Zašto su na Tritonu Topovi plave boje

Zašto su na Tritonu Topovi plave boje

Postby babaos » Sun May 09, 2010 11:08 am

Zašto sam ofarbao Topove na Tritonu u plavo?evo ekskluzivno pitam i sam sebe.Revoltiran provokacijama na tu temu koje forsira korisnik boba odlučio sam otvoriti temu.Vjerujem da može biti zanimljivo.Ovdje svako ima priliku forsirat temu kako god želi.Bobine kvake(a nije bravar)su jedno ali suvisla komunikacija po pravilima na zadanu temu je nešto drugo.Pa nastavite...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto su na Tritonu Topovi plave boje

Postby babaos » Sun May 09, 2010 8:54 pm

ImageImageImageImage
ImageImage


Ideja je bila artikulirati koloristicku intonaciju na motociklu.Od pocetka sam stavljao na motor sve i svasta.Na oklop bi stavio natpise pa polako boju ali sve to nije bilo dovoljno osmisljeno.Polako su me slijedili ostali.Prvi sam poceo sa tim glupostima.Kad sam napravio nove topove po Weslake mjerama pomislio sam da trebam to farbati a ne niklovati.Crno sam vec imao pa je pomisao bila boja i to jedna od tri osnovne.Prijatelj mi je farbao motor i to uspjesno pa sam odlucio i sam eksperimentirati.Bilo je vise ideja:,bruniranje,antracit,mat crno ali nije to bilo to.Definitivno sam se odlucio za plavu boju po uzoru na farbani GS Suzuki mog prijatelja.Raznim trikovima uspio sam dobiti dvokomponentnu boju za moj eksperiment.Vrsta boje Acryl(?).Pomislio sam ako uspije i izdrzi na Topovima imat cu originalne Topove a nakon toga sa njima mozda uspijem organizirati vizualno cijeli motor.To sto sam znao da jedan od najboljih twinova svih vremena ima isto plavi Auspuh nije nevazna stvar.Danas nakon dugo vremena boja je ok sto znaci da je eksperiment uspio.Dali plavo ostaje i ubuduce neznam ali moji plavi Dimnjaci su mi puno znacili.Znace i danas.Danijel ce voziti u devetom mjesecu potpuno redizajniran motor i plavilo mozda i nestane.Nema veze ali bilo je lijepo vozit plave topove..




ImageImageImage
ImageImageImage
Image


Ta plava me intrigirala i dolazile su nove ideje i opcije.Bilo je tih promjena i eksperimenata sve do posljednje varijante s plavim oklopom.


Image


Sve ovo prikazano na slici su komponente sa kojima sam spravljao tu plavu supstancu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Zašto su na Tritonu Topovi plave boje

Postby boba » Mon May 10, 2010 7:38 pm

Dakle, definitivan odgovor na pitanje iz naslova je:
Zato sto bi se sa ruzicastim topovima definitivno deklarisao kao ckipica!
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Zašto su na Tritonu Topovi plave boje

Postby babaos » Mon May 10, 2010 7:44 pm

boba wrote:Dakle, definitivan odgovor na pitanje iz naslova je:
Zato sto bi se sa ruzicastim topovima definitivno deklarisao kao ckipica!

Ne bobo,nije to.Nego koji me k.... napadaš po svim frontovima.Otkači se ti malo...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,


Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron