Norton Commando 1971 g. projekt

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Tue Jun 15, 2010 8:36 pm

Naravno potpuno si u pravu.Zamisli u Petak pred odlazak dođe Danijel zainteresiran da vozi Vršac.Probao je motor i zbog iskakanja treće brzine odustao je.I meni se to desilo ali normalno sam se vozio.Znamo šta je(jedno oštečenje Kučišta) ali nije bilo vremena za rastavljanje.Mislim da bi išao da mu nisam rekao da tebe neće tamo biti.Ali koga nema bez njega sve ide dalje ...



Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby 69 » Tue Jun 15, 2010 8:49 pm

znao sam ja da će njega zasvrbiti. :mrgreen:
eto, ispalo je kako je ispalo. bit će bolje.

a drugi puta ću biti negdje u tvojoj blizini, da te natjeram da malo provjeriš te šrafe i poklopce po motoru... :D
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Wed Jun 16, 2010 9:03 am

Ok hvala unaprijed ali znaš da nemožeš spremiti sve od prve.Motor se mora voziti da se sve to utegne i posloži...,osim toga na englezu svaki šaraf ima šansu da se otpusti(poslovično velike vibracije).


PS, budi ti u blizini al pazi na onu prvu rakiju koja me prevari...jebeš Šarafe.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby Zel99 » Wed Jun 16, 2010 2:43 pm

babaos wrote:Commando je odradio svoju prvu.Sad je punoletnik.Motor izvanredan.Ciklistika savršena.Imao sam ulja na zadnjem djelu sve dok nisam slučajno ipak ugledao rezervar ulja bez poklopca.Lonac Karburatora ostao bez vijka,drugi popustio pa sam vozio na jedan Karb.Izgubio sam i Šaraf na poluoklopu.To je bilo sve.Sve u svemu bit će to jedno lijepo sjećanje.



Image

Eto malo colovnjaka rasutih po pisti. Samo da ne pomisle mehanicari iz Jata da su od Cesne ili Grumana.
Na zalost zbog iscrpljenosti posle trke sa Kawom nisam ti pravio drustvo, sto je s druge strane bilo dobro, jer sam prvi put gledao tu klasu iz publike. Bilo je lepo ponegde i vrlo borbeno. Norton ti lepo zvuci i ide. Jos malo dotezanja i Loctita drzace stvar u potpunoj kontroli.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Fri Jun 18, 2010 11:58 am

Zel99 wrote:
babaos wrote:Commando je odradio svoju prvu.Sad je punoletnik.Motor izvanredan.Ciklistika savršena.Imao sam ulja na zadnjem djelu sve dok nisam slučajno ipak ugledao rezervar ulja bez poklopca.Lonac Karburatora ostao bez vijka,drugi popustio pa sam vozio na jedan Karb.Izgubio sam i Šaraf na poluoklopu.To je bilo sve.Sve u svemu bit će to jedno lijepo sjećanje.



Image

Eto malo colovnjaka rasutih po pisti. Samo da ne pomisle mehanicari iz Jata da su od Cesne ili Grumana.
Na zalost zbog iscrpljenosti posle trke sa Kawom nisam ti pravio drustvo, sto je s druge strane bilo dobro, jer sam prvi put gledao tu klasu iz publike. Bilo je lepo ponegde i vrlo borbeno. Norton ti lepo zvuci i ide. Jos malo dotezanja i Loctita drzace stvar u potpunoj kontroli.




I Stanko mi je rekao da ga je uživao slušat.Pa nema druge nego da dam tebi da ga probaš a ja da vidim kako zvuči sa strane.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby Zel99 » Fri Jun 18, 2010 1:40 pm

babaos wrote:I Stanko mi je rekao da ga je uživao slušat.Pa nema druge nego da dam tebi da ga probaš a ja da vidim kako zvuči sa strane.

Volim takvo ozvucenje.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby 69 » Fri Jun 18, 2010 4:15 pm

Zel99 wrote:
babaos wrote:I Stanko mi je rekao da ga je uživao slušat.Pa nema druge nego da dam tebi da ga probaš a ja da vidim kako zvuči sa strane.

Volim takvo ozvucenje.



ako ima mesta negde sa strane, i ja bih malo slušao. :text-woo:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby boba » Fri Jun 18, 2010 6:49 pm

Tebi Baba uvek otpadaju delovi kad dodjes sa nekim motorom prvi put u Vrsac. Secam se, jednom kad si bio sa tritono na samom startu su ti ostali karburatori u rukama.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sat Jun 19, 2010 9:26 am

boba wrote:Tebi Baba uvek otpadaju delovi kad dodjes sa nekim motorom prvi put u Vrsac. Secam se, jednom kad si bio sa tritono na samom startu su ti ostali karburatori u rukama.



Da i ona stvar mi je stalno u Rukama...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sat Jun 19, 2010 9:30 am

69 wrote:
Zel99 wrote:
babaos wrote:I Stanko mi je rekao da ga je uživao slušat.Pa nema druge nego da dam tebi da ga probaš a ja da vidim kako zvuči sa strane.

Volim takvo ozvucenje.



ako ima mesta negde sa strane, i ja bih malo slušao. :text-woo:



Moj Marin je rekao da ti trebaš voziti moje engleze ne Danijel.Ja sam mislio da tebi to nebi bio izazov...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby 69 » Sat Jun 19, 2010 9:44 am

babaos wrote:Moj Marin je rekao da ti trebaš voziti moje engleze ne Danijel.Ja sam mislio da tebi to nebi bio izazov...



svakako su to sasvim drugačiji motori od japanaca, ali, kako da ne. veliki izazov bi to bio!
jer opet, generalno gledajući, motor je motor!! treba samo svoj način vožnje prilagoditi određenom motoru.

jedna od važnijih stvari u mojoj "filozofiji" vožnje... kada ne uspijem nešto na svom motoru prilagoditi sebi, onda sebe prilagodim motoru. najvažnije je da smo cjelina!!
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Wed Jun 30, 2010 12:00 pm

Commando je visoko iznad zemlje već nekoliko dana.Na stolu je i rastavljen je mjenjač.U Vršcu nije radio dobro.Sad je sasvim izvjesno da ga nismo pravilno stavili u pogon.Ide za koji dan montaža mjenjača i testovi.Ako sve bude ok a hoće sigurno ide taj mjenjač na Tritona a Commando dobija 4 brzinski serijski.Ako to sve bude bez problema Norton još daruje Tritonu testiran i prednji i zadnji ovjes.Norton zadužuje trajno Road Holder trkači i original serijski zadnji.Na Commandu će biti 4 brzinski mjenjač serijski.Commando će ponekad na trkicu i ponekad treninzi na Aerodromu te pokoja paradna vožnjica a bit će i rezerva Tritonu.Plan je da iduće godine Triton bude rezerva Originalnom Nourishu s mjenjačem.To je plan.Neznam dali je i ostvariv ali je plan.Ako me ne proguta recesija i uspijem ,Vozimo i Alpe Adria i Grab the Flag kompletno.



ImageImageImage


Ovo Norton mjenjač najbolje(jedno od najboljih rješenja) što se može kupiti na tržištu za classic motocikle koji imaju separatno rješenje.Cijena pravo bogatstvo.




ImageImageImage
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby boba » Wed Jun 30, 2010 2:46 pm

Ovu sam fotografiju napravio na Euroringu. Menjac je ceske proizvodnje, pravljen za engleze, u ovom slucaju na jednoj BSA Gold Star. Navodno je to jedno od najboljih resenja, po recima vlasnika, i kostao je 6000 E, navodno.
Attachments
Picture 161.jpg
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby Zel99 » Wed Jun 30, 2010 6:10 pm

babaos wrote:Commando je visoko iznad zemlje već nekoliko dana.Na stolu je i rastavljen je mjenjač.U Vršcu nije radio dobro.Sad je sasvim izvjesno da ga nismo pravilno stavili u pogon.Ide za koji dan montaža mjenjača i testovi.Ako sve bude ok a hoće sigurno ide taj mjenjač na Tritona a Commando dobija 4 brzinski serijski.Ako to sve bude bez problema Norton još daruje Tritonu testiran i prednji i zadnji ovjes.Norton zadužuje trajno Road Holder trkači i original serijski zadnji.Na Commandu će biti 4 brzinski mjenjač serijski.Commando će ponekad na trkicu i ponekad treninzi na Aerodromu te pokoja paradna vožnjica a bit će i rezerva Tritonu.Plan je da iduće godine Triton bude rezerva Originalnom Nourishu s mjenjačem.To je plan.Neznam dali je i ostvariv ali je plan.Ako me ne proguta recesija i uspijem ,Vozimo i Alpe Adria i Grab the Flag kompletno.



ImageImageImage


Ovo Norton mjenjač najbolje(jedno od najboljih rješenja) što se može kupiti na tržištu za classic motocikle koji imaju separatno rješenje.Cijena pravo bogatstvo.




ImageImageImage


Ima jednog dana da rasturim neki slupani moderni japanski superbike i izvadim menjac. Sa Soletom odradimo kuciste i evo ti supermenjaca skoro badava.
Stvarno ce ti Englezi da me naljute sa svojim kvazi klasicnim pristupom. Pa molim te kakve veze ovaj menjac ima sa oldtajmerima.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Wed Jun 30, 2010 6:59 pm

Iznenađuješ me.Pa nisi ti oldtajmeraš ortodoksni.Sve original.Ako jesi onda posloži Bonevilla u originalno stanje i šaraj po ralyima i susretima.Pa i ti mjenjaš i poboljšavaš.To rade i ovi koje si komentirao.Ovi jure pa o trkama je riječ.Ovi mjenjači služe svrsi i kažu da šaltaju strašno i bez straha da neće izdržati.Neznam o čemu stvarno govoriš.Pa ti ljudi dole u južnoj hemisferi voze jako brzo.Pa nema tih djelova više po trafikama.Prave se novi.Ali ne replike nego poboljšani što je čini mi se smisleno.Voze cupove,utrke,prvenstva,svjetske kupove i jure.Voze daytonu i kad bi to pokušao ti voziti sa original mjenjačem na šta bi to igledalo.
A što se tiče mjenjača kojeg češ napraviti dajem si za pravo komentirati ako nemaš protiv.Nema šanse.Bio bi to dvoboj sa Vjetrenjačom.Ako ga i napraviš koštat će te više nego da ga kupiš kao gospodin kod konstruktora ili firme koji imaju 50 godina ozbiljnog iskustva na tom području.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 158 guests

cron