MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Wed Feb 29, 2012 12:20 pm

Posto sam bio totalno neupucen u pravila igre i pravilnik moto klasika , sve sam uradio kako netreba,
KUPIO MOTOR U havarisanom stanju . havarija viljuske ali ne tako velika. moze da se pegla .
Odmah nakon toga kupim prednji kompletan kraj od suzukija rgv 250 kao i zadnji kraj komplet od iste game 250
pa narucim oklope kod Ivana barkovica od honde rsw 250 2007 god , model koji je vozio doviciozo. zadnji monoamortizer od suzukija 1000 k 9. . Sve sam to lepo poceo da pakujem i uklapam u svoju yamahu i onda sam krenuo da se raspitujem u vezi moto klasik trka. PROBLEM JE STO SAM POSEKAO NOSACE ZADNJEG AMORTIZERA I JOS PONESTO NA RAMU , I NEBI DA TO KALEMIM PONOVO NA MOTOR , KAO I GOMILA ULOZENOG NOVCA U DELOVE NOVE GENERACIJE jbg tek sad sam video da kucam velikim slovima.
Moj projekat nebi imao veze sa moto klasikom , sem agregata i rama,pac sam zato poslusao Stanka i resio da napravim jedan klasik motor sa svime sto toj klasi pripada i naravno u skladu sa pravilnikom alpe adrija , da ne dodje do nekih problema. Ovako ce da izgleda moja yamaha kad je zavrsim , a mozda je i provozam ako mi dozvolite na batajnici , naravno samo sa upotpunim klasu.
Attachments
img0316b.jpg
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby Zel99 » Wed Feb 29, 2012 1:06 pm

Jbg. jos da si ugradio i daljinske komande... :doh: :doh:
Ali bravo za projekat, bice vrlo lepo slozen :clap: :clap: :clap:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Wed Feb 29, 2012 8:45 pm

Pitanje za Zeljka , Stanka i ostale stare forumase i ljude koji bi trebalo da znaju sta sme a sta ne sme . wiseko kovani klipovi ...? ohlins ogibljenje....? toga nije bilo 1984 god . Sme ili nesme da se ugradjuje u motore za moto klasik.
NEBIH DA NIKOGA PROZIVAM ALI ZNATE ZASTO PITAM . zato i pisem u svom postu . pozdrav :?: :?: :?: :?:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby Zel99 » Thu Mar 01, 2012 10:22 am

baba zaneti wrote:Pitanje za Zeljka , Stanka i ostale stare forumase i ljude koji bi trebalo da znaju sta sme a sta ne sme . wiseko kovani klipovi ...? ohlins ogibljenje....? toga nije bilo 1984 god . Sme ili nesme da se ugradjuje u motore za moto klasik.
NEBIH DA NIKOGA PROZIVAM ALI ZNATE ZASTO PITAM . zato i pisem u svom postu . pozdrav :?: :?: :?: :?:


Unutrasnjost motora u pogledu izbora delova je slobodna (ako se ne pretera kubikaza), tako da je Wiseco OK.
Videcu da sa Markom iskeniramo i eventualno prevedemo clanak o pripremi jednog Rudge 500 za iz 30-tih za trke klasika (izvor-Motorrad Classic). Mozda bi to dalo najbolji odgovor za ovu prepisku. Dozvoli nam malo vremena. :pray:

Kod ogibljenja je problem sto je vidljivo i sto je ideja klasika svuda u svetu da ima look godina kojima motocikl pripada. Problem je i napisati pravila zbog velikog izbora aftermarket i specijalnih delova (i njihovih replika) koji su principijelno dozvoljeni. Stoga je Open Specijal dosta liberalniji, jer pripada godinama koje su u dizajnu motocikala mozda i prekretnica. Zato je potreban, kao sto je Stanko vec napomenuo, jedan gentlemanski dogovor kako ne bi napravili cirkus od klase. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby stanko61 » Thu Mar 01, 2012 10:36 am

baba zaneti wrote:Posto sam bio totalno neupucen u pravila igre i pravilnik moto klasika , sve sam uradio kako netreba,
KUPIO MOTOR U havarisanom stanju . havarija viljuske ali ne tako velika. moze da se pegla .
Odmah nakon toga kupim prednji kompletan kraj od suzukija rgv 250 kao i zadnji kraj komplet od iste game 250
pa narucim oklope kod Ivana barkovica od honde rsw 250 2007 god , model koji je vozio doviciozo. zadnji monoamortizer od suzukija 1000 k 9. . Sve sam to lepo poceo da pakujem i uklapam u svoju yamahu i onda sam krenuo da se raspitujem u vezi moto klasik trka. PROBLEM JE STO SAM POSEKAO NOSACE ZADNJEG AMORTIZERA I JOS PONESTO NA RAMU , I NEBI DA TO KALEMIM PONOVO NA MOTOR , KAO I GOMILA ULOZENOG NOVCA U DELOVE NOVE GENERACIJE jbg tek sad sam video da kucam velikim slovima.
Moj projekat nebi imao veze sa moto klasikom , sem agregata i rama,pac sam zato poslusao Stanka i resio da napravim jedan klasik motor sa svime sto toj klasi pripada i naravno u skladu sa pravilnikom alpe adrija , da ne dodje do nekih problema. Ovako ce da izgleda moja yamaha kad je zavrsim , a mozda je i provozam ako mi dozvolite na batajnici , naravno samo sa upotpunim klasu.

ovaj motor, po slici,, sam trazio u katalogu klasik motora i nisam ga nasao, daj reci mi ime tog motora pa cu tako lakse da ga pronadjem
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 11:01 am

Nisi razumeo Stanko, ja taj motor ne planiram da izvezem u moto klasiku i nema ga u nijednom katalogu jer i nije klasika . To je odgovor Zeljku sta sam planirao da uradim sa yamahom i kako ce da izgleda kad se zavrsi. A za upotpunjavanje klase se malo salimooo , naravno ako me pustite. :) :) :) :)
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 11:17 am

Moj motor za moto klasik je Suzuki gt 250 iz 1974 god i poceo sam da vam pisem o njemu u novoj temi pod naslovom
MOJ SUZUKI GT 250. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby stanko61 » Thu Mar 01, 2012 11:20 am

baba zaneti wrote:Nisi razumeo Stanko, ja taj motor ne planiram da izvezem u moto klasiku i nema ga u nijednom katalogu jer i nije klasika . To je odgovor Zeljku sta sam planirao da uradim sa yamahom i kako ce da izgleda kad se zavrsi. A za upotpunjavanje klase se malo salimooo , naravno ako me pustite. :) :) :) :)

ahaa vidi u taj motor je ulozeno puno truda i cenim,,ali to u MK ne moze da se vozi, ni revijalno,, jer narusava kompletan izgled i formu MK,, ali zasto ga ipak ne bi vozio u RR mislim da tamo moze,, u hepening klasi , koliko znam tamo nije problem sto je manja kubikaza i eto ipak ga mozes voziti na stazi i to bez problema, tako da ti ne ostane taj motor samo kao suvenir, jedino mislim da ne mozes koristiti slik gume,, to ces ipak trebati promeniti naj verovatnije ce se ove godine voziti Pireli,,ima izgleda da ce Pireli biti sponzor MSS :clap: :clap: to trebas pitati predsednika mss ili predsednika RR Marka
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:03 pm

OVO JE MOJ MOTOR . A NA ONAJ GORE SAM SE UGLEDAO :D
Attachments
Fotografija0188.jpg
RD350
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:05 pm

Prilagodjavanje bimbalom- brusilicom
Attachments
SDC15252.JPG
123
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:08 pm

:mrgreen: :D
Attachments
SDC15255.JPG
1
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:10 pm

Oklopi by Barkovic
Attachments
SDC15261.JPG
prednji kraj rsw 250 gp
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:11 pm

malo egzotikee :mrgreen:
Attachments
SDC15259.JPG
fuzaster
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:14 pm

STA COVEK MOZE DA URADI :) KAD MU DAJU BRUSILICU DASE IGRA
Attachments
SDC15254.JPG
od pozadi
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: MOJA YAMAHA RD 350 VPVS

Postby baba zaneti » Thu Mar 01, 2012 8:16 pm

agregat
Attachments
SDC15257.JPG
radilica apotekarsko stanje
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Next

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron