ciganizacija u smutnim vremenima

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Wed Sep 05, 2012 3:30 pm

babaos wrote:PP


potpis, :snooty:

??? Ne kužim...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Wed Sep 05, 2012 4:40 pm

civilizacija u smutnim vremenima


potpis, :snooty:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Sep 06, 2012 10:26 am

Bilten, po kojemu se ravnaju službenici u stanici za tehnički pregled, kod registracije motocikla, važi za HR...

http://www.grabitshare.com/?d=504835A41
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Sep 06, 2012 11:14 am

krsta63 wrote:Nisam siguran da si bio u Nišu i upoznao komšije :think:

Krstivoje druže stari, pridruži se i izloži nam kakave se sve "prevare" rade s osiguranjima...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Sep 06, 2012 3:20 pm

A i Feniksić, bi mogao objasniti proceduralna varanja s tarifnim brojevima, kao što sam siguran i da "civilizacijski vladika" ima što za reći u ovoj temi ali u smislu i duhu, a ne kontra kao po običaju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Thu Sep 06, 2012 5:13 pm

Da naslov teme nije taj koji je sigurno bi već nešto napisao.Ovako protiv sebe i svojih uvjerenja da netreba koristiti provokativne nazive zaista nemogu.Civilizacija,malverzacija,prevara,špekulacija ili slično moglo bi biti isto primjereno kao i doskočice,snalažljivosti,obilaženja,čudna rješenja pravilima nasuprot itd.No dobro šta se tu može.Ljudi teško,jako teško mijenjaju svoja osobna stajališta.
Moram na kraju kazati da je tema vrijedna čitanja i da je i originalna.Autor je pronicljiv i maštovit.I elokventan.Mogao bi biti i u kavani moderator te ako tako nastavi dogurat će on daleko i na višu razinu svijesti.Mogao bi postati admin a onda smo svi mi u opasnosti da izgubimo sve svoje slobode koje trenutno posjedujemo.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Thu Sep 06, 2012 6:06 pm

babaos wrote:Da naslov teme nije taj koji je sigurno bi već nešto napisao.Ovako protiv sebe i svojih uvjerenja da netreba koristiti provokativne nazive zaista nemogu.Civilizacija,malverzacija,prevara,špekulacija ili slično moglo bi biti isto primjereno kao i doskočice,snalažljivosti,obilaženja,čudna rješenja pravilima nasuprot itd.No dobro šta se tu može.Ljudi teško,jako teško mijenjaju svoja osobna stajališta.
Moram na kraju kazati da je tema vrijedna čitanja i da je i originalna.Autor je pronicljiv i maštovit.I elokventan.Mogao bi biti i u kavani moderator te ako tako nastavi dogurat će on daleko i na višu razinu svijesti.Mogao bi postati admin a onda smo svi mi u opasnosti da izgubimo sve svoje slobode koje trenutno posjedujemo.


http://img288.imagevenue.com/img.php?im ... 2_80lo.jpg

Gospođa, Mirjana i motocikli marke BMW, su tebi već oduzeli sve te tvoje "slobode"...Pa nemoš izgubit ono što nemaš...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Thu Sep 06, 2012 6:26 pm

oli wrote:
babaos wrote:Da naslov teme nije taj koji je sigurno bi već nešto napisao.Ovako protiv sebe i svojih uvjerenja da netreba koristiti provokativne nazive zaista nemogu.Civilizacija,malverzacija,prevara,špekulacija ili slično moglo bi biti isto primjereno kao i doskočice,snalažljivosti,obilaženja,čudna rješenja pravilima nasuprot itd.No dobro šta se tu može.Ljudi teško,jako teško mijenjaju svoja osobna stajališta.
Moram na kraju kazati da je tema vrijedna čitanja i da je i originalna.Autor je pronicljiv i maštovit.I elokventan.Mogao bi biti i u kavani moderator te ako tako nastavi dogurat će on daleko i na višu razinu svijesti.Mogao bi postati admin a onda smo svi mi u opasnosti da izgubimo sve svoje slobode koje trenutno posjedujemo.


http://img288.imagevenue.com/img.php?im ... 2_80lo.jpg

Gospođa, Mirjana i motocikli marke BMW, su tebi već oduzeli sve te tvoje "slobode"...Pa nemoš izgubit ono što nemaš...



Image :naughty: :snooty: :think:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Sat Sep 08, 2012 2:32 am

Prevare s karticama...

Pojavio se novi oblik zlouporabe bankarskih kartica. Ukoliko zaprimite poziv osobe koja se predstavi kao djelatnik u Odijelu za sigurnost VISA/MasterCard-a/Amex, budite oprezni kako ne biste postali žrtva prijevare!

Što se zapravo događa?

Nazove vas osoba koja se predstavi se kao djelatnik u Odjelu za sigurnost VISA/ MasterCard-a/Amex-a. Ova osoba već raspolaže vašim podacima kao što su ime, prezime, adresa te dio brojeva i podataka s vaše kartice. Osoba vas obavijesti kako je zabilježena neovlaštena uporaba vaše kartice te kako vas zove da bi provjerila ovu informaciju. Saznajete da se radi upravo o vašoj VISA/MasterCard/Amex koju je izdala ta i ta banka i postavlja vam se pitanje jeste li kupili određeni proizvod za toliko i toliko kuna u tom i tom dućanu (ili preko Interneta). Vaš odgovor je: "NE"!

Tada vam osoba kaže da mora provjeriti jeste li vi vlasnik kartice kako bi bila sigurna da vaša kartica nije ukradena ili izgubljena te traži od vas da joj pročitate posljednje 3 znamenke s poleđine vaše kartice. (To su brojevi koje primjerice koristite prilikom kupnje putem Interneta). Ta tri broja ne smijete nipošto otkriti osobi s druge strane tel. linije. Upravo to je cilj ove prijevare - dobiti vaš osobni identifikacijski broj od 3 znamenke (kriptogram) koji se nalazi na poleđini kartice...
Jer ako to učinite onda ima on te podatke, uz ostale podatke koje ima ili ih može pogoditi ili pretpostaviti, dobije sliku koja mu je potrebna za daljnje djelovanje... Pa onda on malo kupuje umjesto vas, njegova je adresa dostave a skida se s vašega računa...
Recimo imam ja te podatke od Stanka, pa onda kupim djelove za motore npr paljenje za Suzuki i navedem Feniksićevu adresu...

Vladika budi pažljiv da tebi ne uzmu učkur od gaća...Ili pošalju virus, smsom... Drž, se ti vladika ovih virusa koji se prenose "ručno" slinom i ljubljenjem...Il ti imaš samo ove drvene kartice...
Last edited by oli on Thu Oct 18, 2012 3:11 am, edited 3 times in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Sat Sep 08, 2012 7:31 am

babaos wrote:Da naslov teme nije taj koji je sigurno bi već nešto napisao.Ovako protiv sebe i svojih uvjerenja da netreba koristiti provokativne nazive zaista nemogu.Civilizacija,malverzacija,prevara,špekulacija ili slično moglo bi biti isto primjereno kao i doskočice,snalažljivosti,obilaženja,čudna rješenja pravilima nasuprot itd.No dobro šta se tu može.Ljudi teško,jako teško mijenjaju svoja osobna stajališta.
Moram na kraju kazati da je tema vrijedna čitanja i da je i originalna.Autor je pronicljiv i maštovit.I elokventan.Mogao bi biti i u kavani moderator te ako tako nastavi dogurat će on daleko i na višu razinu svijesti.Mogao bi postati admin a onda smo svi mi u opasnosti da izgubimo sve svoje slobode koje trenutno posjedujemo.

Ma, slušaj ti "vladika" nemoj ti tu nama soliti i to malo pameti što nemamo, to ti ostavi za drugdje, za one koji su pametniji, recimo za "unijaše"... Nego budi ti najfrajer u selu pa ti ondak nama napiši to što mi od tebe tražimo... Mi ti nismo ko i ti i tvoj transmisijski drugar Igor da mislimo, jednako tako i da tvrdimo da smo uvijek u pravu... Lijepo ti nama napiši to što imaš a kada budemo mi vidjeli, što si ti to mudrijašu napisao, i da si ti u pravu ondak ću ti se ja lijepo ispričati i ispraviti naslov... To će tako sigurno biti... Ako si ti u pravu....
Ali ako nisi što će biti onda, e, to pitam ja tebe... (Igor i u tom slučaju tvrdi da je u pravu) A tebe ćemo još vidjeti...
Eee, vladika, vladika...
Ti, bi nas tek tako ladno odjebo ovim jednim postom i to je za tebe čiča miča gotova je priča, de ti vladika malo na megdan, pa ćemo mi ondak sve lijepo i po redu... A ne ovako, ako nije naslov ovaj, pa ako nije pisao onaj, ili ako nije ono, onda bi ja možda mogao... Ko neka "strina"...

Vladika, vladika, pa ti bi prvi trebao znati da za pravu svinju nema lošeg napoja...
Pusti ti sad autora, i zamajavanje ostalih forumaša, "vataj" se ti teme... Nemoj vladika da bude "da sam se s krivim nosoo".
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Wed Sep 12, 2012 2:10 pm

U dogovoru s El presidenteom, najavljujem da ćemo u ovoj temi rasvijetliti neke detalje vezano za MSS, ali tek nakon utrke na Batajnici...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby stanko61 » Wed Sep 12, 2012 3:24 pm

stvari i dogadjaji iz MSS,, su samo za unutar MSS i nisu dostupne nikakvim forumima :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Wed Sep 12, 2012 3:29 pm

stanko61 wrote:stvari i dogadjaji iz MSS,, su samo za unutar MSS i nisu dostupne nikakvim forumima :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:


Dobro, dobro, to ćemo još vidjeti što je a što nije dostupno...
Sačekajmo da prođe Batajnica...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby babaos » Wed Sep 12, 2012 5:38 pm

stanko61 wrote:stvari i dogadjaji iz MSS,, su samo za unutar MSS i nisu dostupne nikakvim forumima :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand: :hand:



Ova najava je veoma indikativna.Pošto je zell unutra bit će perja.Osobno mislim da ovaj forum nije mjesto gdje se bruse osobni interesi pa o tome treba voditi računa.Što se tiče pisanja o savezu to je regularno.Što jes jes.Savez je javna institucija i sva događanja koja se unutar odvijaju javna su stvar.Sve je za javnost a ono što nije javno prikazano prigodnim sredstvima to je i više nego za javnost.Moje mišljenje.Problem je samo što ja ta najava pod čudnim nazivnikom.Ali o tome sam već pisao i više nego je potrebno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ciganizacija u smutnim vremenima

Postby oli » Wed Sep 12, 2012 5:44 pm

babaos wrote:Problem je samo što ja ta najava pod čudnim nazivnikom.Ali o tome sam već pisao i više nego je potrebno.

Blago tebi ako ti je to jedini problem u životu...
Slažem se da si pisao i previše i to ne samo u ovoj temi, s namjerom da razjebeš, kao i puno puta do sada, ali vladika ti trebaš ovoga puta da doprineseš, svojim iskustvima u ovoj temi...
Uostalom znaš ti vrlo dobro što trebaš napisati, kao što su znali i drugovi funkcioneri, bilo je dosta prostora i vremena, ali nisu, pa dobro nisu do sada, ali sada ima ko će... Svako ima pravo na svoje viđenje.. Vataj se ti teme da se ne bi ona vatala tebe...

Uvodnik ove teme je jednoznačno objasnio da je smisao svega ovoga da čitateljima budu otkrivene i najfinije finesice, tako da problem mogu prvo prepoznati a onda se od njega i obraniti...

Pa nije valjda vrag da mislite da se je u MSS svaka akcija provela potpuno zakonito...???
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron