Tomos D6 replika

Tomos D6 replika

Postby gashpar » Thu Mar 12, 2015 11:04 am

Za početak, pozdrav svima. Pre nekoliko meseci krenuo sam u izradu Tomos D6 replike, koja će uglavnom biti korišćena za uličnu vožnju (postaviću napred let sijalicu 3cm u prečniku i nazad dve led diodice crvene )


Elem, sve e krenulo od rama koji na sebi ima sigurno šest boja :D

Image

Prvo je počelo šmirglašnje, mnogo šmirglanja. Po nekoj mojoj proceni, ova crna je šesta boja, naravno naneta bez šmirglanja. Onda sam shvatio da nikada neću ošmirglati da bude savršeno, pa sam se odlučio za peskiranje i plastificiranje.

Image

Umeđuvremenu stiže točak od elektronika, prednji. Sedamnaestica. Ako znate nekoga ko ima zadnju 17'' po nenarkomanskoj ceni, možete me uputiti Smiley Takođe mi treba i informacija gde naći žbice za taj točak? Hoću sve da skinem, ispeskarim i pocinkujem, ali sam čuo da nije ni malo jednostavno kao što sam zamislio. Da li neko zna gde da nađem nove žbice?

Image

Tu negde su stigli i Marzocchi amortizeri. Ako neko ima da proda set za reparaciju biću zahvalan. Takođe ide na peskarenje i farbanje. Čime ofarbati opruge? Možda će ići u crveno (ako se odlučim da ram ide u crveno)

Image

Prvo smo napravili nosač sedišta, za koji će se kasnije utvrditi da je preširok i da mora na doradu.

Image

Nosači fuzastera

Image

I ušice koje će nositi amortizere.

Image

Umeđuvremenu je stigla i mašina od T15, a zatim i plastike od Ivice Barkovića

Image

Image

Image

I naravno oklop

Image


Za sada mi nedostaju prednja vila, zadnji točak i domino ručke da bih ga spojio, a još brdo "sitnica" da bi proradio :)

Tu sam za sva pitanja i komentare :)
gashpar
 
Posts: 3
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:43 pm

Re: Tomos D6 replika

Postby gashpar » Sat Mar 14, 2015 7:03 pm

Vikendi su tu da bi se odmar...hoću reći da bi se radilo :D

Svašta se izdešavalo uodnosu na prethodni post.

Prvo, bio sam opet kod Sebe kako bismo izvarili sve kako treba, da može da se upasuje. Zatim sam došao kući i sve je počelo ovako, totalno bezazleno, čisto da ga razgledam :mrgreen:

Image

Al mi đavo ne da mira, pa ko veli - da probamo sedište.

Image

Kad sam postavio sedište, da vidimo kako se sedište uklapa sa rezervoarom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image

Al daj da vidim kako sve to izgleda sa vilama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Image

A onda me je zanimalo kako će to da izgleda sa točkom [rofl] [rofl] [rofl] Pošto ne može samo točak, glupo je, daj da vidimo kako se uklapa sve ;D

Image

Image

Međutim onda se tu javio mali problem, a to je visina zadnjeg kraja, tj nizina. Imam skoro 20 cm razlike između prednje i zadnje osovine. Prednji kraj ću svakako spustiti par cm (neka bude i 5-6), ali se opet javlja zadnji kraj. Pošto svakako ide druga zadnja vila, pomeriću uške par cm ka mašini, ali opet sam u problemu jer će zadnji kraj stajati nakrivo. Nisam pametan šta mi je činiti :angry-cussingblack: :angry-cussingblack:


Elem, kad sam već bio dole, ufotkao sam vam i mašinu čisto da ne mislite da je nema :mrgreen:

Image
gashpar
 
Posts: 3
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:43 pm


Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron