project 550,sheet cycle

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sat Dec 18, 2010 11:26 am

Nisam dirao nista,svidjao mi se u samom startu sto je blizu svim modernim R-ovima.Primetili ste da sam lenj,hteo sam da izbegnem budzenje u tom delu.U voznji je OK,u krivini nema onog osecaja kao da obaras celu cicifu kompoziciju (stara garda litrasa svi preko 1,5m).Nema ko da me posavetuje dal da odmah pravim predtrag na 95mm pa moram da idem postepeno do te cifre.Ne znam hoce li sa modernim predtragom da postane lelujav na vecim brzinama?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby Zel99 » Sat Dec 18, 2010 1:03 pm

krsta63 wrote:Pocetak jula.Dizem zadnji deo motora.Ugao viljuske povecavam,sada je na 65.Predtrag 102mm.Ostaje da ga probam.Imam stalni problem,garaza mi je u centru Nisa.Za tili cas se stvore panduri.Komsije se naucile,ne raspravljaju se vec zovu policiju.Moram da biram i vreme kad nije guzva na ulicama.
10.jul.Lomim se.Nista od probe.


Kad smanjis ofset povecas predtrag. Meni je predtrag izmadju 110 i 120 (nisam siguran jer bi morao ponovo da merim) i to zato sto sam ofset viljuske (novim trapezima) u odnosu na original smanjio za 20mm. Kod Kawe je glava rama serijski 62 (po nekim podacima 61.5), sto je vrlo coperaski. Manjim tockom i spustanjem prednjeg dela verovatno sam dosao do recimo 62.5-63 sto je daleko od R-ova, ali seciranjem celog motocikla prebacio sam dosta tezine napred (merio sam ali nisam zapisao mislim da sam uspeo negde 47% napred). Nemam previse problema na pravcu, a i to sto je na vecoj brzini (tek po neravnom) pomalo nervozan pripisujem odsustvu amortizera upravljaca. Motor se ne obara lako kao Triumph (ima skoro 50kg vise), ali je daleko od toga da nije voziv. Generalno gledano poslusan je i lako prati zadatu putanju. Ja imam strah od njegove mase samo u slucaju da preteram i da moram da se vadim. Na Triumphu je to kao na biciklu, na Kawi bi to verovatno bila borba za goli zivot. :o

Ne mogu da verujem da Suzuki serijski ima ugao 65 stepeni pa to je kao ljuti R :!: :?:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: project 550,sheet cycle

Postby feniks » Sat Dec 18, 2010 1:29 pm

krsta63 wrote:Nisam dirao nista,svidjao mi se u samom startu sto je blizu svim modernim R-ovima.Primetili ste da sam lenj,hteo sam da izbegnem budzenje u tom delu.U voznji je OK,u krivini nema onog osecaja kao da obaras celu cicifu kompoziciju (stara garda litrasa svi preko 1,5m).Nema ko da me posavetuje dal da odmah pravim predtrag na 95mm pa moram da idem postepeno do te cifre.Ne znam hoce li sa modernim predtragom da postane lelujav na vecim brzinama?


Na mom GT-u originalu,osovinsko rastojanje je 1325 mm,(kod Kawe koju Zell99 vozi Z1000 je 1500 mm),ja sam povećao produženjem zadnje viljuške 45 mm,što je ukupno 1370 mm.Zbog ugla viljuške i položaja motora(najbolji balans je kada je u sredini niže)nisam mogao i ne bi bilo dobro više.Za sada,provozao sam ga oko 100 KM,dobro se ponaša.Međutim to ću videti bolje na ozbiljnijoj stazi....Ja lično ne bih ti savetovao da povećavaš predtrag,ako misliš da voziš samo na našim stazama,a na stazama poput grobnika...to je već nešto drugo.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sat Dec 18, 2010 2:46 pm

Odgovor Nedji:Ma ja hocu da smanjim na 95 (serijski je imao 120mm).Sa serijskim sam mogao samo ovale da vozim.Vec sam se zalio da sa velikim predtragom ispravlja krivinu,motor pri ubrzanju vuce napolje,moram rukama uz rudarsku muku da ga korigujem.Krajem sedamdesetih bilo je moderno da stavljaju 120mm, to je i Yoshimura imao na GS-u.JBG,svi to vozili,mislili to tako treba,nisu znali za bolje.BIMOTA.Iskustvom sa trka,zeljom da eksperimentise,pravi ramove sa manjim predtragom i rastura konkurenciju voznim karakteristikama.Posle trideset i ... godina ozbiljni proizvodjaci u mm gore,dole drze te dimenzije.Sto se tice serijskog GT-a 250 vidi kolicno medj. raspon ima,nije ni cudo sto svi produzujete zadnju viljusku.Vodi red jer mu je i predtrag mali,pravljen je da ides do pijace i da ga vozis jednom rukom (u drugu ruku je ceger,naravno). :P :P :P
Odgovor Zell-u:(moram ovako,da i mene ne ukori zbog quotovanja). :roll: Originalni ugao viljuske je bio da places.Nisam ni hteo da merim,bilo me je sramota.Provlacenjem stapova kroz traverzu se samo malo smanjio.Zato sam morao da dizem zadnji deo rama (vidi ugao oscilacione viljuske pre i sada).Sve to radim zbog poniranja pri kocenju.
Vidim ja da pisem dzabe,niko me ne smatra ozbiljnim.Pa sve ovo sam vec pisao. :oops:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby feniks » Sat Dec 18, 2010 3:04 pm

krsta63 wrote:Odgovor Nedji:Ma ja hocu da smanjim na 95 (serijski je imao 120mm).Sa serijskim sam mogao samo ovale da vozim.Vec sam se zalio da sa velikim predtragom ispravlja krivinu,motor pri ubrzanju vuce napolje,moram rukama uz rudarsku muku da ga korigujem.Krajem sedamdesetih bilo je moderno da stavljaju 120mm, to je i Yoshimura imao na GS-u.JBG,svi to vozili,mislili to tako treba,nisu znali za bolje.BIMOTA.Iskustvom sa trka,zeljom da eksperimentise,pravi ramove sa manjim predtragom i rastura konkurenciju voznim karakteristikama.Posle trideset i ... godina ozbiljni proizvodjaci u mm gore,dole drze te dimenzije.Sto se tice serijskog GT-a 250 vidi kolicno medj. raspon ima,nije ni cudo sto svi produzujete zadnju viljusku.Vodi red jer mu je i predtrag mali,pravljen je da ides do pijace i da ga vozis jednom rukom (u drugu ruku je ceger,naravno). :P :P :P


To je druga stvar,ali ipak vodi računa,gde će ti ostati težište motora,a što se tiče ovog drugog,da je pravljen da ide na pijacu i da ga voziš jednom rukom,a u drugoj ruci ceger, :mrgreen: ......hmm,evo dogovoriće mo se,imam u original stanju isti takav(oldtajmer 100%),kad se sretnemo prvom prilikom,a budem sa njim(planiram da ga nosim,za vožnju po boksu),daću ti ga,pa ga vozi ti sa jednom rukom,a da daš gas...he,he,he. :mrgreen:

..a ovo treće,da te niko ne smatra ozbiljnim,...jbg.sam si gradio svoj imidž,očigledno ti se sviđa,...pa onda ga ponosno nosi i ponavljaj kada te ljudi pitaju.... :D
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sat Dec 18, 2010 3:16 pm

Mahacu cegerom dok sam na zadnjem tocku zadivljenoj publici. :P :P :P
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby feniks » Sat Dec 18, 2010 3:25 pm

krsta63 wrote:Mahacu cegerom dok sam na zadnjem tocku zadivljenoj publici. :P :P :P


..eto,a onda se još žali da ga niko ne smatra ozbiljnim.. :)
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: project 550,sheet cycle

Postby Zel99 » Sat Dec 18, 2010 4:19 pm

krsta63 wrote:Odgovor Nedji:Ma ja hocu da smanjim na 95 (serijski je imao 120mm).Sa serijskim sam mogao samo ovale da vozim.Vec sam se zalio da sa velikim predtragom ispravlja krivinu,motor pri ubrzanju vuce napolje,moram rukama uz rudarsku muku da ga korigujem.Krajem sedamdesetih bilo je moderno da stavljaju 120mm, to je i Yoshimura imao na GS-u.JBG,svi to vozili,mislili to tako treba,nisu znali za bolje.BIMOTA.Iskustvom sa trka,zeljom da eksperimentise,pravi ramove sa manjim predtragom i rastura konkurenciju voznim karakteristikama.Posle trideset i ... godina ozbiljni proizvodjaci u mm gore,dole drze te dimenzije.Sto se tice serijskog GT-a 250 vidi kolicno medj. raspon ima,nije ni cudo sto svi produzujete zadnju viljusku.Vodi red jer mu je i predtrag mali,pravljen je da ides do pijace i da ga vozis jednom rukom (u drugu ruku je ceger,naravno). :P :P :P
Odgovor Zell-u:(moram ovako,da i mene ne ukori zbog quotovanja). :roll: Originalni ugao viljuske je bio da places.Nisam ni hteo da merim,bilo me je sramota.Provlacenjem stapova kroz traverzu se samo malo smanjio.Zato sam morao da dizem zadnji deo rama (vidi ugao oscilacione viljuske pre i sada).Sve to radim zbog poniranja pri kocenju.
Vidim ja da pisem dzabe,niko me ne smatra ozbiljnim.Pa sve ovo sam vec pisao. :oops:


Ja sam gazda pa mogu da quotujem:

Video sam Krsto sta si radio, ali to nije moglo da poveca ugao na 65 stepeni (izmeri ti to ponovo). Pogledaj mog Triumpha pa se uveri da slicno razmisljamo. S druge strane ugao je uvek ugao, a za predtrag bi mozda bilo bolje da se izrazava u nekim procentima jer nije isto 100mm predtraga na 66 i na 62 stepena. Sto je ugao veci predtrag je manji i 90 mm predtraga na 66 stepeni je za ponasanje vozila moizda vise od 110mm na 62 stepena.
Bimota je pravila ramove sama iz pocetka sa idejom da se ti motori voze na trkama ili da ih voze ulicni trkaci koji su svoju lepsu polovinu ubedili da im je bolje da ostanu kod kuce. To su beskompromisni ramovi i naravno da cela stvar bolje radi od neke univerzalne serioze.
Fenikse sa tezistem je problem jer su ovi motori skele i ne mozers da ih spustis zbog klirensa inace moras da ih uskratis za alternator, anlaser, da dislociras paljenje itd. itd...
Kuca superbajkova iz naseg perioda je Amerika. Pravila su se manjala iz godine u godinu, a samim tim i konstrukcije motocikala. BMW je cak iskoristio jednu sezonu da kroz postojeca pravila i kvalitetne vozace dodje do titule sa R90S. Onda kod nas ljudi zakljuce da je BMW najbolji motor za trke... :doh: (kad Babaos ovo vidi...)

Elem, ne pokusavam da pametujem, vec da nadjem kriticno orijentisanog sagovornika i nadam se saradnika kako bi usavrsio i shvatio na prvom mestu svoj motocikl. Zato mi je ideja da na nekoj trci naredne godine na treninzima malo zamenimo motocikle i probamo da ukacimo sta je ko uradio. :D
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sat Dec 18, 2010 9:45 pm

Ne zelim da bauljam mnogo.Postavim ugao viljuske,posle resim predtrag traverzama i to je to.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby Zel99 » Sat Dec 18, 2010 9:56 pm

krsta63 wrote:Ne zelim da bauljam mnogo.Postavim ugao viljuske,posle resim predtrag traverzama i to je to.



'bem mu lebac, tolko sam toga napravio i jos sam neodlucan :doh: :doh: :doh:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: project 550,sheet cycle

Postby feniks » Sat Dec 18, 2010 10:00 pm

Zell99- sve je to rešivo,glede težišta motora,samo je pitanje koliko je love u opticaju za projekat...

Krsta- Pa tek ćeš onda da bauljaš kada promeniš ugao....u svakom slučaju srećno. :pray:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sat Dec 18, 2010 10:02 pm

Pratim modu,ako ne valja,menjam.Jedino sto moram da cekam prolece.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sun Dec 19, 2010 11:14 am

feniks wrote:Zell99- sve je to rešivo,glede težišta motora,samo je pitanje koliko je love u opticaju za projekat...

Krsta- Pa tek ćeš onda da bauljaš kada promeniš ugao....u svakom slučaju srećno. :pray:

Jel si mislio na nesto ovako :D :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=V8COCPyB-go
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: project 550,sheet cycle

Postby babaos » Sun Dec 19, 2010 11:43 am

Maheri smišljaju parni stroj...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: project 550,sheet cycle

Postby krsta63 » Sun Dec 19, 2010 2:42 pm

Englezi su izumjeli parni stroj...ne?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron