Suzuki GT-250

Re: Suzuki GT-250

Postby stanko61 » Mon Feb 28, 2011 10:03 am

Bravo Fenikse lepo je
ovo je motor za podijum :clap: :clap: :clap:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Mon Feb 28, 2011 11:16 am

Boki Ar wrote:Ha, može i tako... :wink:

Extra izgleda makina ! :handgestures-thumbup: U zdravlju i veselju da voziš!



stanko61 wrote:Bravo Fenikse lepo je
ovo je motor za podijum :clap: :clap: :clap:



...zahvaljujem,ali biće muka Đuka.... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby Zel99 » Mon Feb 28, 2011 12:42 pm

Svaka cast za motor. Da li si to stavio kameru na ferklajdung. :clap: :clap: :clap:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Mon Feb 28, 2011 3:04 pm

Zel99 wrote:Svaka cast za motor. Da li si to stavio kameru na ferklajdung. :clap: :clap: :clap:


Od tebe dobiti pohvalu mnogo znači.......zahvaljujem i tebi. :D (ferklajdung ? :shock: )
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby Zel99 » Mon Feb 28, 2011 3:38 pm

Mislim na aerodinamicki oklop. Vidim da ispod vizira nesto strci :?: :!:
Da li je to onboard kamera :?: :D
Koje su ti to gume :?: :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Mon Feb 28, 2011 3:47 pm

Zel99 wrote:Mislim na aerodinamicki oklop. Vidim da ispod vizira nesto strci :?: :!:
Da li je to onboard kamera :?: :D
Koje su ti to gume :?: :D


Da ima onboard kamere i napred i nazad,a treća će biti verovatno na skafanderu,ili već ću videti....gume su Haidenau super moto sport.(nisam zadovoljan sa njima,previše su teške i hladne,ali za sada sam samo to mogao da obezbedim za ove felne, 17 ").Nećeš verovati,ali jedino je Hajdenau imao tu dimenziju,ni Pirelli,ni Brigstone,ni Dunlop.nisu imali te mere.....Umalo da zaboravim...dimenzije su pred.110x70x17,a zadnja 130x70x17.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby MareX » Tue Mar 01, 2011 1:18 am

feniks wrote:
Zel99 wrote:Mislim na aerodinamicki oklop. Vidim da ispod vizira nesto strci :?: :!:
Da li je to onboard kamera :?: :D
Koje su ti to gume :?: :D


Da ima onboard kamere i napred i nazad,a treća će biti verovatno na skafanderu,ili već ću videti....gume su Haidenau super moto sport.(nisam zadovoljan sa njima,previše su teške i hladne,ali za sada sam samo to mogao da obezbedim za ove felne, 17 ").Nećeš verovati,ali jedino je Hajdenau imao tu dimenziju,ni Pirelli,ni Brigstone,ni Dunlop.nisu imali te mere.....Umalo da zaboravim...dimenzije su pred.110x70x17,a zadnja 130x70x17.

Lepo, lepo Nedjo. Jako lepa trkalica, vidi se da je puno paznje ulozeno. :clap:

Samo mislim da gresite sa dimenzijama guma. Kod mene na Apriliji je prednja Michelin Pilot 110/70 17", a na nasem Road racing shampionatu u klasi 125 voze Bridgestone 110/70 17", A na Honda NSR je zadnja 130/70 17", Dunlop. Dok se i na Yamahu R125 na zadnjem tocku nalazi guma 130/70 17" Michelin Sport. Ispravite me ako gresim. :roll:
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Tue Mar 01, 2011 10:33 am

MareX wrote:
feniks wrote:
Zel99 wrote:Mislim na aerodinamicki oklop. Vidim da ispod vizira nesto strci :?: :!:
Da li je to onboard kamera :?: :D
Koje su ti to gume :?: :D


Da ima onboard kamere i napred i nazad,a treća će biti verovatno na skafanderu,ili već ću videti....gume su Haidenau super moto sport.(nisam zadovoljan sa njima,previše su teške i hladne,ali za sada sam samo to mogao da obezbedim za ove felne, 17 ").Nećeš verovati,ali jedino je Hajdenau imao tu dimenziju,ni Pirelli,ni Brigstone,ni Dunlop.nisu imali te mere.....Umalo da zaboravim...dimenzije su pred.110x70x17,a zadnja 130x70x17.

Lepo, lepo Nedjo. Jako lepa trkalica, vidi se da je puno paznje ulozeno. :clap:

Samo mislim da gresite sa dimenzijama guma. Kod mene na Apriliji je prednja Michelin Pilot 110/70 17", a na nasem Road racing shampionatu u klasi 125 voze Bridgestone 110/70 17", A na Honda NSR je zadnja 130/70 17", Dunlop. Dok se i na Yamahu R125 na zadnjem tocku nalazi guma 130/70 17" Michelin Sport. Ispravite me ako gresim. :roll:



Prvo zahvaljujem.....a drugo,.....ti si naveo iste dimenzije koje i ja imam.Šta je tu greška,nije mi jasno? :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby Zel99 » Tue Mar 01, 2011 12:15 pm

Pa rekao si da samo Heidenau ima te dimenzije koje si naveo, a ovo mu dodje kao demanti.
Ili mozda mislis na Pirelli, Dunlop i Bridgestone u Srbiji.
Kod nas kad kupujes prvo pogledas koje je godiste guma, pa tek onda druge stvar. :mrgreen:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Tue Mar 01, 2011 12:38 pm

Zel99 wrote:Pa rekao si da samo Heidenau ima te dimenzije koje si naveo, a ovo mu dodje kao demanti.
Ili mozda mislis na Pirelli, Dunlop i Bridgestone u Srbiji.
Kod nas kad kupujes prvo pogledas koje je godiste guma, pa tek onda druge stvar. :mrgreen:


Pa kada sam to rekao i stojim iza toga....ima kataloga pa pogledaj.....to što on pominje je prva ugradnja,a to je nešto drugo,ja govorim o RSW varijanti.Ali nema veze...mislim da nije hteo to da kaže svojim postom,već da su mi gume male u odnosu na kubikažu,...predpostavljam,pošto pominje 125 ccm...ako mi potvrdi to,imam odgovor za njega....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby Zel99 » Tue Mar 01, 2011 1:00 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Pa rekao si da samo Heidenau ima te dimenzije koje si naveo, a ovo mu dodje kao demanti.
Ili mozda mislis na Pirelli, Dunlop i Bridgestone u Srbiji.
Kod nas kad kupujes prvo pogledas koje je godiste guma, pa tek onda druge stvar. :mrgreen:


Pa kada sam to rekao i stojim iza toga....ima kataloga pa pogledaj.....to što on pominje je prva ugradnja,a to je nešto drugo,ja govorim o RSW varijanti.Ali nema veze...mislim da nije hteo to da kaže svojim postom,već da su mi gume male u odnosu na kubikažu,...predpostavljam,pošto pominje 125 ccm...ako mi potvrdi to,imam odgovor za njega....


110x70x17,je supermoto racing teska jeste, ali sta ti to znaci hladna :?: (u katalogu ne pise da je RSW, a inace RSW se brzo zagreju tj. dobre su za nas s obzirom da nemamo grejace)
130x70x17.ne znam da ova ima u RSW mesavini.

Male za Suzuki sigurno nisu. bar kad su nase trke u pitanju. Manju gumu brze zagrejes, a na takvom (laganom) motoru je neces tako brzo potrositi. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Tue Mar 01, 2011 3:00 pm

Zel99 wrote:110x70x17,je supermoto racing teska jeste, ali sta ti to znaci hladna :?: (u katalogu ne pise da je RSW, a inace RSW se brzo zagreju tj. dobre su za nas s obzirom da nemamo grejace)
130x70x17.ne znam da ova ima u RSW mesavini.

Male za Suzuki sigurno nisu. bar kad su nase trke u pitanju. Manju gumu brze zagrejes, a na takvom (laganom) motoru je neces tako brzo potrositi. :think:



Hladna znači da se teško zagreva zbog armature u njoj i debljine... i u tom smislu sam morao kupiti i grejače koje pominješ.Što se tiče smese ima u trkačkoj varijanti mada je to za super moto,što za samo asvaltne staze nije dovoljno fleksibilno meka smesa i zato baš i nije pogodna za mene.U tom smislu sam rekao da nisam zadovoljan i da ću morati da budem izuzetno oprezan kada su limiti u pitanju.A što se tiče trošenja,tu si u pravu...a upravo zbog toga što se teško greju.Trenutna težina motocikla je,kao što se vidi iz fotki 112,1 kg.kada se oduzme težina štendera i 2,5 l goriva iz rezervoara.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby MareX » Wed Mar 02, 2011 7:11 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Pa rekao si da samo Heidenau ima te dimenzije koje si naveo, a ovo mu dodje kao demanti.
Ili mozda mislis na Pirelli, Dunlop i Bridgestone u Srbiji.
Kod nas kad kupujes prvo pogledas koje je godiste guma, pa tek onda druge stvar. :mrgreen:


Pa kada sam to rekao i stojim iza toga....ima kataloga pa pogledaj.....to što on pominje je prva ugradnja,a to je nešto drugo,ja govorim o RSW varijanti.Ali nema veze...mislim da nije hteo to da kaže svojim postom,već da su mi gume male u odnosu na kubikažu,...predpostavljam,pošto pominje 125 ccm...ako mi potvrdi to,imam odgovor za njega....


Hteo sam da kazem da postoje gume sa 110/70 17" osim Haidenau. A koju velicinu gume ce te staviti na vas motor to je samo vasa odluka.

Imate trkacku Bridgestone 110/70 17", i to cak nije Slick nego sa sarama a lepi. To sam cak i naveo u proslom postu.
A i 130/70 17" mora da postoji jos neka trkacka jer se napolju voze te gume u raznim klasama, tipa imali ste kod madjara klasu R125 gde su valjali te Yamahe do kolena!!!

A zasto ste stavili on-board kameru napred? Treba vam samo nazad, da bi snimali druge trkace...
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Re: Suzuki GT-250

Postby feniks » Wed Mar 02, 2011 7:40 pm

MareX wrote:Hteo sam da kazem da postoje gume sa 110/70 17" osim Haidenau. A koju velicinu gume ce te staviti na vas motor to je samo vasa odluka.
Imate trkacku Bridgestone 110/70 17", i to cak nije Slick nego sa sarama a lepi. To sam cak i naveo u proslom postu.
A i 130/70 17" mora da postoji jos neka trkacka jer se napolju voze te gume u raznim klasama, tipa imali ste kod madjara klasu R125 gde su valjali te Yamahe do kolena!!!
A zasto ste stavili on-board kameru napred? Treba vam samo nazad, da bi snimali druge trkace...


Verovatno postoje,ali ne u paru,...bar ne onda kada sam ja kupovao,ni u jednoj varijanti,osim ovih koje imam,kao što sam i naveo.....pa kupio bih da je bilo....a za kameru...he,he,he....imaću i napred i nazad.....neće biti tako lako popuniti snimak zadnje kamere sa drugim trkačima.... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Suzuki GT-250

Postby Zel99 » Wed Mar 02, 2011 7:53 pm

feniks wrote:
MareX wrote:Hteo sam da kazem da postoje gume sa 110/70 17" osim Haidenau. A koju velicinu gume ce te staviti na vas motor to je samo vasa odluka.
Imate trkacku Bridgestone 110/70 17", i to cak nije Slick nego sa sarama a lepi. To sam cak i naveo u proslom postu.
A i 130/70 17" mora da postoji jos neka trkacka jer se napolju voze te gume u raznim klasama, tipa imali ste kod madjara klasu R125 gde su valjali te Yamahe do kolena!!!
A zasto ste stavili on-board kameru napred? Treba vam samo nazad, da bi snimali druge trkace...


Verovatno postoje,ali ne u paru,...bar ne onda kada sam ja kupovao,ni u jednoj varijanti,osim ovih koje imam,kao što sam i naveo.....pa kupio bih da je bilo....a za kameru...he,he,he....imaću i napred i nazad.....neće biti tako lako popuniti snimak zadnje kamere sa drugim trkačima.... :D


To sa gumama kod nas je pravi bedak. Ja cu opet uzeti zadnju Heidenau 130/70-18"RSW za Kawu, pa koliko izdrzi (mozda cu uzeti i dve za sezonu). Heidenau RSW za lakse motore su sasvim OK, jedino je u 17"nikakav izbor (osim supermoto). Ipak 17"se lakse mogu naci od drugih proizvodjaca. Problem je sto se mora poruciti, pa ne lipsi magare do zelene trave... :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron