Bonneville - dizajn i resenja

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 9:23 am

Bonneville - dizajn i resenja
Neko je postao zaboravan
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 10:21 am

Godine.Ok vraćamo se na kolosjek...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 10:56 am

Kažeš rešenja. Dobro. Aj malo da pričamo o pumpi za podmazivanje.
Klipna, bliznak, jedan klip podmazuje, drugi vraća ulje u rezervoar. Kada popusti povratna, napuni karter uljem i ispljune semeringe pri turi. Ako ga pustis na leru onda zariba. :violin:
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re:

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 11:12 am

babaos wrote:
Marko wrote:Ne samo Norton. BSA Rocket 3 je isao verovatno bolje od Four-ke, ali nije to poenta. Britanci jednostavno nisu mogli raditi masovnu proizvodnju, a posebno ne po Japanskoj ceni.
Japanci su bili pouzdaniji, pokazali mnostvo tehnoloskih inovacija, a sve po jeftinoj ceni.
Britanci su bili spori u odgovoru na sve to, sto je u kombinaciji sa zastarelim pristupom proizvodnji i menadzmentu dovelo do katastrofe. Previse proizvodjaca je pravilo motocikle za male grupe ljudi, trkaca, a ne za masovno transportno koriscenje. Na zalost, novac lezi u ovom drugom.



U pravu si zbog novaca.To sad globalno radi kina ali ne samo na tom području.Rade sve i sjebat će sve.



Po mom u ovome sa početka teme je suština teme.Pitanje je kriterija.Zar je stvarno taj novac važan(presudno važan)u svemu....Čini se da je.Novac je presudno važan.Zbog novca su motocikli evoluirali u poznatom smjeru.To je proces.Nezaustavljiv.Sad samo još da kinezi savladaju japansku industriju sa proizvodima koji su jeftiniji i snažniji i postojaniji onda je to definitivno evolucija u pogrešnom smjeru.Tu bi naša rasprava o Bonevillu bila iscrpljena i netko bi trebao otvoriti temu koja problematizira konstruktore i rješenja između ove dvije navedene krajnosti i o kojima je bilo rasprave ovdje.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 11:43 am

Nemoj sad da mi bežiš. A i to što pričaš nije tačno. Samo su privatnici trkači usavršavali osnovni proizvod. Kakav je problem u lovi. Ko je razvio četvoroventilske glave, cilindre sa boljim hladjenjem, bregaste sa drugim fazama. I to sve u privatnim garažicama.
Fabriku je bolelo ćoše, mislili su da mogu da prodaju isti proizvod 25 godina.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 5:20 pm

krsta63 wrote:Kažeš rešenja. Dobro. Aj malo da pričamo o pumpi za podmazivanje.
Klipna, bliznak, jedan klip podmazuje, drugi vraća ulje u rezervoar. Kada popusti povratna, napuni karter uljem i ispljune semeringe pri turi. Ako ga pustis na leru onda zariba. :violin:



O čemu ti?kad popusti je širok pojam.I tebi popusti nekad koncentracija i pomisliš da si trkač :lol: :lol: :lol: Ja se vozim na toj pumpi već oko 14 godina(povečan je kapacitet i nova je naravno)i nije popustila.Ti govoriš o potrošenim i isluženim djelovima.Baš si lukav...Kad sam složio Commanda jedan prijatelj reče mi da na Commandu pucaju klipnjače(imao je Commanda)a na mom comandu cve je u najboljem redu a ja i Danijel u ljetno vrijeme na Aerodromu napravimo svaki vikend po sto krugova.Na kraju ja pitam tebe zašto tražiš mane tim englezima bez ikakvog razloga.Svaki Bonevil estetski je prihvatljiviji od tvoje Suzane.A tehnički ako se pitaš pa to nema smisla uspoređivati pa to je razlika u 50 godina...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 5:34 pm

krsta63 wrote:Nemoj sad da mi bežiš. A i to što pričaš nije tačno. Samo su privatnici trkači usavršavali osnovni proizvod. Kakav je problem u lovi. Ko je razvio četvoroventilske glave, cilindre sa boljim hladjenjem, bregaste sa drugim fazama. I to sve u privatnim garažicama.
Fabriku je bolelo ćoše, mislili su da mogu da prodaju isti proizvod 25 godina.



Naravno.Privatni trkači i privatni timovi usavršavali su trkače motocikle.Zar hoćeš kazati da to danas nije tako?Autor teme nije insistirao na raspravi o tvornicama ali zašto i ne.To što je došla nova era sa novim odnosima i novim tehnologijama nije nevažna činjenicama.Ništa nije vječno pa tako i dominacija trkačih motocikala iz engleske što je evidentno.Ova rasprava me neodoljivo podsjeća na vječne rasprave o tome tko je bolji Agostini ili Rossi.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby revolution » Wed Jan 08, 2014 6:42 pm

babaos wrote:
krsta63 wrote:Nemoj sad da mi bežiš. A i to što pričaš nije tačno. Samo su privatnici trkači usavršavali osnovni proizvod. Kakav je problem u lovi. Ko je razvio četvoroventilske glave, cilindre sa boljim hladjenjem, bregaste sa drugim fazama. I to sve u privatnim garažicama.
Fabriku je bolelo ćoše, mislili su da mogu da prodaju isti proizvod 25 godina.



Naravno.Privatni trkači i privatni timovi usavršavali su trkače motocikle.Zar hoćeš kazati da to danas nije tako?Autor teme nije insistirao na raspravi o tvornicama ali zašto i ne.To što je došla nova era sa novim odnosima i novim tehnologijama nije nevažna činjenicama.Ništa nije vječno pa tako i dominacija trkačih motocikala iz engleske što je evidentno.Ova rasprava me neodoljivo podsjeća na vječne rasprave o tome tko je bolji Agostini ili Rossi.



Mike Hailwood....ako cemo posteno
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 7:05 pm

:clap: :clap: :clap:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 9:16 pm

babaos wrote:O čemu ti?kad popusti je širok pojam.I tebi popusti nekad koncentracija i pomisliš da si trkač :lol: :lol: :lol: Ja se vozim na toj pumpi već oko 14 godina(povečan je kapacitet i nova je naravno)i nije popustila.Ti govoriš o potrošenim i isluženim djelovima.Baš si lukav...Kad sam složio Commanda jedan prijatelj reče mi da na Commandu pucaju klipnjače(imao je Commanda)a na mom comandu cve je u najboljem redu a ja i Danijel u ljetno vrijeme na Aerodromu napravimo svaki vikend po sto krugova.Na kraju ja pitam tebe zašto tražiš mane tim englezima bez ikakvog razloga.Svaki Bonevil estetski je prihvatljiviji od tvoje Suzane.A tehnički ako se pitaš pa to nema smisla uspoređivati pa to je razlika u 50 godina...

Jedini se ti gubis ovde. A kada ti nesto ne odgovara bezis i zatvaras temu.
Posto si kakan cika neces da dobijes na poklon novu uljnu pumpu, tu mi je negde. Kupljena je bas zbog onog sto sam ranije pricao.
Kazes Nortonu ne puca klipnjaca. Ne na 7500, vec na 7800.. To znas. Kada je popustila kompresija na Kawi 1100 B1, svi smo se zezali i terali preko 200 u drugoj. Nesto oko 13000 i jos preko. Motor koji se vrti 8700 serijski, i gle cuda nije puko.
Imamo razliku u pristupu, ja sam realan a ti pises pun emocija. Da batalimo moju Zanu, to i nije bio neki motor za pokazivanje vec kljuse koje je cikice nosilo do posla. Sta je ovde prihvatljivije. Cak su i Amerikanci napravili motor koji je tukao Bonevila.
Attachments
77TriuT140-SilverJub-R.jpg
Bonnie
z900.jpg
Z 900
harley-davidson-xlcr-1000-cafe-racer_key_15.jpg
xl cr
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 9:35 pm

Pa u pravu si.I šta sad?di ti je ta pumpa? :think:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 9:46 pm

Pa kad si kačio Bonevilla mogao si odabrat malo bolje...nisi ti esteta,nemaš emocije,


ImageImageImage
Last edited by babaos on Wed Jan 08, 2014 9:49 pm, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby Zel99 » Wed Jan 08, 2014 9:47 pm

krsta63 wrote:Kazes Nortonu ne puca klipnjaca. Ne na 7500, vec na 7800.. To znas. Kada je popustila kompresija na Kawi 1100 B1, svi smo se zezali i terali preko 200 u drugoj. Nesto oko 13000 i jos preko. Motor koji se vrti 8700 serijski, i gle cuda nije puko.

Jedan cika je nakon trke F1 pregledao svoj bolid i sve sto se nije savilo ili naprslo dodatno je "turpijao". Mislim da se zvao Colin Chapman :D
Inace inzenjeri vole da kazu da je stepen sigurnosti u stvari stepen neznanja :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 9:51 pm

Zel99 wrote:
krsta63 wrote:Kazes Nortonu ne puca klipnjaca. Ne na 7500, vec na 7800.. To znas. Kada je popustila kompresija na Kawi 1100 B1, svi smo se zezali i terali preko 200 u drugoj. Nesto oko 13000 i jos preko. Motor koji se vrti 8700 serijski, i gle cuda nije puko.

Jedan cika je nakon trke F1 pregledao svoj bolid i sve sto se nije savilo ili naprslo dodatno je "turpijao". Mislim da se zvao Colin Chapman :D
Inace inzenjeri vole da kazu da je stepen sigurnosti u stvari stepen neznanja :lol: :lol:



Tako colin je bio...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 10:03 pm

Nakon te trke sam navario ojacanje na mom guvernalu
Attachments
62213_kk3_122_404lo.JPG
62213_kk3_122_404lo.JPG (39.16 KiB) Viewed 5979 times
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron