Norton Commando 1971 g. projekt

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby boba » Fri Jul 16, 2010 11:01 am

Samo ti njemu stavi triumphov menjac sa poluautomatskim kvacilom pa neka menja kako hoce.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Fri Jul 16, 2010 11:31 am

boba wrote:Samo ti njemu stavi triumphov menjac sa poluautomatskim kvacilom pa neka menja kako hoce.




Pa ti valjda znaš o čemu govorim.Taj krak na biraču ima 4 brzinski ali taj mjenjač je neupotrebljiv za trke.Prva je prekratka.Morao bi mijenjati prvu brzinu pa onda i druge.Vjerujem da ima to negdje.Ipak je za Danijela rješenje neka nova tehnika u starom mjenjaču.Ali to košta 5000 E.Jebiga sad.


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Fri Jul 16, 2010 12:03 pm

Zel99 wrote:
69 wrote:mene oduševljava takav način promjena brzina (imao sam ga prilike voziti), ali na žalost, nije dopušten po onim nekim "našim" pravilnicima. :(

makar, pitanje je tko se još striktno drži pravilnika?


Ne znam da li bi to trebalo biti zabranjeno, jer je to pomagalo. Nije to turbo ili ubrizgavanje. Kaci se na klasicnu struju. U proslosti su se slicne stvari pravile kako bi npr. olaksale povredjenom vozacu da barata komandama. A i danas imamo Zanardija ciji kokpit vise podseca na kompjutersku opremu za igrice, sta da radi covek kad je ostao bez stopala.
Sta mislis da neka devojka (npr. nasa Barbara) vozi starovremski motor sa kvacilom za drvosece, da li bi joj zabranili...




Ah Barbara... njoj sve treba dopustiti.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Fri Jul 16, 2010 12:06 pm

Zel99 wrote:
babaos wrote:Ja ozbiljno planiram to nabaviti.No skeptičan sam na takve primamljive elemente.Svojevremeno sam kupio preko interneta "Anzeige"pokazivač brzina.Toliko je to bilo nezgodno koristiti i komplicirano i neprecizno da sam to stavio na policu.


Kljucna stvar ce biti (sto i oni kazu) ugradnja prekidaca (senzora) kako bi prepoznavanje "namere" saltovanja bilo kvalitetno. Ako tu bude problema ja ti mogu pomoci jer imam iskustva sa takvim stvarima. Duzinu prekida rada motora ces podesiti po mogucnosti motora i ukusu pilota. Posto ovaj jeftini sistem nema prepoznavanje stepena prenosa prekid ne mozes podesiti optimalno za sve brzine. Obicno se zrtvuje 1-2, manje 2-3 u korist 3. 4. 5. ali ove dve brzine koristis obicno pri startu trke, dakle to realno i nije neka smetnja.




Razmislit treba svakako.Ali koji proizvod je meni najprihvatljiviji...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby 69 » Fri Jul 16, 2010 4:55 pm

babaos wrote:Razmislit treba svakako.Ali koji proizvod je meni najprihvatljiviji...,




pa, svakako ovaj za 5000 eura! :wink: (jel tako, danijele?) :mrgreen:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby Zel99 » Fri Jul 16, 2010 8:52 pm

69 wrote:
babaos wrote:Razmislit treba svakako.Ali koji proizvod je meni najprihvatljiviji...,




pa, svakako ovaj za 5000 eura! :wink: (jel tako, danijele?) :mrgreen:


Kratko i jasno :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby boba » Sat Jul 17, 2010 12:06 pm

Stavi ti njemu triumphov menjac sa slickshiftom (poluautomatski kuplung) pa nek menja bez kvacila koliko hoce
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sun Jul 18, 2010 8:21 am

Ipak ide Qaife iako nismo skužili zašto nije idealan.U Subotu smo vozili i još pokazuje neke ćudi bez kojih bi bio fantastičan.Još nismo iscrpili pokušaje da dovedemo to u red ali bez obzira ide ovaj mjenjač u eksploataciju.Šalta besprijekorno ovako na probama kad teoretski pravilno šaltaš.Ali u utrci kad se mijenjaju uvjeti šaltanja bit će problema.Traži kratko šaltanje za treću a duže za petu.To u utrci nemožeš ispoštovati...,jedino ako vozi bez treče.Samo četvrta i peta onda smo bez tehničkih problema i mogli bi biti brzi u pič.. materinu.Šaltanje dole je ok pa start možemo napraviti dobro.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby Zel99 » Wed Jul 21, 2010 11:01 pm

Mali Caca wrote:
babaos wrote:Ipak ide Qaife iako nismo skužili zašto nije idealan.U Subotu smo vozili i još pokazuje neke ćudi bez kojih bi bio fantastičan.Još nismo iscrpili pokušaje da dovedemo to u red ali bez obzira ide ovaj mjenjač u eksploataciju.Šalta besprijekorno ovako na probama kad teoretski pravilno šaltaš.Ali u utrci kad se mijenjaju uvjeti šaltanja bit će problema.Traži kratko šaltanje za treću a duže za petu.To u utrci nemožeš ispoštovati...,jedino ako vozi bez treče.Samo četvrta i peta onda smo bez tehničkih problema i mogli bi biti brzi u pič.. materinu.Šaltanje dole je ok pa start možemo napraviti dobro.


nikad od Babe divojka :mrgreen:


Pa ko je ovde mlad u godinama a ko u dusi. Boba i Mali Caca su ko mapetovci sa balkona, samo gundjaju, te ne valja, te ne moze, bla bla..
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Thu Jul 22, 2010 8:33 am

Bave se kritikom,oni su kritičari ili kritikovci ili kritikanovići...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sat Feb 12, 2011 11:53 pm

Gledam danas Commanda na stolu ..stoji zbog dva zupčanika u mjenjaču.Potrajat će.Na redu je tek iza Tritona i Limuna...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby krsta63 » Sun Feb 13, 2011 12:25 am

Baba,prekri belim carsavom.I Tritona i Limuna :dance:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sun Feb 13, 2011 10:52 am

Ne prekriva se...tek kad dođe vrijeme...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby krsta63 » Sun Feb 13, 2011 11:56 am

Zezam se.Ma provociram druge da sastavljaju a ja sam gori.Masina CBX-a mi stoji tri godine pokrivena carsavom,Ducati godinu dana.Samo da sklopim.JBLG,zasto.Cim dodje red na njih ja otrcim i kupim novu igracku oko koje cu da se zanimam. :shifty:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Norton Commando 1971 g. projekt

Postby babaos » Sun Feb 13, 2011 1:23 pm

Daj pričaj mi o tome.Upravo tako.Kupujemo jel smo nezasitni ili imamo pogrešan pristup.Mislim da nakon tih svih godina kužim pogrešku.Dva motora je dosta.Tri su već na granici.Četvrti je nepotreban....,znao sam dogurati i do 20 kom...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Projekti forumasa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron