Nostalgija

Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:06 pm

Imao sam nekad talijanski ratni motor iz 1941 godine.Bio je registriran i vozilo se to.Najduža ruta bila je Split,Rijeka,Maribor i dva puta Budimpešta.Prodao sam ga kad su u modu došli raceri.Sad me ufatila nostalgija i odlučio sam napraviti opet jednog.Godinama skupljam djelove a ovih dana skompletirao sam dovoljno da složim to i upalim.Najveći i najvažniji dio našao sam u Srbiji.Mijenjaža je bila ali sad je sve tu na vrpi i krećem polako.U privitku fotke tog motocikla kad je bio kod mene..............




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:14 pm

I onda sam ga prodao.Čovjek mi dosađivao svaki dan a ja sam se spremao za ulaganja u Triumph.On ga je doradio i upisanio vozio dvije sezone i prodao ga je u Austriju a ja mislio on će trajno biti na dohvatu od 50 km.Koješta nije tako kako si čovjek zamisli.Sad je Bianchi u Austriji nemogu ga posjećivati i moram složiti sebi ponovo jednog.U privitku je sadašnje stanje u trenutku prodaje austrijancu....
Image Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:30 pm

Ovo je početak.Ovako je doputovala zadnja tura.....


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:41 pm

Malo smo to sortirali i fotkali.............




ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:42 pm

ImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Sun Oct 06, 2013 5:50 pm

Ovako sad izgleda rama doduše samo 50%...ostalo ću napraviti po originalnom uzorku koji sam posudio....


Image[ [URL=http://img193.imagevenue.com/img.php?image=68411_008_122_143lo.JPG]Image/URL]
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Mon Oct 07, 2013 9:01 pm

Trenutno se djelovi pjeskare.Istovremeno se radi preostali dio rame koji nisam našao.Ima dosta zajebancije i cizeliranja da bude koliko toliko blizu.Ta glava je odlivak pa je rekonstrukcija drugom tehnikom malo problem.Ali mora biti u mjesec dana.Tiskam koliko mogu.Na dosta djelova imam dorade pa žurim što mogU odma ne ostavljam za sutra.Kvačilo nemam ali ugradit ću zamjenski iste tehnologije pa tu imam igranku.Ono što je dobro našao sam toliko detalja za koje nisam vjerovao da ću uskoro nabaviti.Pa tu su silne godine prakse nalaženja.To je posebna priča.Do neki dan nisam imao limariju ali sad je i to na vrpi.Prednji ovjes takodjer nije sto posto.Zamjenski je ali paralelogram koji ugrađujem sad nakon prilagođavanja ima iste dimenzije i oblik jako blizu.To kemijanje je poseban izazov.Nema prepreke.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Mon Oct 07, 2013 9:06 pm

Sad mi je najveća briga boja kojom ću poentirati estetski ovaj motocikl.Rade ga u crnoj,vojnoj,crvena višnja i sivo-plava(svijetla).Predhodni je bio zeleno maslinasti a ovaj još nezna.Znam samo da daskovača ne dolazi u obir.Predhodno sam planirao tehnički osposobiti sve a trebalo je da ostane hrđav.Pošto ta hrđa nije ujednačena to jest ima novig stvari a to se mora sakriti pa je ipak odluka farbanje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Tue Oct 15, 2013 9:08 pm

Dešava se,




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Tue Oct 15, 2013 9:13 pm

Dilema je kako ufarbati.Nemam lakirera,nemam farbara,nemam majstora za boju...Odlučio sam ufarbati sam....
Nekoliko je nedoumica.Prva je koja boja od tri o kojima sam razmišljao(crna,nebesko-kobalt plava i vojna-talijanska),druga je dali restaurirati kao vojnu verziju ili civilnu i na kraju najteža dilema.Limarija ima dosta oštećenja,naročito rezervar i odlučio sam da sve te ožiljke i tragove ostavim kao novi estetski pristup svjestan koliko je to neprincipjelno.Ne želim kitanje i ušminkavanje ovaj put.
Ovako je nekad izgledao moj Bianchi u vojnoj boji sa vlasnikom koji još nema sjedih...isti ton sam umješao i ovaj put odokativno...

loc438 Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Oct 16, 2013 8:17 am

ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby stanko61 » Wed Oct 16, 2013 1:38 pm

babaos wrote:Dilema je kako ufarbati.Nemam lakirera,nemam farbara,nemam majstora za boju...Odlučio sam ufarbati sam....
Nekoliko je nedoumica.Prva je koja boja od tri o kojima sam razmišljao(crna,nebesko-kobalt plava i vojna-talijanska),druga je dali restaurirati kao vojnu verziju ili civilnu i na kraju najteža dilema.Limarija ima dosta oštećenja,naročito rezervar i odlučio sam da sve te ožiljke i tragove ostavim kao novi estetski pristup svjestan koliko je to neprincipjelno.Ne želim kitanje i ušminkavanje ovaj put.
Ovako je nekad izgledao moj Bianchi u vojnoj boji sa vlasnikom koji još nema sjedih...isti ton sam umješao i ovaj put odokativno...

loc438 Image

uzevsi u obzir stvoje stavove,, mogu da ti savetujem da koristis onaj sredne cupavi valjak :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Nostalgija

Postby babaos » Wed Oct 16, 2013 4:34 pm

Ne primam KV savjete.Kad sam bio mali onda je bilo daj šta daš ali sad... :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nostalgija

Postby stanko61 » Wed Oct 16, 2013 4:35 pm

..............ali sad ,,,..sad, sta dobijes ... dobro je :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: Nostalgija

Postby stanko61 » Wed Oct 16, 2013 4:37 pm

e,, super si slozio boje na Avataru :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: onaj tirkiz masna bas ide :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron