Kawasaki Gpz900R

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby feniks » Thu Feb 21, 2013 4:43 pm

Zel99 wrote:
Mali Caca wrote:Super. Ali ja pricam za nas sampionat ne za strani

Ne znam zasto, ali je do sad iz Srbije malo zainteresovanih za tu klasu iako su motori mozda i najdostupniji. Nisam rekao jos za Fufija iz mog kluba sa GSX1200, ali on nikako da zavrsi projekat. Takodje sam trazio vozaca za moj Z1000J, cak je covek napravio licencu, pa odustao...
Inace sampionat Srbije za MK je i zvanicno bio otvoren tako da su svi napomenuti takmicari van Srbije bili regularno bodovani i dobili priznanja u skladu sa rezultatima. :D


To je moguće objasniti...ima više razloga...pre svega nije postojala,a mislim da još uvek ne postoji,dugoročna strategija po tom pitanju.To se sa novim sazivom Izvršnog Odbora mora promeniti najbrže što može.Evo kao sadašnji čl.tog saziva dajem ovu inicijativu,naravno predložiću je i u relevantnom okruženju,a ne samo na forumu.
Naime radi se o tome,da se pre početka osnivanja ovog takmičenja,trebala napraviti strategija o ciljanim klasama,a ostale klase proglasiti prelaznim fazama,onda bi ljudi ulagali manje para u te prelazne faze.Sada je problem što ima puno promašenih projekata...i sam ih imam nekoliko,a to znači i puno promašenih investicija,ljudi se istrošili i nema se para.Sredstva koja se moraju potrošiti za neki trkački motor su slična,koliko za malu toliko i za veliku klasu,jedino je prednost u velikoj klasi samo održavanje.To je jedan od osnovnih problema.Treba tu dodati i tehnički aspekt priče kroz mnoge faze(servisi,podrška,delovi idr.)Ali ih ima još.Ne treba zaboraviti i osobenosti svakog pojedinca.Nema puno ljudi koji mogu voziti sve klase podjednako dobro,pa tu dolazi takođe do neke kategorizacije i "razvodnjavanja".Da bi spasli "stvar",koliko toliko ,upravo naš klub i drugi koji su nas podržali u toj ideji,predložili su da prvenstvo bude otvoreno i za strance.Trebalo je da prođe izvesno vreme,da se ta inicijativa prihvati,ali fala Bogu prihvaćena je i mislim da se upravo zbog toga dobilo na kvalitetu,pa i na masovnosti ako hoćete.To nije gotov proces još.
Treba biti uporan,otvarati vidike pojedincima kada odlučuju gde će da voze.Možda treba krenuti od kraja,...možda to treba i pravilnikom regulisati,kao i u RR-u,...ko zna.Da budem jasniji,možda treba faforizovati kraljevsku klasu više,..nego druge klase.Svaki pojedinac bi tada možda bio spreman da ide do kraja,odnosno to bi mu bio cilj,imperativ,jer bi pobeda u kraljevskoj klasi bila veći izazov nego pobeda u nekoj drugoj klasi...imalo bi tu mnogo stvari o kojima bi moglo da se razgovara....upravo zato treba napraviti strategiju,tako bi bilo sve opisano i onda bi se samo sprovodilo,bilo ko da je rukovodilac u tom trenutku i onda bi svaka ivesticija bila dugoročna,odnosno sigurna..........
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby 69 » Thu Feb 21, 2013 10:31 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Ne znam zasto, ali je do sad iz Srbije malo zainteresovanih za tu klasu iako su motori mozda i najdostupniji. Nisam rekao jos za Fufija iz mog kluba sa GSX1200, ali on nikako da zavrsi projekat. Takodje sam trazio vozaca za moj Z1000J, cak je covek napravio licencu, pa odustao...
Inace sampionat Srbije za MK je i zvanicno bio otvoren tako da su svi napomenuti takmicari van Srbije bili regularno bodovani i dobili priznanja u skladu sa rezultatima. :D


To je moguće objasniti...ima više razloga...pre svega nije postojala,a mislim da još uvek ne postoji,dugoročna strategija po tom pitanju.To se sa novim sazivom Izvršnog Odbora mora promeniti najbrže što može.Evo kao sadašnji čl.tog saziva dajem ovu inicijativu,naravno predložiću je i u relevantnom okruženju,a ne samo na forumu.
Naime radi se o tome,da se pre početka osnivanja ovog takmičenja,trebala napraviti strategija o ciljanim klasama,a ostale klase proglasiti prelaznim fazama,onda bi ljudi ulagali manje para u te prelazne faze.Sada je problem što ima puno promašenih projekata...i sam ih imam nekoliko,a to znači i puno promašenih investicija,ljudi se istrošili i nema se para.Sredstva koja se moraju potrošiti za neki trkački motor su slična,koliko za malu toliko i za veliku klasu,jedino je prednost u velikoj klasi samo održavanje.To je jedan od osnovnih problema.Treba tu dodati i tehnički aspekt priče kroz mnoge faze(servisi,podrška,delovi idr.)Ali ih ima još.Ne treba zaboraviti i osobenosti svakog pojedinca.Nema puno ljudi koji mogu voziti sve klase podjednako dobro,pa tu dolazi takođe do neke kategorizacije i "razvodnjavanja".Da bi spasli "stvar",koliko toliko ,upravo naš klub i drugi koji su nas podržali u toj ideji,predložili su da prvenstvo bude otvoreno i za strance.Trebalo je da prođe izvesno vreme,da se ta inicijativa prihvati,ali fala Bogu prihvaćena je i mislim da se upravo zbog toga dobilo na kvalitetu,pa i na masovnosti ako hoćete.To nije gotov proces još.
Treba biti uporan,otvarati vidike pojedincima kada odlučuju gde će da voze.Možda treba krenuti od kraja,...možda to treba i pravilnikom regulisati,kao i u RR-u,...ko zna.Da budem jasniji,možda treba faforizovati kraljevsku klasu više,..nego druge klase.Svaki pojedinac bi tada možda bio spreman da ide do kraja,odnosno to bi mu bio cilj,imperativ,jer bi pobeda u kraljevskoj klasi bila veći izazov nego pobeda u nekoj drugoj klasi...imalo bi tu mnogo stvari o kojima bi moglo da se razgovara....upravo zato treba napraviti strategiju,tako bi bilo sve opisano i onda bi se samo sprovodilo,bilo ko da je rukovodilac u tom trenutku i onda bi svaka ivesticija bila dugoročna,odnosno sigurna..........



Možda bi čak trebalo otvoriti novu temu, da ne "prljamo" Zellov projekt..
Ali, postala su i putovanja ozbiljan trošak. Znam da vama nije kao meni, ali sada kad je kalendar utrka poznat, vrijeme je da se stvari malo stave na papir.
Bataja 381 km
Kraljevo 582 km
Vršac 478 km
Bataja 381 km
Pleven 885 km
Bukurešt 988 km
Ukupno mi je to 7.390 km, to je 800-tinjak litara goriva, odnosno 1.200 Eura samo za gorivo. Plus cestarine, Ata carnet ili registracija motora, putni trošak... Treba mi 2.000 Eura samo da dođem i vratim se! Veselo!! :think:

Svejedno me se nećete riješiti samo tako! :mrgreen: :wink:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby feniks » Thu Feb 21, 2013 11:26 pm

69 wrote:Možda bi čak trebalo otvoriti novu temu, da ne "prljamo" Zellov projekt..
Ali, postala su i putovanja ozbiljan trošak. Znam da vama nije kao meni, ali sada kad je kalendar utrka poznat, vrijeme je da se stvari malo stave na papir.
Bataja 381 km
Kraljevo 582 km
Vršac 478 km
Bataja 381 km
Pleven 885 km
Bukurešt 988 km
Ukupno mi je to 7.390 km, to je 800-tinjak litara goriva, odnosno 1.200 Eura samo za gorivo. Plus cestarine, Ata carnet ili registracija motora, putni trošak... Treba mi 2.000 Eura samo da dođem i vratim se! Veselo!! :think:

Svejedno me se nećete riješiti samo tako! :mrgreen: :wink:


Izvinjavam se Zellu,neka prebaci poslednje postove u temu SEZONA 2013.....
Ni moja kilometraža nije mala.Gorivo,putarine,ATA oko 1200 EUR.
P.S. posebno smo srećni što te se nismo rešili.. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Sun Mar 10, 2013 11:34 am

Evo nekih stavri koje sam odradio ovih dana:
Bregaste 1.JPG

Naime pri obradi sam blok skinuo za 1mm. Logicno je da ce sada smanjeno osno rastojanje uzrokovati zakretanje bregastih koje sigurno nece biti u rezoluciji jednog zuba.
Kao sto je Mali Caca vec rekao, podesavanjefaze motora je od kljucne vaznosti za performanse. Zato sam od rezervnih origionalnih napravio vario lancanike (desni na slici)

Vario Lancanik Spolja.JPG

Proslicovani su ovori za zavrtnje za pritezanje

Vario Lancanik Unutra.JPG

Dodao sam zavrtanj (M8 kirner sa imbus glavom) i ekscentricno ga obradio na precnik 4mm

Vario Sklop.JPG

Zakretanjem ekscentricnog zavrnja mogu da menjam poziciju lancanika u odnosu na zljeb na bregastoj. Tu je i kontra navrtka za osiguranje polozaja.
Prvo sam razmisljao da napravim nesto demontazno, ali nista ne smeta da sklop stalno bude na bregastoj.
Broj obrtaja bregaste i precnik lancanika nisu veliki, ali sam ipak izbusio dve rupe za kompenzaciju mase. Mozda nije neophodno, ali nije bilo tesko.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby feniks » Sun Mar 10, 2013 1:01 pm

"al ga opravi,svaka ti čast".... :D ........ali jesi li to napravio balans po proračunu,ili onako otprilike?
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Sun Mar 10, 2013 2:36 pm

feniks wrote:"al ga opravi,svaka ti čast".... :D ........ali jesi li to napravio balans po proračunu,ili onako otprilike?

Kolko dodas toliko oduzmes i to na istom precniku :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby feniks » Sun Mar 10, 2013 3:52 pm

Znači šacometrija.... :D...nekada to ispadne bolje nego proračun....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby petko13 » Sun Mar 10, 2013 4:25 pm

Па није шацометрија него правило равнотеже. Браво Зелл, ти још и радиш нешто поред свих обавеза. Радим и ја на Сузукију сваки дан по мало. Требало би да буде готов ускоро и да се проба.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby krsta63 » Mon Mar 11, 2013 12:50 pm

Zel99 wrote:Evo nekih stavri koje sam odradio ovih dana

:clap: :clap: :clap: Odličan rad. Da potičeš sa juga čekao bi da ti se rastegne lanac i onda prezubio za ceo zub. Šta čekao, vec bi bio rastegnut :think:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby gpz900r » Fri Mar 22, 2013 8:59 pm

Svak ČAST ZA DORADE I PRERASE NA gpz900r :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
gpz900r
 
Posts: 12
Joined: Wed Jan 02, 2013 6:47 pm
Location: Čakovci Hrvacka

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Wed Apr 24, 2013 11:40 am

Tek sam juce upalio Kawu. Mnogo sitnica za doradu, a mnogo obaveza sa druge strane ucinilo me je malo nervoznim. Jednostavno kasnim i motor cu opet probati na samoj trci :doh: .
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby 69 » Wed Apr 24, 2013 1:11 pm

To nikako nije dobro!! Steta sto nisi nasao vremena...
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Wed Apr 24, 2013 3:18 pm

69 wrote:To nikako nije dobro!! Steta sto nisi nasao vremena...

Ipak sam bolji nego prosle godine, kada nisam ni vozio prvu Bataju :D :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby feniks » Thu Apr 25, 2013 1:50 pm

Za jedno 20-ak godina...doći će sve na svoje mesto....nemoj žuriti,ima vremena. :whistle:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Kawasaki Gpz900R

Postby Zel99 » Fri Jun 21, 2013 11:58 am

Vireci kroz prozor kafane (u koju ne ulazim zbog meni nejasnog gostoprimstava) cuo sam da ima prigovora na regularnost moje Kawe GPzZR1052RX.

Dakle motor (Engine):

-Radilica RX1000
-Klipnjace RX1000
-Klipovi ZZR1100
-Sve ostalo GPz900R sa doradama do bi gornje nvedeno stalo unutra.

-Izduvni sistem u izradi
-Karburatori u pripremi fi36 sa ciljem da zamene serijske
-Hladnjak za vodu ZX9 (u izradi) namesto serijskog koji rado kuva
-Struja originalna, razmisljam o zameni (neka modernija Kawa ili Dyna)

Sasija:
-Prednja vila ZX9 konvencionalne izvedbe sa mostovima DIY
-Kociona klesta-prednja cetvoroklipna GPz900R A7-A8 (ili stari ZZR600, ZXR750)
-Diskovi fi 300 gusani preradjeni od trkackog auta sa cvrstom vezom prema glavcini
-Tockovi ZZR600 17", 3.5 napred 4.5 nazad u toku zamena se nekim suzukijevim 3.5 napred, 5.0 nazad
- Zadnje vesanje original (hidro-pneumatsko) razmisljam o zameni klasicnim od ZZR1100
-Ostalo original

Napominjem da je ovo klasa Open Specijal i da prema postojecem pravilniku ne vidim prepreku za ugradnju ovih komponenata. Mozda sve posmatram navijacki, pa molim da se eventualna neslaganja direktno iznesu.
Sve vreme sam nastojao da moj projekat bude potpuno transparentan od pocetka. Narocito me interesuje potencijalni komentar kolega iz klase ili onih buducih, koji su za istu zainteresovani.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron