pozdrav

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 10:17 pm

U klasi 250ccm dvotaktni i 500 ccm četvorotaktni (C2), a možda i u klasi 50 ccm (E),ako uspem da napravim nešto....
...Bože zdravlja...
...a za ovo drugo.....nisam probirljiv... :D ....što više starim,opadaju mi kriterijumi. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby waronig66 » Tue Mar 22, 2011 10:23 pm

feniks wrote:U klasi 250ccm dvotaktni i 500 ccm četvorotaktni (C2), a možda i u klasi 50 ccm (E),ako uspem da napravim nešto....
...a za ovo drugo.....nisam probirljiv... :D ....što više starim,opadaju mi kriterijumi. :mrgreen:

50cm,jel to Tomos šta ti nedostaje.
waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 10:28 pm

Ma ne....imam ja više kombinacija u tom pravcu,samo ne znam da li će biti konkuretno,...na to sam mislio,"ako nešto napravim",.....to zahteva malo više vremena,kojeg ja baš i nemam na pretek....

Hteo sam da idem u open...ali u ovom trenutku to nije realno.... :(
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 10:31 pm

A tebi kako idu radovi sa RD-kom?...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby waronig66 » Tue Mar 22, 2011 10:42 pm

feniks wrote:A tebi kako idu radovi sa RD-kom?...

Najveći problem su mi auspusi.Prijatelj je dobio proračune i rekao da če ih ovaj tjedan počet radit.Još razmišljam o rezervaru i sjedištu jel si isam vidio da baš inije replika tz a.Molim te reci slobodno kako bi ti napravio
waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 10:56 pm

Zavisi...šta ti je cilj...ako hoćeš baš repliku da praviš,to nije neki problem,eno ti fotka koju sam bacio u foto moto(kralja Agostinija),takvih kalupa se može naći....a za drugo ima puno varijanti...ja lično nisam zaluđen autentičnim replikama.Više me interesuje najbolje rešenje za konkretan slučaj,zato sam sklon kombinacijama.....mnogima se moj pristup ne dopada..zato što podseća na novije tipove motora.Ali fizionomija i prilagođavanje je meni važnije od autentičnosti....ovo je trkanje,a ne izložba oldtajmera...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 11:13 pm

waronig66 wrote:Najveći problem su mi auspusi.Prijatelj je dobio proračune i rekao da če ih ovaj tjedan počet radit.................


Kako misliš "dobio proračune"...pa zar ne praviš auspuhe prema fazama kanala tvojih cilindara ? :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby waronig66 » Tue Mar 22, 2011 11:33 pm

feniks wrote:
waronig66 wrote:Najveći problem su mi auspusi.Prijatelj je dobio proračune i rekao da če ih ovaj tjedan počet radit.................


Kako misliš "dobio proračune"...pa zar ne praviš auspuhe prema fazama kanala tvojih cilindara ? :shock:

Loše se izražavam. Naime on isto ima rd 350 i radio je vjerojatno tako kako si ti rekao e sad je problem što ja imam par kubika više zbog brušenja cilindara ako je to neka razlika.
waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

Re: pozdrav

Postby feniks » Tue Mar 22, 2011 11:37 pm

Pa bušenjem cilindara se pomeraju faze kanala,to je sigurno,ali ako je rađena specijala,a ne bitno preskakanje iste,onda je to prihvatljivo,jer opseg rada dozvoljava manje tolerancije.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby waronig66 » Wed Mar 23, 2011 12:00 am

feniks wrote:Pa bušenjem cilindara se pomeraju faze kanala,to je sigurno,ali ako je rađena specijala,a ne bitno preskakanje iste,onda je to prihvatljivo,jer opseg ima tolerancije.

Rađena je spec. mislim za 2mm.Imam negde kutije u radioni pa ću pogledat.Nije trebalo toliko ali sam samo to uspio dobiti.Mislim da su klipovi mitaka. Iskreno imam puno nepoznanica kod 2.tak.motora pogotovu oko auspuha.Nadam se da če ići dobro a ako ne sada znam kome ču se obratiti.Meni je želja da ovu sezonu probam odvozit par utrka i da to osjetim iako vidim koliko mi fali znanja pogotovu kad čitam tvoje postove itvojih kolega.Još bi bilo bolje da je 250 jel klasa do 750 je malo puno prejaka za mene.
waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

Re: pozdrav

Postby Zel99 » Wed Mar 23, 2011 1:18 am

waronig66 wrote:
feniks wrote:Pa bušenjem cilindara se pomeraju faze kanala,to je sigurno,ali ako je rađena specijala,a ne bitno preskakanje iste,onda je to prihvatljivo,jer opseg ima tolerancije.

Rađena je spec. mislim za 2mm.Imam negde kutije u radioni pa ću pogledat.Nije trebalo toliko ali sam samo to uspio dobiti.Mislim da su klipovi mitaka. Iskreno imam puno nepoznanica kod 2.tak.motora pogotovu oko auspuha.Nadam se da če ići dobro a ako ne sada znam kome ču se obratiti.Meni je želja da ovu sezonu probam odvozit par utrka i da to osjetim iako vidim koliko mi fali znanja pogotovu kad čitam tvoje postove itvojih kolega.Još bi bilo bolje da je 250 jel klasa do 750 je malo puno prejaka za mene.

Ne boj se dobro uradjen RD 350 je vrlo konkurentan. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: pozdrav

Postby feniks » Wed Mar 23, 2011 9:03 am

Upravo to što ti je Zell napisao....ne boj se... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby krsta63 » Wed Mar 23, 2011 1:18 pm

:mrgreen:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: pozdrav

Postby feniks » Wed Mar 23, 2011 1:38 pm

..ja bih bio oprezan,da sam na tvom mestu...to je tvoja klasa....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: pozdrav

Postby waronig66 » Wed Mar 23, 2011 9:24 pm

feniks wrote:..ja bih bio oprezan,da sam na tvom mestu...to je tvoja klasa....

Hvala na podrsci nisam se prije mogao javit.Bilo je nešto posla.
waronig66
 
Posts: 161
Joined: Sat Mar 12, 2011 8:49 pm
Location: Podsused-Zagreb

PreviousNext

Return to Predstavljanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron