Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Postby feniks » Tue Jan 05, 2010 11:14 pm

Vrlo interesantna debata se ovde vodi.Pomno pratim Vaše komentare iz kojih može dosta da se nauči.Na žalost ne mogu da se uključim u Vašu priču,jer nemam slične projekte.Ja sam još uvek sa mojim dvotaktašima,mada vrlo rado u praksi(mimo trka)ađustiram četvorotaktne motore.
...Ovo je kutak za ljubitelje engleskih mašina,baš dobra baza za sve one koji se bave,ili nameravaju da se bave trkama.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Tue Jan 05, 2010 11:35 pm

Al ste se raspisali...
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:44 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Tue Jan 05, 2010 11:48 pm

Ja sam sahranio jednu Vectru ST na Dynu kod Atanackovica. Nije to sala, pogotovo kada cesce pravis run-ove.
Bogati mangupi u principu ne teraju na dinamometar motore sa kojim se trkaju, vec kopije na kojima primenjuju dokazani setup.
Kombinacija je previse, ne zaleci se, kraj ne postoji.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 12:16 am

Mali Caca wrote:Zel99 ti da mene uvredis to nedolazi u obzir.Ja da te uvredim mozda mogu ako lupim nesto glupo jer sma uostalom mladji od tebe.A za fajlove sam ti zahvalan i zato sam reko da mi posaljes.

Ja jesam proveo dva dana zupceci motor i pravece ekstetricne klinove/kajle da bi uzupcio motor u 1 stepen razike sto je doslo s bregasrima kad su kupljeje.Isto tako kad se ode na dyno odradi se par proba i nazad u radionicu da se uradi drugo zupcenje pa nazad na dyno.a svaki put se koriste novi dihtunzi jer jer kod ovih motora najveci probelm kod vecine majstora da se sklope kako treba i da ne cure ulje.Pa zato na rocker boksovima koristim bakrene dihtunge.

Mada mogu ti reci da svako fabricko zupcenje ima lobe center od 85 stepeni do 96 stepeni.a idelano za 650 ili 750 je 102 na usisu i 110 na izduvu.Mozes da vidis razliku ,a ovo potvedjuje tvoju teoriju koju si posao malo ranije

Po katalogu (55-34)+90=111 peak lift (ili lobe center) za standardno zupcenje. Posto imam samo taj par bregastih sto je u motoru nisam nasao za shodno da ih bacam na komparater i uglomer,
ali mogu na osnovu lifta da kazem da Englezi ovaj put nisu bili toliko neprecizni ili lazljivi, ne barem u mom slucaju (da se ogradim).
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 12:22 am

bice da si u pravu formula je (55-34)/2+90=100.5
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 2:07 am

Simetrican je razvod i na izduvu je isto 100.5, jer po konvenciji se lobe center meri od spoljne mrtve tacke, samo sto je usisavanje pre, a izduvavanje posle SMT (spoljne mrtve tacke}.
Da je 79.5 usisni ventil bi bio veoma mnogo otvoren u SMT da ne kazem da bi mozda i udario u klip.
De fakto profil dizanja je skoro lik u ogledalu na uglovnoj podeli kada bi osu zamislili u SMT.
Kod sportskijih bregastih je duration usisne 5 do 10% veci od izduvne, a i lift, jer je i usisni ventil veci.
Tada je prisutna i izvesna asimetrija faza, ali ne mnogo vise od onoga sto smo komentarisali (100 do 110 lobe center) i tada se lepo vidi veca otvorenost usisnog ventila u SMT.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 2:10 am

Mali Caca wrote:Zel99 imas PP ili private message

OK imam i sve je OK
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 2:29 am

Tu smo definitivno bliski.
Kao klinac sam dosao do nekog starog NSU 175 Maxi (koga sam vozio u selu samo na izduvno cev) i tada sam prestao da se okrecem za dvotaktasima.
Da izvine Feniks i meni dragi Suboticani.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Jan 06, 2010 2:40 am

Mali Caca wrote:
Zel99 wrote:Simetrican je razvod i na izduvu je isto 100.5, jer po konvenciji se lobe center meri od spoljne mrtve tacke, samo sto je usisavanje pre, a izduvavanje posle SMT (spoljne mrtve tacke}.
Da je 79.5 usisni ventil bi bio veoma mnogo otvoren u SMT da ne kazem da bi mozda i udario u klip.
De fakto profil dizanja je skoro lik u ogledalu na uglovnoj podeli kada bi osu zamislili u SMT.
Kod sportskijih bregastih je duration usisne 5 do 10% veci od izduvne, a i lift, jer je i usisni ventil veci.
Tada je prisutna i izvesna asimetrija faza, ali ne mnogo vise od onoga sto smo komentarisali (100 do 110 lobe center) i tada se lepo vidi veca otvorenost usisnog ventila u SMT.


Ok ako su oba lobe centra ista onda treba dase napise izduv 55-34,a izduva 34-55 i tada ce da ispadne isto.ovako kako je bilo napisano pre moj proracun je tacan 100%,a gledajuci brojeve za fabricko zupcenje T120R od prilike je to koa sto sma ja izracunao.sto znaci sa fabrickim klipovima bi radilo bas kako treba,ali sa visoko kompresionim vec je druga prica

Tako i jeste samo je stvar konvencije da li ce neko pisati 55-34/34-55 ili 55-34/34-55 sto vise odgovara prirodnom redosledu. Ima slucajeva da se u literaturi pise na oba nacina.
Siguran sam da 79.5 na usisu nije (kako god pisali faze) jer je to skoro dva zuba na bregastoj i to je previse (ja sam probao 1 pa vec nije bilo ono pravo)
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby feniks » Wed Jan 06, 2010 1:42 pm

Zel99 wrote:Tu smo definitivno bliski.
Kao klinac sam dosao do nekog starog NSU 175 Maxi (koga sam vozio u selu samo na izduvno cev) i tada sam prestao da se okrecem za dvotaktasima.
Da izvine Feniks i meni dragi Suboticani.

..pa dobro,o ukusima ne vredi raspravljati....ali moje mišlenje je da ne treba biti isključiv.Pa i ja ganjam od 83.god.četvorotaktne(sada trenutno R1),pa ipak volim da se bakćem sa dvotaktnima,jer je tu granica nebo,samo zato.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Wed Jan 06, 2010 11:04 pm

Mali Caca wrote:
feniks wrote:Vrlo interesantna debata se ovde vodi.Pomno pratim Vaše komentare iz kojih može dosta da se nauči.Na žalost ne mogu da se uključim u Vašu priču,jer nemam slične projekte.Ja sam još uvek sa mojim dvotaktašima,mada vrlo rado u praksi(mimo trka)ađustiram četvorotaktne motore.
...Ovo je kutak za ljubitelje engleskih mašina,baš dobra baza za sve one koji se bave,ili nameravaju da se bave trkama.


koliko samo se zaneli ovim oko bregastih zaboravim da kazem nesto ,a to je da ja nisam bas nesto dican oko cvaja jer sam sve svoje vreme posvetio cetverotaktnim motrorima jos od malih nogu.A to je samo zato sto su mi uvek imali bolji ili mocniji zvuk motora. :lol:



Nije korektno prema dvotaktnim masinama.To je kao dobro bijelo i dobro crno vino.Imam tri Kawasakia.Dva cetverotaktna(ZXRR i Z 1000) i jedan dvotaktni(KR1S).Moram kazati da dvotaktni nije manje zanimljiv na podrucju zvuka.Dakle sta je bolje i mocnije vrlo je tesko eksplicite tvrditi.Ja bi rekao zavisi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Thu Jan 07, 2010 10:58 am

Malo ste stali
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:47 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Thu Jan 07, 2010 4:32 pm

Mali Caca wrote:
babaos wrote:Malo ste stali pa ja evo stavit cu postavke Weslakea...(moj motocikl).


Timing ventila usis 102 stupnja ATDC i izduv 102 stupnja BTDC i predpaljenje 32 stupnja.Mora ostvariti 78-80 snagu i moment oko 58 a obrtaji maksimalno 8,500.Zaboravio sam gore napisati kompresija mora biti oko 11 omjer a obe Bregaste rade na 55 stupnja.
Usput da kažem ustanovio sam da je izduvna Bregasta na mom motociklu sjebana i nemože više ostvariti potrebno vrijeme otvaranje kao usisna.Ostvari manje za oko 16 stupnja.Naručeno kod Dewe Nourisha novo.Proljeće je pred vratima.Meni je ova rasprava dobro došla kako se vidi.Inače bi sve to radio u zadni čas.


samo da napomenem da radius na onim malim podizacina koji klize po bregastoj mora da bude bas onak kojij e preporucen od proizvodjaca bregaste ili sve pada u vodu.Moje iskustvo je da tapetcima da ako proizvodjac trazi da se koriste 1/4 inca treba se da se koriste ti ,a ne 1/2 incha.Ako se napravi ova greska to ce da ima iticaja na otvatanje i zatvaranje ventila i moze da dodje do havarije izmedju klipa i ventila pogotovo kod visoko kompresionih agregata.
MIR BOZIJI HRISTOS SE RODI!!! SRECAN BOZIC I BOZICNI PRAZNICI!!!


ВАИСТИНУ СЕ РОДИ
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Thu Jan 07, 2010 6:51 pm

Pridružujem se čestitkama.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Thu Jan 07, 2010 6:58 pm

Mali Caca wrote:
babaos wrote:Malo ste stali pa ja evo stavit cu postavke Weslakea...(moj motocikl).


Timing ventila usis 102 stupnja ATDC i izduv 102 stupnja BTDC i predpaljenje 32 stupnja.Mora ostvariti 78-80 snagu i moment oko 58 a obrtaji maksimalno 8,500.Zaboravio sam gore napisati kompresija mora biti oko 11 omjer a obe Bregaste rade na 55 stupnja.
Usput da kažem ustanovio sam da je izduvna Bregasta na mom motociklu sjebana i nemože više ostvariti potrebno vrijeme otvaranje kao usisna.Ostvari manje za oko 16 stupnja.Naručeno kod Dewe Nourisha novo.Proljeće je pred vratima.Meni je ova rasprava dobro došla kako se vidi.Inače bi sve to radio u zadni čas.


samo da napomenem da radius na onim malim podizacina koji klize po bregastoj mora da bude bas onak kojij e preporucen od proizvodjaca bregaste ili sve pada u vodu.Moje iskustvo je da tapetcima da ako proizvodjac trazi da se koriste 1/4 inca treba se da se koriste ti ,a ne 1/2 incha.Ako se napravi ova greska to ce da ima iticaja na otvatanje i zatvaranje ventila i moze da dodje do havarije izmedju klipa i ventila pogotovo kod visoko kompresionih agregata.
MIR BOZIJI HRISTOS SE RODI!!! SRECAN BOZIC I BOZICNI PRAZNICI!!!



Valjda ih nisu napravili različite.
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:43 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron