Tomos Automatik 3m - 1981.

Tomos Automatik 3m - 1981.

Postby Nenad023 » Wed Mar 18, 2015 5:00 pm

Automatik, prava trkalica :D Salim se naravno, motorcic za opustanje i uzivanje (pogotovo kad stane na pola puta :D )

Jedna malo drugacija prica od ostalih, znam da mu bas i nije mesto ovde pored svih ovih "velikih" motora, ali verujem da je vecina od ovoga krenula sa voznjom :)

Sve je pocelo 2013. godine kad me je posteno smorio skuter a i ulaganje u 2 ista dela svake sezone (kupim akumulator, ode kurbla.. Namestim kurblu, ode akmulator.. ) a i potrosnja mu je nenormalna, skoro rezervoar na 100km, a ne prebacuje 60km/h.
Izvkuao sam Automatika iz dedine supe i resio da ga sredim. Ovako je izgledao kad sam ga doterao kuci:

Image Image Image

Kao sto se vidi na slikama, tuga.. Od izgleda, do motora koji se pregrejavao, ler mu je bio odma u drugoj brzini itd itd..
I onda pocinju carolije :)
Image Image Image

I posle nekoliko dana, sastavljen..
Image Image Image

Masinu nisam dirao, tj zamenio sam samo semeringe i malo isprao od silnog ulja (deda pravio mesavinu, ali je imao vise ulja nego goriva, pa je onda i odnos bio takav :) )
Nakon toga sam uzeo i delortov karburator sa kojim se paljenje, rad, start motora prepordilo.. Stavljen laser auspuh, kupljen i zadnji niklovan blatobran sa zadnjom lampom (da zameni ove dve nabudzene), i alu felne..
Preveo na sebe, registrovao po novom ZOBS-u..
I trenutno izgleda ovako..
Image Image

Danas sam ga bas upalio (bez mnogo muke, za divno cudo.. jer sam navikao da skuter posle zime palim po minimum 45min), provozao.. Mali ekonomik, trosi manje od upaljaca :D
Ceka na finansije za nastavak obnove.. Novi tip prednje vile (ove vec lose amortizuju), farbanje, obnovu niklovanih delova (uhvatila ih korozija sve, ima dosta ostecenja), zadnje amortizere, ako uspem da nadjem verovatno ce sa novom vilom dobiti i nikovani far (ima e90 cini mi se) sa nosacima (ide uz korman, bar mislim), jace paljenje i generalnu (stavicu termogrupu od A5, to imam sve spremljeno, uspeo sam da iskopam MOTINS klip i cilindar novo i originalno, nedostaju jos lezajevi pa da odradim to)..
Eto to je moj ljubimac :D
Nenad023
 
Posts: 3
Joined: Wed Mar 18, 2015 3:56 pm

Re: Tomos Automatik 3m - 1981.

Postby Petko131 » Tue Mar 24, 2015 7:40 pm

Свака част, моторчић је прелеп :) :) :) :clap: :clap: :clap:
Битка може да потраје, али, победник се зна!!!
NO SHOW, ALL GOOO!!!
User avatar
Petko131
 
Posts: 60
Joined: Wed Jun 26, 2013 7:20 pm

Re: Tomos Automatik 3m - 1981.

Postby Nenad023 » Wed Mar 25, 2015 12:34 am

Hvala Petko :))
Nenad023
 
Posts: 3
Joined: Wed Mar 18, 2015 3:56 pm


Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 9 guests

cron