Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Triumph T120R 1968 - Treci Zivot

Postby Zel99 » Mon Dec 14, 2009 10:22 pm

Treci put junacko srce odlazi na operacioni sto :(
Imageostavljajuci telo na cuvanje drugarima
Image
Last edited by Zel99 on Mon Dec 14, 2009 11:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Dijagnoza

Postby Zel99 » Mon Dec 14, 2009 11:06 pm

Preliminarna kontrola podesavanja pokazala je da su pretpaljenje i karburacija bili korektno podeseni i da pregrevanje motora ima neku dublju pozadinu.
Definitivno je usledilo potpuno otvaranje
Image
Posto gas nije pustan bez obzira na ocigledne znake pregrevanja (detonacija tj. kliktanje) doslo je do erozije i probijanja klipa

Image
Bes :x nikad nije bio saveznik pa je voznja na preostalom ciulindru do boksa opiljcima unistenog klipa osmirglala klip pumpe za ulje :cry: .

Image
Last edited by Zel99 on Tue Dec 15, 2009 12:00 am, edited 2 times in total.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Pokusaj analize

Postby Zel99 » Mon Dec 14, 2009 11:33 pm

Mozda je ovo vise za psihoanalizu, ali pokusacu da se zadrzim na tehnici
Od kada sam ugradio Morgo set performanse su se mnogo poboljsale , kako i ne bi kada je on 750ccm u odnosu na serijski 650ccm.
Medjutim problemi sa pregrevanjem na stazama na kojima se dugo drzi pun gas poceo je da se manifestuje kroz detonaciju koja se progresivno pojacavala. Naravno prva reakcija je bila kontrola pretpaljenja i karburacije. Sve je bilo u ocekivanim granicama. Potom je sumnja pala na sistem za podmazivanje, pa je pumpa servisirana i dodat hladnjak za ulje.
Problem je samo ublazen, tj. simptomi su odlozeni za jos par ostrih krugova. Ulje se definitivno pregrevalo i to najverovatnije od cela klipa

Image
Njhova tamna boja govori da su bili prevruci. Zasto?

Image
Precutao sam da je morgo kit bio polovan i da je kao takav prehilznovan.
Izgleda da za civilnu upotrbu to ne bi bio neki problem, ali nehomogenost materijala ipak moze dovesti do slabijeg provodjena toplote (tamnija boja pri vrhu kosuljice). Pored toga palo mi je na pamet da su Morgo klipovi jos vise otanjeni u odnosu na serijske kako bi iom masa ostala nepromenjena (zbog balans faktora). Takodje mi sumnju pothranjuje da na raznim sajtovima o trkama klasika nisam nasao potvrdu o njihovom koriscenju. Mozda nisam u pravu :? , ali posle toliko muka...
Last edited by Zel99 on Tue Dec 15, 2009 12:05 am, edited 2 times in total.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Nastavak Agonije ili Spas Japanske Tehnologije

Postby Zel99 » Mon Dec 14, 2009 11:48 pm

Sta sada,; vratiti 650ccm ili nesto drugo.
Sa 650 neme nekog trkanja pogotovu kad se pojave neki junaci. Dakle idemo u novu avanturu :roll: .

Image

Idemo u kataloge, male i alo oglase itd... Izbor je pao na Suzuki GSXR 1100, tzv, uljaru.
Odstojanje cela klipa i osovinice je OK, klip je lagan a cvrst. Cetiri ventila? Pa sta kad je klip skoro ravan.
Stepen kompresije je mali. Mozda, ali to nije uvek lose, bar je zapremina dobra!

Image

Da ne bude sve previse jedniostavno, treba sve to strpati u celinu. Cujemo se po napretku projekta!!!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Nastavak Agonije ili Spas Japanske Tehnologije

Postby feniks » Tue Dec 15, 2009 11:03 pm

Zel99 wrote:Sta sada,; vratiti 650ccm ili nesto drugo.
Sa 650 neme nekog trkanja pogotovu kad se pojave neki junaci. Dakle idemo u novu avanturu :roll: .

Image

Idemo u kataloge, male i alo oglase itd... Izbor je pao na Suzuki GSXR 1100, tzv, uljaru.
Odstojanje cela klipa i osovinice je OK, klip je lagan a cvrst. Cetiri ventila? Pa sta kad je klip skoro ravan.
Stepen kompresije je mali. Mozda, ali to nije uvek lose, bar je zapremina dobra!

Image

Da ne bude sve previse jedniostavno, treba sve to strpati u celinu. Cujemo se po napretku projekta!!!


....ne razumem,kako nema nekog trkanja?
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Sila = masa x ubrzanje

Postby Zel99 » Wed Dec 16, 2009 6:02 pm

Sila = masa x ubrzanje, Odnosno ako povecas masu da bi ocuvao ubrzanje moras povecati silu.
Naime bio sam pre 3 godine na trci kod Dinka u Osijeku i video kako idu preko uradjene masine. Ne mislim da oni stasno voze ali ako postoji veca razlika u snazi na otvorenijim stazama zaista nemas sansi.
Eto na to sam mislio, a i lepo je kad das gas a on i pored mnogo godina hoce na tocak! :)
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Dec 16, 2009 9:51 pm

Prati se.............. :(
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:19 pm, edited 2 times in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Sila = masa x ubrzanje

Postby feniks » Thu Dec 17, 2009 8:16 pm

Zel99 wrote:Sila = masa x ubrzanje, Odnosno ako povecas masu da bi ocuvao ubrzanje moras povecati silu.
Naime bio sam pre 3 godine na trci kod Dinka u Osijeku i video kako idu preko uradjene masine. Ne mislim da oni stasno voze ali ako postoji veca razlika u snazi na otvorenijim stazama zaista nemas sansi.
Eto na to sam mislio, a i lepo je kad das gas a on i pored mnogo godina hoce na tocak! :)


...formula je dakako poznata i tačna,a i sa ostalim se slažem,samo mogu da dodam još i to,da je daleko veće zadovoljstvo pobediti takmaca sa slabijom mašinom,samo treba biti maher za to i davati gas gde drugi skidaju....
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby Zel99 » Fri Dec 18, 2009 12:40 pm

Zadovoljstvo o kojem Fenifx prica je motor svih postojecih takmicenja. U nasem slucaju pored vestine vrlo su neophodni i "bubrezi". S druge strane u slucaju neuspeha dobar (tehnicki) izgovor para vredi sto se trkaca tice.
Sto se mene tice situacija je gora jer ako se ja vadim na tehniku sta bi oni koji se time ne bave trebali da kazu.

Babaos je to lepo resio pa je skupio tim. Jedan srafi, drugi vozi a on udario u marketing.
Priznajem da je to lepo, ali 3in1 je jos uvek moja sudbina. Naravno da se ne predajem i trudicu se da mi izgovori ne budu potrebni.
Triton ima uredno odrane Avone. Ne znam da li je izbor perspektive bio motivisan time ili je poenta u tome da naucim kako mu izgledaju izduvne cevi dok ih jos nisam...
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby feniks » Fri Dec 18, 2009 5:19 pm

Zel99 wrote:Zadovoljstvo o kojem Fenifx prica je motor svih postojecih takmicenja. U nasem slucaju pored vestine vrlo su neophodni i "bubrezi". S druge strane u slucaju neuspeha dobar (tehnicki) izgovor para vredi sto se trkaca tice.
Sto se mene tice situacija je gora jer ako se ja vadim na tehniku sta bi oni koji se time ne bave trebali da kazu.

Babaos je to lepo resio pa je skupio tim. Jedan srafi, drugi vozi a on udario u marketing.
Priznajem da je to lepo, ali 3in1 je jos uvek moja sudbina. Naravno da se ne predajem i trudicu se da mi izgovori ne budu potrebni.
Triton ima uredno odrane Avone. Ne znam da li je izbor perspektive bio motivisan time ili je poenta u tome da naucim kako mu izgledaju izduvne cevi dok ih jos nisam...


...ha,ha,ha.....verovatno su cevi u pitanju....ha,ha,ha.Baš si šaljivdžija....
Usput ispravi ono fenifx(nervira me) u srpski feniks,jer mi nismo Englezi,a i ne pravimo se isti...
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby babaos » Fri Dec 18, 2009 6:44 pm

:(
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:17 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Dec 18, 2009 6:46 pm

Zel99 wrote:Zadovoljstvo o kojem Fenifx prica je motor svih postojecih takmicenja. U nasem slucaju pored vestine vrlo su neophodni i "bubrezi". S druge strane u slucaju neuspeha dobar (tehnicki) izgovor para vredi sto se trkaca tice.
Sto se mene tice situacija je gora jer ako se ja vadim na tehniku sta bi oni koji se time ne bave trebali da kazu.

Babaos je to lepo resio pa je skupio tim. Jedan srafi, drugi vozi a on udario u marketing.
Priznajem da je to lepo, ali 3in1 je jos uvek moja sudbina. Naravno da se ne predajem i trudicu se da mi izgovori ne budu potrebni.
Triton ima uredno odrane Avone. Ne znam da li je izbor perspektive bio motivisan time ili je poenta u tome da naucim kako mu izgledaju izduvne cevi dok ih jos nisam...



:D
Last edited by babaos on Fri Dec 18, 2009 6:57 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Dec 18, 2009 6:53 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:Zadovoljstvo o kojem Fenifx prica je motor svih postojecih takmicenja. U nasem slucaju pored vestine vrlo su neophodni i "bubrezi". S druge strane u slucaju neuspeha dobar (tehnicki) izgovor para vredi sto se trkaca tice.
Sto se mene tice situacija je gora jer ako se ja vadim na tehniku sta bi oni koji se time ne bave trebali da kazu.

Babaos je to lepo resio pa je skupio tim. Jedan srafi, drugi vozi a on udario u marketing.
Priznajem da je to lepo, ali 3in1 je jos uvek moja sudbina. Naravno da se ne predajem i trudicu se da mi izgovori ne budu potrebni.
Triton ima uredno odrane Avone. Ne znam da li je izbor perspektive bio motivisan time ili je poenta u tome da naucim kako mu izgledaju izduvne cevi dok ih jos nisam...


Triton je u pozi koja je najprimjerenija za tebe za ovu prigodu.Zna se i zašto.Volio bi i ja znat tko šarafi po mom Tritonu.Znam tko vozi i tko lupa marketing.Inače gume sam ja izmaltretirao 1975 godine u odlučujućoj trci na Grobniku kad sam osvojio šampionat ispred Nortona Commanda.

:idea:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Fri Dec 18, 2009 7:04 pm

Popravljaš ili poboljšavaš? :(
Last edited by babaos on Mon Jan 18, 2010 6:21 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby feniks » Fri Dec 18, 2009 7:13 pm

babaos wrote:Fenifix dobro razmišlja kad je slojevita situacija.


....... :?:.......
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron