Novi stari Triton

Re: Vozac ili konstruktor ili sve u jednom?

Postby babaos » Sat Aug 22, 2009 9:58 am

69 wrote:
babaos wrote:
Zel99 wrote:Primetio sam da od kad si postao konstruktor tražis probnog pilota :lol: . Moram priznati da nekad nije lako biti svoj probni pilot i često ti se vrti po glavi, da li si sve dobro stegao, da nešto nisi previše otanjio itd. Doduše do sad sam imao više probnih vozača, mada sam inovacije na kočnicama ipak najviše sam testirao.
Ipak mislim da ćemo dogodine svi imati solidnu tehniku i biće vreme da se na pravi način ponovo okupimo. Bilo bi lepo da to počnemo već u nedelju, naravno koliko je ko u mogućnosti. :)



To si lijepo rekao.Ja često pomislim na one vaše početke kad smo se lijepo podružili svaki put.


Potpisujem! :)



Ne švrljaj po Forumima već se pripremaj za napad na titulu Alpe Adria danas i sutra.Možeš ti to...držim palčeve.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Druženje 2010

Postby Zel99 » Tue Aug 25, 2009 1:17 pm

Pošto sam u nedelju dobio preko kolena :cry: (u pitanju je onaj bezobrazni čupavac sa NCR-om) koliko što još nisam naučio da vozim, toliko i zbog par tehničkih problema na Kawici. Stoga pitanje za 69, koji zadnji pneumatik da uzmem imajući u vidu da mi je naplatak 2.5"?!? Do sad sam na netu ukapirao da jedino Avon ima neki 130/65 V18 racing. Možda je za ove naše abrazivne staze bolje nešto drugo, jer je ova napomenuta(mada prilično matora) otišla načisto posle 15-tak oštrijih krugova :shock: .
Kako je bilo na Grobniku i unapred se izvinjavam (prenesite Kruni) što nećemo doću u Oroslavje iako smo imali dobru volju da dođemo čak i vozački a ne samo kao publika.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Druženje 2010

Postby babaos » Wed Aug 26, 2009 6:31 pm

Zel99 wrote:Pošto sam u nedelju dobio preko kolena :cry: (u pitanju je onaj bezobrazni čupavac sa NCR-om) koliko što još nisam naučio da vozim, toliko i zbog par tehničkih problema na Kawici. Stoga pitanje za 69, koji zadnji pneumatik da uzmem imajući u vidu da mi je naplatak 2.5"?!? Do sad sam na netu ukapirao da jedino Avon ima neki 130/65 V18 racing. Možda je za ove naše abrazivne staze bolje nešto drugo, jer je ova napomenuta(mada prilično matora) otišla načisto posle 15-tak oštrijih krugova :shock: .
Kako je bilo na Grobniku i unapred se izvinjavam (prenesite Kruni) što nećemo doću u Oroslavje iako smo imali dobru volju da dođemo čak i vozački a ne samo kao publika.



Zašto toliko boli poraz od boljeg vozača i istovremeno boljeg motocikla.Kawasaki može maznut tog Ducatia ali mora bit dobro pripremljen.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Wed Aug 26, 2009 6:43 pm

69 vozi 150x18 bridgeston.Vozio je on i 120 i 130(Avon,Dunlop itd) i uvijek je jurio.Guma mora biti nova i "racingovana"(šala).Na tvoju felgu ide 120 a možda na knap stane i 130.Mora biti nova a za Ducatia od renomiranog proizvođaća i dobro soft za pun gas.Možda ti i ovjesi vape u pomoć?
69 je na grobniku povećao svoju prednost na čelu.Prije zadnje utrke na hungaroringu ima 17 bodova prednosti mislim.Treba ići na Hungaro to gledat.

Nisi ni jednu rečenicu napisao o utrci.Samo si spominjao svoj poraz od Ducatia.Bilo je sigurno zanimljivih stvari.Rezultati?Vidim na snimci da je u tvojoj utrci vozilo samo 6-7 vozača.Jel to moguće?Kaže Nenad da bi Kawa trebala da ide bolje ili da se bolje vozi.
Onaj njemac Karsten Johne što ga je Nenad namazo u Osijeku isto ima stalnu želju da se razduži s njim kao i ti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby flash » Fri Oct 16, 2009 3:40 pm

Mislim da je najbolje kako je proizvodjac predvideo.Meni je na felni 2.5 140/70x18 i nista se ne dobija,guma se savije,gubi profil i izgleda kao 120
flash
 
Posts: 82
Joined: Wed Jan 28, 2009 12:12 am

Postby babaos » Mon Oct 19, 2009 12:41 pm

flash wrote:Mislim da je najbolje kako je proizvodjac predvideo.Meni je na felni 2.5 140/70x18 i nista se ne dobija,guma se savije,gubi profil i izgleda kao 120



U pravu si...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Gumi dileme

Postby Zel99 » Fri Oct 23, 2009 1:19 pm

Nisam mozda naglasio da su moji tockovi zicani sto bi voleo i da ostanu. Problem su felne od 18" jer su veoma retke u sirinama vecim od 2.5". Supermoto od 17" bi pojednostavio stvari jer je izbor guma tada skoro neogranicen, ali bi se tada narusilo osnovno nacelo da motocikli ostanu klasici sto je vise moguce.
Odluku uskoro moram da donesem jer vreme curi i ako ako se ne pocne za nekoliko nedelja nece biti nista od trkanja.
Hvala na informacijama za 69 Kawu i svakako ce mi pomoci oko konacne odluke.
Ubuduce cu se potruditi da kazem nesto vise i o celom Z1000J projektu
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Gumi dileme

Postby babaos » Fri Oct 23, 2009 5:53 pm

Zel99 wrote:Nisam mozda naglasio da su moji tockovi zicani sto bi voleo i da ostanu. Problem su felne od 18" jer su veoma retke u sirinama vecim od 2.5". Supermoto od 17" bi pojednostavio stvari jer je izbor guma tada skoro neogranicen, ali bi se tada narusilo osnovno nacelo da motocikli ostanu klasici sto je vise moguce.
Odluku uskoro moram da donesem jer vreme curi i ako ako se ne pocne za nekoliko nedelja nece biti nista od trkanja.
Hvala na informacijama za 69 Kawu i svakako ce mi pomoci oko konacne odluke.
Ubuduce cu se potruditi da kazem nesto vise i o celom Z1000J projektu



Samo ti stavi točkove koje želiš.Nema više nacela.Nitko ne drži do toga.Ako želiš juriti stavi ono čemu vjeruješ.I onda mazneš Nešu.To je to.
O originalnim motociklima neka brinu kolekcionari.
Moj Triton bio je na evropskoj utrci na Grobniku prije dva tjedna.Bili smo četvrti.Originalni do bola.Prvoplasirani je imao centralni amortizer što ne pripada u klasu a drugoplasirani bio je pravi GP motor s 4 cilindra.Kog je briga što imaš original djelove.Jebeš istjerivanje pravde.Mogli smo voziti na diskove niko nam nebi prigovorio.Imali smo u rezervi cijeli prednji kraj s disk kočnicama(Locked)ali nismo željeli staviti.Na kraju ispada tko te šiša kad si pošten.
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:05 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Z1000J

Postby Zel99 » Mon Oct 26, 2009 4:40 pm

Poznato mi je dosta toga, mada moram priznati da sam ipak iznenađen očiglednim stvarima. Naravno da motori naročito replika samo vizuelno podsećaju na originale, a unutra titanijum, berilijum, ludijum i budalijum. Ipak meni se klasika veoma sviđa i recimo kada gledam slike Tritona 75% vremena zurim u onaj dupli doboš.
Sve ima svoje granice i ako cena klasike bude previsoka pribećićemo vizuelnim trikovima. Trenutno sam razglasio neke svoje želje pa ćemo videti.
U svakom slučaju biće informacija, nadam se i vizuelnih.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Z1000J

Postby babaos » Fri Oct 30, 2009 10:12 am

Zel99 wrote:Poznato mi je dosta toga, mada moram priznati da sam ipak iznenađen očiglednim stvarima. Naravno da motori naročito replika samo vizuelno podsećaju na originale, a unutra titanijum, berilijum, ludijum i budalijum. Ipak meni se klasika veoma sviđa i recimo kada gledam slike Tritona 75% vremena zurim u onaj dupli doboš.
Sve ima svoje granice i ako cena klasike bude previsoka pribećićemo vizuelnim trikovima. Trenutno sam razglasio neke svoje želje pa ćemo videti.
U svakom slučaju biće informacija, nadam se i vizuelnih.



U pravu si.
Last edited by babaos on Fri Oct 30, 2009 10:49 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Z1000J

Postby babaos » Fri Oct 30, 2009 10:34 am

babaos wrote:
Zel99 wrote:Poznato mi je dosta toga, mada moram priznati da sam ipak iznenađen očiglednim stvarima. Naravno da motori naročito replika samo vizuelno podsećaju na originale, a unutra titanijum, berilijum, ludijum i budalijum. Ipak meni se klasika veoma sviđa i recimo kada gledam slike Tritona 75% vremena zurim u onaj dupli doboš.
Sve ima svoje granice i ako cena klasike bude previsoka pribećićemo vizuelnim trikovima. Trenutno sam razglasio neke svoje želje pa ćemo videti.
U svakom slučaju biće informacija, nadam se i vizuelnih.


Ovaj put na Grab The Flag pobjeđivali su BMW-i.Nikad oni nisu pobjeđivali engleze.Šisto čovjek izgubi volju gledat kad pobjeđuju.Izvana izgleda kao R75 s 50 ks a ide tako snažno i brzo kao da je R5000.To znači da unutra ima ultra modernu tehnologiju.To je sad nešto o čemu treba raspraviti.Ili njih staviti posebno ili treba originalne potpuno dokinuti.
Sve je nadmudrivanje i ko kog prevari.Kad malo razmisliš kako tehnička služba to treba riješiti.Po mom nikako.Nemoguće jer organizatori to kontroliraju i trka je važna a osobni interesi vozača u drugom su planu.









Ovo je poredak u utrci.Prvi 3 drugi 45 treći 38 četvrti Triton.Iza su Nortoni triumphi,SFC,neke Honde,Guzzi-i itd.
Triton je vizuelnu tu sa njima ali tehnički bez ikakve šanse.


Kad smo kod tog duble duplexa.Rekord koji sam postigao na mjestu s njim vrti se 25 minuta.Pred šokiranim svjedocima demonstrirao sam na Grobniku 21 minut.Okrenem ga rukom naravno.


PS, naknadno sam ustanovio špijunažom da taj Beneli ima glavu od nekog japanskog motora.Vjerojatno honda.A BMW-i imaju unutra najnoviju njihovu tehnologiju i ko zna šta ne.Taj 38-ica čak nije stavio oklop da izgleda neupadljiv.On ima specijalni Kazsor tuning.Ni neznam šta je to.
Ali dobro smo se zabavljali.
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:05 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Mon Nov 09, 2009 10:09 am

Magnetna reznanca..................obrtaja za izvoz i snage naravno ali krivulju treba peglat.
Last edited by babaos on Wed Feb 10, 2010 7:03 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Marko » Mon Nov 09, 2009 12:06 pm

Koliko ponija ima na točku ako nije tajna? :D
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Postby babaos » Mon Nov 09, 2009 5:54 pm

Marko wrote:Koliko ponija ima na točku ako nije tajna? :D



Neznam za Ponie.Mjerili smo Mustange.Tajna je za sad.Ovaj koji se osim mene i tebe ovdje pojavi i čita mi je takmac.
Ali evo bar neki podatak.Imamo 7,3 obrtnog momenta na točku pri 4850 o/min.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Tue Nov 10, 2009 10:27 am

Pretrnuo sam. Pošto i ja nisam u cvetu mladosti, voleo bih da se suprotstavim toj kavaleriji ali sa vlasnikom kao jahačem, a ne sa nekim utreniranim džokejom.
Ako drugačije ne može gledaču da se i u tom slučaju nađem na crti, ali moje zadovoljstvo će biti umanjeno.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron