Nesto Izmedju

Re: Nesto Izmedju

Postby babaos » Tue Feb 15, 2011 4:10 pm

feniks wrote:
babaos wrote:quotanje je loša navika,ovisnost...,


Za tebe to ne važi. :naughty:


P.S. što se nejavljaš na skajp...barabo matora. :D



Skyp...,
Trenutno sve isključeno.Skyp nije u funkciji.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nesto Izmedju

Postby feniks » Tue Feb 15, 2011 7:07 pm

Ako insistiraš na En.,onda skype,...a zašto ti nije u funkciji?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Nesto Izmedju

Postby Boki Ar » Thu Feb 17, 2011 12:23 am

Zell reče da neće biti ovde par dana... Setio sam se još jednog zanimljivog pitanja. Ovog puta vezano je za diferencijal. Čim dođe pitaću... za sada ovoliko, da ne zaboravim... :wink:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Nesto Izmedju

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 1:03 pm

Vidim Zell je prisutan. 8) Može tura, ja bih kafu i da krenem polako...

1989 godine, vozio sam ovog Yuga.

Image

1300ccm, lepo je to išlo. Kupim od čoveka menjač sa 5 brzina, nov. Namestim, srećan krenem da probam. Ne lezi vraže, auto je nemoguće upravljati. Čupa ruke, ne može da se "mota". Šta, kako, diferencijal zaglavljen. :confusion-questionmarks: :confusion-shrug: Odakle je on taj menjač iskopao, ne znam. Uglavnom, znam da mi nije bilo žao kad mu je pok. Bata, u podrumu, dao čekićem među plećke. :mrgreen: Taj lik, izvesni Paja, samo je jeknuo: "uuhhmm"... :mrgreen:

Prepakovao sam to, sredio. Pričao sa Neletom (Neša KG) o tome i čovek me pitao nešto interesantno. Da li sam zapazio da auto sa zaglavljenim diferencijalom ide duplo brže u pojedinim stepenima prenosa. Mislio je na pr. ako normalno ide 40km/h u prvoj u ovoj situaciju treba da može 80.

Molim Zell-a da se uključi ovde. Zašto je to tako? :confusion-scratchheadyellow:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Nesto Izmedju

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 1:28 pm

Dve razlicite stvari su u pitanju.
Postojala je praksa da se guraju podloske ispod zupcanika na izlazima za poluosovine kako bi se napravila neka vrsta sper diferencijala. Na zalost to nije bilo kontrolisano, jer je zavisilo od nasilja prilikom montaze diferencijala. Zelja je bila da se poboljsa inace losa trakcija unutrasnjeg tocka na prednjem pogonu Juga. Koristi malo, a stete dosta jer se to brutalno odrazavalo na tezinu volana koji je bez servo uredjaja vec bio u problemu. Mislim da je u to vreme vecina nasih trkaca furala ekstremno tvrdo ogibljenje, donekle kopirajuci zapadna izvodjenja. Medjutim nase staze prepune prelaza i hupsera to nikako nisu prastale. Sam Kastro koji je na kraju napravio mozda i najbrzi Jugo (pre nego sto je presao u vece kategorije) je priznao koliko je time gresio. :doh:
Mislim da je Nesa mislio na bolje ubrzanje iz kratkih krivina zbog manjeg proklizavanja unutrasnjeg tocka, a ne bukvalno na brzinu. Tacno je da kada dignes jedan tocak u vazduh, a drugi stoji na zemlji, ako ti brzinomer pokazuje 40kmh, tocak koji je u vazduhu (upravo kod nezakocenog diferencijala) vrti se 80kmh. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Nesto Izmedju

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 1:35 pm

Vidi, ovaj diferncijal je bio pokvaren tako što je desni kraj (u koji ulazi poluosovina) bio totalno blokiran. Kao da je deo ugrađen "na vruće". Presom nismo mogli da to izbijemo. "Trkači" nisu mogli da rade svoj posao i ponašao se kao kruta osovina.

Meni nije bilo jasno kako je moguće da auto ide "duplo brže", mislio sam da je prenos već određen odnosom 17 : 64... Ni sada mi nije jasno, da budem iskren. :?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Nesto Izmedju

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 1:43 pm

Boki Ar wrote:Vidi, ovaj diferncijal je bio pokvaren tako što je desni kraj (u koji ulazi poluosovina) bio totalno blokiran. Kao da je deo ugrađen "na vruće". Presom nismo mogli da to izbijemo. "Trkači" nisu mogli da rade svoj posao i ponašao se kao kruta osovina.

Meni nije bilo jasno kako je moguće da auto ide "duplo brže", mislio sam da je prenos već određen odnosom 17 : 64... Ni sada mi nije jasno, da budem iskren. :?


Ne moze da ti bude jasno jer je nemoguce. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Nesto Izmedju

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 1:52 pm

Eto vidiš. 8) :handgestures-thumbup: Hvala Željko, hvala lepo za vreme koje odvajaš i nesebično hoćeš da podeliš svoje znanje ! :handgestures-thumbup:

Pošto znamo da su planetarci i trkači unutar diffa sa istim brojem zuba, kako onda da točak koji "šlajfuje" ide duplo brže? Baš zbog toga što dobije "nov" prenosni odnos?

Malo da ilustrujem, evo tog "srca". Stekao sam utisak, da na nekoj jačoj presi probam da izbijem, došlo bi do cepanja kućišta, puklo bi. Toliko je tvrdo nabijeno. Da li je "majstor Paja" kupio menjač koji je bio napravljen za onog tipa što je vozio Yugo na dva točka oko sajmišta i gde već nije (film "Žikina Dinastija") :mrgreen: - ne znam... :confusion-questionmarks:

Image
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Nesto Izmedju

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 7:34 pm

Nije diferencijal zavaren za kuciste menjaca vec samo za sopstveno kuciste, tako da je to klasicna krutaca. Zali boze zupcanika. Ako je sofer bio drvoseca onda su u frci samo letva volana i pneumatici. :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Nesto Izmedju

Postby Boki Ar » Wed Feb 23, 2011 10:13 pm

Zell, da li bi prokomentarisao, zanima me kad je točak oslobođen, tj. jedan podignut:
Boki Ar wrote:Pošto znamo da su planetarci i trkači unutar diffa sa istim brojem zuba, kako onda da točak koji "šlajfuje" ide duplo brže? Baš zbog toga što dobije "nov" prenosni odnos?
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: Nesto Izmedju

Postby babaos » Sun Jun 30, 2013 10:18 pm

Zel99 wrote:
babaos wrote:Nelojalna konkurencija ili UNPROFOR nešto je? Admin ne želi krčme izvan kontrole...

Nije to nego u kafani treba da se osecam opusteno kao gost, a sa druge strane sam administrator pa se valjda ocekuje da obuzdam preterivanje. Dodjem na raskrsnicu pa ne znam gde cu u krcmu ili kafanu, a na kraju ostanem na ulici. :doh:
Cudi me da neko nije provukao analogiju sa moto savezima. :mrgreen: :mrgreen:



Analogija da ali kako?Nedopustivo je da osim mene još neko ima kafanu.Posebno je nedopustivo da oli ima kafanu tik do moje.Di to ima?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nesto Izmedju

Postby stanko61 » Mon Jul 01, 2013 7:39 am

Boki Ar wrote:Vidi, ovaj diferncijal je bio pokvaren tako što je desni kraj (u koji ulazi poluosovina) bio totalno blokiran. Kao da je deo ugrađen "na vruće". Presom nismo mogli da to izbijemo. "Trkači" nisu mogli da rade svoj posao i ponašao se kao kruta osovina.

Meni nije bilo jasno kako je moguće da auto ide "duplo brže", mislio sam da je prenos već određen odnosom 17 : 64... Ni sada mi nije jasno, da budem iskren. :?

mozda se brzina okretaja deli na 2 posto se jedan vrti tamo a drugi ovamo a sa direktnim imas sve u jednom,, mozda ???
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Nesto Izmedju

Postby babaos » Tue Jul 02, 2013 7:29 am

kontinuirani signal može se obnoviti tako da bude identičan ulaznom signalu prije diskretizacije? Da li je to uopće moguće u ovoj raspravi ustanoviti sam bog zna...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Previous

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron