Kawasaki Z1000J 1981

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sat Mar 13, 2010 8:58 pm

69 wrote:
Zel99 wrote:Hvala, to ce mi jako mnogo znaciti, jer veoma postujem tvoj pristup voznji i motociklu.



Eto moje kombinacije, koja se pokazala najboljom do sada:

- Nissinova pumpa od Suzukija
- čelični lajtunzi
- Brembo dvoklipna klješta (pravilnikom dozvoljena samo dva radna klipa) veća
- Carbon lorraine pločice oznake 2332

(isprika zbog paučine na motoru) :mrgreen:

Par pitanja:
-koji je promer pumpe (obicno je ispisan sa donje strane)
- da li je prednja guma BT 012SS i ako nisam previse indiskretan u kojoj dimenziji.
BT 012SS treba da je track day guma a po katalogu ih imaju u 18 cola. Mislio sam da malo vezbam sa Heidenau, pa da onda probam ovu varijantu.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sat Mar 13, 2010 10:02 pm

Mali Caca wrote:ja mislim da slobodno mozes da stavis 5/8 jer su ovi klipovi veci od ona 4 mala i klestima sa modernih motora.Ali sacekacemo sta ce nam Emil reci


5/8" je serijski za Kawu. Ja nisam slab u ruke, ali bi ipak voleo da kocim sa 2 prsta. Smanjio bi precnik pumpe, ali ne znam koliko ce to uticati na osecaj? Donekle svi slicno razmisljamo pa me zato i zanimaju vase opservacije.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sat Mar 13, 2010 10:19 pm

Zel99 wrote:Par pitanja:
-koji je promer pumpe (obicno je ispisan sa donje strane)
- da li je prednja guma BT 012SS i ako nisam previse indiskretan u kojoj dimenziji.
BT 012SS treba da je track day guma a po katalogu ih imaju u 18 cola. Mislio sam da malo vezbam sa Heidenau, pa da onda probam ovu varijantu.



otišao sam do motora, da pokušam napraviti sliku pumpe. vidi se dobro dimenzija. :mrgreen:

što se tiče guma... ja imam felge 2,5 napred i 3.5 pozadi. apsolutno najbolje dimenzije za te felge su ove gume, a plus toga su jako kvalitetne.
ako se ne varam, imaju dvokomponentnu mješavinu tj u sredini su tvrđe, a bokovi su u mekšoj mješavini. vozim na njima i mogu potvrditi kvalitetu.
ako zadnju gumu naglaviš na 4,0 felgu, nije dobro, osim što ljepše izgleda. motor je puno nestabilniji u zavojima, klizi.
heidenau, avon racing i dunlop kr su mi premekane za stazu. na grobniku ih spalim za 2-3 kruga i dalje su mi neupotrebljive za oštru vožnju.
Attachments
34.jpg
PUMPA
39.jpg
PREDNJA
38.jpg
ZADNJA
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sat Mar 13, 2010 10:22 pm

gume koje koristim u gradskim utrkama, odnosno na klizavom asfaltu.
Attachments
36.jpg
ZADNJA
35.jpg
PREDNJA
37.jpg
OVO JE GREŠKA!! :-)
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Sat Mar 13, 2010 11:03 pm

ovo gore je prejako za mene! :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sun Mar 14, 2010 11:27 pm

Mali Caca wrote:
Zel99 wrote:
Mali Caca wrote:ja mislim da slobodno mozes da stavis 5/8 jer su ovi klipovi veci od ona 4 mala i klestima sa modernih motora.Ali sacekacemo sta ce nam Emil reci


5/8" je serijski za Kawu. Ja nisam slab u ruke, ali bi ipak voleo da kocim sa 2 prsta. Smanjio bi precnik pumpe, ali ne znam koliko ce to uticati na osecaj? Donekle svi slicno razmisljamo pa me zato i zanimaju vase opservacije.


Zel99 mozda ce ti ovo pomoci


Vintage brakes, davno ja to gledam. Ima tu i komentara tipa, kad hoces ovo ili ono uradi to i to.
Po njihovoj proceni, koja moram priznati ima mnogo smisla, za ono sto ja hocu najbolja bi bila pumpa od cca 14mm.
Hteo sam da cujem vase misljenje i eventualno iskustvo u kompletnoj kombinaciji. Rekao sam vec da je frikcija na Goldfrenu S3 malo slabija i serijka pumpa trazi malo vecu silu nego sto bi hteo. S druge strane premala pumpa moze da busde previse agresivna i da ima malo duzi hod, pogotovu ako nije sve idealno (slaba krutost klesta i odustvo plivajuceg diska). Postavljam problem kao temu za razmisljanje i testiranje.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Sun Mar 14, 2010 11:50 pm

69 wrote:
Zel99 wrote:Par pitanja:
-koji je promer pumpe (obicno je ispisan sa donje strane)
- da li je prednja guma BT 012SS i ako nisam previse indiskretan u kojoj dimenziji.
BT 012SS treba da je track day guma a po katalogu ih imaju u 18 cola. Mislio sam da malo vezbam sa Heidenau, pa da onda probam ovu varijantu.



otišao sam do motora, da pokušam napraviti sliku pumpe. vidi se dobro dimenzija. :mrgreen:

što se tiče guma... ja imam felge 2,5 napred i 3.5 pozadi. apsolutno najbolje dimenzije za te felge su ove gume, a plus toga su jako kvalitetne.
ako se ne varam, imaju dvokomponentnu mješavinu tj u sredini su tvrđe, a bokovi su u mekšoj mješavini. vozim na njima i mogu potvrditi kvalitetu.
ako zadnju gumu naglaviš na 4,0 felgu, nije dobro, osim što ljepše izgleda. motor je puno nestabilniji u zavojima, klizi.
heidenau, avon racing i dunlop kr su mi premekane za stazu. na grobniku ih spalim za 2-3 kruga i dalje su mi neupotrebljive za oštru vožnju.


Tvoja opservacija mi jako godi, jer sam dosao do skoro identicnog zakljucka. Zbog toga sam i promenio naplatke 2.5" napred i 4" nazad. Malo me brine tvoj zakljucak da ti je bolja 3.5" koja bi po katalozima bila prvi izbor za 150/80 gumu, a 4" za 150/70. Da li je to nijansa ili je to puno, zaista puno. Za sad znam da sam preterao (nisam imao previse izbora) jer sam vec kupio 130/70 Heidenau (za nju pise da je 3.5" idealna). U planu su mi BT012SS, ali tek ako ocenim da sam o trkackoj voznji nesto naucio.
Ukapirao sam da se dosta nacinom voznje moze uticati na trosenje guma, ali se slazem da su Heidenau definitivno premekane za Kawin zadnji tocak (verovatno to vazi i za Avon i Dunlop, s tom razlikom sto bi me to saznanje kostalo 2 do 3 pota vise).
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Mar 15, 2010 12:00 am

Mali Caca wrote:ja kad sam vozio svog Bonnevilla imao sam brembo glavni kocioni od 13mm i Gremica dvoklipna klesta ona sto je kopija AP Racing.Ja volim sa mi kocnica hvata na samom vrhu ili da se pomeri manje od 5mm kad je pocmes stiskati.Tako mi se manje zamara saka i ja se nebojim da ce mi u bilo kom trenutku udariti u rucicu volama,a ja u zid ako ne usporim ovako sam napravio kocnice na Supersportu koji sada vozim i mogu ti reci da rade samo tako

Cekaj, cekaj malo si nejasno opisao. Ako sam dobro shvatio volis manji precnik pumpe i samim tim manju silu na rucici. Sad mi nije jasno jer izrazavas strah koji i ja imam zbog produzenog hoda i pomalo sundjerastog osecaja, a koji se podrazumeva kod manje pumpe.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Mar 15, 2010 12:15 am

Mali Caca wrote:
Zel99 wrote:
Mali Caca wrote:ja kad sam vozio svog Bonnevilla imao sam brembo glavni kocioni od 13mm i Gremica dvoklipna klesta ona sto je kopija AP Racing.Ja volim sa mi kocnica hvata na samom vrhu ili da se pomeri manje od 5mm kad je pocmes stiskati.Tako mi se manje zamara saka i ja se nebojim da ce mi u bilo kom trenutku udariti u rucicu volama,a ja u zid ako ne usporim ovako sam napravio kocnice na Supersportu koji sada vozim i mogu ti reci da rade samo tako

Cekaj, cekaj malo si nejasno opisao. Ako sam dobro shvatio volis manji precnik pumpe i samim tim manju silu na rucici. Sad mi nije jasno jer izrazavas strah koji i ja imam zbog produzenog hoda i pomalo sundjerastog osecaja, a koji se podrazumeva kod manje pumpe.


ma ne Tome Mellor se kune u 11mm kocioni i sa AP Racing dvoklipnim klestima,a ja sam se odlucio na 13mm kocioni sa slicnim klestima.Ja licno volim da mi kocnica hvata na samom vrhu i dam ogu da koristim jedan prst ili maksimalno dva.A samim tim ako se zbog uske staze na kojoj se koci non-stop pregreje ulje u kocnici i malo omeksa nece da ode do rucice volana kad je stisnem.A kad kocnica hvata na samom vrhu saka mi se minimalno umara i mogu da izdrzim na stazama koje traze dosta kocenja dve ili tri trku u istom danu


Zato sve to i pitam, jer je kod modernih kocnica sve mnogo kruce i centricnije, pa mogu da koriste veliki prenosni odnos a da poluga ostane visoka. To mu dodje kao kad u igrici pravis setup na kompjuteru.
I tata bi sine, srce hoce al' dupe klokoce.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Mon Mar 15, 2010 12:25 am

Mali Caca wrote:pa lepo ti kazme stavis 14mm ili 5/8 i ima bog da te vidi

Imam 5/8", ali sam sticajem okolnosti pribavio izvanrednu pumpu od 12mm. Probacu je pa makar bude rodeo vec kad je mrko pogledam.
Promenio sam creva i stavio tzv. teflonska namesto serijskih. Sa serijkim je pumpa bila kao zvaka, a sa novim je mnogo bolje. Naravno samo u mestu jer mi je motor trenutno polurastavljen.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Mon Mar 15, 2010 7:13 pm

Zel99 wrote: Zbog toga sam i promenio naplatke 2.5" napred i 4" nazad. Malo me brine tvoj zakljucak da ti je bolja 3.5" koja bi po katalozima bila prvi izbor za 150/80 gumu, a 4" za 150/70. Da li je to nijansa ili je to puno, zaista puno.



potrošnja i dimenzije guma...

grobnik (koji ima grub asfalt), jedna utrka. slike će ti dosta toga pokazati.
Attachments
54.jpg
PREDNJA GUMA
53.jpg
ZADNJA GUMA
52.jpg
ZADNJA GUMA
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Wed Mar 17, 2010 3:26 pm

69 wrote:
Zel99 wrote: Zbog toga sam i promenio naplatke 2.5" napred i 4" nazad. Malo me brine tvoj zakljucak da ti je bolja 3.5" koja bi po katalozima bila prvi izbor za 150/80 gumu, a 4" za 150/70. Da li je to nijansa ili je to puno, zaista puno.



potrošnja i dimenzije guma...

grobnik (koji ima grub asfalt), jedna utrka. slike će ti dosta toga pokazati.


Svidja mi se to sto vidim, jer kod ranije navedenih trkackih guma centralni deo ode dodjavola. Jednostavno premekane su za Kawinu tezinu i snagu, a sve u kombinaciji sa grubom podlogom. Nas aerodrom takodje ima veoma abrazivnu podlogu, pa pretpostavljam da je trosenje slicno kao na Grobniku. Doduse centralni deo je optereceniji jer je aerodron vise stop and go staza, dok je Grobnik mnogo tecniji.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby Zel99 » Wed Mar 17, 2010 7:19 pm

Danas sam zvao firmu Radulovic Co. zastupnika Bridgestona za Srbiju. Rekli su mi da u EU nemaju vise na raspolaganju BT012SS u nasim dimenzijama. Sada ispada da u 18" nema nista ljudski da se kupi. Sixty Nine, ti si malo blize Evropi. Ima li istine u tome. Ako ima gde nam je odstupnica?
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby boba » Wed Mar 17, 2010 7:59 pm

Pa i ja sam blizi Evropi
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Kawasaki Z1000J 1981

Postby 69 » Wed Mar 17, 2010 11:09 pm

Zel99 wrote:Danas sam zvao firmu Radulovic Co. zastupnika Bridgestona za Srbiju. Rekli su mi da u EU nemaju vise na raspolaganju BT012SS u nasim dimenzijama. Sada ispada da u 18" nema nista ljudski da se kupi. Sixty Nine, ti si malo blize Evropi. Ima li istine u tome. Ako ima gde nam je odstupnica?



Na žalost, istina je šta ti čovek govori! :(

Mi smo jedva našli zadnje komade i to preko nekog kluba, jer su neki ljudi odustali od narudžbi. I sve to preko debelih poznanstava. Teško je do kvalitetne gume u našim dimenzijama!
Na Grobniku viđam dosta ljudi da voze na KR Dunlopu, ali to su mahom lakši motori. Veliki problem je i to što KR ima dimenzije za felge do 3". Kad je naglavim na 3,5" nema dobar oblik, ali je dobre za gradske utrke, gdje nema extremnih nagiba.

Ne znam kako ti pomoći. :( Mogu ti dovesti svoj par rabljenih Bridgestonea, tek toliko da probaš i upoznaš se s njima. A onda čim prije s narudžbom za drugu sezonu.


Eh, sada sam ti zvao čovjeka koji je nabavio ove gume za nas. On kaže ovako: te gume se rade na kapaljku. Ti kod sebe ili mi u HR ju ne možemo naručiti, jer ju naši zastupnici ne naručuju kod proizvođača. Dakle, radi se samo prema narudžbama. Ako imaš nekoga u Njemačkoj, vjerojatno bi je mogao i sada nabaviti. Kažu Njemci da se i tokom sezone pojavljuje na tržištu. Cijena para je oko 250 Eura.
Doznao sam i da BT 45 nije loš, ali nije namjenjen za utrke u tolikoj mjeri kao 012SS. Iskreno, nisam vidio tu gumu. Potražit ću je na netu.

Raspisao se jesam, ali da sam ti baš riješio problem... i nisam.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron