Moja polemika sa Oli-em

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 11:33 pm

Sa uvažavanjem ću govoriti o tvojim prijateljima,obećajem,ali ne mogu,a da se ne zapitam....kakvi li su ti tek neprijatelji,kada imaš ovakve prijatelje ???... :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Tue Mar 22, 2011 11:45 pm

Točno navedi kako je bilo u samom početku kad si me pitao.Citiraj svoje pitanje koje si mi uputio.Rekao si čini mi se da če ti babaos poslužiti za alegorijsku priču.Autobiografsku.To što si napisao nije više u skladu sa tim obješnjenjem koje je išlo uz pitanje.Ti pričaš priču o babaos-u i sad netko treba to čitati u prenesenom značenju.Mauna.To se nemože čitati na taj način.I to je postao otvoreni problem.

Citiraš stvarni događaj od prije 25 godina.Ja ti nisam pružio ruku.U priči ti o tome moraliziraš i stavljaš na kušnju moje moralne i ljudske vrijednosti.Dobro nek je tako.Ali taj se događaj zbio prije 25 godina kad nismo bili prijatelji.Ako se zbio !?
Danas u vrijeme našeg prijateljstva to bi stvarno bilo nedopustivo ali staviti to u taj tvoj kontekst na način kako si staqvio najblaže rečeno je nekorektno i neprimjereno.Nekorektno prema meni koji nisam imao nikakve obaveze prema neznancu.To je moje pravo.E sad ono što stvarno moraš objasniti meni ovdje pred svima:

Zašto mi kao prijatelj nisi to rekao u ovom vremenu koliko traje naše prijateljstvo.Raspravili bi lako sve i nebi nikad ta priča mogla biti predmet spora između nas.Šutio si kao kukavica,nepošteno i neiskreno pa to stvarno postaje interesantna činjenica.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Wed Mar 23, 2011 12:07 am

by oli » Mon Feb 21, 2011 4:03 pm

Ne pa to je samo legalizam....Babaos nema potrebe "vatat" na galamu...


Ma nemam ja tu nikakvih "šanasa" protiv njega, ja sam tu kao i svuda, ionako najnezgodniji...


by oli » Tue Feb 22, 2011 12:59 pm

Zanosite se.. Pa ja sam mislio u vizuelnom pogledu, a vi odmah karakterno... Predvidljiva Babina fora s nazivom:zamjena teza.

by oli » Tue Feb 22, 2011 6:44 pm

Tu sam, samo Vas čekam....


by oli » Thu Mar 10, 2011 12:09 pm




Ovo su postovi koje piše moj sugovornik u predstavljanju.On se predstavlja na vrlo čudan način.Fokusira svoju pažnju uglavnom na babaos-a i to uvjerljivo i znakovito.Nije to samo kreacija.Neke stvari nemogu se sakriti.Analiza majka...
Last edited by babaos on Wed Mar 23, 2011 1:39 am, edited 3 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Wed Mar 23, 2011 12:51 am

I biser na kraju.Ovo u predstavljanju upućeno meni(babaos-u)je vrlo znakovito...


by oli » Thu Mar 10, 2011 12:09 pm

Babaos, tu sam, poput velikog brata, samo snimam i pripremam se na konačni obračun...
Last edited by babaos on Wed Mar 23, 2011 1:41 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Wed Mar 23, 2011 12:55 am

Izvolite komentirajte.Ja odo u ilegalu jedno vrijeme.Ako bude nešto hitno i važno doletit će baba ljuta a vi se maknite s puta.................
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby Boki Ar » Wed Mar 23, 2011 1:38 am

Pročitao sam delimično "bestseler". Imam utisak da je ovog čoveka nešto žestoko najedilo. :( Njegovog "Babaosa" nisam doživeo kao našeg Babu. 8) Predlog bi bio da se nick našeg Babe upotrebljen u temi "Pozajmio sam motor" izmeni.

Baba, ostani ovde, gde Ti je i mesto. 8) :handgestures-thumbup:

Oli-ju bih poručio da nastavi sa zanimljivom pričom bez upotrebe nick name-a Babaos. A i da kaže ako možemo pomoći u nečemu. Gnev nije vrlina... Kakvi noževi, kakvo nasilje... :( :? :shock:

Na ovom forumu učestvujem zaista vrlo opušteno, nikakav interes nemam, ne vozim moto takmičenja, ne prodajem delove i ne kupujem ih i td. Možete me smatrati neutralnim posmatračem, sa (prilično) objektivnim viđenjem situacije.

Živi i zdravi bili! 'Ajmo sad svi na piće... :obscene-drinkingcheers:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby feniks » Wed Mar 23, 2011 9:05 am

babaos wrote:Izvolite komentirajte.Ja odo u ilegalu jedno vrijeme.Ako bude nešto hitno i važno doletit će baba ljuta a vi se maknite s puta.................


Kakva ilegala? :shock: ...vraćaj se i žvrljaj i mani se letenja,loše je za stare kosti... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby oli » Wed Mar 23, 2011 5:01 pm

feniks wrote:U zadnje vreme smo videli malo aktivnosti od strane admina,ovo sada je pozitivan pomak..... :mrgreen: ....
Sve u svemu,tema je javna za sve,bez obzira koju je otvorio i na koga se odnosi.Svako svojim postom može doprineti razrešenju neke polemike,pa i ove....zato se verovatno i otvorila tema...najveći doprinos sigurno će dati glavni "glumci",pa ne vidim razloga,jednom od njih dati zabranu pristupa bini....mi "statisti",smo tu da se postaramo da bude sve fer play,a da rasprava ne ode u neželjenom pravcu,tu glavnu reč ima admin.Sve dok funkcioniše u granicama pristojnosti,ne vidim razloga išta menjati.Što se tiče Oli-ja i njegovih tekstova,...on je bio svestan mogućih posledica objavljivanjem istih,...to zaključujem na osnovu njegovih uvodnih "pretnji",...po sistemu: "ko nije sa mnom,protiv mene je"..moje lično mišljenje je da je takvim nastupom suzio krug svojih eventualnih pristalica teze koju pokušava izneti,...ali to je njegovo pravo i niko mu ga ne može osporiti.Ostaje da se vidi da li će imati snage i strpljenja sprovesti sve do kraja,ili ne i da li će time postići efekat koji je očekivao....
Na kraju samo da rezimiram.....treba da se uzme u obzir sav Babaosov dosadašnji doprinos na ovom forumu,koji je verujem svi tako mislite,nesumnjiv,tačnije da nije bilo njegovih svakodnevnih aktivnosti,ovaj forum verovatno bi i sada bio na onom nivou,kao kada je napravljen.Pored aktivnosti na forumu,ne sme se zaboraviti i na Babaosov nesumnjiv doprinos u moto klasiku Srbije(svojim dolaskom-cima je prvi otvorio vrata internacionalizaciji klasika u regionu i time podigao kvalitet takmičenja na viši nivo.Sve to pa i više,sada se pokušava na neki način od strane njegovog "prijatelja" uništiti,odnosno srušiti.Ja lično to neću i ne mogu dozvoliti.To ne bi bilo moralno i pravedno.U borbi protiv takvih stvari,dobar deo života sam potrošio,pa iz principijelnih razloga i sada to ne mogu nemo posmatratii.Sa moje strane očekujte i kritiku i komentare u tom pravcu,....ako bude potrebno.


Na kraju samo da rezimiram.....treba da se uzme u obzir sav Babaosov dosadašnji doprinos na ovom forumu,koji je verujem svi tako mislite,nesumnjiv,tačnije da nije bilo njegovih svakodnevnih aktivnosti,ovaj forum verovatno bi i sada bio na onom nivou,kao kada je napravljen.

Predlažem da se formira nekakvo interno forumsko prvenstvo, po ugledu na McDonalds koji to imaju riješeno u obliku "radnik mjeseca" ili možda primjerenije našim okvirima da se to zove "primjeran vojnik", "primjeran forumaš" "udarnik" "miss ili mister foruma" ili nešto slično, da se recimo za nagradu dobije udarnička značka i nagradno odsustvo u trajanju od 15 dana odsustva učešća na forumu.
Nominiram prvoga kandidata svi znate već koga...

Pored aktivnosti na forumu,ne sme se zaboraviti i na Babaosov nesumnjiv doprinos u moto klasiku Srbije(svojim dolaskom-cima je prvi otvorio vrata internacionalizaciji klasika u regionu i time podigao kvalitet takmičenja na viši nivo.

I za to predlažem da se uvede prelazna zastavica i to u dvije kategorije:
-prelazna zastavica za onoga tko je najviše doprineo razvoju srpskog moto klasika u Srbiji
-prelazna zastavica za onoga tko je najviše doprineo razvoju srpskog moto klasika van Srbije (stranac)
u drugoj kategoriji odmah nominiram svoga favorita...

A možda bi bilo najjednostavnije da mu damo zbog svega ovoga jednu lijepu veliku i debelu "boračku penziju" pa da bude sve kao i nekada...

Sve to pa i više,sada se pokušava na neki način od strane njegovog "prijatelja" uništiti,odnosno srušiti.Ja lično to neću i ne mogu dozvoliti.To ne bi bilo moralno i pravedno.U borbi protiv takvih stvari,dobar deo života sam potrošio,pa iz principijelnih razloga i sada to ne mogu nemo posmatratii.Sa moje strane očekujte i kritiku i komentare u tom pravcu,....ako bude potrebno.

Što se je uopće desilo? Pa da bi onda mogli reći: pravedno ili ne, kao i moralno ili ne? Pa to su samo nepravedne insinuacije.
Eeeh, kadrovi, kadrovi...
Last edited by oli on Wed Mar 23, 2011 5:22 pm, edited 1 time in total.
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby oli » Wed Mar 23, 2011 5:04 pm

stanko61 wrote:Moje misljenje je da sa ovim treba nastaviti
nisam do sada primetio nikakvo vulgarno, neprimereno vredjanje
Babaos je dao pristanak, cemu mi da sporimo necije pravo, misljenja i govora
ova prica nece uticati na moje dobre odnose sa Babaosom, a ne verujem da ce i kod drugih clanova foruma, Babaos je nas prijatelj, sa svojim vrlinama i manama, drugog Babaosa nemamo, kakav je takav je, nas je
sto se tice '''nick-a'', pogledajte sta pise kod Babe za lokaciju, i sve ok, a setite se i moje slike, negovog retusiranja i sve ok:D
nemam nista protiv da se nastavi, 8)


Boki Ar wrote:Pročitao sam delimično "bestseler". Imam utisak da je ovog čoveka nešto žestoko najedilo. :( Njegovog "Babaosa" nisam doživeo kao našeg Babu. 8) Predlog bi bio da se nick našeg Babe upotrebljen u temi "Pozajmio sam motor" izmeni.

Baba, ostani ovde, gde Ti je i mesto. 8) :handgestures-thumbup:

Oli-ju bih poručio da nastavi sa zanimljivom pričom bez upotrebe nick name-a Babaos. A i da kaže ako možemo pomoći u nečemu. Gnev nije vrlina... Kakvi noževi, kakvo nasilje... :( :? :shock:

Na ovom forumu učestvujem zaista vrlo opušteno, nikakav interes nemam, ne vozim moto takmičenja, ne prodajem delove i ne kupujem ih i td. Možete me smatrati neutralnim posmatračem, sa (prilično) objektivnim viđenjem situacije.

Živi i zdravi bili! 'Ajmo sad svi na piće... :obscene-drinkingcheers:


Hvala Stanku i Bokiju Ar, a hvala i Zell-u i feniksu...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby feniks » Wed Mar 23, 2011 7:38 pm

oli wrote:Predlažem da se formira nekakvo interno forumsko prvenstvo, po ugledu na McDonalds koji to imaju riješeno u obliku "radnik mjeseca" ili možda primjerenije našim okvirima da se to zove "primjeran vojnik", "primjeran forumaš" "udarnik" "miss ili mister foruma" ili nešto slično, da se recimo za nagradu dobije udarnička značka i nagradno odsustvo u trajanju od 15 dana odsustva učešća na forumu.
Nominiram prvoga kandidata svi znate već koga...


Možda je to nekome smešno....Oli.....ali on jeste udarnik ovoga foruma,...živeo je,a i ja sam živeo u doba kada je to imenovanje godilo.Možda sada ne znači ništa,ali lepa reč svakako svakome.Upravo sam ja to svojim postovima uradio.Samo sam izrazio zahvalnost,za evidentan doprinos Babaosa....Možda je to trebao da prvi uradi admin...slažem se,ali eto,ako je to moja greška,izvinjavam se.Ne treba ti toliko ironije,da bih svatili,da se ti sa time ne slažeš,...ali to je tvoja stvar.Ti si ipak novi ovde i nema nikakvog razloga da tebi više verujemo,...tek ti predstoji dokazivanje,ako ustraješ.....poverenje se stiče,ne tako lako,....nije to virusna infekcija :naughty: .....

oli wrote:I za to predlažem da se uvede prelazna zastavica i to u dvije kategorije:
-prelazna zastavica za onoga tko je najviše doprineo razvoju srpskog moto klasika u Srbiji
-prelazna zastavica za onoga tko je najviše doprineo razvoju srpskog moto klasika van Srbije (stranac)
u drugoj kategoriji odmah nominiram svoga favorita...
A možda bi bilo najjednostavnije da mu damo zbog svega ovoga jednu lijepu veliku i debelu "boračku penziju" pa da bude sve kao i nekada...


...I tu ti mogu reći,da za ironiju nema mesta....Babaos je prisutan u našem klasiku,kada ti verovatno nisi ni pomišljao uspostavljati kontakte sa ove strane(naravno zbog nesreće koja je zadesila naš narod,podjednako).Time je gradio,a ne rušio mostove između nas.Baš zahvaljujući njemu i ti si ovde,a i mnogi drugi,.....pa komuniciramo i družimo se...bez obzira na različita pojedinačna mišljenja.
Da,.. mogu slobodno reći,da je on kao "stranac",više doprineo srpskom klasiku,nego mnogi Srbi i za to mu se zahvaljujem.(usput samo da znaš,ja ga i ne smatram strancem)

oli wrote:Što se je uopće desilo? Pa da bi onda mogli reći: pravedno ili ne, kao i moralno ili ne? Pa to su samo nepravedne insinuacije.
Eeeh, kadrovi, kadrovi...


..Desilo se to...da te je prijatelj doveo u tuđe i nepoznato okruženje,a ti umesto da mu se zahvališ na tome(shvatio sam da je bila tvoja želja da se ovde učlaniš),ti si na veoma suptilan,ali i nekorektan način počeo da izražavaš svoje nezadovoljstvo u Vašim odnosima i to javno,na forumu,pred nepoznatim auditorijumom,nasrćući na njegovu intimnu prošlost,koja ustvari ne bih trebala da zanima nikoga drugoga,do njega i eventualno tebe.(pošto su to Vaši,"prijateljski",odnosi.).To nije moralno i to nisu insinuacije,već činjenice,a nije ni pravedno prema njemu da mu to činiš.Ja lično sam pokušavao da skrenem tvoju nameru nekoliko puta,dobronamerno,ali ti si to prepoznao kao podršku.Da, jeste podrška i ne stidim se zbog toga.Svakoga drugoga,pa i tebe bi podržao,kada bi se našao u takvoj situaciji,pogotovo,ako se ima "pedigre",kao što ima Babaos.....
Trebao si lepo da odeš kod njega i lično oči u oči,izraziš mu svoja nezadovoljstva,...možda bi u tom slučaju i ostali prijatelji,ako ti je uopšte i stalo do toga,...a sada....vreme će pokazati.

Obećao sam komentar na svako moje neslaganje,sa tvojim,ili nečijim drugim stavom,koji se iznosi ovde u ovoj temi....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby oli » Thu Mar 24, 2011 2:30 am

Feniks, zašto mislite da sam ironičan?
Naprotiv, stvarno mislim da bi se trebala napraviti nekakva nagrada, koja je utemeljena na časti i doprinosu, a ne na političkoj ili bilo kojoj drugoj podobnosti.
Pa nisam li ja prvi predložio upravo njega slažući se sa svim argumentima koje ste Vi i ostali članovi foruma naveli i to čak u dvije kategorije od ukupno tri?
Nije mi jasno zašto, sve moje stavove pokušavate svojom lijepom retorikom u prenesenom značenju polarizirati, kao da su negativni u odnosu na njega? Moji stavovi su moji stavovi, ali u odnosu na mene...
To što ste Vi stali na stranu na koju ste stali, nije moj problem, i nije niti moja stvar, razlozi koje imate su Vaši i u njih ne ulazim niti zadirem, niti na njih pokušavam uticati, ili ih mijenjati...
Pa kada bih ja mislio da on za koju od tih nagrada nije zaslužan ili podoban, jednako tako bih to rekao opet prvi, i prvi mu čestitao na istoj, naravno ne samo njemu nego i drugima.

A i boračka penzija bi mu dobrodošla, olakšala bi plaćanje novih guma i startnina...

Evo jedna mala priča za primjer, o stavovima:
16.04.1996. Osijek,
u gostima kod vlastitih roditelja, tijekom ručka slušam radio stanicu SAO Krajine Beli Manastir, i čujem da je u Jugoslaviji i svim krajinama, proveden izbor za najdražeg učitelja. Najdražeg učitelja su birali sami đaci, i sam izbor je završen, te nakon prebrojavanja glasova, uvjerljivu pobjedu u takmičenju pojama-nemam-koliko nastavnika, pobjedu je odnio jedan čovjek kojeg dosta dobro poznajem: Radivoje Brnjevarac.
Učitelj Radivoje Brnjevarac, predavao je prirodu i društvo te biologiju u osnovnoj školi Jovan Lazić, u Belome Manastiru, i da naravno je predavo je i meni, po njegovome kazivanju bio sam mu jedan od najboljih učenika ikada...Dva mjeseca prije kraja godine bi mi zaključivao odličnu ocjenu...Bio je vrlo stručan i vrlo strog. Mislim da u ocijenjivanju nije bio nepravedan. Atletske građe, visok, snažan. To su sve činjenice.
Ali činjenice su i slijedeće: nije po mome mišljenju zaslužio da bude pedagoški radnik uopće, a to mogu potkrijepiti slijedećim zapažanjima:
-redovito je učenike tukao, prilično grubo
-jednom je jednog mog kolegu iz razreda uhvatio za vrat i podigao od zemlje
-redovito je učenike ako bi nešto krivo učinili nazivao pogrdnim imenima, omiljena mu je bila: "stoko jugoslovenska"
-jednoga tamnoputog učenika je pred svima nazivao: "ciganom"
-kod učenika koji su imali neke tjelesne nedostatke, redovito je to naglašavao u njihovom oslovljavanju: ti glavati, ti ušati, ti šepavi
-u mojoj klupi je cijelo vrijeme školovanja moj drug bio Branko Mišković, koji je imao jedno umjetno oko koje je bilo drugačije boje i lako se je primjećivalo, njega je redovito oslovljavao s: "ti ćoravi". To mi je baš teško padalo, a znam i osjećam i sada da je to teško padalo i Branku...
Napominjem da nikada nisam imao s učiteljem Brnjevarac Radivojem ni najmanji konflikt, nikada me nije opsovao, niti udario...Jednako tako sve ovo spreman sam posvjedočiti i na sudu, ako treba.
Ali svejedno, to nemoš vjerovati da jedan takav može biti izabran za bilokoga naj...

17.01.1997. Beli Manastir
-za mene vrlo važan datum, jer sam se tada prvi put nakon rata vratio u moje selo koje mi je uvijek bilo "lepše od Pariza"
-važna činjenica je bila i ta da sam prvi ušao tamo nakon rata uopće, a bez ikakve UN ili vojne pratnje
-vozeći se autićem kroz moje selo, Školskom ulicom, prvi poznati lik kojega sam sreo uopće bio je baš on gospodin Brnjevarac Radivoje, korača pločnikom vjerojatno idući svojoj kući...Zaustavim autić, parkiram, iziđem na pločnik i pođem mu u susret.
Kada smo se susreli, zaustavio sam se, pozdravio ga, predstavio se, rekao je da me ne bi prepoznao ali da me se sjeća, upitao me je za zdravlje i ja njega, nakon toga sam mu čestitao na nagradi za najdražeg profesora, koju je dobio, te mu rekao da se ja s time kao njegov bivši učenik nikako ne mogu složiti i naveo razloge koje sam naveo i ovdje gore...Nakon toga sam mu se ispričao na smetnji i oduzimanju vremena, te smo se pozdravili vrlo uljudno i nakon toga razišli...

Nekoliko dana nakon toga, nazvao je moju majku u Osijek, te tražio da razgovara s njom, rekao joj je kako me je sreo i da smo kratko razgovarali i da je on sada u dilemi, te ju mora nešto pitati, pitao ju je: trebam li se ja sada seliti u Srbiju?
Možete zamisliti moju majku, skoro je pala u nesvijest... Naravno moja majka nakon što se je malo pribrala mu je rekla da se zbog susreta sa mnom, sigurno ne treba i ne mora seliti nikuda...
Ett, vidiš šta bude kada ljudi snimaju krive filmove u glavi i imaju predrasude...A baš me zanima je li preispitao svoje idiotske odgojne metode, kojima je tolike godine od najranije mladosti ponižavao i maltretirao vlastite učenike...Nisam to nikada saznao, sreli smo se još nekoliko puta, ja pozdravio prvi naravno, on odzdravio, ali nikada nismo više razgovarali.
Pa nisam ja ništa učinio krivo, što sam mu samo rekao moje skromno mišljenje...A prethodno naravno znao sve činjenice...

Babaos je prisutan u našem klasiku,kada ti verovatno nisi ni pomišljao uspostavljati kontakte sa ove strane(naravno zbog nesreće koja je zadesila naš narod,podjednako).
I ovo je predrasuda, kako to možete pretpostavljati? Pa i ne poznajete me, kada se je desio ovaj gorenavedeni susret s učiteljem vać sam neko vrijeme živio u Beogradu. U svome životu nisam nikada nikakav most srušio.
Po analogiji na ovo razmišljanje, bih i ja "vjerojatno" mogao štošta pretpostaviti za Vas, pa to sve onda lijepo napisati i objaviti ovdje ili drugdje...Da, to bih mogao, da razmišljam s predrasudama opterećen...
Eeeh, kadrovi, kadrovi...Babaos je neosporno izgradio neke mostove i to ne "vjerovatno" već sigurno, i zato sam posebno ponosan na prijateljstvo s njim, i zbog takvih stvari, druženju s njim sam posebnu pažnju posvetio, i nije jedini, i na te druge sam ponosan što sam imao bilo kakvu čast s njima imati bilo što... Kada smo već dogurali do toga da mene, kojega uopće ne poznajete, stavljate u kontekst:"kada ti nisi vjerovatno ni pomišljao uspostavljati kontakte s ove strane". Onda imam pravo valjda i ja pitati Vas nešto...
Kada ste to Vi i jeste li uopće, na vlastitu inicijativu "vjerovatno" uspostavili kontakte s "one" strane? (koja god to strana bila za Vas) Pa da mi malo vidimo dali je to bilo u vrijeme, "kada vjerovatno ja to nisam ni pomišljao"...Ne pada mi na pamet da postavljam sebi i drugima, takva nižerazredna pitanja...Koja mogu dati uglavnom samo krive odgovore...Tako da i na ovo zapravo ne očekujem odgovor...

Što se tiče razvoja i doprinosa srpskom moto sportu, godinama sam kao vlasnik tv prava za GP moto utrke (više od 15g), ista kupovao i plaćao ih za teritoriju prvo Jugoslavije, pa onda zajednice SiCG, pa konačno Srbije, pa ih onda srpskim televizijama poklanjao samo da ih prenose. Cilj: popularizacija i razvoj moto sporta u Srbiji...Znači samoupravljao sam sa svojim novcem, za korist šire zajednice.
Za jednoga pojedinca "simbolično" odricanje... I da, tada "verovatno nisam ni pomišljao uspostavljati kontakte sa ove strane". Da sam znao da ćete me ovdje poluprozivati zapravo za svašta, vjerojatno to ne bi bila staza kojom bih ikada kročio, i svakako biti će teško svakome pa naravno samim time i meni pokazati maksimalne performanse osobnog stava i sustava u okruženju ovakvih koji, paušalno, odoka, "vjerovatno" pretpostavljaju kojekakve koještarije... To znam sigurno, to će biti teško...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Thu Mar 24, 2011 8:17 am

Pretpostavljam da se želite nadmudrivati u polemičkom tonu.To je uvijek dobra prilika za zainteresirane ali kao autor teme molim da pazite na zadane tematske okvire.Jasno je da nema smisla ograničavati bilo koga na bilo koji način ali nastojmo svi zajedno pisati afirmativno i principjelno konstruktivno i dobronamjerno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby babaos » Thu Mar 24, 2011 8:29 am

oli..citat

..A baš me zanima je li preispitao svoje idiotske odgojne metode, kojima je tolike godine od najranije mladosti ponižavao i maltretirao vlastite učenike..


Iako nisam u željenom ambientu polemiziranja s oli-em o korištenju mog nicka komentirat ću jedan segment iz njegovog polemičkog članka(posta)u temi.Vjerujem da svi imamo poneka iskustva i stav.Ja imam i više nego je uobičajeno.Proveo sam 20 godina u odgojno obrazovnom procesu.Neke moje kolege sa kojima sam radio a koji su odgajali i obrazovali doslovno je trebalo udarit nogom u stražnjicu i izbaciti iz škole.Još uvijek rade sa djecom koju roditelji s povjerenjem svaki dan ispraćaju u školu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby oli » Thu Mar 24, 2011 10:57 am

Ne mislim se s nikim, pa ni s njim nadmudrivati, samo sam pokušao ukazati da prema meni ima krivi diskriminirajući stav, jer je u tom jednom postu pretpostavio nekoliko puta, ono što nije istina...Te je time zapravo polarizirao, moje stavove...Pojma nema zašto, valjda jer mu može biti, jer ima nešto što ja nemam, svejedno...Zašto jednako tako nije slučajno pretpostavio suprotno...
Na kraju krajeva, sve i da to je baš tako kako Feniks, kaže, a nije ništa baš tako. Pa šta...
A što se tiče ovoga najdražega učitelja, naravno da ga je trebalo nabiti nogom u dupe, što se je i desilo, na način da otišao je u normalnu mirovinu, zato sam i predložio boračku za Vas...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Moja polemika sa Oli-em

Postby feniks » Thu Mar 24, 2011 1:32 pm

Hmmm............nemam nameru pisati duge i iscrpljujuće tekstove,koji na kraju neće biti nikome zanimljivi.Dužan sam samo dati neke demantije u odnosu na tvoje predhodne postove,upućeni na moju adresu.
Pre svega.....analizirajući tvoje predhodne tekstove,koji su prouzrokovali moju reakciju,mogu se izvući neke analogne činjenice koje govore u prilog moje teze,ili zaključka,da su tvoji poneki tekstovi bili nabijeni ironičnim detaljima.Ti to sada demantuješ,...dobro,to je tvoje pravo....ja lično nisam uveren da je to tačno....Primećujem da se ovde vešto izvlače rečenice iz konteksta priče i onda se pokušavaju nametnuti neke teze,koje uvlače još dublje u nepotrebnu polemiku.Nema nikakvog diskriminatorskog stava nigde u mojim postovima,ni prema kome,pa ni prema tebi.Dobro si primetio,da se ne poznajemo,pa bi iz tog razloga to bilo besmisleno.....
Imam utisak da je Babaos po malo zaboravljen(što mi je drago),pa sam na dnevni "meni" došao i ja(ne smeta mi).....verovatno posle mene dolazi neko drugi...svejedno... ali,predložio bi ti nešto,ako dozvoljavaš...sedi lepo u kola,ili na motor,odi kod čoveka i rasčistite Vaše odnose,..na taj način ćeš osloboditi dušu,veruj mi,..ovim tekstovima i polemikom nećeš.Kada rasčistite Vaše odnose,sedite zajedno u kola,ili na motore i dođite kod mene u goste,ja častim(i imam novčanik).......

P.S .....dobar ti je avatar....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron