Kawasaki Z1000J 1981

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Marko » Mon Jan 10, 2011 3:24 pm

I Triumf ima solidno ćoškast rezervoar, pa baš zato odlično izgledaju prelivi žute boje.
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Jan 10, 2011 3:31 pm

Marko wrote:I Triumf ima solidno ćoškast rezervoar, pa baš zato odlično izgledaju prelivi žute boje.


Zuta je perla (mada ne ocigledno) i ona naglasava prelaze, narocito na suncu.

Sadasnja Kawa zelena nije perla, ali mislim da nove boje imaju taj perla efekat, a da nije kiceraj :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Mon Jan 10, 2011 5:28 pm

Zel99 wrote:
feniks wrote:Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:


Razmisljam o nijansiranju boje upravo zbog naglasavanja tih ivica. :think:


Ako si baš zapeo za zelenu.....može zelena sa srebrnim perlama.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Mon Jan 10, 2011 5:55 pm

feniks wrote:Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:



Pogrešno.Nebi da nemoram...,točno si rekao da će biti teško.Ali ne samo zbog čoškova ili samo čoškova kako si rekao.Čoškovi su realni i vidljivi.I bolje je da nisu napadni nego da su pasivno vidljivi što je bolja ponuda za oko nego agresivna informaija o uglovima.Uglovi su oštar oblik i izazivaju
preveiku pozornost a to sve na račun ostalih elemenata cjeline.Mislim da te uglove netreba pod svaku cijenu naglašavati.Bilo bi to prenaglašeno sigurno.Treba napraviti simulaciju i dokazati.Dakle iz jednog izvora kad primamo istovremeno puno informacija košmar je.Tri osnovne komponente informacije je optimalna vrijednost.Ima jedno poznato pravilo u dizajniranju boja koje glasi: tri boje je mjera a četiri i pet ostvaruju dekorativnost.U ovom slućaju imali bi interesantan oblik(rezervar npr.)na njemu uglove i određena boja.Dosta.Naglašavanjem uglova(volio bi ćuti razloge)povećao bi se broj informacija u percepciji i oslabio bi cjelovit dojam.Ovo sam štrebao i vama to nemora ništa značiti.
Ovo je teoretski tako.Na licu mjesta ova pravila mogu biti promjenjena iz mnogo razloga.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby boba » Mon Jan 10, 2011 6:27 pm

babaos wrote:Prigodni filmić,

http://www.youtube.com/watch?v=4GbLdmypMmU
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Mon Jan 10, 2011 11:10 pm

babaos wrote:
feniks wrote:Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:



Pogrešno.Nebi da nemoram...,točno si rekao da će biti teško.Ali ne samo zbog čoškova ili samo čoškova kako si rekao.Čoškovi su realni i vidljivi.I bolje je da nisu napadni nego da su pasivno vidljivi što je bolja ponuda za oko nego agresivna informaija o uglovima.Uglovi su oštar oblik i izazivaju
preveiku pozornost a to sve na račun ostalih elemenata cjeline.Mislim da te uglove netreba pod svaku cijenu naglašavati.Bilo bi to prenaglašeno sigurno.Treba napraviti simulaciju i dokazati.Dakle iz jednog izvora kad primamo istovremeno puno informacija košmar je.Tri osnovne komponente informacije je optimalna vrijednost.Ima jedno poznato pravilo u dizajniranju boja koje glasi: tri boje je mjera a četiri i pet ostvaruju dekorativnost.U ovom slućaju imali bi interesantan oblik(rezervar npr.)na njemu uglove i određena boja.Dosta.Naglašavanjem uglova(volio bi ćuti razloge)povećao bi se broj informacija u percepciji i oslabio bi cjelovit dojam.Ovo sam štrebao i vama to nemora ništa značiti.
Ovo je teoretski tako.Na licu mjesta ova pravila mogu biti promjenjena iz mnogo razloga.


he,he,he...ne verujem :naughty:

Prihvatam svaku kritiku po ovom pitanju,...jer dolazi od relevantog sagovornika na ovu temu,...međutim ne mogu,a da se ne osvrnem na zaključak koji si,čini se brzo izveo na osnovu onoga što sam napisao.
Naime ja nisam pomenuo "agresivno" isticanje ćoškova,već samo isticanje(ti si kasnije upotrebio reč pasivno,što se slaže sa mojim razmišljanjem na tu temu).Mislim da linija trkačkog motocikla treba da vizuelno simulira brzinu,jer je tome namenjen,treba da utera respekt kod takmaca kada ga vidi,time slabi njegovu samouverenost,što je bitno i na kraju treba da simulira dobru aerodinamiku.Svaka priča ima početak i kraj,mislim da farba u ovom slučaju treba da ispriča tu priču.
Da ne ulazim dalje u polemiku po ovom pitanju,prepuštam tebi baba da stručno obradiš ideju i da je elaboriraš ovde,ipak je to tvoja oblast i sa respektom ću je pročitati. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby stanko61 » Mon Jan 10, 2011 11:19 pm

he he on je sav apstraktan :D :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Mon Jan 10, 2011 11:51 pm

feniks wrote:
babaos wrote:
feniks wrote:Po mom mišljenju teško ćeš naći rešenje za boju,(zbog mnogo ćoškova koje si napravio)....mislim da treba da sadrži najmanje 3 boje,a opet ti ćoškovi negde da vode(upućuju),jer ih moraš istaći,ako ih ne istakneš,nevidljivi su......šteta bi bilo da ufarbaš sve istom bojom,...može čak ista boja,a različite nijanse... :think:



Pogrešno.Nebi da nemoram...,točno si rekao da će biti teško.Ali ne samo zbog čoškova ili samo čoškova kako si rekao.Čoškovi su realni i vidljivi.I bolje je da nisu napadni nego da su pasivno vidljivi što je bolja ponuda za oko nego agresivna informaija o uglovima.Uglovi su oštar oblik i izazivaju
preveiku pozornost a to sve na račun ostalih elemenata cjeline.Mislim da te uglove netreba pod svaku cijenu naglašavati.Bilo bi to prenaglašeno sigurno.Treba napraviti simulaciju i dokazati.Dakle iz jednog izvora kad primamo istovremeno puno informacija košmar je.Tri osnovne komponente informacije je optimalna vrijednost.Ima jedno poznato pravilo u dizajniranju boja koje glasi: tri boje je mjera a četiri i pet ostvaruju dekorativnost.U ovom slućaju imali bi interesantan oblik(rezervar npr.)na njemu uglove i određena boja.Dosta.Naglašavanjem uglova(volio bi ćuti razloge)povećao bi se broj informacija u percepciji i oslabio bi cjelovit dojam.Ovo sam štrebao i vama to nemora ništa značiti.
Ovo je teoretski tako.Na licu mjesta ova pravila mogu biti promjenjena iz mnogo razloga.


he,he,he...ne verujem :naughty:

Prihvatam svaku kritiku po ovom pitanju,...jer dolazi od relevantog sagovornika na ovu temu,...međutim ne mogu,a da se ne osvrnem na zaključak koji si,čini se brzo izveo na osnovu onoga što sam napisao.
Naime ja nisam pomenuo "agresivno" isticanje ćoškova,već samo isticanje(ti si kasnije upotrebio reč pasivno,što se slaže sa mojim razmišljanjem na tu temu).Mislim da linija trkačkog motocikla treba da vizuelno simulira brzinu,jer je tome namenjen,treba da utera respekt kod takmaca kada ga vidi,time slabi njegovu samouverenost,što je bitno i na kraju treba da simulira dobru aerodinamiku.Svaka priča ima početak i kraj,mislim da farba u ovom slučaju treba da ispriča tu priču.
Da ne ulazim dalje u polemiku po ovom pitanju,prepuštam tebi baba da stručno obradiš ideju i da je elaboriraš ovde,ipak je to tvoja oblast i sa respektom ću je pročitati. :D



Dobro si odradio ovaj osvrt na problematiku.Ocjena 4+.......,kad usporedim moj i tvoj tekst sebe bi ocjenio slabije :clap: .
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby krsta63 » Mon Jan 10, 2011 11:53 pm

Zell,interesuje me koja je razlika u tezini originalni rezervoar-stakloplastika?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Mon Jan 10, 2011 11:57 pm

babaos wrote:Dobro si odradio ovaj osvrt na problematiku.Ocjena 4+.......,kad usporedim moj i tvoj tekst sebe bi ocjenio slabije :clap: .


Zahvaljujem....cenim da je to odlična ocena od tebe.....ako smo u srednjoj školi....he,he.,ali ako nismo,onda sam puko. :(

P.S. da ne zaboravim,..cenim samokritičnost. :clap:
Last edited by feniks on Tue Jan 11, 2011 12:20 am, edited 2 times in total.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Tue Jan 11, 2011 12:00 am

he,he...znaš kako ja farbam? namažem bojama četke i onda ih brišem na platnu...., :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Tue Jan 11, 2011 12:11 am

Matis,Deren...?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Tue Jan 11, 2011 12:38 am

krsta63 wrote:Zell,interesuje me koja je razlika u tezini originalni rezervoar-stakloplastika?

2.5 kg plastika ; 6 kg original plekani. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby krsta63 » Tue Jan 11, 2011 12:40 am

:clap: :clap: :clap:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Tue Jan 11, 2011 1:00 am

..E kada bi moglo bar još 30-tak....što sa vozača,što sa motora... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests

cron