Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Postby babaos » Fri Dec 18, 2009 7:55 pm

feniks wrote:
babaos wrote:Fenifix dobro razmišlja kad je slojevita situacija.


..............



Ma samo igra riječi :(
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:26 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Postby feniks » Fri Dec 18, 2009 9:32 pm

Zel99 wrote:Treci put junacko srce odlazi na operacioni sto :(
Imageostavljajuci telo na cuvanje drugarima
Image



...interesuje me stabilnost rama.....da li je bila dobra?
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Sat Dec 19, 2009 11:13 am

:(
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:23 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Sat Dec 19, 2009 5:10 pm

...deluje mi dosta kruto,kao da nema ni malo aksijalne elastičnosti...pa čisto
pitam ponosnog vlasnika koje je njegovo iskustvo sa tim ramom... :?:
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Sat Dec 19, 2009 10:27 pm

Uopce nije kruta.Pogledaj vjesanje zadnje viljuske.On se mozda navikao vec ali nije dobra rama.To joj je slaba tacka.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Nastavak Agonije ili Spas Japanske Tehnologije

Postby babaos » Sat Dec 19, 2009 10:30 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Sta sada,; vratiti 650ccm ili nesto drugo.
Sa 650 neme nekog trkanja pogotovu kad se pojave neki junaci. Dakle idemo u novu avanturu :roll: .

Image

Idemo u kataloge, male i alo oglase itd... Izbor je pao na Suzuki GSXR 1100, tzv, uljaru.
Odstojanje cela klipa i osovinice je OK, klip je lagan a cvrst. Cetiri ventila? Pa sta kad je klip skoro ravan.
Stepen kompresije je mali. Mozda, ali to nije uvek lose, bar je zapremina dobra!

Image

Da ne bude sve previse jedniostavno, treba sve to strpati u celinu. Cujemo se po napretku projekta!!!


....ne razumem,kako nema nekog trkanja?



Ima .Ali u pozadini.On to dobro zna...

Na prednjoj strani dosta je radio.Tocak je odlican autorski rad.Vile japanske ali teske znam ih,Stabilizator je tu(Egliev koncept) i odlicni mostovi a masinu ce on napravit dobro to nije u pitanju.Sad treba da ide na ramu i zadnji kraj(ovjes).
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

4. dan gripa

Postby Zel99 » Tue Dec 22, 2009 4:40 pm

4. dan gripa i Iizgledi da cu preziveti su ozbiljni.
Jako me raduje sto se prepiska rasplamsala i bez mog prisustva.
Dinko se propisno raspalio. Sumnjam u godiste pnematika jer matoru gumu ne mozes da razvuces kao zvaku cak ni na smirgli (priznajem da sa tim imam licnog iskustva).
Popravljam ili prepravljam, verovatno umesto ili trba i. Rekao sam vec da je ovo u neku ruku ekonomi varijanta, koja nadam se nece tako raditi i izglledati.
Posto sam mlad i posast izgleda ostavljam iza sebe motocikl preradjujem onoliko koliko umem da vozim tj. pokusavam da postupno napredujem.
Mislim da nije na mestu da se kaze za triumphov ram da je los. OK featherbad je bolji (cinjenica da ga nisam probao) ali da li je toliko bolji da bi to svako mogao da iskoristi. Ulezistenje zadnje vile je ipak popravljeno na Unit modelu jer ga ukrucujo ploce nosaca motora. Ukoliko bi to bilo jako lose tesko da sa svojih 100+ kg ne bih vec osetio. Priznajem da mi je do sad najvise problema zadavalo prednje vesanje, koje sam kombinacijom pritiska i gusceg ulja doveo koliko toliko u normalu.
Cinjenica je da se na brzim pistama mnogo vise isticu nedostaci. Recimo da je Batajnica zahtevnija od Vrsca u pogledu ogibljenja. Tamo sam i osetio znacajni oscilacije, ali nadjite mi toga ko je tamio terrao brz motocikl a da mu je sve bilo potaman.

Odoh sad ponovo u krevet.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Tue Dec 22, 2009 7:39 pm

Što sam rekao rekao sam.Ozdravi ti i nemoj slućajno da ovo izležavanje koristiš kasnije za alibi.Evo malo šećera za tebe da ti čajevi nisu gorki....



http://www.bb-weigelt.de/Bigbore.html
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: 4. dan gripa

Postby babaos » Tue Dec 22, 2009 7:44 pm

Zel99 wrote:4. dan gripa i Iizgledi da cu preziveti su ozbiljni.
Jako me raduje sto se prepiska rasplamsala i bez mog prisustva.
Dinko se propisno raspalio. Sumnjam u godiste pnematika jer matoru gumu ne mozes da razvuces kao zvaku cak ni na smirgli (priznajem da sa tim imam licnog iskustva).
Popravljam ili prepravljam, verovatno umesto ili trba i. Rekao sam vec da je ovo u neku ruku ekonomi varijanta, koja nadam se nece tako raditi i izglledati.
Posto sam mlad i posast izgleda ostavljam iza sebe motocikl preradjujem onoliko koliko umem da vozim tj. pokusavam da postupno napredujem.
Mislim da nije na mestu da se kaze za triumphov ram da je los. OK featherbad je bolji (cinjenica da ga nisam probao) ali da li je toliko bolji da bi to svako mogao da iskoristi. Ulezistenje zadnje vile je ipak popravljeno na Unit modelu jer ga ukrucujo ploce nosaca motora. Ukoliko bi to bilo jako lose tesko da sa svojih 100+ kg ne bih vec osetio. Priznajem da mi je do sad najvise problema zadavalo prednje vesanje, koje sam kombinacijom pritiska i gusceg ulja doveo koliko toliko u normalu.
Cinjenica je da se na brzim pistama mnogo vise isticu nedostaci. Recimo da je Batajnica zahtevnija od Vrsca u pogledu ogibljenja. Tamo sam i osetio znacajni oscilacije, ali nadjite mi toga ko je tamio terrao brz motocikl a da mu je sve bilo potaman.

Odoh sad ponovo u krevet.




Neznam kako ti ali ja na stazi sa starim Avonom nikad nisam vozio.Ni neću.Mislim da u sljedećoj sezoni odustajem od Avona koji je služio dobro.Prelazim na Dunlop KR 124.Novo naravno,kao žvaka kako si to lijepo rekao.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: 4. dan gripa

Postby Zel99 » Wed Dec 23, 2009 1:08 pm

babaos wrote:Neznam kako ti ali ja na stazi sa starim Avonom nikad nisam vozio.Ni neću.Mislim da u sljedećoj sezoni odustajem od Avona koji je služio dobro.Prelazim na Dunlop KR 124.Novo naravno,kao žvaka kako si to lijepo rekao.


(Avon+Dunlop)/2=Heidenau(+200e u dzepu). Kada je Triumph u pitanju ova formula nije losa i u nasim trkama se uveliko upraznjava. Formula mi nije uspela kod Kawe jer se za njen zadnji tocak mora nacii nova dimenzija i kvalitet.
Posto sam obecao da cu da pisem sve kako stvarno jeste (najvise sa ciljem da se resenja za dubioze mladjih clanova i interesenata ne traze u emisijama poput mythbusters), podaci su sledeci:

Napred; 90/90-18 Heidenau K44 RSW pritisak 1.9 bar
Nazad; 4.10-18 Heidenau K36 RSW pritisak 2.1 bar

www.reifenwerk-heidenau.de/

Naravno izbor je zavisio i od trenutne situacije i u pogledu izbora dimenzije mozda bi malo bolje bilo 100/90-18 napred i 110/80-18 nazad sto bi sada trebalo da postoji.
Pritisak u slucaju hladnog vremena treba smanjiti za 0.1do max 0.2 bar a u slucaju izuzetno toplog vremana bolje bi ga bilo povecati za otprilike isti iznos.
Nedja Feniks (ne Fenifiks) je rekao da bi voleo da pricamo o ovakvim stvarima.
Napominjem da sam jedan trening vozio po jakoj kisi i da su mi ovi pneumatici dali toliko sigurnosti te sam po krugu od drugoplasiranog bio brzi za citavih 9s. Primio sam tada ozbiljne cestitke od pravih rivala.

Nadam se da ove opservacije nasi dobavljaci Heidenau-a nece zloupotrebiti.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby feniks » Wed Dec 23, 2009 6:16 pm

...samo da se konstatuje,ja nisam rekao da je ram loš,već sam hteo da čujem tvoje mišljenje o njemu,sa staze,jer po izgledu sa fotosa,mi se činio krut....ali ti sada upravo to i potvrđuješ,kada kažeš da si to osetio na dužoj stazi poput Batajnice.Ok,teško je uskladiti ram i za brze i za sporije staze,jedino ako se naprave ekscentrična vešanja,ali to izlazi iz klasik okvira,odnosno morao bi dosta toga da promeniš u tom slučaju,pa se postavlja pitanje isplativosti..... :roll:
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Wed Dec 23, 2009 9:57 pm

Guma se bira po kvaliteti.Ne po cijeni.Avon kosta 220 E a Heidenau 100E.Pitam se zasto je razlika u cijeni?
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Thu Dec 24, 2009 2:44 pm

babaos wrote:Pitam se zasto je razlika u cijeni?

Delom i zbog imena.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Thu Dec 24, 2009 2:48 pm

feniks wrote:...samo da se konstatuje,ja nisam rekao da je ram loš,već sam hteo da čujem tvoje mišljenje o njemu,sa staze,jer po izgledu sa fotosa,mi se činio krut....ali ti sada upravo to i potvrđuješ,kada kažeš da si to osetio na dužoj stazi poput Batajnice.Ok,teško je uskladiti ram i za brze i za sporije staze,jedino ako se naprave ekscentrična vešanja,ali to izlazi iz klasik okvira,odnosno morao bi dosta toga da promeniš u tom slučaju,pa se postavlja pitanje isplativosti..... :roll:

Rade Serbedzija (kod nas se koristi pseudonimom Dinko Zupanovic) voli da glumi (uticaj profesije na svakodnevnicu) i preteruje a i nece skoro u raj.
Dakle, featherbed (nadalje dusek) je naziv koji je ram zaradio pocetkom 50-tih kao poredjenje sa ramovima tadasnjih Nortona koji su opet hiperbolicno nazvani garden gate (ili ti bastenski kapidzik).

ImageImage
Ovakav ocrnjeni Triumphov ram je 1969 odvezao Malcolm Uphill-a na tron IomTT prodaksn rejsera.
Tada je prvi put serijski modifikovanim motociklom (Triumph T120) probijena barijera od 100mph pa se i Dunlop okoristio gravirajuci na neke svoje proizvode sufiks TT100.
Da stvar bude jos gora skoro ista ovakva taraba pod pseudonimom Slippery Sam (citaj Trident T150) narednih 5 godina zaredom satire svu konkurenciju.
Za fabricku trkalicu Triumph je koristio Rob North ram jer naravno da fabrika gura hi-tec, ali je opste poznato da je Triumph medju serijskim masinama tog doba imao referentnu upravljivost (citaj handling).
Da li je logicno zakljuciti da je Ducati 1098 taraba jer ne koristi ram od Desmosedici-a?!?

Posto se ni ja ne nadam skorom odlaskuu u raj, a da ipak u medjuvremenu uradim nesto za svoju zadnjcu, resio sam da odem kod tapetara i u sediste svoje tarabe stavim malo memorijske pene.
Mozda cu uspeti malo da dremnem cekajuci konkurenciju.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Thu Dec 24, 2009 4:37 pm

babaos wrote:Guma se bira po kvaliteti.Ne po cijeni.Avon kosta 220 E a Heidenau 100E.Pitam se zasto je razlika u cijeni?


Naravno, u formuli 1 ili moto GP im cak i placaju da bi ih cepali. Medjutim svetska ekonomska kriza je dovela za sada do kup takmicenja bar sto se pneumatika tice.
Ah ti zapadnjaci. Celom svetu objasnjavaju kako je potrosacko drustvo buducnost, a svoju kesu stisli(mozes ti da govoris engleski, ali misli hebrejski).
Premijer liga, premijer oprema. Nego znas sta me nervira kod Engleza, sto nemaju meru kada su maloserijske stvari u pitanju.
Ne znam da li si primetio da su Avoni i Dunlopi za oldtajmere skuplji nego bilo koji trkacki pneumatici za superbajk ili druge najmodernije kategorije. To sa kvalitetom zaista nema veze.
Naravno da koriscenjem Heidenau-a osposobljavam za iste pare 3 motocikla i da to ima svoju tezinu.

Sada cu prikazati neka dosadasnja iskustva:
Triumph
ImageImageImage To su : dve Huje, Batajnica i tri Vrsca. Zadnja je zrela za zamenu, a 2010 bi im bila 3. godina sto isto tako ne valja.
Slika motora je sa Ada Huje koja slovi za vrlo klizavu. 2007. Misi Nemet na Suzukiju GT250 me je tanko pobedio na ovoj stazi (par desetinki po krugu).
Vozio sam tada na serijskim Heidenau gumama, a ove godine sas svoje vreme skinuo za celu sekundu (sa lakocom i rezervom) naravno na RSW mesavini.

Kawasaki
ImageImageImageImagePrednja: brdo Lazarevac i dva Vrsca; zadnja (levo)Heidenau k65 4.10-18 RSW brdo Lazarevac i malo vezbe u Vrsacu,;
zadnja(desno) ostareli ali nekoriscen Avon AM23 130/650-18 samo jedan Vrsac. Jedan Vrsac sam vozio zadnju serijsku Heidenau k65 130/70 (nemam sliku)
Prednj kraj mi nikad nije pravio veci problem, ali je dimenzija 90/90 mala za Kawu sto cu uz nabavku sireg naplatka resiti. Ocigledno je da se brzo trosi po boku, ali je i kontaktna povrsina mala.
Zadnji kraj je rebus. Heidenau RSW drzi u krivini ali kada das gas jednostavno je zaroza tako da ne bi izdrzala ni jednu ozbiljnu trku. Dimenzija je realno nedovoljna, ali do tada u ponudi i nije bilo vece.
Avon je guma specijalno pravljena za uski bandas od 2.5 cola i ima idealan profil za celu situaciju. Ali godine cine svoje i ponasa se kao skolska gumica za brisanje olovke, jednostavno pod pritiskom degradira.
Na jednom mestu se za samo trening i trku u jednom danu pojavilo i platno. Sto je najgor svako dodavanje gasa na izlazu iz krivine bio je rodeo u sta se i publika uverila.
Ovakva nova guma kosta cak 300e a velike su sanse da prodje kao Heidenau RSW.
Serijska Heidenau 130/70-18 jos se i najbolje pokazala, doduse vozio sam je po vlaznoj stazi te je definitivno vise klizala od RSW, ali barem predvidivo (sa njom sam i dobio Zareta na NCR-u 2008.)
Video sam da Bridgestone sada pravi nesto u 18 cola, nije jeftino (oko180e) ali to je 3 compaund guma koja po nekoj logici moze dati i grip i dovoljnu postojanost. Jos samo naci siri bandas!

Tomos:
ImageImageMotor 60kg i Majstor 40kg. Pneumatic:i Trajalke Srbijanke

Dakle, uvek je bilo i bice: u Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita.
Majstor mi je u trenutku dobrog raspolozenja objasnio da je sve u glavi, naime zamislis da si doktor i onda uopste nije problem da shvatis da je ispod tebe Yamaha M1 i slik Bridgestoni.
Pitao sam ga sta ako prva zamisao nije dobra?
Odgovorio je: ne smes mnogo da razmisljas nego da zamislas, a i ko ti je kriv kad si mator!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron