Honda CB750k '81 - Stara dama, novi zivot!

Honda CB750k '81 - Stara dama, novi zivot!

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:24 pm

Pozdrav dragi prijatelji!
Za ovaj forum sam saznao pre nekoliko dana od naseg drugara Marka.

Vlasnik sam Honde CB750K '81 sa kojom sam imao peh pocetkom juna ove godine. Sve je pocelo kada mi je pukao lanac izmedju bregastih...

Dosta vremena je proslo od tada, Honda grmi drumovima Srbije al' bez obzira na to, zeleo sam da podelim sa vama kako je tekla prica i popravka ove lepotice...

Ima mnogo fotografija i podataka. Tema vec postoji na jednom motociklistickom forumu al' bez obzira na to, napravio sam "svezu" temu i na SMK Klasik....

Pa da pocnemo....

Vraticemo se malo u proslost, Petak je, 05. jun 2009...
Last edited by sergio on Sat Nov 14, 2009 5:40 pm, edited 2 times in total.
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:26 pm

U pitanju je klinicka smrt, znaci dise .. ima jos nade za nju ...
U pitaju je Honda CB750kz '81

Vec duze vreme se u toku rada (uglavnom na leru) culo lupkanje, koje je po misljenju mnogih, od kojih su vecinom vlasnici, normalno i cuje se kod svih CB agregata. U pitanju je lanac bregaste. Motor je normalno radio, normalno "povlacio" itd. Od pre 200km je taj zvuk je iz lupkanja "prerastao" u povremeno tiho zveckanje (zvuk kao da je neki lim labav) ali motor je i dalje radio normalno, bez nekih trzaja, vibracija, gubitka snage itd.

Eh, juce konacno dockah suncano jutro i sa osmehom krenem na posao na mojoj Hondi i na krivini pre kancelarije osetim trzaj i neki "krk" u motoru. Refleksno stisnem kvacilo i masina se gasi. Probam da upalim na dugme, nista .. samo se cuje anlaser ... probao sam par metara na gurku da je upalim ali cim pocnem da pustam kvacilo, motor zablokira.

Eh sad .. klasicna prica, zovi drugara sa kombijem, teraj motor kod (na svu moju srecu PRIJATELJA, a ne "zike" majstora) u radionicu.

Operacija pocinje... diz' je na centralni steder, skidaj jedan dekli, skidaj drugi dekli ... probamo da radilicu okrenemo kljucem, nesto zapinje .. hmmm... skidaj svecice (sve su dobre), skidaj rezervoar, skidaj poklopac bregastih .. kad ono .. PUK'O lanac koji spaja 2 bregaste!!

To je to, otkrili smo uzrok havarije. Uz dalju "analizu" vidimo da je i spaner malo pokrivljen. verovatno ga je zakacio lanac kad je puk'o.
Ok, nismo dalje isli ali po svemu sudeci stradalo je i nekoliko usisnih ventila. Tacan broj se jos uvek ne zna jer nismo stigli juce da otvorimo glavu..


Verujem da su radilica i menjac ok ... probao sam da izmenjam sve brzine i salta ok (u mestu). Ali sve je neizvesno dok se skroz ne otvori motor (a to ce verovatno biti u subotu).

Eh sad... ono sto mi treba su kontakti ljudi koji drze delove za starije honde. Neko ko moze da nabavi (od preko.. nasao sam neke od delova u DE i USA) delove koji bi mi eventualno zatrebali. Za pocetak mi treba Lanac koji spaja bregaste, minimum 4 ventila i komplet dihtunga (glava, bregaste itd.). Koliko znam, odgovaraju delovi i sa Honda CB750F jer su agregati isti...

pre svega mi trebaju posteni ljudi, a ne derikoze jer za takve nemam novaca (a ko ima?!) :)

Ovom prilikom se zahvaljujem Hacky-ju na brizi i VELIKO hvala Scapolo-u kome cu biti senka u narednom periodu, ovih dana selim krevet u njegovu radionicu, o promeni moje adrese cete biti blagovremeno obavesteni ;D :D

'ajde dajte predloge i savete pa da mojoj hondi udahnem zivot i da se opet lepo druzimo :)


p.s. za one koji ne znaju o kojoj hondi je rec:

Image

Image

a evo i agregata:

Image
Last edited by sergio on Sat Nov 14, 2009 4:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:33 pm

datum 06.06.2009.

Upravo sam dopuzao iz radionice :)
Operacija je pocela danas oko 13.30h

Najpre su skinuti auspusi zajedno sa izduvnim granama, karburatori, kutija u kojoj se nalazi filter vazduha, raskaceni svi kablovi, sajle, poskidani srafovi sa svih nosaca agregata, agregat je skinut sa rama, stavljen na paletu i operacija moze da pocne :)

Prvo da napomenem da sam resio da masinu vratim u tip top stanje tako da smo resili da je CELU rasklopimo izuzev menjaca i radilice koji su u dobrom stanju. Dakle...

Skidamo bregaste, zatim ide glava i kad smo je podigli bilo mi je malo lakse jer su SVI ventili bili ok i ni jedan nije bio ostecen, pokrivljen itd. na moju VELIKU srecu :)

Primecujemo da 3. klip ima lufta i da nije imao nikakvu kompresiju, tj. da karike nisu dobro dihtovale i da mi je zato bacao ulje na 3 auspuh. Nastavljamo ... skidamo cilindre, tj. stubine jer sam resio da promenim karike na sva 4 klipa ...

Zidovi cilindara su u odlicnom stanju, bez ijednog ostecenja, nema nikakvih riseva! uraaa :)

Malo zagledamo u "utrobu" i vidimo komadic spanera koji se polomio prilikom pucanja malog spanera ali na svu srecu upao u centralnu pregradu i lako ga vadimo a pod pritiskom izbacujemo i ostale opiljke... celu utrobu smo oprali benzinom u nekoliko "voda" i stavili da se susi... :D

Glavu smo okrenuli naopako i nasuli benzin da vidimo da li neki od ventila pusta, medjutim (na sveopste iznenadjenje) ni jedan ne propusta! ...

Sve delove glave smo oprali, tj. odmastili benzinom, oprali pod visokim pritiskom (vodom) i skinuli delove zapeklih dihtunga kako bi ih spremili za ponovno sklapanje.

Ostalo je jos da se uslajfuju ventili, da se nabave delovi koji trebaju da se zamene i honda ce opet krstariti beogradskim asfaltom, a i sire! ;) :D

Napravio sam popis delova i potrebno mi je sledece:

1. Gumice ventila - komada 16
2. Opruge ventila - nije pod obavezno ali ako cena nije prevelika, zamenicu i njih
3. Set karika za sva 4 klipa
4. Dihtung glave
5. Dihtung stubina (cilindara)
6. Dihtung bregastih
7. Spaner mali (izmedju bregastih)
8. Spaner veliki (pogonski lanac bregastih) - nije obavezno ali ako cena nije prevelika, zamenio bih i njega
9. Lanac bregasta - bregasta
10. Lanac pogonski - bregasta


Eh sad ... zvacu Saleta iz Trstenika (hvala Bokilicu za kontakt) koji bi trebao da ima sve sto mi treba
Sto se dihtunga tice, tu je "Klinger" (opet hvala Bokilicu :) ) koji radi dihtunge po narudzbini i poznat je po kvalitetu

Ako neko od vas ima jos neki predlog, savet ili reci podrske .. nemojte da se ustrucavate, nego kazite slobodno :P ;D

edit: karburatore nisam dirao, a voleo bih i to da sredim sad kad je sve napolju ..
Interesuje me ko kvalitetno cisti u ultrazvucnoj kadi, a nije bezobrazan sa cenama i koliko bi to moglo da izadje za 4 komada?
Sad su skinuti i stoje onako vezani 4 komada .. ;D

Iskreno, bojali smo se da je kvar, tj. havarija (u ovom slucaju) mnogo veca ali eto, ipak nije ispalo toliko lose .. i sad kad sredim ovu lepoticu, bicu miran neko vreme ;) 8)

@Cope: iskreno se nadam da mi nece biti potreban kredit, ipak su tu ljudi, tj. prijatelji sa foruma koji znaju "neke ljude" koji bi trebalo da budu korektni sa cenama :) :P

a evo i malo slika sa danasnje operacije ;D (Momak koji se pojavljuje je nas drugar sa foruma Scapolo, koji ce me zamrzeti posle svega ovog jer nista ne slusam sta mi prica i stalno nesto zapitkujem ;D ;D ;D :D ) , da pocnemo:

***NAPOMENA!! NE POKUSAVAJTE OVO KOD KUCE, NA SLIKAMA SU PROFESIONALCI OBUCENI ZA OVAJ POSAO!! :D :D ;D

skinut rezervoar, izduvne grane, poklopac bregastih...

Image

detalj, vidi se lanac koji je pukao...

Image

izvadjen agregat...

Image

Image

skinuta glava i stubine...

Image

Image

cemu li ovo sluzi, a uz to i ne radi..!? :D

Image

samo joj pedale fale i moz' da se tera :D

Image

ovo je taj manji spaner i dihtung...

Image

Image

pustili smo je da malo odmara dok ne stignu delovi...

Image

trofej. u pozadini: Scapolo :D

Image

ventili - pogled odozgo

Image

ventili - pogled odozdo, vide se ventili na 3. cilindru koji nisu radili kako treba...u pozadini: Scapolo ;D

Image

usisni otvori

Image

izduvni otvori

Image

to bi bilo to ... sutra zovem Saleta da vidim sta ima od delova, dihtunge cu srediti u ponedeljak-utorak...
i kao sto rekoh, svi saveti, kontakti, reci hvale i podrske su dobrodosli! ;D ;D

hvala svima jos jednom :)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:35 pm

datum 07.06.2009.

Evo nekih novosti u vezi delova i cena...

Set dihtunga za ceo agregat u koji spadaju i gumice ventila (komada 16)
Dihtung glave, stubina, izduvnih grana,gumice ventila, poklopca bregastih, svih dekli itd izadje oko 100e

Lanac bregasta-bregasta i lanac radilica-bregasta zajedno izadju isto oko 100e

Mali spaner za lanac izmedju bregastih nov dodje oko 50e, a polovan oko 25-30e

Sve cene do sad su ok i mislim da cu moci da isfinansiram sve to.

Ono sto me je najvise sokiralo je cena karika, koje dodju 55e po klipu!, znaci set novih karika za sva 4 klipa (original) kosta 220e. da li zna gde mogu da nadjem NOVE karike (po mogucstvu original) za nizu cenu? Molim?

I dalje stoji pitanje, da li znate nekog dobrog majstora, a da nije derikoza, kod koga bih mogao da ocistim karburatore u onoj kadici o kojoj svi pricaju? Smeško (imam 4 karburatora)...
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:37 pm

datum 14.06.2009.

Evo ovako ... konacno sam porucio sve sto treba da promenim .. i situacija je sledeca

Mali lanac (bregasta-bregasta) i veliki lanac (radilica-bregasta) - 100e
Set dihtunga za ceo agregat, zajedno sa 16 gumica ventila - 109e
Mali spaner (mehanizam) - 104e
Karike za sva 4 klipa - 130e
-------------------------------------------
total: 443e


Sve osim karika sam porucio preko Saleta iz Trstenika, cene su mu ok. Na originalnu cenu sam platio jos 20% ali u to dodje transport iz Nemacke i isporuka na kucnom pragu, sto je ok :D

Karike mi stizu u petak najverovatnije, a svi ostali delovi u nedelju ili ponedeljak sto znaci da ce Honda najverovatnije biti u voznom stanju do onog tamo vikenda, tj. za 2 nedelje ;) pa ako ostane neki evro za benzin, blagovremeno cemo se dogovoriti za neko okupljanje CB-a ovisnika, kao i ovisnika ostalih starudija ;D ;)

Image
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:40 pm

datum 20.06.2009.

Eh .. stigli su i prvi delovi! (HVALA NEGRO) :D

Naravno, kod mene nista nije normalno, tako da su stigli prvo delovi koji ce doci tek na kraju, pre nego sto se zatvori poklopac bregastih :D

u pitanju je klizac, tj. stitnik lanca bregasta-bregasta, kog nije ni bilo u masini kad sam je otvorio. Verovatno je neko zaboravio to da stavi unutra kad je otvarao.

Karike su trebale da stignu juce, ali po svemu sudeci moram da cekam sledeci petak, jbg. ko ceka doceka. Ako sam mogao da izdrzim bez motora 2 nedelje, mogu jos nedelju dana :)

Dihtunzi, gumice ventila, lanci i mali spaner stizu sutra ili prekosutra (pu pu pu, da ne ureknem) ;D

a evo i delova koje sam primio juceR (jos jednom hvala Negru) :)

1. Klizac, tj. stitnik

Image

Image

2. drzac spanera na koji se stavi ovaj klizac (zaokruzen crvenim, br. 10)

Image
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:41 pm

datum 22.06.2009.

Lepe vesti!

Danas sam sa autobuske stanice preuzeo set dihtunga i oba lanca koje mi je poslao Sale iz Trstenika.
U garnituri dihtunga se nalaze SVI moguci i nemoguci dihtunzi, gumice ventila, O ringovi... :D

Stigla su i oba lanca, mali problem je to sto je lanac radilica-bregasta spojen pa ce morati da se "otvori", tj. da se skine jedna nitna kako bi se izbeglo rastavljanje celog agregata.

I jedan mali savet .. ako uzimate dihtunge, OBAVEZNO narucite garnituru jer se na komad nikako ne isplati. Primera radi, gumica ventila na komad izadje oko 8-9e (kvalitetnija, ima i za 2-3 evra neko djubre), tako da bi u tom slucaju samo gumice kostale 128e, a ovako dobijete SVE dihtunge i gumice za samo 109 evropskih dinara ;)

evo i par slicica, izvinjavam se na losem kvalitetu, slik'o sam mobilnim .. :)

Image

Image

Image

eto tako .. jos karike cekam (stizu u petak), mali spaner koji dolazi u nedelju.. do tad cu da uslajfujem siceve ventila i zamenim sve gumice, a posle toga, sklapanje moze da pocne :) ;) 8)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:49 pm

datum 27.06.2009.

Dakle, evo nekih novosti 8) ...

Glava stigla, komplet sredjena! (poravnata, odradjeno slajfovanje siceva ventila, promenjene gumice, podeseni ventili po servisnoj knjizici naravno...)

i to sad izgleda ovako: (napravio sam presek pre/posle da bi se bolje video rezultat teskog rada ;D )

Image

Zatim, detaljno ociscen karter iznutra, skinuti ostaci starog dihtunga...

Image

Ocisceno sito za ulje...

Image

Idemo dalje... Agregat skroz rasklopljen, izvadjena radilica, skinuti klipovi (samo tako moze da se izvuce radilica)...

Image

Image

Menjac, cudna sprava, ni malo naivna :)

Image

To je to sto se rasklapanja tice, nema vise nista da se rasklopi :D ;D

A sad, ciscenje i pripremanje za veliko finale ... ;)

Poceli smo od lanca menjac-radilica, u glavnoj ulozi nas drugar Rasa, na forumu poznatiji kao Scapolo, tj. onaj sto 'oce da proda moj motor meni iza ledja :D ;D

dakle...

Image

na red dolaze dekli sa brezonima i menjac, detaljno ocisceni i izduvani kompresorom kako bi isterali napolje i najsitnije cestice prljavstine :)
Ocistili smo i povrsinu naleganja, neki majstor je usmesto diht-mase koristio farbu koju smo uspesno odstranili skalperom i fiiiinom vodenom smirglom...

Image

Image

Image

To je to, sve je spremno za veliko finale. Cekaju se jos samo karike i mali spaner, stizu za 2-3 dana pa sklapanje moze da pocne ;)
Do tad, stitimo sve metalne delove... nadam se da nece dugo cekati... :)

Image


Suma sumarum... Nije bas tolikooo strasno kako smo se plasili da ce biti.

Lezajevi radilice su skroooooz u redu tako da ih necu menjati, sto je .. SUUUPERRR :) ;D :D

Spominjao sam ranije da neko ko je otvarao motor pre mene nije vratio onaj mali klizac iznad lanca izmedju bregastih.
Eh prevario sam se, klizac je postojao ali smo ga nasli sazvakanog (BUKVALNO SAZVAKANOG) u motoru, kako se to desilo i zasto se to desilo, nikad necemo saznati :)

evo i slike...

Ovako izgleda kad je ceo:

Image

Image

a mi smo ga nasli u ovakvom stanju :o ??? ??? ???

Image

no, nema veze... zahvaljujuci Negru, imam taj klizac pa cu ga zameniti ;)

To je to za danas... eto, sad koooooooonacno znam sta je i kako je, obezbedio sam sve sto treba, sad ostaje SAMO da se sklopi ali to ne bi trebalo da predstavlja problem. Oko motora rade 3 coveka, od koih su dvojica veooooma iskusni i jedan (ja) uci, pomaze, dodaje alat, cisti i glanca delove :P , a imamo i Service Manual u stampanoj formi... ;D :)


p.s.

Bokilicu, ODLICNA je ona fora sa radapcigerom, tj. srafom od remenice na radilici za bmw 524 dizel :D :D :D ;)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:53 pm

datum 02.07.2009.


EEEvvoOOO me! :D

Stigo' iz radionice...

SAMO vam je hrana u glavi breeee! :D samo bi da zderete nesto! ima da vam cika Serdjo uvede dijetu! :D ;D

SVE je stiglo i poceli smo sa sklapanjem. Malo sam se razocarao jer sam za originalan Hondin mali spaner dao 105e, a dobio sam ga bez opruge. Na jednog kraju plocica koja se pricvrscuje na glavu, a sa druge strane sipkica kojom se steluje "napetost" spanera, tako da sam oprugu morao da stavljam sa starog spanera... :(

Problem u celoj prici, tj. sklapanju je to da nas trojica radimo na ovom "projektu" od kojih su dvojica strucnjaci i ja koji ucim i pomazem. Svako radi nesto drugo preko dana, tj. zaradjujemo platu na nekom drugom mestu pa se Hondi posvetimo koliko ostane vremena :) Tako da smo danas uspeli da sklopimo menjac, spakujemo radilicu, montiramo pumpu za ulje i karter. Ja sam prao lanac i ram, da se ne bi slucajno isprljali kad budemo vracali agregat u ram ;D :D

Za sad nema viska delova :D srafove smo stezali moment kljucOm, bas kao sto su gospoda iz Honde propisala...

Kad smo sklopili sve i malo pokrenuli radilicu da vidimo dal' je legla. cuo se neki "cak" zvuk. Predpostavka da je menjac samo lego na mesto jer smo posle toga okretali radilicu i saltali brzine, sve radi k'o svajcarac, iako je japanac :D posle toga smo podigli agregat i "muckali" ga da cujemo ako se nesto odlomilo ili ispalo iz lezista al' sve je na svom mestu... ;)


Posto je bilo dosta posla, uspeo sam da napravim svega 2-3 fotke ... po Scapolovim recima, masina ce uveliko da se vozi vec za vikend ;)

Nastavak verovatno sutra ... :)

sa leve strane covek sa MNOOOOGOOO iskustva - Sergej, rame sa desne strane pripada nasem drugaru Scapolo-u ;D

Image

Stavljamo karter. Scapolo u glavnoj ulozi :D

Image

Image

Image
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:56 pm

Eh... sad nastupa mala "drama" sa karikama. :(

Uspeo sam da nadjem Hondine, original, u Nemackoj... pa su mi prvo poslali za CB750Four, a ne za moj motor... pa dok sam to vratio nazad... pa dok su mi poslale prave proslo je dosta vremena... :shock:

da nastavimo..... :) :wink: 8)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 4:57 pm

datum 31.07.2009.


KARIKEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Uh kako me je obradovao Guja danas kad mi je javio da je svabo ipak poslao pre nego sto je otisao na odmor od mesec dana!
Nekako mi je laknulo, imam kez 3 kruga oko glave kad pomislim da cu da se vozim konacno u narednih 10tak dana, taman ce do tad i neka platica da legne pa ce biti za chorbu i duuuugo ocekivani rostilj, na sveopstu radost prasece brigade BJB-a, poznate i kao "100+ kg" :D

Eto... najkasnije stizu u petak popodne ali postoji verovatnoca da ce da doleprshaju i pre toga. Bas lep poklon za rodj! :D

Samo, malko me nesto kopka... sta ako je (ne daj boze) opet pogresna dimenzija?! :(
3 puta su karike izmerenei svim mogucim mikro-mernim uredjajima pre nego sto sam rekao svabi tacnu dimenziju, cak sam mu poslao i jedan set starih tako da ne bi trebalo da bude greske .. al' opet . dok ih ne navucemo na klip i uguramo u subline necu imati mira. No dobro, presrecan sam sto su dosle u Berlin i sto ce uskoro biti kod mene :)

Hvala svima na recima podrske! :D Cim stignu, javljam novosti, propracene slikama iz radionice ;) (Scapolo, spremaj se psihicki polako! ;D ;D )

Gujo ljuta, hvala jos jednom ;)

Image


;) :D 8)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:00 pm

Datum 02.08.2009.


Evo i mene! :)
Odokativnom metodom i metodom uporedjivanja je utvrdjeno da su ovaj put stigle prave karike!! :)

Eh sad.. informacija ce biti potvrdjena (verovatno) sutra kad ih budemo, s' oprostenjem, navukli na klip! :D
Od sutra pocinju radovi pa lagano, bez zurbe.. cekam 2 meseca, mogu jos par dana da se strpim. Da se to odradi kako valja ... :)

a evo i malo slika koje su nastale tokom primene odokativne metode ;D :D ;D

Image
Image
Image
Image
Image
Image

[b]prs'o sam od silne zbrke, tenzije, cekanja...
:D ;D
[/b]
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:01 pm

A SADA.... SASTAVLJANJE MASINE!!! ;)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:04 pm

Datum 07.08.2009.

Pa da pocnemo.... :)
Poslednja poznata stvar koja se tice sklapanja masine jeste da su karike stigle, da smo ih izmerili i ustanovili da su ovog puta stigle odgovarajuce. Dakle, pocecemo odatle ... :) ;D

Sastavljanje masine - 1. dan

Trenutak pre nego sto smo poceli da vracamo klipove na klipnjace, karike odgovaraju (za one koji ne veruju na rech, evo dokaza! ;D )

Image

Lagano, jedan po jedan...

Image

Image

Stubline spremne za montiranje, stavili smo fabricke dihtunge (ono crveno) :D

Image

Stavljen donji dihtung, sve spremno za navlacenje sublina na klipove, u prvom planu Scapolo...

Image

Image

Na dobrom smo putu...

Image

jos samo maaaaaaaaalkice... :)

Image

TO JE TO! Cilindri su legli! Sto bi englezi rekli... "kao rukavica!" :)

Image

Image

Odmah zatim napadamo i glavu koja je "sela" k'o dupe na noshu! :)
Scapolo je dovodi "na meru" :D

Image

A evo i mene, dovodim masinu "u vinklu" :D

Image

Da montiramo jos par sitnih delova i to je to za danas...

Image

Image

Image

Image

Kraj prvog dana... ;)

User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:07 pm

Datum08.08.2009.

Sastavljanje masine - 2. dan

Uzupcili smo masinu, podesili paljenje prema uputstvu iz service manual-a, prebacili lanac radilica-bregasta i bregasta-bregasta, stavili spanere velikog i malog lanca, postavili klizac preko malog lanca... Stavljamo dekli, jedan po jedan...

Image

Scapolo se bezuspesno krije od sociva mog fotoaparata :D

Image

Image

Image

Image

Ja sam bio zaduzen za skidanje starih dihtunga i pripremanje povrsina za montazu, omanuo sam kod ovog dekla tako da je Scapolo morao da uzme stvar u svoje ruke, od mene slaba vajda .. :D

Image

Image

Jedan interesantan Falkonac, vlasnistvo naseg kolege Dekija

Image

Sergej, covek sa gomilom iskustva, znanja, strpljenja. Da nije bilo njega, mogli bi da se slikamo :)
Za svaku ozbiljniju stvar smo morali da ga konsultujemo...

Image

Sve je spremno za ubacivanje masine u ram...

Image

Dosao je i taj trenutak, masina je "legla" na svoje mesto.

Image

Image

Image

Image

U jednom trenutku se javio problem oko jednog nosaca motora, nikako nismo mogli da ga zategnemo ali je uz malo grunfovanja problem resen! :D

Image

I srce je na mestu! :D

Image

Image

Scapolova matorka koja je u protekla 2 meseca pravila drustvo ovoj mojoj :D

Image

Na red dolazi i filter za vazduh...

Image

Image

To je to...

Image

Kraj drugog dana... nastavak sledi
;)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron