Kawasaki Z1000J 1981

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Thu Jun 24, 2010 11:36 pm

Zel99 wrote:
feniks wrote:
Zel99 wrote:Probacu da sredim kocnice na Kawi, naravno na svoj nacin. Imam obecanje za neke vrlo kvalitetne komponente, ali bih morao da pravim nove paoke za diskove i medjuploce za nosace klesta. Nista novo za mene, jedino jos vremena da nadjem.


Zel,kakav tačno problem imaš sa kočnicama?

Slabe su. Imam serijske diskove 270mm i Goldfren plocice (S3 kvalitet) sto sam kupio od Fabjanovica. Staru pumpu sam zamenio modernijom sa manjim klipom kako bi smanjio silu. Na zalost precnik pumpe je premali pa je poluga malo sundjerasta. No da zanemarim filing realno se slabo zaustavljam, jer sam sa Kawom na pravcima blizu 200 kmh a kocenja narocito ispred sikana moraju biti vrlo jaka. Jednostavno nemam sigurnost i kocim znatno ranije nego sto bi trebalo za neko ozbiljnije trkanje. Voleo bih da imam osecaj da kad god hocu mogu da ga nabodem na prednji tocak, pa neka ostalo bude do mojih vozackih kvaliteta.



Gdje na utrci imaš 200 km/h po pravcu i kako si to mjerio?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Fri Jun 25, 2010 11:20 am

babaos wrote:
Zel99 wrote:Slabe su. Imam serijske diskove 270mm i Goldfren plocice (S3 kvalitet) sto sam kupio od Fabjanovica. Staru pumpu sam zamenio modernijom sa manjim klipom kako bi smanjio silu. Na zalost precnik pumpe je premali pa je poluga malo sundjerasta. No da zanemarim filing realno se slabo zaustavljam, jer sam sa Kawom na pravcima blizu 200 kmh a kocenja narocito ispred sikana moraju biti vrlo jaka. Jednostavno nemam sigurnost i kocim znatno ranije nego sto bi trebalo za neko ozbiljnije trkanje. Voleo bih da imam osecaj da kad god hocu mogu da ga nabodem na prednji tocak, pa neka ostalo bude do mojih vozackih kvaliteta.



Gdje na utrci imaš 200 km/h po pravcu i kako si to mjerio?


Na pravcu u povratku ispred sikane 9500rpm 4. brzina. To je tu negde ako je uopste vazno da li je to 190, 195, 202 ili koliko je vec obim tocka. U svakom slucaju koci se do 2.brzine, po mojoj proceni Kawom idem izmedju 70 i 80kmh sikanu, sto je sigurno sporije nego sa nekim malim motorom. U svakom slucaju kocenjem se na tom mestu smanjuje brzina za preko 100kmh sto je veoma velika promena tempa.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Fri Jun 25, 2010 10:27 pm

Mali Caca wrote:ja iskreno receno sumljam da t ides 4-m brzimo 200km/h ,da si reko 160km/h pa da ti verujemo.A to za prolazak kroz sikanu sudeci po onim video snimcima koje su okacili ovde ti si najsporiji kroz krivinu sa najavecim i najjacim motorom.A i tvoj stil voznje je koda si proguto metlu.Moras malo da promenis stil voznje i da se malo vise srodis sa azdajom da bi mogao da iskorostis njen potencijal


Ej bre Mali Caca kakav si to covek. Vidis da se Babaos zamalo primio, samo sto odmah nije pozurio da sastavlja Limuna. Nisam ja progutao metlu nego fudbal, tj airbag i zato stvari gledam sa visine. Ipak iako ja kawasaki vozim kao choper, to ne znaci da on na gas ne ide. Na tom delu staze ima najmanje 400m cistog ubrzanja i ako sam preterao u proceni brzine nisam mnogo.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Fri Jun 25, 2010 11:07 pm

Zel99 wrote:
Mali Caca wrote:ja iskreno receno sumljam da t ides 4-m brzimo 200km/h ,da si reko 160km/h pa da ti verujemo.A to za prolazak kroz sikanu sudeci po onim video snimcima koje su okacili ovde ti si najsporiji kroz krivinu sa najavecim i najjacim motorom.A i tvoj stil voznje je koda si proguto metlu.Moras malo da promenis stil voznje i da se malo vise srodis sa azdajom da bi mogao da iskorostis njen potencijal


Ej bre Mali Caca kakav si to covek. Vidis da se Babaos zamalo primio, samo sto odmah nije pozurio da sastavlja Limuna. Nisam ja progutao metlu nego fudbal, tj airbag i zato stvari gledam sa visine. Ipak iako ja kawasaki vozim kao choper, to ne znaci da on na gas ne ide. Na tom delu staze ima najmanje 400m cistog ubrzanja i ako sam preterao u proceni brzine nisam mnogo.



Tih 400 m je jako malo za razvit brzinu preko 200 km/h ali 160 već da.Netreba zanemariti da se na tu ravninu od 400 m dolazi sa malom brzinom.Na Grobniku je ravnina 700 m i ne postiže se samo tako 200 km/h.iako je ulazak u ravninu dosta brz.Naš 69 može svjedočiti o tome.On vozi oko 200 i mislim da je to sve oko 190 km/h.Tvrdim da na vašim utrkama nije moguće razvijati brzinu 200km/h.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sat Jun 26, 2010 2:08 am

babaos wrote:Naš 69 može svjedočiti o tome.On vozi oko 200 i mislim da je to sve oko 190 km/h.Tvrdim da na vašim utrkama nije moguće razvijati brzinu 200km/h.



čekaj još malo, da procenim jel ovo zahebancija, ili ozbiljno pričate. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sat Jun 26, 2010 7:02 pm

Evo zanimacije za motoriste, da pokusaju da provere mogucnosti odnosno potencijal svojih motocikala:
http://www.amadragbike.com/Horsepower.asp
Posto mi u jevropi racunamo kilogramski evo prirucnih alata za konverziju tezine:
http://www.onlineconversion.com/weight_common.htm
i brzine:
http://www.onlineconversion.com/speed_common.htm

Napominjem da se kod motocikala u proseku gubitak kroz trnsmisiju racuna od 12% do 16%, te za toliko treba umanjiti fabricki podatak o snazi (npr. 100bhp/1.14= 87.82 hp na zadnjem tocku).
Takodje uzima se u racun ukupna tezina motocikla spremnog za voznju sve sa raspolozenim vozacem.

Eto igrice za vikend.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sat Jun 26, 2010 7:38 pm

...ako može, ja bi rađe sutra gledao SBK iz Misana. :mrgreen: :mrgreen:

ali, interesantno ...
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sat Jun 26, 2010 8:26 pm

69 wrote:...ako može, ja bi rađe sutra gledao SBK iz Misana. :mrgreen: :mrgreen:

ali, interesantno ...


Naravno, ali dan je dugacak. Doduse ovakve stvari su vise za zimske planove i mastarije.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby feniks » Sat Jun 26, 2010 8:57 pm

69 wrote:...ako može, ja bi rađe sutra gledao SBK iz Misana. :mrgreen: :mrgreen:

ali, interesantno ...


..šta predstavlja tvoj novi avatar?...ako nije tajna...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sat Jun 26, 2010 11:40 pm

IoMTT
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sun Jun 27, 2010 12:34 am

feniks wrote:
..šta predstavlja tvoj novi avatar?...ako nije tajna...




...to je grb sa zastave otoka Mana
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Sun Jun 27, 2010 1:12 am

Mali Caca wrote:
Zel99 wrote:
Mali Caca wrote:ja iskreno receno sumljam da t ides 4-m brzimo 200km/h ,da si reko 160km/h pa da ti verujemo.A to za prolazak kroz sikanu sudeci po onim video snimcima koje su okacili ovde ti si najsporiji kroz krivinu sa najavecim i najjacim motorom.A i tvoj stil voznje je koda si proguto metlu.Moras malo da promenis stil voznje i da se malo vise srodis sa azdajom da bi mogao da iskorostis njen potencijal


Ej bre Mali Caca kakav si to covek. Vidis da se Babaos zamalo primio, samo sto odmah nije pozurio da sastavlja Limuna. Nisam ja progutao metlu nego fudbal, tj airbag i zato stvari gledam sa visine. Ipak iako ja kawasaki vozim kao choper, to ne znaci da on na gas ne ide. Na tom delu staze ima najmanje 400m cistog ubrzanja i ako sam preterao u proceni brzine nisam mnogo.



xaxaxaxa surov sam,a? Ma babaos me nagovorio da ti kazem to i samo sto nisam hteo da napisem da je on brzi od tebe



Lijepo molim malog cacu da izbjegava krivo predstavljanje i krivo informiranje da nekažem "laganje".Može to dodatno kvarit klimu ovdje...


Tražim ispravak krivog navoda i objašnjenje administratoru... ovdje u temi naravno zašto bi ja preuzimao odgovornost za tuđe insinuacije?
zell-a99 poštujem i kao čovjeka i kao motoraša ali i kao svog takmaca.Mislim da se bolje vozi od mene.Vozili smo četiri utrke na THCR-u ako se dobro sjećam.Rezultat izjednačen dva dva.Sad u Vršcu imao je priliku povesti.Nije vozio i morat će pričekati novu priliku.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Sun Jun 27, 2010 9:24 am

Treba imat smjelost ili odvažnost reći iskreno...ali nema se.Još je veća hrabrost opteretiti savjest..., :handgestures-thumbdown: :character-oldtimer:

Ja jednostano moram ovim napisima braniti svoje dostojanstvo.Nemogu dopustiti da me se diskreditira na području uvjerljivosti i kredibiliteta.Drugo nebi bilo problem.To je osnovni razlog zašto tražim da se prizna da mi je imputirano nešto sa čim nemam nikakve veze.To znači pojednostavljeno da u slučaju da mali caca ne kaže istinu to postaje preveliko opterećenje za mene na Forumu.Ja sam uvijek za šalu i zezanje ali ako netko misli da je i ovo obična šala vara se.Meni nije.

malog cacu nisam nagovarao da zell-u99 kaže to što mu je rekao,niti sam o tome sa njim razgovarao.

Molim malog cacu da bude fer i kaže ...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby boba » Sun Jun 27, 2010 11:00 am

babaos wrote:Treba imat smjelost ili odvažnost reći iskreno...ali nema se.Još je veća hrabrost opteretiti savjest..., :handgestures-thumbdown: :character-oldtimer:

Ja jednostano moram ovim napisima braniti svoje dostojanstvo.Nemogu dopustiti da me se diskreditira na području uvjerljivosti i kredibiliteta.Drugo nebi bilo problem.To je osnovni razlog zašto tražim da se prizna da mi je imputirano nešto sa čim nemam nikakve veze.To znači pojednostavljeno da u slučaju da mali caca ne kaže istinu to postaje preveliko opterećenje za mene na Forumu.Ja sam uvijek za šalu i zezanje ali ako netko misli da je i ovo obična šala vara se.Meni nije.

malog cacu nisam nagovarao da zell-u99 kaže to što mu je rekao,niti sam o tome sa njim razgovarao.

Molim malog cacu da bude fer i kaže ...


Prebaci sve na Bobu, slobodno, meni je svakako sve unapred oprosteno.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby babaos » Sun Jun 27, 2010 12:09 pm

Bobo kako neshvaćaš da je to ozbiljno.Natovare ti nešto ti nereagiraš pa postaneš neuvjerljiv i neozbiljan ni kriv ni dužan.Nismo djeca.Nije tebi ništa unaprijed oprošteno.Svi smo odgovorni za svoje nastupe ovdje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron