslije podne...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Fri Sep 28, 2012 1:22 am

babaos wrote:Sve o tome na konferenciji za tisak sutra poslije podne...

Neodgovorni ljudi, pa to ti je... Vladika kod tebe je sutra u pravilu zapravo "malo" sutra...
Neodgovoran, nemaštovit, bez ideja, a svešteno lice... To ne ide...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Wed Oct 03, 2012 9:39 am

Forumske manipulacije
Korisnik otvori novu temu na forumu, napiše uvodni post, ostavi ga tako nekoliko dana, a onda gotovo neprimjetno ga izmjeni, u principu je to uvijek skraćivanje, time se zapravo smisao mijenja iz temelja... Ovakav postupak je ozbiljna manipulacija i to je enciklopedijski primjer podcjenjivačkog stava, koji je svojstven samo neiskrenim korisnicima... Lažovima ili zapravo možda bi ih bilo pravilnije svrstati u kategoriju "lažovčića", znači lažov, ali ne onaj pravi već više nekako kao polovni...

Ima toga i kod nas ovdje na forumu...

Naravno ima i tome lijeka, znači, kada Ilija Čvorović ovoga foruma, otvori novu temu, prvi tko pročita, treba da ga quota, za arhivu...
Administratori to naravno mogu začiniti i banom od najmanje mjesec dana...
Last edited by oli on Thu Oct 18, 2012 3:10 am, edited 1 time in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Fri Oct 05, 2012 12:07 am

Ja bi mu dao ban od 20 cm.Jebo mjesec.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Fri Oct 05, 2012 12:54 am

babaos wrote:Ja bi mu dao ban od 20 cm.Jebo mjesec.

Čvoroviću pa ti ne daješ ni ono što imaš, a kako ćeš ono što nemaš... Svakako bi ti dao i ban od 20 cm, da imaš, al nemaš...
Al, da imaš sigurno ne bi bio tako ni razj.ban, jebaj ga al nemaš...
Da zaključimo, svakako bi ti dao ban, al nemaš čime...
Ili možda bolje ovako: daćeš ti ban (koliki-toliki) ali jednom kada budeš mlađi...

A u ovom drugom se slažem s tobom, nerado, ali slažem se: jebo mjesec...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Oct 18, 2012 3:05 am

Posuđivanje novca
-kada se promatra u kategoriji među pravnim osobama (tvrtke, klubovi, udruge i ostalo) je rabota koja je regulirana kroz nekoliko različitih regulativa i zakona....
-u suštini novačanim rabotama tog tipa je dozvoljeno bavljenje samo onima koji su za to registrirani kroz djelatnost koja je navedena u popisu djelatnosti koji je sadržan u registracijskom kartonu pravnoga subjekta...
-svaka radnja koja je suprotno ovim propisima je kažnjiva, a kažnjivo je biti i akter u smislu poticanja i predlaganja takove rabote...
-obrazloženje je relativno jednostavno, a jedno od tih je i slijedeće, pravna lica koja se bave novčarskim poslom (banke, štedno kreditne zadruge, mjenjačnice itd) za svoje poslovanje su dužne položiti točno propisana novčana sredstva kao raznorazne garancije i depozite za sigurnost poslovanja, narodna banka i država im jednako tako su dužne osigurati da nemaju nelojalnu konkurenciju...Pa zamislite kada bi se npr mirovinski fond počeo baviti postupkom posuđivanja novca bez kamata ili po znatno nižim kamatama od npr banaka...

-u slučaju da npr klub "A" posudi novac MSS (moto savez srbije), te odgovorna lica potpišu takav pravni akt, u kojemu je npr regulirana posudba novčanih sredstava tako da klub posudi novac MSS za svrhu nabavke opreme za mjerenje vremena, uz povrat sredstava u određenom vremenskom razmaku, ali bez jasno izraženog interesa (npr kamate) odgovorno lice u ovom slučaju ispred kluba "A" recimo generalni sekretar, će biti optužen da je nesavjesno vodio poslovanje, te će biti izrečena kazna i klubu (pravna osoba) i osobi (privatno odgovorno lice)...
Ako nikada prije ovakvo kršenje zakona će najkasnije biti otkriveno, kada npr pokušate zatvoriti klub "A" iz bilokojeg razloga...

Rješenje je za ovakove slučajeve, krajnje jednostavno a ima ih nekoliko:
-trebaju se motoklubovi doregistrirati i depozitno obvezati tako da mogu raditi i bankarske poslove, te onda potpuno legalno posuđivati novac MSS-u ili kome god drugome;
-MSS se treba za nabavku bilo kakove opreme zadužiti tamo gdje se to inače i radi (npr banka);
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Oct 18, 2012 3:58 am

Mjerenje vremena na utrkama
-od kada je svijete i vijeka, postoji i nadmetanje, i naravno uvijek se postavlja pitanje meritornosti...

-praksa na moto utrkama pokazala je da najtočnije i najpravednije rezultate daju dobro opremljene neovisne službe za mjerenje vremena...

-MSS planira nabaviti opremu za mjerenje vremena i formirati službu za takovu djelatnost, zakonski potpuno utemeljeno i ima na to potpuno pravo...

No možemo to pokušati razmatrati i iz malo tupavijeg kuta, npr moga sada već omiljenog lika forumskog Ilije Čvorovića, mentalnog higijeničara i vladike, i naravno soma "kotlićaša"...
Naš forumski Ilija Čvorović bi to iskonstruirao nekako ovako:
MSS je potpuno legalan subjekt, na sastanku, uz odobrenje ilegalno (ili barem polulegalno) izabranog El presidentea, a da bi stvar dobila što više na ozbiljnosti, na prijedlog "genseka" MSS-a, nabavljena je oprema uz ilegalno financiranje klubova (jer MSS nema sredstava), i onda se na utrkama pravilno i pravedno mjeri vrijeme svima: trkačima-običnim i trkačima-funkcionerima i njihovoj rodbini...
Svemu tome bi on dodao još nekoliko detalja, a onda bi to sve preveo na engleski i ruski, te uz te sve činjenice mrtav hladan pozvao trkače iz cijeloga svijeta da dođu se utrkivati u zemlju iz njegovih snova, a sve će okolnosti biti fer i korektne... Only fair play...

Ima tome svemu lijeka naravno, najbolje bi bilo da svaki trkač sam sebi nabavi opremu za mjerenje vremena i da si sam ta vremena upiše u tabelu s vremenskim rezultatima... Ali u tom slučaju vam nije potreban ni MSS niti El presidente jer rezultate možete poslati i faxom ili mailom ili ih možete upisati i unaprijed prije utrke... A nisu vam možda onda potrebne ni utrke, pa samo sjednete i dogovorite se ko ljudi bez ikakvih troškova...

Only fair play...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Wed Oct 24, 2012 9:16 am

Odem na tehnički da se informiram o registraciji Juniora i dobio sam veoma zanimljive podatke.Zanimalo me je zašto Junior ima u knjižici oznaku L3 kao i CTX ili čak i veći noviji i puno brži motocikli.Navodno je to zbog toga što Junior ide čak 60 km/h.Nije dakle običan poštarski moped.Zaključio sam da i moj Kawasaki KR1S od 250 ccm koji ide 220 km/h i puno je mlađi ide otprilike u tu grupu.Tražim da mi specificiraju cijenu registracije za Junior i Kawasaki.I gle čuda.Cijena skoro ista.Razlika cijene za registraciju je jedan Euro.Nije bila zgodna ženska na šalteru pa da posumnjam na smutljivca to moram naglasiti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron