Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Thu Sep 22, 2016 11:36 am

Pričajte vi šta hoćete.Matulja Zdravko je probao Kenjerov motor na gas a otišao je gledati Kenjera na zagrebački.KENJER JE POBIJEDIO U OBADVE UTRKE UVJERLJIVO SA RAZMAKOM 700 M.Šta je tu još potrebno.Zarekao se da će napraviti tomos motor sa kojim će biti šampion.To je ostvario.Pobijedio je dva puta holanđanina,Brechta i ostale.Klimatski uvjeti su bili takvi kakvi su bili ali i taj dio će doći božjom voljom za rekordno vrijeme.Veliki uspjeh za srpski moto sport.Svaka čast gospodine Kenjer.

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Thu Sep 22, 2016 1:09 pm

Dragi moji prijatelji i neprijatelji preporučam svima da nauče da se raduju tuđim uspjesima.Fotke u prilogu govore o događaju koji je toliko uvjerljiv zanimljiv i poseban da ću ga pamtiti cijeli život.Ja nisam pao s Marsa naviknut sam na dobre situacije i događaje ali ovo je posebno i za mene i za Kenjera i Barkovića i za sve njihove prijatelje i simpatizere kojih je sada jako mnogo i izvan naših granica i izvan naših prostora.Ja im želim nastavak lijepih uspjeha i na sportskom borilištu i na tržištu.

Image
Image


Lijepo se vidi Kenjer kako prolazi ciljem a holanđanin i Breht još uvijek nisu pristigli na ciljnu ravninu.Radujte se ovom uspjehu i vi !
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Fri Sep 23, 2016 11:31 am

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Tue Oct 04, 2016 8:30 am

Nisam dugo bio ovdje.Ova kafana više nema smisla.Ionako je plagijat.Nije mogla bolje.Tužan kraj.Ovo u prilogu okačite na zid.


fizički prostor kao osnovno i nužno područje promišljanja u svim procesima koji proizilaze iz motivacijske poruke teksta u natječaju spaja pojmove humusa,hrđe i patine u jednu cjelinu.Procesi.Živjeti ovdje danas i sad znači i svijest o tome šta smo svi u procesima koji su tu.Mi smo u njima.. Riječ je o stvarnosti u kojoj smo usamljeni i sumnjičavi.Mi neznamo sve.Možda.Želimo znati.Imamo osjećaj otuđenosti i nestabilnosti.Nemamo nadu.Mi neznamo kad će i kako sve to završiti.Pitamo se kako će sve to izgledati sutra.Na djelu je novi svjetski poredak.Svjetski rat je u tijeku.On je tu.Znamo svi da to nije slućajno.Civilizacija evoluira ali to nije više spontani i prirodni proces.Čini se da mu nema kraja.Kad pojednostavimo sve i pomislimo na kraj javlja se dilema. Kad će ljudi biti zadovoljniji.Po meni ova otuđenost,neizvjesna budućnost i okrutna stvarnost neće prestati.Možda bi bilo dobro nadati se.Moramo se navikavati.
Jasno je stvara se nova praksa u kojoj postoje pravila zbog promjena na račun drugih koji ta pravila ne razumiju i koji zbog tih novih odnosa nikad neće imati šansu. Prema.Isključivost globalnih procesa je neumoljiva.To su posljedice nove projektirane prakse.Sučeljavanje našeg osobnog i transnacionalnog razumijevanja odjekivat će još dugo u svima nama sve do neslučenih razmjera kontrolirane svijesti i identiteta.
Bio sam izbjeglica.Znam to.To je besmisleno i okrutno.Možda.To je dobra prilika za čitanje svih tih lokalnih i globalnih procesa.Bilo je to razdoblje u kojem sam prpitkivao sebe u vremenu i prostoru.Provjeravao sam svoje postavke i uvjerenja.Dve decenije nakon toga iskustva svijest doista djeluje prošireno i svježije.Nisu to više proširene granice označene pojmom teritorijalne ograničenosti.Nekad sam bio na jednoj lokaciji koja je bila definirana.U jednom trenutku postao sam izbjeglica.Nisam više imao svoje navike,svoje predmete i svoje uspomene.Nestao je moj atelier.Nisam imao više svoje dokumente,fotografije ili studentske crteže.Misao je išla šire.Samo ja i polusvijest o nečemu.To je bila dakako svijest o društvenom kontekstu ali i o promjenama koje sam osećao u sebi.Ljudi,nacije rase.Neki bi rekli da više nije rat i da je sve drugačije.Danas ljudi ponovo odlaze ili bolje rečeno nastavljaju odlaziti.To me uvjerava da se sve nastavlja po nekim pravilima koje netko kontrolira.Svjetski rat je u tijeku.Bili smo prisiljeni prihvatiti novu stvarnost,odnosno privid stvarnosti.Bili smo prisiljeni prevladati konceptualnu barijeru.
Netko je konačno javno progovarao o izbjegličkim kvotama i time smo stvorili neki novi privid razumijevanja svijeta i komunikacije.
Pojmovi reverendum o kvotama,zakonsko reguliranje kvota,kvote by tok,sustav kvota,kvote u realnom vremenu,razgrabljene kvote,godišnje kvote,EU kvote,izračun kvota,Ukidanje kvota,ispunjene kvote,naseljeničke kvote itd dovoljno govore upozoravaju.Uznemiravaju.Iz ovog konteksta konstruirao sam riječi koje zlokobno odjekuju govore i upozoravaju.Tu su u kontekstu terorizam,migracije,iseljavanja i slično.Nisu samo puke činjenice i fraze.Umjetnička praksa može upozoravati na mukotrpan put upoznavanja samoga sebe i života koji možda treba imati logičan smisao.
Prijavljeni rad je horizontalno koncipiran.Izveden je tehnikom acryla u crno bijelom odnosu.Podloga je platno na slijepom ramu u dimenzijama dva puta 1mx1,5m.Presudno je važno mjesto spajanja dva platna za omekšavanje percepcije posmatrača.Estetski princip traži i asocira poveznicu s krajem u kojem djelo nastaje.Upravo taj crno bijeli odnos s geometrijom velikih slova ostvaruje tu ideju.Mjesto sastava dva platna smiruje kompoziciju a time i naglašava poruku o razvrstavanju ljudi i manipuliranju ljudskim sudbinama.Potrebno je uvijek i iznova upozoravati uperenim prstom.Moj diptih moj je osobni i tihi krik za čovjeka otuđenog ,preplašenog i izgubljenog

Osobni podaci

Dinko Županović,18.05.1949,Bilje Blatna 14
dinkozupanovic@net.hr
09 9733 1996

Akademija Likovnih Umjetnosti Ljubljana/Janez Bernik,Metka Krašovec,
Milan Butina,Marijan Tršar,Gustav
Gnamuš,Franc Kokalj.,

Izlagačka djelatnost

Trijenale suvremene jugoslavenske grafike Bitola
Bienale suvremene grafike Split
Minijatura Del Bello Galery Canada
Recentni radovi SHDLU Karas Zagreb
Bienale Slavonaca Osijek
Bienale jugoslavenske minijature G.Milanovac
Trienale hrvatskog crteža Zagreb
Izložba jugoslavenskog portreta Tuzla
Zagrebački salon Zagreb…

Prijavljeni rad

Naziv…KVOTA LJUDI
Godina… 2016
Tehnika…Acryl
Dimenzije…300x100 cm
Nije izlagano i rad je spreman za izlaganje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Tue Oct 11, 2016 12:36 pm

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Fri Oct 14, 2016 11:51 am

Ode oli,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Fri Oct 14, 2016 11:52 am

Mislim da je stvarno otišao,ne želi više volontirati.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Fri Oct 14, 2016 11:53 am

Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Fri Oct 14, 2016 11:55 am

Hitno tražim zamjenu za oli-a...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Wed Nov 09, 2016 1:31 am

babaos wrote:Hitno tražim zamjenu za oli-a...

I kako ide?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby stanko61 » Thu Nov 10, 2016 8:48 pm

nikako :D :D :D :D :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby oli » Wed Nov 16, 2016 4:08 pm

Ma dobro pusti sada to...
Stanko, stvarno, zašto nisi išao na Grobnik ovoga puta?
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby babaos » Thu Nov 17, 2016 6:50 pm

I mene zanima...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby stanko61 » Sat Nov 19, 2016 4:07 pm

oli wrote:Ma dobro pusti sada to...
Stanko, stvarno, zašto nisi išao na Grobnik ovoga puta?

dobro :hand:
znas da sam pisao da ima puno dobrih vozaca i motora,, a to je jos i Tomos cup,,, ee pa ja sam se plasio da me neko od njih ne obidje ,, zamisli onda sramote :doh: :doh: :doh: Tomos brzi od Kreidlera :naughty: :naughty: :naughty:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Globetrotter, kafana svjetskih putnika

Postby stanko61 » Mon Dec 05, 2016 4:40 am

:)
Attachments
15325282_1301366476592860_6427941426279998730_o.jpg
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

PreviousNext

Return to Kafana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron