Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Mon Mar 29, 2021 7:05 am

Pa, nemoj oma tako Babaos, nakon toliko vremena, valjda se prvo pita za zdravlje i familiju, a ne odmah, za tu tvoju "kurblicu"....

babaos wrote:Otuđio si kurblu.Trebaš to vratiti vlasniku.Nisi je dobio a nisi je ni platio.Nisi ni pitao koliko košta niti si se izvinjavao zbog toga.Ništa.Ti si ništakikita.


To ti je moj Babaos, skoro kao u pjesmi...
https://www.youtube.com/watch?v=tp_N_Yu ... rt_radio=1

"Ja je pito, a ona mi dala...", samo kod mene je to završilo ovako.... "Ja je pito, a ona mi dala, kad ono, ujutro je Miliciju zvala..."

Ma, od tada, (...mislim od trenutka kada je Miliciju zvala...) ne pitam ja više nikoga ništa... Samo uzimam i otimam...

babaos wrote:Vlasnik je tužan i nije mu jasno da je to istina.

Mogu razumjeti "vlasnika"...
Iako grobno mjesto je ograničenih dimenzija, tako da ti to ne treba "za ponijeti"...
Jer ako poneseš "kurblicu" sa sobom, bojim se: "morati će te Bili iskopati"....
https://www.youtube.com/watch?v=n5hSwGfdWnI
Pa, ti onda neće, niti trebati tvoj "deo"...

babaos wrote:Ovo je friško..., .Image

Šta li je friško na ovoj sličici?
Iako priznajem, da nijesam znao da Triumph pravi namještaj...
Ali, moram reći, baš mi se sviđa ta tvoja "mala polica za vino i rakiju"...

Elem, kako je zdravlje?
Junačenje je kod tebe, vidim i dalje na zavidnom nivou...

Ponovo sam naučio voziti motor...
Danas sam prvi put vozio motor, doduše Vespu, ali mora se od nečega početi...
Nakon dvije godine... Nije ko nekada, ali ide...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Mon Mar 29, 2021 10:23 pm

Praviš mi osjećaj nelagode ali šta je tu je.I ja učim ali nisam uspješan kao ti.Nisam još naučio voziti.
Last edited by babaos on Mon Mar 29, 2021 11:12 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Mon Mar 29, 2021 10:30 pm

Image Image Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Mon Mar 29, 2021 10:42 pm

babaos wrote:Image Image Image Image

Super ti stoje te "helanke"...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Fri Apr 09, 2021 4:16 am

Dugo, dugo, me nije bilo, pa su ipak počeli ljudi polako svraćati, valjda im lagano dopizdila cijela ova situacija-izolacija...
Elem, nakon dugo vremena posjedio sam s mojim starim drugom pijanim Milenkom pecarošem...
Baš se dugo nismo vidjeli pa me sve propitkuje tako redom...
Kako je Zell? Koliko znam dobro je, još je živ i na istom radnom mjestu, slaže te svoje krntije Japansko-Engleske, djeca mu već velika, koliko znam vanbračne nema tako da se o klincima ipak manje mora brinuti, pa ondak ima malo vremena i za garažu, posljedice onog "leta" u Kraljevu su već malo minule i to je to...
Sigurno se druži i dalje s Kraletom, Vesin-ekipom i ostalima iz tog kraja...
Fenix? Kao i svaki, pravi, Fenix, druži se s Mironjom i šarafi ponešto, djeca velika, bavi se malo s unucima i to je to...
Tibor Kovač? Nije više među nama...
Stanko? Taj će nas sve sigurno sahraniti, to znam iako se nisam dugo čuo s njim...
Mirko Crkvenjakov? Strica Mirka sam vidio nedavno, nije ništa ostario, takav je od kako ga pamtim, kod njega je sve po starom, mislim, muči ga pomalo "Giht" i dalje ga liječi fišem, on nema klince, zvanično, nezvanično svašta sam čuo, ali ne bih o tome... Striko, je velim dobro, te se nadam da ću ga skoro vidjeti jope...
Zare? Koliko znam dobro je pretrpan poslom, puno se ljudi voze, a malo tko šarafi, pa ga je spopala ta nevolja, njegove kćeri su isto već velike...
Kali/Masni? Sve po starom, šarafe...
Čika Cule? Nisam ništa čuo za njega, siguran sam da mu komadi i dalje daju "na časnu reč" (on mi pričao)...
Steva/Krsta iz Niš? Ni za njih ništa nijesam čuo...
Boba? On je ok, plastičari i dalje...
Mladen Tošić? Je ok, vozi se i uživa širi Motokulturu...
Karči? Ok, je vidio sam se s njim...

Nakon što smo sve tako pomalo pretresli, počelo je o svemu i svačemu, situacija, kriza, smutna vremena, ali i o aktuelnim temama, serijal Porodica, nisam gledao, ali Milenko jeste, kaže da je zanimljiva serija i da pri samom kraju, ide ona pjesma Zemljo moja, Ismeta Krvavac, ali da je umjesto izvornog spota, slike idu iz zadnjega rata, kaže da su svi masovno plakali...
Pita me on što ja mislim da li je plakao i Babaos... Pojma nemam... Babaos jesi li i ti plakao, na Zemljo moja od Ismete Krvavac?

https://www.youtube.com/watch?v=kjck6d_5GRc

Elem, stvarno pojma nemam o tome...

Na to mi još "zasoli" pijani Milenko, pa reče: sigurno je plakao i Babaos, pa znaš li ti Oli da je Babaos autor onog teksta koji je čitan za zadnju štafetu?
Za Babaosa, znam da ne nosi novčanik, to znam sigurno, ali da je autor teksta koji je čitan za zadnju štafetu, nijesam znao...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Wed Apr 14, 2021 1:54 am

babaos wrote:Praviš mi osjećaj nelagode ali šta je tu je.I ja učim ali nisam uspješan kao ti.Nisam još naučio voziti.

Šteta, baš mi je žao što nisi nikada naučio voziti, baš, baš, šteta...
Iako sam to viđao, ali to je po mom mišljenju ludost, npr pobjednik jedriličarskog takmičenja Americas Cup je neplivač...
Iako, možda da probaš, u početku nije lako, ali ako preživiš i savladaš početničke muke i prepreke, možda ti se svidi?
I život s ograničenjima je nekakav život...
Ja bih na tvom mjestu barem probao učiti, ne može to da škodi, što god da je u pitanju...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Wed Apr 14, 2021 1:26 pm

Naravno, to samo pod uvjetom da je sunčan dan...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Thu Apr 22, 2021 3:17 am

Babaos, šta kažeš ti na ovu SUPERLIGU u nogometu, kako je to palo na brzaka?
Nije li sličan scenarij bio prije nekog vremena u MSS? Znaš ono kada je "sletio" Stanko i kada su htjeli napraviti drugi savez?
Šta misliš ti o tim idejama drugih saveza i paralelenih vlasti?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Tue Apr 27, 2021 7:30 pm

Ovdje su skorašnji izbori.Baš sam iz sandučića pregledao flajer predizbornog programa opozicije koja želi na vlast.Dvije su stranice teksta o tome kako će oni transparentno trošiti novac.Napravit će oni aplikaciju gdje će sve biti vidlivo.No koment ali imam komentar po tvojoj dvojbi i forsiranoj ideji kako se može imati mišljenje o teškim temama koje su ionako vlasništvo vukodlaka koji imaju genetiku upravljanja i manipuliranja sa svima nama.To su uvijek ili odabrani ili sposobni ili dovoljno snalažljivi kako većina naivnih i poštenih nebi imali nikakve šanse.Dragi bog sve vidi a mi ne iako mislimo da vidimo o čemu se radi.Prisiljavaš me podvalama da tipkam sve više ali to ionako nikom nemože biti korisno šta ja mislim a vani nije sunčan dan.Sve je krivo. Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Wed May 12, 2021 3:49 pm

babaos wrote:...Dvije su stranice teksta o tome kako će oni transparentno trošiti novac.Napravit će oni aplikaciju gdje će sve biti vidlivo.No koment ali imam komentar po tvojoj dvojbi i forsiranoj ideji kako se može imati mišljenje o teškim temama koje su ionako vlasništvo vukodlaka koji imaju genetiku upravljanja i manipuliranja sa svima nama.To su uvijek ili odabrani ili sposobni ili dovoljno snalažljivi kako većina naivnih i poštenih nebi imali nikakve šanse.Dragi bog sve vidi a mi ne iako mislimo da vidimo o čemu se radi...

-Babaos jesi li ti nekada tuđi novac trošio transparentno?
-smatraš se naivnim i poštenim?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Sat May 15, 2021 4:57 pm

babaos wrote:Ovdje su skorašnji izbori.

Babaos, to si u izbornoj šutnji?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Tue May 18, 2021 1:04 am

Izborna šutnja je završila, hvala bogu završili su i izbori... Sjašio Kurta, uzjašio Murta... Kao i uvijek...
Sada možemo malo odahnuti... Doći će valjda uskoro i koji sunčani dan, pa ćemo se malo voziti motorom...
Sada imam vremena za to...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Fri May 21, 2021 3:42 pm

Bio mi je danas moj drug pijani Milenko, opet u gostima, u kafani normalno...
Priča mi Milenko, sav iznenađen, da je bio na pecanju i da je tamo sreo Babaosa...
Kaže da je Babaos isto bio pecati, da je došao motorom...Pitam ga ja kakav motor vozi Babaos, te dali je bio sunčan dan?
Milenko mi kaže da nije dobro vidio kojim je motorom došao Babaos, ali da zna da nije baš bio sunčan dan...
Pita me Milenko od kada to Babaos peca, znam li možda?
Rekoh da ne znam za Babaosa... Dugo ga nisam vidio...
Ali znam da pecanje počne kada p...anje, prestane, a kurblica oslabi...
Pitao sam Milenka, da li je vidio ima li Babaos novčanik sa sobom...
Kaže Milenko da nije primjetio taj modni detalj... Ali da će drugi put obratiti pažnju...
Naravno ako vidi Babaosa i ako bude bio sunčan dan...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby carinik » Sun May 30, 2021 4:04 pm

oli wrote:
Jebiga... Babaos nije imao sreće, jednostavno ga je sreća napustila...



Misliš da samo Babaos nije imao sreće? A šta je s nama ostalima? Kako smo mi prošli?
carinik
 
Posts: 23
Joined: Sat Oct 05, 2013 7:08 pm

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Tue Oct 05, 2021 10:12 am

carinik wrote:
oli wrote:
Jebiga... Babaos nije imao sreće, jednostavno ga je sreća napustila...



Misliš da samo Babaos nije imao sreće? A šta je s nama ostalima? Kako smo mi prošli?

Evo, dosta dugo smo čekali da Babaos replicira ali ništa od toga...
Sreća, sreća je za ljude druge... Kako ko, ne znam kako ostali stoje sa srećom...

Dragan Stojanović Kaly nije više među nama...
Kaly nije imao sreće...
Baš mi je žao...

Ti si sigurno prošao dobro...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron