Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Postby feniks » Fri Dec 25, 2009 4:53 pm

Zel99 wrote:
babaos wrote:Guma se bira po kvaliteti.Ne po cijeni.Avon kosta 220 E a Heidenau 100E.Pitam se zasto je razlika u cijeni?


Naravno, u formuli 1 ili moto GP im cak i placaju da bi ih cepali. Medjutim svetska ekonomska kriza je dovela za sada do kup takmicenja bar sto se pneumatika tice.
Ah ti zapadnjaci. Celom svetu objasnjavaju kako je potrosacko drustvo buducnost, a svoju kesu stisli(mozes ti da govoris engleski, ali misli hebrejski).
Premijer liga, premijer oprema. Nego znas sta me nervira kod Engleza, sto nemaju meru kada su maloserijske stvari u pitanju.
Ne znam da li si primetio da su Avoni i Dunlopi za oldtajmere skuplji nego bilo koji trkacki pneumatici za superbajk ili druge najmodernije kategorije. To sa kvalitetom zaista nema veze.
Naravno da koriscenjem Heidenau-a osposobljavam za iste pare 3 motocikla i da to ima svoju tezinu.

Sada cu prikazati neka dosadasnja iskustva:
Triumph
ImageImageImage To su : dve Huje, Batajnica i tri Vrsca. Zadnja je zrela za zamenu, a 2010 bi im bila 3. godina sto isto tako ne valja.
Slika motora je sa Ada Huje koja slovi za vrlo klizavu. 2007. Misi Nemet na Suzukiju GT250 me je tanko pobedio na ovoj stazi (par desetinki po krugu).
Vozio sam tada na serijskim Heidenau gumama, a ove godine sas svoje vreme skinuo za celu sekundu (sa lakocom i rezervom) naravno na RSW mesavini.

Kawasaki
ImageImageImageImagePrednja: brdo Lazarevac i dva Vrsca; zadnja (levo)Heidenau k65 4.10-18 RSW brdo Lazarevac i malo vezbe u Vrsacu,;
zadnja(desno) ostareli ali nekoriscen Avon AM23 130/650-18 samo jedan Vrsac. Jedan Vrsac sam vozio zadnju serijsku Heidenau k65 130/70 (nemam sliku)
Prednj kraj mi nikad nije pravio veci problem, ali je dimenzija 90/90 mala za Kawu sto cu uz nabavku sireg naplatka resiti. Ocigledno je da se brzo trosi po boku, ali je i kontaktna povrsina mala.
Zadnji kraj je rebus. Heidenau RSW drzi u krivini ali kada das gas jednostavno je zaroza tako da ne bi izdrzala ni jednu ozbiljnu trku. Dimenzija je realno nedovoljna, ali do tada u ponudi i nije bilo vece.
Avon je guma specijalno pravljena za uski bandas od 2.5 cola i ima idealan profil za celu situaciju. Ali godine cine svoje i ponasa se kao skolska gumica za brisanje olovke, jednostavno pod pritiskom degradira.
Na jednom mestu se za samo trening i trku u jednom danu pojavilo i platno. Sto je najgor svako dodavanje gasa na izlazu iz krivine bio je rodeo u sta se i publika uverila.
Ovakva nova guma kosta cak 300e a velike su sanse da prodje kao Heidenau RSW.
Serijska Heidenau 130/70-18 jos se i najbolje pokazala, doduse vozio sam je po vlaznoj stazi te je definitivno vise klizala od RSW, ali barem predvidivo (sa njom sam i dobio Zareta na NCR-u 2008.)
Video sam da Bridgestone sada pravi nesto u 18 cola, nije jeftino (oko180e) ali to je 3 compaund guma koja po nekoj logici moze dati i grip i dovoljnu postojanost. Jos samo naci siri bandas!

Tomos:
ImageImageMotor 60kg i Majstor 40kg. Pneumatic:i Trajalke Srbijanke

Dakle, uvek je bilo i bice: u Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita.
Majstor mi je u trenutku dobrog raspolozenja objasnio da je sve u glavi, naime zamislis da si doktor i onda uopste nije problem da shvatis da je ispod tebe Yamaha M1 i slik Bridgestoni.
Pitao sam ga sta ako prva zamisao nije dobra?
Odgovorio je: ne smes mnogo da razmisljas nego da zamislas, a i ko ti je kriv kad si mator!


...dobar post.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Sat Dec 26, 2009 11:10 am

feniks wrote:...dobar post.



Dobar je al Jasno je i zbog cega.
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:53 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Sat Dec 26, 2009 8:14 pm

...jedan profesor sa ekonomskog fakulteta u Novom Sadu,a istovremno profesor istoimenog fakulteta u Subotici,je na pred ispitnim pripremama za studente,a na pitanje studenata skoro uvek odgovarao sa "zavisi",a zna se zašto.Da dalje ne elaboriram.Tako da ja mogu samo da potvrdim da su sada već oba posta dobra,a moje mišljenje o tezama oba posta?.....zavisi.....
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Sat Dec 26, 2009 11:07 pm

Vrlo mudro
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:50 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Tue Dec 29, 2009 10:35 am

Svakako da stil vožnje utiče na trošenje pneumatika.
Svaka agresivnost se posle kraćeg vremena primeti. Ako si agresivan na ulasku u krivinu (što kod nas amatera nije praksa) strada prednji kraj.
Ako nemaš mere na izlasku a motocikl je snažan dollazi do intenzivnijeg trošenja zadnjeg pneumatika.
Tečna vožnja, korektan pritisak i dobar balans motocikla (odnos mase napred-nazad) su pored izbora samih guma dobitna kombinacija.
Koliko znam Dunlop u odnosu na Avon ima bolji izbor mešavine (tri pa čak i četiri gradacije) od super meke do tvrde.
U tom smislu se možda bolje prilagodi abrazivnoj stazi kao što je npr. Grobnik.
Slika trošenja bi bila interesantna, ali ako misliš da konkurencija moše to izšpijunirati, onda ništa!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Tue Dec 29, 2009 6:53 pm

U međuvremenu nakon Grobnika bio sam tri puta na Dinamometru i Guma nije više kao što je bila.Fotkanje nebi bilo odraz stanja.Ne razmišljam o špijunaži.Naprotiv.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Tue Dec 29, 2009 7:01 pm

babaos wrote:U međuvremenu nakon Grobnika bio sam tri puta na Dinamometru i Guma nije više kao što je bila.Fotkanje nebi bilo odraz stanja.Ne razmišljam o špijunaži.Naprotiv.
Treba reći nešto na kraju ove priče.Svi vozači Classic utrka koji voze ozbiljno i brzo troše Gume na kilometražu.Nakon određenog broja kilometara-krugova ide nova Guma.Na utrku uvijek ide potpuno nova Guma.Raspravu o potrošenosti prepuštaju onima koji njihove odbacene Gume(još dobre)kupuju za 30 Eura po boksovima.I ja sam kupio nekoliko pari takovih Guma na posljednjoj utrci na Grobniku.To koristim za testove i treninge preko godine a može i za turing bez problema.
Iznimka je srpski reprezentativac Kusa koji je na treningu razvalio svoju Gumu i na utrku nije mogao sa njom.Pošto nije mogao naći što mu treba on je okrenuo Gumu i tako vozio.I pobijedio.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Thu Dec 31, 2009 1:58 pm

Ajde da se malo vratimo na motor.
U medjuvremenu sam malo uznapredovao. Da bi ugradio Suzukijeve klipove morao sam da doradim male pesnice klipnjaca,

ImageImage
Naime Triumphovi klipovi imaju osodinicu precnika 17.5 mm, a Suzukijevi 20. Rupa za cauru u klipnjaci je bila 20.6 sto je premalo da bi se direktno caurom reducirao precnik.
Zato sam malu pesnicu u klipnjaci prosirio na 21.5 i ubacio novu cauru. Gledao sam da korekcija bude sto je moguce manja da ne bi umanjio cvrstocu klipnjaca.
Caure debljine zida 0.75 od kvalitetne bronze sam vec vise puta ugradjivao u motore trkackih automobila, tako da tu ne ocekujem problem.
Takodje sam morao malo da prosirim usice klipa radi prolaza male pesnice koja je kod Triumpha skoro 27mm.

Sledece je dorada bloka jer su hilzne cilindara sada veceg precnika te je neophodno prosiriti otvor u bloku za oko 1mm.

Ostavljam to za dogodine i svim posetiocima a narocito ucesnicima foruma ZELIM SRECNU NOVU 2010.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby feniks » Thu Dec 31, 2009 2:51 pm

Zel99 wrote:Ajde da se malo vratimo na motor.
U medjuvremenu sam malo uznapredovao. Da bi ugradio Suzukijeve klipove morao sam da doradim male pesnice klipnjaca,

ImageImage
Naime Triumphovi klipovi imaju osodinicu precnika 17.5 mm, a Suzukijevi 20. Rupa za cauru u klipnjaci je bila 20.6 sto je premalo da bi se direktno caurom reducirao precnik.
Zato sam malu pesnicu u klipnjaci prosirio na 21.5 i ubacio novu cauru. Gledao sam da korekcija bude sto je moguce manja da ne bi umanjio cvrstocu klipnjaca.
Caure debljine zida 0.75 od kvalitetne bronze sam vec vise puta ugradjivao u motore trkackih automobila, tako da tu ne ocekujem problem.
Takodje sam morao malo da prosirim usice klipa radi prolaza male pesnice koja je kod Triumpha skoro 27mm.

Sledece je dorada bloka jer su hilzne cilindara sada veceg precnika te je neophodno prosiriti otvor u bloku za oko 1mm.

Ostavljam to za dogodine i svim posetiocima a narocito ucesnicima foruma ZELIM SRECNU NOVU 2010.


Neka je i tebi srećna i berićetnija nova godina,negoli ova prohujala,kao i svima ostalim posetiocima ovoga foruma.
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby Zel99 » Sat Jan 02, 2010 6:07 pm

Nazalost glava nije cetvoroventilska. Klipove zapravo pokusavam da prilagodim Morgo cilindrima i standardnoj glavi sa 9 srafova.
Na pocetku teme sam pokusao da objasnim razloge ovog zahvata.

No, krenuo sam u sledecu fazu i trenutno se bavim doradom kucista motora:
ImageImage
Za sada je povecan otvor u kucistu samo na strani primarnog prenosa. Ovih dana idem i na drugu stranu.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Sun Jan 03, 2010 11:41 am

Izbor u suštini i nije toliko nesretan tj. ja nisam toliko nezadovoljan koliko sam mogao da budem jer:

1.Prečnik je morao da bude 78mm. Morgo cilindar je već bio hilznovan sa spoljnim precnikom hilzne 77.9mm i unutrašnjm 75.5 koliko traže Morgo klipovi. Dakle mogao sam da idem na 76mm ali da zadržim hilznu. Tu je izbor klipova nešto veći, ali zbog problema sa pregrevanjem jednostavno sam odustao. Mislim da se u Morgo teoretski može strpati 79 klip, a da je 80 već nemoguća misija. Napominjem da sam ubacio kratke hilzne (10mm odozdo) zbog suknjice klipa u donjoj mrtvoj tački tik ispod zone kuda idu klipni prstenovi. Dakle to je prva ozbiljna anomalija koju pokušavam da prevaziđem.

2. Rastojanje osovinice do čela klipa je oko 1inch što je neverovatno malo za motore tog vremena. Teško je naći klip sa takvom kombinacijom dimenzija a za dvoventilski motor sa velikim uglom između ventila. Dakle ja ove klipove posmatram kao da su sa ravnim čelom. Stepen kompresije ću pokušati malo da popravim obradama cilindar i glave motora što ću i prikazati.

3. Želeo sam da klip bude od vazdušno hlađenog motora kako ne bih morao da dooajem mnogo ekstra tolerancije. Ja to ne volim iako se u trkačkom svetu to praktikuje. Na primer Wiseco za slučaj trkanja sa njihovim klipovima preporucuje samo 0.01 do 0.02mm povećanje prečnika, naravno zbog kvalitrta zaptivanja i performansi. Takođe klipovi moraju biti lagani (Morgo kompletan klip sa osovinicom i kl.prstenovima je svega cca 330g) jer se motor neće voziti turistički.

4. Dostupnost je finalni i možda najbitniji kriterijum u ovom momentu. Naime pre kompletnog teorijskog obrazloženja prethodili su mali oglasi tj. analiza tržišta. Pronašao sam momka koji je junački prevrteo svog GSX-R 1100 s početka 90-tih i napravio trocilindar.
Dakle došao sam do 3 klipa u odličnom stanju prečnika 78mm rastojanja osovinice i čela klipa od 25.5mm teške 300g i sve to od vazdušno hlađenog Japanca koji se vrti 10000rpm.
Malo li je?!?

5. Jedan od najvažnijih razloga što se bavim trkačkim vozilima (puno sam radio automobilske motore) je što volim da idem do, a ponekad i malo preko granice. Da probam i ispitam neispitano.
Tvoj slogan (Pristojan momak,al' lud u mozak) verovatno bi mogao bez stida da pozajmim.


Polovan i prilično oštećen Morgo set (koji je možda preplivau okean) sam dobio na poklon od opet možda zajedničkog prijatelja (sada iz Novog Sada). Rekao je, ti voliš da se petljaš sa tim pa ako uspeš da iskoristiš, izvoli.
Poklonu se u zube ne gleda i Morgo avantura je tako počela.
Idemo dalje!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sun Jan 03, 2010 6:21 pm

Iz posljednjeg posta netko sa strane nebi mogao zakljuciti da se ovdje radi o trkacu koji ima prakticno neograbnicene mogucnosti strojne obrade.Masinski je guru i gazda u firmi koja se time bavi.Upravo ta cinjenica dosta govori o ovom projektu.Promjena originalnih Klipova sa nekim drugim i povecanje zapremine nije problem ni za manje znalce.Pa sta je onda vrijednost i posebnost ovog projekta.Ja mislim da je to cijena projekta.Autora prakticno to sve kosta znacajno manje jer izvodi sve operacije potpuno sam.Ako ozbiljno poboljsa snagu e onda ovo razmisljanje nemojte uvazavati.Radi se o odlicnom Triumphu kojeg sam cak i probao voziti tamo negdje prije pet godina.Ipak vjerujem da ce projekt znacajno povecati kvalitetu ovog Triumpha jer ima se utisak da projekt ima velike ambicije.Zivi bili .. .......


Cilindar je inace nabavljen kod Petkovica u N.Sadu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Sun Jan 03, 2010 6:54 pm

Zel99 wrote:Nazalost glava nije cetvoroventilska. Klipove zapravo pokusavam da prilagodim Morgo cilindrima i standardnoj glavi sa 9 srafova.
Na pocetku teme sam pokusao da objasnim razloge ovog zahvata.

No, krenuo sam u sledecu fazu i trenutno se bavim doradom kucista motora:
ImageImage
Za sada je povecan otvor u kucistu samo na strani primarnog prenosa. Ovih dana idem i na drugu stranu.



Ja imam dosta iskustava s Blokovima.Radio sam ih nekoliko puta ustvari poboljsavao i prilagodjavao duzim klipnjacama(sa 650 na 750 ccm).Ako time nisam izvan teme i ako nije problem prikazao bi rado.Mozda posluzi kao neki korektiv ili kao obicna informacija.Svejedno.Radi usporedjivanja s nekim mojim djelovima molio bi te numeriranu oznaku na tvojim bragastim osovinama.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Sun Jan 03, 2010 7:27 pm

babaos wrote:Ako time nisam izvan teme i ako nije problem prikazao bi rado.


Naravno, bilo bi korisno i interesantno za pogledati! :D
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Mon Jan 04, 2010 12:21 am

kako je svijet mali ustvari.Morgo iz Vankuvera stigao u Vrsac preko N.Sada i Beograda.I to mukte.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron