Kawasaki Z1000J 1981

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Fri Dec 31, 2010 11:41 am

Mali Caca wrote:
babaos wrote:Nikola,Nikola ! pa to je za vršačke utrke....,


hvala babaos ja misli da je to za putovanje i da je Zel99 odlucio da vrati motor u drumsko stanje



Drumski ili ne on mirno dođe i ladno ih namaže redom.Nakon toga šampinjona ima koliko hoćeš...u Subotici čak 5 ili šest neznam više točno.Prestao sam brojat jer to ide u nedogled...,Draguljče je napr.šampion po profesiji i ima šampionskih titula više nego Giacomo Agostini...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Wed Jan 05, 2011 1:16 am

Pokusacu sutra, prekosutra da slikam malo ovo plasticarenje, ali radimo sve na mahove i brzinu, pa dok operem ruke nitrom, otresem od prasineposle brusenja prodje me volja.
Ipak, osecam se duznim da to prikazem
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Wed Jan 05, 2011 9:28 am

Kad je montaža ?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sun Jan 09, 2011 10:33 pm

Evo, sta su Deda Mraz i Bozic Bata meni doneli:
KP 2.JPG
KP 1.JPG
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Sun Jan 09, 2011 10:56 pm

Nije ti malo preblizo sedište Zell?...mada možda loše vidim iz ove perspektive.....verovatno si probao... :think:

Ovo je kalup predpostavljam,....ima još mesta popravkama?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sun Jan 09, 2011 11:08 pm

feniks wrote:Nije ti malo preblizo sedište Zell?...mada možda loše vidim iz ove perspektive.....verovatno si probao... :think:


Sve je pod konac sto se pozicije tice, ali je istina da nema bas mesta za setnju. Ovo je jos uvek radna verzija i nije iskljuceno da ce biti jos poneka korekcija. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Sun Jan 09, 2011 11:15 pm

Zel99 wrote:
feniks wrote:Nije ti malo preblizo sedište Zell?...mada možda loše vidim iz ove perspektive.....verovatno si probao... :think:


Sve je pod konac sto se pozicije tice, ali je istina da nema bas mesta za setnju. Ovo je jos uvek radna verzija i nije iskljuceno da ce biti jos poneka korekcija. :D


Pitam zato što naše pozadine nisu više ko tablete plivadona....a vidim da je prostor za manevar sužen,a početak do rezervoara ti se nalazi iznad centra viljuške,što ni kod serijskih motora nije tako,...ali svako ima svoj stil vožnje,i to treba uzeti u obzir,.......pa ako si probao onda ok.
I još nešto,je si li predvideo ulubljenje za podbradak skafandera(na rezervoaru),kada ulegneš...sada još nije kasno,a to će ti koristiti.Možda glupe sugestije,ali.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sun Jan 09, 2011 11:28 pm

Iskreno da ti kazem, udubljenje u rezervoaru namerno nisam stavio jer je meni nepotrebno. Naime imam kratak vrat i prvi stadijum spondiloze tako da kada zalegnem ne mogu dovoljno da uspravim glavu te mi kaciga pada na oci. Tada mi rezervoar cak pomogne da je malo pridignem :mrgreen: .
Cep za gorivo sam postavio na najvise mesto i to relativno nazad u odnosu na serijske modele. Tu cu negde da uglavim i odusak, jer ako je on napred, na kocenju ce redovno biti potopljen.

kada imam nameru da smrsam ja kupim tesne pantalone. Do sad mi to nije bio dovoljan motiv. da li ce tesno sediste imati veci uticaj, videcemo. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Sun Jan 09, 2011 11:38 pm

Zel99 wrote:Iskreno da ti kazem, udubljenje u rezervoaru namerno nisam stavio jer je meni nepotrebno. Naime imam kratak vrat i prvi stadijum spondiloze tako da kada zalegnem ne mogu dovoljno da uspravim glavu te mi kaciga pada na oci. Tada mi rezervoar cak pomogne da je malo pridignem :mrgreen: .
Cep za gorivo sam postavio na najvise mesto i to relativno nazad u odnosu na serijske modele. Tu cu negde da uglavim i odusak, jer ako je on napred, na kocenju ce redovno biti potopljen.

kada imam nameru da smrsam ja kupim tesne pantalone. Do sad mi to nije bio dovoljan motiv. da li ce tesno sediste imati veci uticaj, videcemo. :D


..ha,ha,ha ...dobro onda ubedio si me,primetio sam kada voziš da ne zaležeš baš puno....uzdaš se u jaku mašinu koja pegla bez problema otpor i napred i nazad....ceo urađen prototip je dizajnerski dosta dobar,ali se na njemu takođe vidi i stil vožnje vozača koji će je koristiti.Zato sam postavljao ova pitanja,jer sam mislio da ćeš pokušati da koriguješ,odnosno da promeniš u budućnosti stil.(kada smršaš,ili kada obučeš tesne pantalone)....na kraju zašto menjati dobitne kombinacije... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Mon Jan 10, 2011 12:51 am

Dobro će biti.Sviđa mi se što mašina nije prekrivena previše s rezervarom.Nemislim da će biti problem fastback.Nemoj samo da staviš na vertikalni dio spužvu.Samo na horizontalu(sjedeći dio) i bit će ok...,znam da je prerano ali nemora to bit farbano u zeleno.Kad si originalan i osoban nek bude i boja s pečatom osobnosti...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Jan 10, 2011 10:23 am

babaos wrote:Dobro će biti.Sviđa mi se što mašina nije prekrivena previše s rezervarom.Nemislim da će biti problem fastback.Nemoj samo da staviš na vertikalni dio spužvu.Samo na horizontalu(sjedeći dio) i bit će ok...,znam da je prerano ali nemora to bit farbano u zeleno.Kad si originalan i osoban nek bude i boja s pečatom osobnosti...,


Ja zaista volim Kawasaki zelenu boju i u principu je ne bi menjao. ELR sara ne bi isla na ovu kombinaciju. GG je uspesna trkacka varijanta ali ja nisam odusevljen tom estetikom. Kawasaki pergormance Reimond Roche je najblize onome sto bi zeleo, ali cu rado pogledati jos neko resenje.
Ti si najstrucniji za boje od ljudi koje poznajem. Ako te ne mrzi bicu zahvalan za neki od predloga. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Mon Jan 10, 2011 11:16 am

Rekli bi ljudi da je ta odluka sitnica.Ali nije.Ja sam napravio dvadesetak rješenja za TZ i opet sam na početku.Nemam ja problema s idejama ni sa izvođenjem projekta dizajniranja ali uvijek nađem mane idejnom rješenju.Kad tražiš ideju nije lako ali isto tako moraš imati i dokaze da je to upravo to.Lako je odlučiti.Ali biti siguran u odlučivanju e to nije lako.Sam si rekao da nije dobro kad dečki naprave motor i dođu na trku da provjere kako motor ide...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Mon Jan 10, 2011 11:26 am

Pogledaj Limuna.69-tka je to stavio u žuto.Autorski štih pomalo neobičan ali sad nakon dugo vremena potpuno prihvaćen i logično funkcionira.Iako 69 funkcionira po klišeju ostvario je originalan pristup.Mislim da trebaš bar probati da vidiš kako to izgleda bez zelene.Za početak trebalo bi da se odlučiš za neko područje(boje) istraživanja.Zelena te uvijek čeka...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Mon Jan 10, 2011 2:02 pm

Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Jan 10, 2011 3:16 pm

feniks wrote:Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:


Razmisljam o nijansiranju boje upravo zbog naglasavanja tih ivica. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron