Honda CB750k '81 - Stara dama, novi zivot!

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:11 pm

Datum ... nepoznat (mozda 09.09.2009.) :D

Sastavljanje masine - 3. dan

Eh, kobni 3. dan.
Taj dan smo montirali karburatore, kupio sam nov filter i ulje ... Taj dan smo imali samo jedan cilj, a to je: Upaliti azdaju!

Dakle, sve zatvoreno, svaki dekli stegnut, proveren,svecice stavljene, stavljam filter, sipamo ulje.
Montirali smo i rezervoar. Posto je njen akomulator bio prazan, preko klema je povezujemo na drugi akomulator...

Kontakt- ima! prekidac za struju stavljamo na "Run" i pritiskamo "start" ...

Naravno, malo je verglala, dok ne povuce benzin... mic po mic, zavergla ona i BRMMMMMMMMMMMMMMMM oglasi se glasnim krikom na sveopstu radost. Medjutim, lampica za ulje se ne gasi!!! :(
Odmah smo ugasili masinu kad smo to primetili jer su ovo "vazdusare" i ne smeju da rade bez ulja i bez hladjenja jer steta moze da bude poprilicno velika..

Proveravamo dovod ulja iz donjeg bloka do glave, nema ni kapi! Skidamo senzor za ulje, i on suv k'o barut!
Preostaje samo jos da skinemo pumpu za ulje, da ona mozda nije zalepila jer je stajala 2 meseca na otvorenom.

Tu je nastala opsta zabuna! Izvadili smo pumpu i u njenom kucistu nije bilo nicega sto je pokrece. Po nekoj logici bi trebalo da bude zupcanik ali nema nicega! Stoji samo jedan pokrivljeni seger! ??? ??? ???

Dolazimo do zakljucka da bi na kraju osovine u menjacu koja je povezana sa radilicom, trebalo da postoji mali zupcanik koji se okrece zajedno sa osovinom i on bi trebalo da okrece i pumpu za ulje. Ali, kao sto rekoh, od zupcanika ni traga ni glasa... samo pokrivljeni seger...

Psosto smo bili vec poprilico umorni, a mrak je vec pao, resili smo da odemo kucama i pogledamo na slikama da li je taj zupcanik postojao ranije, dok smo rasklapali i cistili motor... bez njega ne mozemo da upalimo Hondu ...

Tad sam se smorio kao nikad do sad je je sve ukazivalo na to da cemo morati ponovo da cupamo agregat, SVE rasklapamo kako bi dosli do osovine na koju treba navuci zupcanik... :(

Eh, dosli smo kuci, i provalimo da je taj zupcanik sve vreme bio na osovini! Jbg. nema vremena za cudjenje i razmisljanje, sad je problem gde naci taj zupcanik!? ??? Prvo mi pada na pamet Negro. Zvrcnem coveka, bio je ljubazan kao i uvek.. rece "moja garaza vam je uvek otvorena, dodjite i nosite sta vam treba!" ( E TOOO JE DRUG U NEVOLJI!! :) )

Saljem Negru slike, da vidi covek sta mi treba i jutros dobijam telefonski poziv..Negro je.. glas sa druge strane pita "Je l' ti treba neki zupcanik?" :D
Nasao sam se sa njim, dao mi je zupcanik .. sad sam malo mirniji jer proslu noc nisam mogao da spavam od nerviranja i brige...

Odmah zovem Scapolo-a, kazem mu dobre vesti...

Posle posla trcim u radionicu. u medjuvremenu je Rasa (Scapolo) vec skinuo karter i pumpu za ulje. U karteru je pronasao zupcanik koji je pukao tacno na 2 dela i bolcni koji drzi taj zupcanik zakljucanog na osovini... Nismo mnogo razmisljali kako je doslo do pucanja, verovatno nismo dobro uzupcili pumpu pa je pri paljenju zupcanik pukao. Dobro je, nije veliki kvar... Sad treba navuci zupcanik kroz malu rupu, ako ne uspemo to, ne gine nam otvaranje masine... tenzija raste...

Pre nego sto nastavimo, evo slika problematicnog zupcanika i dokaz da je bio tu pre pocetka sastavljanja (zaokruzen je crvenim)...

Image

Image

Image

A evo i jedine slike koju sam uspeo da uslikam tog 3. dana... Svi smo bili ludi i zbunjeni, tako da je fotoaparat poslednje o cemu sam razmisljao...

Image

Idemo dalje....
;)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:14 pm

Sastavljanje masine - 4. dan

Najpre, slika gore pomenutog zupcanika koji nas je dobro nasekirao i stvorio opstu zabunu u radionici...

Image

Honda nestrpljivo ceka...

Image

Eh, sad pocinje prava nervoza.
Na slici je rupa kroz koju treba provuci zupcanik, bolcni i navuci ih na osovinu.
Posle toga treba to zakljucati segerom. Izuzetno tezak zadatak...

Image

Iz ovog ugla se malo bolje vidi osovina o kojoj pricam i njen polozaj u odnosu na rupu kroz koju treba provuci zupcanik...

Image

Nas drugar sa foruma Jocke! (reklamira Coctu za DZ! :D )
Inace, i ovim putem mu se zahvaljujem sto me trpi po ceo dan na poslu i sto me je u proteklih par dana vozio do radionice! :) :P

Image

Eh, sad nam je laknulo. Ocenili smo da ima mesta da se provuce zupcanik i da masina ne mora da se otvara ponovo!!!
Operacija "nagurati zupcanik u mishju rupu: pocinje! :D

Image

U pomoc priskace i Sergej. zajednickim snagama uspevamo!! URAAA!!! :D

Image

Vracamo karter, pumpu za ulje, i sve ostalo sto smo razmontirali...

Image

Image

Image

Image

Mali odmor od Honde... Dekijev Falkonac... :)

Image

Image

A sad, vracamo se na Hondu...

Sklopili smo sve, nasuli ulje.. verglali bez svecica.. i "bacila" je uljeee! Svima nam je toplo oko srca! :)
To je to, samo smo cekali taj znak ... znaci .. sve je OK

Image

Zatvaramo je kompletno. Poklopac bregastih je spreman. Stavljamo novi dihtung, naravno... :)

Image

Agregat je konacno i zvanicno zatvoren! :)

Image

Image

Vracamo i rezervoar...

Image

I UPALILAAA JEEE .. BRRRMMMMMMMMMMMMMMM, odmah ugasila lampicu za ulje... rezi kao zver, 'oce da ujede :D

I evo jos jedne za kraj ovog 4. dana :)

Image

Kraj 4. dana... nastavak sledi sutra uvece ili prekosutra ujutro!, svakako sutra ponovo idem do radionice. Ima jos nekoliko sitnica ali u principu to je to.
:)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:16 pm

Datum... ne zna se vise... :)

Ima jos par stvari koje moram da uradim:

1. Pre svega, DOOOOOBROOOO pranje. Mora devojcica da se sija i da mirise na kilometar! :D

2. Sinhronizacija karburatora. Bokilic se velikodusno ponudio i pozvao me do njega da to zavrsimo
Ali postoji verovatnoca da cu mocii da to obavim i u BG (Bokilicu, ne brini provozacu se do tebe u svakom slucaju!) :D

3. Kupiti sredstvo za ciscenje karburatora koje se sipa u rezervoar

4. Promeniti povratnu sajlu za gas i choke. Sad nece da vraca gas, a choke se ne vrati uvek do kraja.

5. Srediti predlju kocnicu, posto sad k'o i da je nemam .. skroz tone rucica i 'vata tek na kraju, a ima mesa na plocicama.. no, dobro
za to cu lako, vazno je da je ovaj mamutski deo posla gotov :) Verovatno su creva dotrajala pa negde vuku falsh vazduh.
Planirao sam da stavim teflonska ... ali to ce morati da saceka neko vreme, do tad cu da sredim ova, da izguraju sezonu...

6. Otvoriti brzinomer i videti sta se desava unutra. Ne pokazuje mi brzinu, proveravao sam sajlu, vrti se kad se okrece tocak, tako da je
sajla ok... Sve ostalo radi (merenje predjene kilometraze, ukupna i dnevna.. obrtomer itd...)

To je sve sto mi trenutno pada na pamet :)

Za zimu sam ostavio poliranje svakog dekla. Imam nov lanac i lancanike koje cu isto da promenim pred sledecu sezonu. Takodje, imam novu korpu kvacila, ne otpakovanu, koju cu takodje ugraditi pred sl. sezonu...

Kao sto rekoh, danas cu skoknuti do radionice da proverimo sve jos jednom. Ima jos par srafova i limova koji treba da se vrate na svoje mesto, napravim jos neku fotku itd....... :)
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:18 pm

To bi bilo to... FINISH!

Dakle, juce je ova dama u godinama posle 2 meseca ugledala svetlost dana.
Nagradio sam je sa par litara benzina i jednim dooooooobrim kupanjem.
Radi kao singerica (pu pu pu da ne ureknem)...

Ovo sto vidite na slikama je rezultat, pre svega, ljubavi prema motorima, zatim teskog rada, PUNO zivaca, para (merak nema cenu!)...


Image

Image

Image

Image

Neizmerno sam zahvalan Scapolo-u i Sergeju sto su mi pomogli da ova lepotica opet bude na tockovima i ovim putem im se izvinjavam sto sam dosadjivao 2 meseca sa raznoraznim pitanjima :D Naravno, ne bi uspeli da nije bilo Guje koji je omogucio da Honda dobije nov set karika ;)

User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 5:33 pm

Evo i nekih specifikacija ove lepotice:

Agregat: Vazdusno hladjen, 16 ventila, 4 cilindra - redno, DOHC
Kubikaza: 748cm2
Snaga motora(KW): 55
Maximalna snaga: 77KS na 12.000rpm
Paljenje: Elektricno
Pogon: Lanac
Kapacitet rezervoara: ~20L
Potrosnja: gradska voznja ~9(max. 10), na otvorenom ispod 7L
Menjac: 5 brzina
Kocioni sistem: napred dupli diskovi, nazad dobos
Masa("suva"): 255kg
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby sergio » Sat Nov 14, 2009 6:01 pm

Vecina vas verovatno zna da teme na ovom forumu treba citati od kraja.
Samo zelim da vas potsetim na to.... znaci... citajte od kraja, u supratnom, nista vam nece biti jasno!
:D 8)
Image
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby Zel99 » Sat Nov 14, 2009 10:04 pm

Izvanredan prilog i čestitke za lepo urađen posao.
ne znam samo da li je to ona CB750K koja je početkom ove godine prodata za oko 1000e.
Ako jeste znaj da da je naš sajt-majstor Marko bio silno razočaran što je za malo zakasnio.
To što se kod nas forum čita kontra sam ja kriv, jer mi se čini da se kod ovih naših prepucavanja brže reaguje.
Kada je sadržaj tako opširan kao tvoj onda vidim da nije dobro.
Drago mi je što si svoje zadovoljstvo podelio sa nama i nadam se da će ovo pokrenuti i druge da nam se pridruže.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby sergio » Sun Nov 15, 2009 1:06 pm

HVALA! :)

Nije prodata za 1000e.
Ova Honda nikad nije isla u zvanicnu prodaju, nije se pojavljivala u oglasima itd. To je jednostavno bio dogovor izmedju dva drugara :)

Ako se ipak predomislis i odlucis da forum ipak treba da funkcionise po sistemu "poslednja proruka treba da bude poslednja", podrzavam to! :D

Zel99 wrote:Izvanredan prilog i čestitke za lepo urađen posao.
ne znam samo da li je to ona CB750K koja je početkom ove godine prodata za oko 1000e.
Ako jeste znaj da da je naš sajt-majstor Marko bio silno razočaran što je za malo zakasnio.
To što se kod nas forum čita kontra sam ja kriv, jer mi se čini da se kod ovih naših prepucavanja brže reaguje.
Kada je sadržaj tako opširan kao tvoj onda vidim da nije dobro.
Drago mi je što si svoje zadovoljstvo podelio sa nama i nadam se da će ovo pokrenuti i druge da nam se pridruže.
Image
User avatar
sergio
 
Posts: 22
Joined: Tue Nov 03, 2009 11:38 pm
Location: Beograd

Postby babaos » Thu Nov 19, 2009 11:39 am

Zel99 wrote:Izvanredan prilog i čestitke za lepo urađen posao.
ne znam samo da li je to ona CB750K koja je početkom ove godine prodata za oko 1000e.
Ako jeste znaj da da je naš sajt-majstor Marko bio silno razočaran što je za malo zakasnio.
To što se kod nas forum čita kontra sam ja kriv, jer mi se čini da se kod ovih naših prepucavanja brže reaguje.
Kada je sadržaj tako opširan kao tvoj onda vidim da nije dobro.
Drago mi je što si svoje zadovoljstvo podelio sa nama i nadam se da će ovo pokrenuti i druge da nam se pridruže.



Ma dajte preokrenite taj obrnuti redosljed upisivanja postova...nije to dobro.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Thu Nov 19, 2009 4:16 pm

Malo strpljenja. probaćemo nešto kako bi aktuelne stvari povezali sa novostima na prvoj strani.
Zašto malo ne eksperimentisati.
Ako tema ima mnogo prepiske onda standardna varijanta ispada kao kada hoćeš da kupiš dnevne novine, a neko ti uvali udžbenik istorije (povijesti prim.prev.).
Zašto na trkačkom motociklu prva ide gore ostale dole, a ne kako je to uobičajeno?
Možda zato što su umišljeni...?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re:

Postby babaos » Wed Apr 21, 2010 11:56 am

Zel99 wrote:Malo strpljenja. probaćemo nešto kako bi aktuelne stvari povezali sa novostima na prvoj strani.
Zašto malo ne eksperimentisati.
Ako tema ima mnogo prepiske onda standardna varijanta ispada kao kada hoćeš da kupiš dnevne novine, a neko ti uvali udžbenik istorije (povijesti prim.prev.).
Zašto na trkačkom motociklu prva ide gore ostale dole, a ne kako je to uobičajeno?
Možda zato što su umišljeni...?




Nemožeš tu paralelu,ali neki voley možda možeš...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Previous

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron