Bonneville - dizajn i resenja

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby tomi tz » Mon Jan 06, 2014 8:56 pm

baš i ne njemu. :)
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby oli » Mon Jan 06, 2014 8:58 pm

babaos wrote:.... a na vožnju ponesem samo sprej ...

Znaci ni tebi vise ne trebaju kurtoni... Pa, dobro svakome se to moze desiti...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby tomi tz » Mon Jan 06, 2014 9:22 pm

izvini ne razumem...šta je kurton na slovenskome?ili mi objasni malo naokolo,šire. :oops:
tomi tz
 
Posts: 22
Joined: Tue Mar 19, 2013 10:44 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby oli » Mon Jan 06, 2014 9:46 pm

revolution wrote:
oli wrote:
revolution wrote:Kako vec rekoh 1945 Japanci su imali veliku kolicinu jeftine radne snage . Pri tome odane zemlji i caru, te je bilo jako lako organizovati masovnu proizvodnju...pa imali su rad u tri smene za svo trajanje rata....japanske fabrike aviona su se moraje preorjentisati na nesto...japanske fabrike koje su radile delove za avione su morale raditi nesto...a sve fabrike u Japanu koje us radile nesto pre rata za vreme rata su dobijale punu tehnucnu podrsku za razvoj industrije....i realno ratovali su do 1944 na tudjoj zemlji...niko ih do tada nije bombardovao direktno....Englezi su trpeli bombardovanje celoga rata....Nemci su tek pred kraj rata dobili omlacenu industriju...dotada su nesmetano razvijali sve sto su hteli...pa za vreme rata nemci imaju najvecu kolicinu inventivnih patenata u svim granama vojne industrije.....Tiger je vrhunac u tehnologiji pravljenja tenkova,, Messerschmit 262 prvi mlazni borbeni avion, da ne pricamo o V1 i V2, zatim o prvim raketama na podvesu na avionima, ketenkrad suludi BLOHM asimetricni avioni prvi avioni sa raketnim pogonom, kettenkrad....pa moze izlozda da se napravi samo o suludim projektina.....Amerikanci i Rusi su oteli posle rata sve ono sto ih je zanimalo a ostalo su zatrli....Englezima je ostala tehnologija 30ih da se bave njome i 50ih....Japanci su primenili avio tehnologiju u moto industriji a samo su dizajn malo ukrali...Trebalo je i njima 20 godina da se izslifuju i dostignu tehnoloske standarde...Ali sve japanske fabrike su imale vrhunske konstruktore koji su radili za japansku avio industriju za vreme ww2 a sada su presli u moto industriju....to vam dodje ko ratni hirurzi sa svih strana iz bivse juge...sad su najceneniji u svetu...tu je praksa presudna.


To, je sve super, samo nije to bas tako bilo...
Soichiro Honda, vlasnik tvrtke Honda, poceo je kao serviser bicikala...
Zatim je napravio tvornicu bicikala, pa onda je konstruirao pomocni motor za bicikl snage 1 ks, pa onda mopedi I sve tako...
Pa, drugari to je privatna firma stvorena idejama I odricanjem, vlasnika I zaposlenih, Koji su bili naravno placeni za svoj rad... A, ne drzavnim novcem I ulaganjima...

Bilo je kako sam ja rekao , a ti veruj u sta hoces.....dok god su kopirali bili su u zapecku, kad su angazovali inzinjere koji su se skolovali za vreme rata u avio industriji, onda su odskocili....
Cak je i najveci mag Hondine industrije bio izdanak avio industrije
http://en.wikipedia.org/wiki/Shoichiro_Irimajiri

Za avio industriju stoji, ali tako je to bilo i u drugim zemljma da je avio industrija bila okosnica razvoja i tehnološkog napretka...
Očigledno se nismo razumjeli, samo sam htio se ograditi od vrlo kolokvijalnih teza (tipa Babaos-turing ležajevi), lako je bilo njima jer su oni imali ovo ili ono...
Nisu oni imali ništa, bli su goli i bosi, ali je njima njihova zemlja dala mogućnost da se razviju vlastitim radom...
Ništa više, od toga ali i ništa manje im nije dala njihova zemlja...
Dok su se oni bavili time čime su se bavili, mi smo se bavili samoupravljanjem i udruženim radom...

Japan je jednostavno zemlja koja drugačije funkcionira...
U Japanu nikada nije bio niti jedan presidente USA nakon rata, ako bi se¸morao kretati cestovnim prometom...
Zato jer u Japanu cestovni promet nikada se ne zaustavlja zbog nikoga, osim zbog cara i to samo ako ide nekuda službeno...

Honda je proizvodila serijski automobil koji je imao 360 ccm i 36KS, krajem pedesetih godina...
Mi smo Fiću proizvodili više od deset godina kasnije i imao je sličnu snagu ali iz 750ccm...

Japan nije ništa morao kopirati, ono što im je trebalo to su kupili, i razvili za vlastite potrebe...

Kvaka je u tome da je Japan u godinama iza rata proizvodio samo za svoje potrebe, mnogi segmenti izvoza su im bili zabranjeni...

Da imali su zapravo realnih problema da zadovolje svoja nova tržišta van svoje zemlje, ali su to savladali...

Da imale su japanske tvrtke vrhunske stručnjake, koje su plaćale tvrtke, a ne država...
oli
 
Posts: 1778
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:40 am
Location: Beli Manastir

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Mon Jan 06, 2014 10:36 pm

tomi tz wrote:izvini ne razumem...šta je kurton na slovenskome?ili mi objasni malo naokolo,šire. :oops:


Ovaj moto Forum nije škola stranih jezika...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Mon Jan 06, 2014 11:16 pm

Da imale su japanske tvrtke vrhunske stručnjake, koje su plaćale tvrtke, a ne država...[/quote
Image
Image

Pa dobro dokle ćeš nam prepričavati sve te tekstove iz lektire?Ovdje je riječ o kurtonima zar ne?ili možda o sprejevima?pa ja mislim zašto da ne.Ako šalu stavimo po strani onda pokušajmo ponešto konstruktivnije iznositi svoja zapažanja.Zanimljiv je period sedamdesetih kad se sve lomilo.To je bilo vrijeme kad žuti zaista imaju snažan zamah.Meni nije imperativ da ovdje tipkam šta sam pročitao ili da se borim za vašu lijepu riječ za engleze ali mislim da bi rado skrenuo na početak sedme decenije u prošlom stoljeću kad se proizvode u engleskoj zadnji veliki Triumphi i Nortoni i kad dolazi nova trkača klasa F1 .Možda i nisu toliko zanimljivi statistički podaci(mada i to može pomoći za razumijevanje)ali zanimljiva je tehnologija,utrkivanje(GP)i globalna politika proizvođača te njihovo predstavljanje svojih modela na trkalištima.

Ja ću ovom prilikom okačiti ovdje zanimljiv projekt engleske moto industrije 1975 godine koji nije ni Norton ni Boneville a svi koji ovdje pišu znaju šta japanci rade u to vrijeme.Dakako želim reći da je pogreška otvarati raspravu u kojoj nisu uzete sve relevantne reference u obzir.I mislim da mi ovdje nismo mikro ili makro ekonomski analitičari nego obični zaljubljenici u clasične moto utrke.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Tue Jan 07, 2014 9:55 am

.I mislim da ova tema po autoru ima naglasak na dizajn i rješenja...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Tue Jan 07, 2014 11:21 am

Lucas 564, remek delo dizajnera.
Attachments
tail-564.jpg
vreme, sta je to ?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby revolution » Tue Jan 07, 2014 12:24 pm

Japan je imao jednu prednost koja se zanemaruje.....patriotizam.... samo glupi balkanci ne umeju da razumeju to kao prednost....Japanski inzinjeri su isli da se skoluju u inostranstvo...vise usavrsavaju....ali su posle toga isli nazad u japanske fabrike....skoro da se na prste jedne ruke mogu nabrojati inzinjeri japanske krvi koji su radili na zapadu....pored plate postoji i nesto sto se nemoze platiti...a to je pomoc u razvijanju sopstvene industrije....
Oni su jednostavno tako vaspitavani.....dati i zivot za Japan....
Engleska je bila razorena bombama i posle rata su osim sitnih trzaja auto industrije strasno stagnirali....Mini , jaguar e type,, rolce royce phantom, i jos par vozila i kraj....kompletna englesak auto i moto industrija su kolapsirale usled prejake funte....nema veze sa tehnologijom.....nemcis u svetsku krizu premostili sa folksvagen bubom....fuzionisanjem najgore fabrike koja prodaje sa najinventivnijom AUDI.....Kako je moguce da Francuski peoizvodjaci opstanu a Engleski nestanu...
Tamo sezdestih , kada se lomio sta ce zastava da proizvodi od automobila, bila je prica da je trebao da dodje British Leiland....plan je bio da se MINI proizvodi u Srbiji. a polako da osvoje proizvodnju Alegra i jos nekog veceg modela....a onda je utrcao FIAT....dao je sve 8i dao je odmah...fica, Tristac, ajmo kamioni avioni....i tako mi spadnemo na ficu umesto MINIa, koji je usputbudi receno mnogo bolji auto po svim osnovama.....
E sad.....ficu smo prodavali nikom, a MINI bi i sad mogli da prodajemo opusteno....sa nekom drugom glavom i ajnspricom samo da zadovolji ekoloske standarde....mislim kad prodaju ono govno od SMARTa.
Ne zaboravite da je Englesku avio industriju progutala Amerika....samo je HARRIER jos opstao jer se niko drugi ni ne hvata u kostac sa problemom vertikalnog uzletanja.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Tue Jan 07, 2014 6:13 pm

krsta63 wrote:Lucas 564, remek delo dizajnera.

https://www.google.hr/search?q=LUCAS+56 ... 42&bih=604
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Wed Jan 08, 2014 12:33 am

Ubio si me sa L 679. Jasno mi je da su za neko trziste morali da imaju vecu povrsinu stopke, ali da ugrade tumor na L 564. :doh:
Paralela
Attachments
Nefertiti.jpg
vajar je morao da napravi vecu povrsinu biste
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 6:30 am

Image

Egipćanka je samo mala figurica alo ovo je trkač iz GP-a sa najviše GP pobjeda...
Last edited by babaos on Wed Jan 08, 2014 6:38 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 6:32 am

Image

Kako god želiš a može i naopako...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 6:37 am

A ta egipćanka se sa ovom glavom nemre uspoređivat... :dance: :dance: :dance:


Image
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Jan 08, 2014 6:39 am

Želim ti poručiti da obratiš pozornost na suštinu.Mani se štop svjetla...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron