Novi stari Triton

Postby feniks » Tue Feb 09, 2010 8:37 pm

babaos wrote:
Zel99 wrote:U cemu mislis da ste bili u hendikepu u odnosu na bavarsku konkurenciju.
Kolika su oni imali kubika. Ne verujem da BMW sa 750 pa i 900 ccm moze da parira Nourish-u sto se snage i obrtnog momenta tice.
Da li ste imali kombinovane probleme, gume, ogibljenje, stepenovanje prenosa itd...

Sto se mene tice, ukolko se ubrzavam, problemi izranjaju. Pogotovu sto je nas izbor staza redukovan, te mnoge stvari ne mozes ni da pretpostavis dok ne vozis na nekoj kompleksnijoj pisti, kao sto je npr. Grobnik.



Pitaj Emila šta se sva mora da napraviš 1,47 na Grobniku sa Z 1000 koji je kod mene sad.Taj momak na BMW-u je prvi krug vozio 1,48.Ja sam mislio da je neka greška.Mi možemo raspravljati koliko hoćeš ali mislim da tehnika nije presudna uvijek.Taj je momak(špijunirao sam u boksu)stari okorjeli vozač njemačkog prvenstva.Djelovi nisu konvencionalni.Nešto im je pomogla nova tehnologija itd itd.Pošto smo mi radili trening sa bržom klasom imali smo neku informaciju o nekim motociklima koji su nas zanimali.Bio jedan Z1000 i taj nas je zanimao.Napravio je samo 6 sekundi bolje vrijeme.Mjesec dana zaobilaznim putem saznali smo da ima 142 konja.To je tip objavio na svojoj internet stranici.Ima olins,točkove od magnezija,specijalnu izvedbu zadnje viljuške K&J,Brembo racing,Web-Cam stage III bregasta,38-35 ventili,Keihin TMR 36,Dyna 2000 duplo paljenje,Auspuh racing 4-2-1,175 kg i 142 KS.To je strašno.Ali zašto sve to navodim.Emil bi ga namazo sa svojim GS-om pa i sa ovim mojim a bivšim njegovim Z1000.E pa sad moja poruka je jasna.


Špijuni su temeljno odradili posao... :shock:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Postby boba » Tue Feb 09, 2010 10:14 pm

U pansionu blizu Grobnika u koji nas je Dinko poslao upoznali smo tipa koji drzi servis za BMW i frizira ih.(Sad kad sam ovo napisao mislim da mozda i nije bilo slucajno zasto nas je tamo poslao.)
Njegov sin je isto vozio trku sa BMW om.
Zapamtio sam da ima aluminimumski zamajac, skaraceni hod a povecan precnik klipa a posto je hod kraci skratili su i cilindre i motor je uzi za dva i po centimetra i moze bolje da ulegne u krivini pre nego sto mu cirevi zakace asfalt.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Postby babaos » Tue Feb 09, 2010 10:57 pm

Mali Caca wrote:babaos pisalo na tarabi pi..a pa cigo slomio kitu
142 konja ne znaci nista samo brojevi na papiru.


Ti se zafrkavas.Ustvari hocu reci da eklatantno nisi u pravu.Snaga je snaga i tu nema rasprave.ali i vozac mora znat sa tim konjma.To je vec druga prica.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby 69 » Tue Feb 09, 2010 11:09 pm

babaos wrote:
Emil bi ga namazo sa svojim GS-om



Emil će sada imati puno ozbiljniju mašinu na GS-u, pa se nadam da neće biti problema. :D :D
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby Zel99 » Wed Feb 10, 2010 12:59 am

babaos wrote:

Pitaj Emila šta se sva mora da napraviš 1,47 na Grobniku sa Z 1000 koji je kod mene sad.Taj momak na BMW-u je prvi krug vozio 1,48.Ja sam mislio da je neka greška.Mi možemo raspravljati koliko hoćeš ali mislim da tehnika nije presudna uvijek.Taj je momak(špijunirao sam u boksu)stari okorjeli vozač njemačkog prvenstva.Djelovi nisu konvencionalni.Nešto im je pomogla nova tehnologija itd itd.Pošto smo mi radili trening sa bržom klasom imali smo neku informaciju o nekim motociklima koji su nas zanimali.Bio jedan Z1000 i taj nas je zanimao.Napravio je samo 6 sekundi bolje vrijeme.Mjesec dana zaobilaznim putem saznali smo da ima 142 konja.Duplo više od nas.To je tip objavio na svojoj internet stranici.Ima olins,točkove od magnezija,specijalnu izvedbu zadnje viljuške K&J,Brembo racing,Web-Cam stage III bregasta,38-35 ventili,Keihin TMR 36,Dyna 2000 duplo paljenje,Auspuh racing 4-2-1,175 kg i 142 KS.To je strašno.Ali zašto sve to navodim.Emil bi ga namazo sa svojim GS-om pa i sa ovim mojim a bivšim njegovim Z1000.E pa sad moja poruka je jasna.


U prthodnom postu si se zalio na nedoradjenost Tritona, a sad ispade kriv sofer?!?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Feb 10, 2010 11:41 am

Mali Caca wrote:
babaos wrote:
Mali Caca wrote:babaos pisalo na tarabi pi..a pa cigo slomio kitu
142 konja ne znaci nista samo brojevi na papiru.


Ti se zafrkavas.Ustvari hocu reci da eklatantno nisi u pravu.Snaga je snaga i tu nema rasprave.ali i vozac mora znat sa tim konjma.To je vec druga prica.


posto si stariji od mene necu da ti odrzim lekciju,ali vidi se da nisi shvatio sto sam hteo reci.Razem da to na papiru nista ne znaci dok se ne vidi vlastitim ocima.A ti pricaj sta oces o onome sta ljudi pricaju ili prsu



zašto ignorirati to šta piše.Od nečega se mora početi.To što obješnjavaš na svoj način je u redu.Nisam mislio da nije.Govorimo isto.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Wed Feb 10, 2010 11:48 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:

Pitaj Emila šta se sva mora da napraviš 1,47 na Grobniku sa Z 1000 koji je kod mene sad.Taj momak na BMW-u je prvi krug vozio 1,48.Ja sam mislio da je neka greška.Mi možemo raspravljati koliko hoćeš ali mislim da tehnika nije presudna uvijek.Taj je momak(špijunirao sam u boksu)stari okorjeli vozač njemačkog prvenstva.Djelovi nisu konvencionalni.Nešto im je pomogla nova tehnologija itd itd.Pošto smo mi radili trening sa bržom klasom imali smo neku informaciju o nekim motociklima koji su nas zanimali.Bio jedan Z1000 i taj nas je zanimao.Napravio je samo 6 sekundi bolje vrijeme.Mjesec dana zaobilaznim putem saznali smo da ima 142 konja.Duplo više od nas.To je tip objavio na svojoj internet stranici.Ima olins,točkove od magnezija,specijalnu izvedbu zadnje viljuške K&J,Brembo racing,Web-Cam stage III bregasta,38-35 ventili,Keihin TMR 36,Dyna 2000 duplo paljenje,Auspuh racing 4-2-1,175 kg i 142 KS.To je strašno.Ali zašto sve to navodim.Emil bi ga namazo sa svojim GS-om pa i sa ovim mojim a bivšim njegovim Z1000.E pa sad moja poruka je jasna.


U prthodnom postu si se zalio na nedoradjenost Tritona, a sad ispade kriv sofer?!?



Stvarno mi komentar nije jasan,

Triton je bio stvarno loš.Falilo mu a nismo mogli riješiti.To pod prvo.
Drugo je već delikatnije.Nisam ja vozio.Vozio je momak prvi put taj motor na stazi i ostvario manje nego smo htjeli.No još uvijek dosta.Tu sam bio jasan i komentar stvarno nerazumijem.Sad je motor na liječenju i kad ozdravi imamo postavljenu normu 1,50.To je za drugi pokušaj dosta s obzirom da će voziti samo taj Grobnik u devetom mjesecu.

Najbolje vrijeme se ne postavlja lako.To je hodanje po Trnju.Ja sam napravio s tim motorom 2,03,moj sin u jedinoj vožnji također prvi put 1,58 a sad je Triton već na 1,54.Ove godine siguran sam da ide ispod 1,50 i to je sasvim realan napredak.Dokle cemo stići nezna se.Ovisi o lanjskom snijegu možda ili o protivnicima neznam...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby 69 » Wed Feb 10, 2010 2:17 pm

Prilicno jaki i smioni planovi, sto se vremena po krugu tice. Ako mogu pomoci, stojim na raspolaganju.
Steta je jedino sto sve to bazirate na samo jednoj utrci godisnje. Bit ce tesko!!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby babaos » Wed Feb 10, 2010 3:00 pm

69 wrote:Prilicno jaki i smioni planovi, sto se vremena po krugu tice. Ako mogu pomoci, stojim na raspolaganju.
Steta je jedino sto sve to bazirate na samo jednoj utrci godisnje. Bit ce tesko!!




I ovakvog Tritona nije vozio 100% jer ga muči pomisao da je blok pucao tri puta.Osim toga prvi put na sedlu,desno šaltanje itd.Vozio je sa puknutim mostom na prednjoj Ceriani viljuški.To ga je dodatno dekoncentriralo.Konačno ja sam zakazao ne on.Trit-brit nikud nije išao.Poznaš tog momka.Uglavnom malo priča.A rekao je da ce napravit 1,50 sigurno.Kupujemo elemente i na Dinamometru smo već četvrti put.Nebrini,vidimo se.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby 69 » Wed Feb 10, 2010 6:53 pm

babaos wrote:Pa nije zabranjeno planirat!Vrlo si skeptičan.Bit će zanimljivo najesen.Osjetio si gdje sam najslabiji u postu.Mudar si.Imat ćemo još nastupa ali nisam želio javno.I na kraju Triton stvarno nije bio ok.Znas šta želim reći a Danijela znaš.

I ovakvog Tritona nije vozio 100% jer ga muči pomisao da je blok pucao tri puta.Osim toga prvi put na sedlu,desno šaltanje itd.Vozio je sa puknutim mostom na prednjoj Ceriani viljuški.To ga je dodatno dekoncentriralo.Poznaš tog momka.Uglavnom malo priča.A rekao je da ce napravit 1,50 sigurno.Kupujemo elemente i na Dinamometru smo već četvrti put.Nebrini,vidimo se.



Naravno da nije zabranjeno planirati. Jebeš čovjeka bez planova!
A malo sam skeptičan, jer kad dođeš do 1.50 sa našim motorima, onda je svaka sekunda velika i prilično teško ide ispod. Vidjet ćete i sami.
Ne kažem da je nemoguće. To ne, nikako! Znam Danijela i imam poštovanja prema njegovoj vožnji. Uostalom, na dvotaktnom motoru ima bolje vrijeme od mene. U tom dijelu priče me jedino brine što nema kontinuitet nastupanja. Fali to.
Ja sam prvi koji bi volio da dođete u klub "Ispod 1.50"!! Nema ih tamo puno. Zadobili bi veliki respekt od ostalih trkača![/b]
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby 69 » Wed Feb 10, 2010 6:55 pm

I stvarno me nervira to tvoje brisanje i mijenjanje postova!!
Odgovaram ti na nešto čega više nema nigdje i onda ispadam kreten.
Lakše malo s tom navikom.
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Postby Zel99 » Wed Feb 10, 2010 7:21 pm

69 wrote:I stvarno me nervira to tvoje brisanje i mijenjanje postova!!
Odgovaram ti na nešto čega više nema nigdje i onda ispadam kreten.
Lakše malo s tom navikom.


Ne verujem da je to namerno.
Ko zna sta bi i ja sve zabrljao kada bi dubio na glavi?
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby Zel99 » Wed Feb 10, 2010 7:23 pm

Zel99 wrote:
69 wrote:I stvarno me nervira to tvoje brisanje i mijenjanje postova!!
Odgovaram ti na nešto čega više nema nigdje i onda ispadam kreten.
Lakše malo s tom navikom.


Ne verujem da je to namerno.
Ko zna sta bi i ja sve zabrljao kada bi dubio na glavi?


Eto sad je i sam sebe izbrisao!
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Wed Feb 10, 2010 7:27 pm

[quote="69"]I stvarno me nervira to tvoje brisanje i mijenjanje postova!!
Odgovaram ti na nešto čega više nema nigdje i onda ispadam kreten.
Lakše malo s tom navikom.[/quote]


Citirao si,u čemu je problem.Neshvaćaj to osobno.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby babaos » Wed Feb 10, 2010 7:30 pm

Mali Caca wrote:
babaos wrote:
Mali Caca wrote:
babaos wrote:
Mali Caca wrote:babaos pisalo na tarabi pi..a pa cigo slomio kitu
142 konja ne znaci nista samo brojevi na papiru.


Ti se zafrkavas.Ustvari hocu reci da eklatantno nisi u pravu.Snaga je snaga i tu nema rasprave.ali i vozac mora znat sa tim konjma.To je vec druga prica.


posto si stariji od mene necu da ti odrzim lekciju,ali vidi se da nisi shvatio sto sam hteo reci.Razem da to na papiru nista ne znaci dok se ne vidi vlastitim ocima.A ti pricaj sta oces o onome sta ljudi pricaju ili prsu



zašto ignorirati to šta piše.Od nečega se mora početi.To što obješnjavaš na svoj način je u redu.Nisam mislio da nije.Govorimo isto.


kreni od samog sebe ,koliko puta kazes istinu kad te neko nepoznat upita o performansama tvog Tritona?


Apsolutno se slažem,ali nekad krećeš i od pogrešnih mjera i podataka.Takav je život.Nije sve kako treba.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests

cron