casal 50 cc

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 3:04 pm

babaos wrote:A da objasniš...,

o kome se radi.Neki mađar ili ? hoćeš reći da je bio dobro plasiran i na evropskom i u AA ili ja zbog pogreške čitam da je to jedno te isto...,



Ne znam šta nije jasno,....radi se o Đerfi Zoliki,odnosno njegovom sinu Alenu.On se takmičio prošle godine u klasi M2(600 ccm) i bio je sa Hondom 3. na evropskom prvenstvu(Alphe Adria za RR-ima status evropskog prvenstva),a 1. u Mađarskom prvenstvu.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 3:08 pm

Boki Ar wrote:Molim te pojasni mi ovu klasu. Koliko kubika i to?


Žao mi je što ne znaš koja je klasa M2 :shock: ...malo pratiš GP :think: ,...ali evo,klasa "M2" predstavlja klasu motora(4 takta)od 600 ccm.i uvedena je 2010 godine u GP kalendar takmičenja.(prvi šampion u toj klasi bio je Toni Elijas(SPA)),umesto klase 250 ccm (2 takta)
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby Zel99 » Fri Feb 18, 2011 3:34 pm

feniks wrote:
Boki Ar wrote:Molim te pojasni mi ovu klasu. Koliko kubika i to?


Žao mi je što ne znaš koja je klasa M2 :shock: ...malo pratiš GP :think: ,...ali evo,klasa "M2" predstavlja klasu motora(4 takta)od 600 ccm.i uvedena je 2010 godine u GP kalendar takmičenja.(prvi šampion u toj klasi bio je Toni Elijas(SPA)),umesto klase 250 ccm (2 takta)


Izvini Nedjo, ali MotoGP2, je bar sto se masina tice kup takmicenje i koliko znam vazi samo za svetsko prvenstvo. U RR 600ccm su na bazi serijskih motocikala. :think:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 3:39 pm

Zel99 wrote:Izvini Nedjo, ali MotoGP2, je bar sto se masina tice kup takmicenje i koliko znam vazi samo za svetsko prvenstvo. U RR 600ccm su na bazi serijskih motocikala. :think:


...ebemli ga zovi ga ti kako hoćeš,ali svi napolju se pozivaju na M2,kao i u GP.u.Da li oni voze po drugom pravilniku,nisam se udubljivao.Ja samo prenosim žargone takmičara.

Zel99 wrote:Izvini Nedjo, ali MotoGP2, je bar sto se masina tice kup takmicenje....



Ne bih rekao da je tako,jer je T.Elias svetski šampion u toj klasi,...kada bi se tretirao kao kup,onda ne bi bio svetski šampion...,i 250-ce su bile klasa(koja je upravo zamenjena 600-kama) i bio je svetski šampion,onaj koji je bio prvak u gen.plasmanu.npr.zadnji Aoyama(sa Hondom),....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby Zel99 » Fri Feb 18, 2011 5:46 pm

feniks wrote:
Zel99 wrote:Izvini Nedjo, ali MotoGP2, je bar sto se masina tice kup takmicenje i koliko znam vazi samo za svetsko prvenstvo. U RR 600ccm su na bazi serijskih motocikala. :think:


...ebemli ga zovi ga ti kako hoćeš,ali svi napolju se pozivaju na M2,kao i u GP.u.Da li oni voze po drugom pravilniku,nisam se udubljivao.Ja samo prenosim žargone takmičara.

Zel99 wrote:Izvini Nedjo, ali MotoGP2, je bar sto se masina tice kup takmicenje....



Ne bih rekao da je tako,jer je T.Elias svetski šampion u toj klasi,...kada bi se tretirao kao kup,onda ne bi bio svetski šampion...,i 250-ce su bile klasa(koja je upravo zamenjena 600-kama) i bio je svetski šampion,onaj koji je bio prvak u gen.plasmanu.npr.zadnji Aoyama(sa Hondom),....


Japanci iz Honde garantuju da su sve masine (motori tj. engine) iste, a vi gledajte sta cete.
Ako su na godisnjem bili u Srbiji mozda se treba ta tvrdnja uzeti sa rezervom. :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: casal 50 cc

Postby Boki Ar » Fri Feb 18, 2011 6:09 pm

feniks wrote:...klasa "M2" predstavlja klasu motora(4 takta)od 600 ccm.


U narodu poznatija kao GP2.
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: casal 50 cc

Postby babaos » Fri Feb 18, 2011 6:31 pm

feniks wrote:
babaos wrote:A da objasniš...,

o kome se radi.Neki mađar ili ? hoćeš reći da je bio dobro plasiran i na evropskom i u AA ili ja zbog pogreške čitam da je to jedno te isto...,



Ne znam šta nije jasno,....radi se o Đerfi Zoliki,odnosno njegovom sinu Alenu.On se takmičio prošle godine u klasi M2(600 ccm) i bio je sa Hondom 3. na evropskom prvenstvu(Alphe Adria za RR-ima status evropskog prvenstva),a 1. u Mađarskom prvenstvu.



Nisu ti postavljena pitanja da držiš predavanja već su ta pitanja koja su ti upućena bila upozorenje da neke podatke treba raspraviti.Počelo je sa Stankovim Tomosom i tržišnom vrijednošću istog.Netko je to uspoređivao s drugim vrijednostima na istom tržištu.Tu si se uključio i sa svojim primjedbama bio protiv uspoređivanja i bio si jako isključiv.Tvoji navodi sa GP motociklima su prašina u oči i upravo nekorektno mješanje baba i žaba.Vraćam se na početak priče.Opće je mišljenje da je Stanko postigao dobru cijenu u današnjim uvjetima za Tomos koji nema GP elemente.S druge strane vrlo je zanimljiva cijena saletovog keca koja je manja od cijene Tomosa koja je postignuta i usporedba je bila sasvim korektna.Ono sa miješanjem pojmova iz evropskog i AA je već druga problematika.Dvije stvari su dvije stvari.Dva pojma ne mogu biti jedan pojam ni teoretski ni hipotetički.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 6:41 pm

Pucaš ćorcima.... :naughty:...predavač mi kaže da držim predavanja.....svašta. :snooty:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 6:48 pm

Zel99 wrote:Japanci iz Honde garantuju da su sve masine (motori tj. engine) iste, a vi gledajte sta cete.
Ako su na godisnjem bili u Srbiji mozda se treba ta tvrdnja uzeti sa rezervom. :lol: :lol:


Tu se slažem,da kažu da su iste,ali to ne znači da su serijske mašine...a ovo za ovo drugo,..sve je moguće. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 6:50 pm

Boki Ar wrote:[
U narodu poznatija kao GP2.


Da,može i tako... :handgestures-thumbup:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby babaos » Fri Feb 18, 2011 8:02 pm

feniks wrote:
Boki Ar wrote:[
U narodu poznatija kao GP2.


Da,može i tako... :handgestures-thumbup:



:naughty: Može i vako i nako...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 8:34 pm

...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby babaos » Fri Feb 18, 2011 9:55 pm

feniks wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Kuo8VPyFwAk&feature=related



:lol: :lol: :lol: :lol: Djete nema pojma al jebe ..., :clap: :clap: :clap: :clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: casal 50 cc

Postby feniks » Fri Feb 18, 2011 9:59 pm

:lol: ...a to bi voleo....zašto li si samo stavio sebe u poziciju deteta... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: casal 50 cc

Postby babaos » Fri Feb 18, 2011 10:03 pm

feniks wrote::lol: ...a to bi voleo....zašto li si samo stavio sebe u poziciju deteta... :think:



:lol: :lol: :lol: :lol: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: Lijepo je bit u ulozi djeteta.Na mlijeku si,svi te vole i jebeš...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron