TZ Yamaha GP

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Fri Dec 24, 2010 8:44 pm

Ajde Stankec pomogni mi u odlučivanju za styling na TZ-jki...,Imam 100 ideja zasad...,Nesmije biti lijepo kao kod tvog APN-a.Mora bit dobro ili odlično.Trenutno razrađujem tonove koji su bili.Pokušavam saznati kako je izgledao na evropskom...!

Ovdje je boja malo preoštra za malu jurilicu...,


Image

Uploaded with ImageShack.us


bijelo je ok ali sa dobro dizajniranim naljepnicama


Image

Uploaded with ImageShack.us


Ovo je oklop...


Image

Uploaded with ImageShack.usImage

Uploaded with ImageShack.us
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Fri Dec 24, 2010 8:54 pm

Ako bi koristio zatečenu plavu boju to bi ovako nekako trebalo biti...,


Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby MareX » Sat Dec 25, 2010 12:02 am

jedino ovaj plavi mi se svidja
ostalima nesto fali,, ne znam sta ali nije sve na mestu
User avatar
MareX
 
Posts: 54
Joined: Wed Dec 22, 2010 1:49 am

Re: TZ Yamaha GP

Postby Zel99 » Sat Dec 25, 2010 9:23 am

Rizla plava je super, samo da je suzuki.
One GP policajke bi mogle da prikriju ovaj detalj :!:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Sat Dec 25, 2010 11:21 am

Marex je odlično primjetio.I ja mislim isto.Meni vjerujem neće biti problem u konačnici odlučiti ali trenutno imam jedan problem točnije dilemu.Rezervar je aluminiski i dilema je dali skinut boju i ostaviti Alu.Ako krenem u tom smjeru najebo sam.Sve kolorističke probe do sad bile su neuspješne.Ostavio bi Aluminij sigurno da nema oštečenja ali ostaviti Aluminij djelomično i kombinirati to sa bojom je zaista komplicirano.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby feniks » Sat Dec 25, 2010 11:49 am

Jedan takav umetnik kao ti,pita nas obične smrtnike za mišljenje.... :think: ...pa o ukusima ne vredi raspravljati(stara latinska),napravi ti po svome ukusu i to će biti najbolje,....ipak će kod tebe na "polici" stajati motor,a ne kod nas....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: TZ Yamaha GP

Postby krsta63 » Sat Dec 25, 2010 12:03 pm

Sta planira?Hoce li motor stajati na polici ili ce stati u novcanik.Na polici bi stajao oguljenog rezervoara oblepljen Jack flag-ovima.Ovako cim pita druge za misljenje...
Polazim od sebe.Motor koji bi sredjivao meni da se svidja u trenutku prodaje bi slusao:""Sta ja znam,ova boja...mora da se prefarba...."".Cim je motor namenjen prodaji sazivam konzilijum slucajnih prolaznika i pitam za misljenje.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Sat Dec 25, 2010 12:17 pm

feniks wrote:Jedan takav umetnik kao ti,pita nas obične smrtnike za mišljenje.... :think: ...pa o ukusima ne vredi raspravljati(stara latinska),napravi ti po svome ukusu i to će biti najbolje,....ipak će kod tebe na "polici" stajati motor,a ne kod nas....



Ja sam jedan od onih koji misli da se o ukusima raspravlja...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Sat Dec 25, 2010 12:37 pm

krsta63 wrote:Sta planira?Hoce li motor stajati na polici ili ce stati u novcanik.Na polici bi stajao oguljenog rezervoara oblepljen Jack flag-ovima.Ovako cim pita druge za misljenje...
Polazim od sebe.Motor koji bi sredjivao meni da se svidja u trenutku prodaje bi slusao:""Sta ja znam,ova boja...mora da se prefarba...."".Cim je motor namenjen prodaji sazivam konzilijum slucajnih prolaznika i pitam za misljenje.



Motor neće stajati na polici sasvim sigurno.Prevelik je ali i neprimjereno je držati na polici relikviju kakva je GP motor.Dakle.Mislim da ovaj predivni i preslatki primjerak već odavno nema zasluženu pažnju i tretman.Problem je što je prvobitno kupljen tuđim novcem(klub,AM,firma itd)a nakon toga prelamao se u jeftinim kombinacijama između trkača.Ništa neobično.Ja želim sve to promijeniti.Prvi zadatak je istraživanje povijesti motocikla.Njegova biografija je po mom mišljenju respektabilna ali nitko to nije primjećivao.Isto tako obavezao sam se da ću učiniti sve da motor nadalje ima zasluženu pozornost bez obzira gdje će biti izložen i na koji način
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Sat Dec 25, 2010 1:17 pm

Ono što je nepobitno točno ova TZ je bila konkurantan motor.Pravila je rezultate.To je pravo borbeno vozilo.Puna je ožiljaka.Rezervar oštećen unatoč maloj veličini()a oklopi krpani bezbroj puta.Točkovi mjenjani vjerujem upravo zbog padova.Na sreću jer gore nisu više originalni nego bolji PVM-ovi trokraki magnezijski racing točkovi.Sve ostalo je originalno što je upravo nevjerojatno i što ovaj iznimni motor čini posebnim i vrijednim.Treba odati priznanje predhodnom vlasniku što ga je sačuvao u tom stanju.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby babaos » Sat Dec 25, 2010 1:32 pm

Trenutno se bavim istraživanjem svega a nakon toga po logici stvari redosljedom kako to biva.Kupovina svih raspoloživih djelova za mašinu biti će najvažniji dio projekta.Nakon toga uslijedit će postupak reanimacije motocikla.Motor mora biti u besprijekornom stanju mehanički a estetski koliko može biti s originalnim plastikama.Nove neću kupovati jer mislim da originalne daju dimenziju više cijelom utisku.I dozvolite malo nježnosti.Zaljubljen sam u moju malu curicu...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Sat Dec 25, 2010 1:35 pm

gospode boze, pa ni u sapcu ne hvale toliko svoje konje :D
ajd smanji ili ode autobus :D
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: TZ Yamaha GP

Postby feniks » Sat Dec 25, 2010 6:03 pm

babaos wrote:
feniks wrote:Jedan takav umetnik kao ti,pita nas obične smrtnike za mišljenje.... :think: ...pa o ukusima ne vredi raspravljati(stara latinska),napravi ti po svome ukusu i to će biti najbolje,....ipak će kod tebe na "polici" stajati motor,a ne kod nas....



Ja sam jedan od onih koji misli da se o ukusima raspravlja...,


Onda imaš puno vremena na raspolaganju... :whistle:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: TZ Yamaha GP

Postby feniks » Sat Dec 25, 2010 6:18 pm

krsta63 wrote:Sta planira?Hoce li motor stajati na polici ili ce stati u novcanik.Na polici bi stajao oguljenog rezervoara oblepljen Jack flag-ovima.Ovako cim pita druge za misljenje...
Polazim od sebe.Motor koji bi sredjivao meni da se svidja u trenutku prodaje bi slusao:""Sta ja znam,ova boja...mora da se prefarba...."".Cim je motor namenjen prodaji sazivam konzilijum slucajnih prolaznika i pitam za misljenje.


Ti dakle veruješ da ide na doboš? :shock: ...ja ne mislim tako :naughty: ....ali bolje da ostanem rezervisan, :think: ...nikada se ne zna šta donosi dan,a šta noć.. :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: TZ Yamaha GP

Postby stanko61 » Sat Dec 25, 2010 7:22 pm

babaos wrote:Ono što je nepobitno točno ova TZ je bila konkurantan motor.Pravila je rezultate.To je pravo borbeno vozilo.Puna je ožiljaka.Rezervar oštećen unatoč maloj veličini()a oklopi krpani bezbroj puta.Točkovi mjenjani vjerujem upravo zbog padova.Na sreću jer gore nisu više originalni nego bolji PVM-ovi trokraki magnezijski racing točkovi.Sve ostalo je originalno što je upravo nevjerojatno i što ovaj iznimni motor čini posebnim i vrijednim.Treba odati priznanje predhodnom vlasniku što ga je sačuvao u tom stanju.


:D :D :D

pre bi rekao da je to sve sjebano
gomila lima i plastike cudno oblikaovano
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron