Bonneville - dizajn i resenja

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Wed Apr 13, 2011 10:30 pm

Zel99 wrote:Ne radi se o tome da li neko nesto tehnicki moze izvesti. Radi se o autenticnoj ideji i dizajnu. Bonneville je bezvremenski dizajn i Z900 je a japanski je. Britanci prave bolji viski a japanci sake. To su oni izmislili, a kinezi ce to napraviti u velikim kolicinama za siroke narodne mase. Posle nekog vremena ce Kinezi poceti da izmisljaju kao sto su nekad, a mi cemo za male pare pokusati da ih kopiramo. Kolo srece se okrece. :lol:



Još kako ! Dizajn nije samo oblikovno rješenje.Ili izgled.Dizajn je i cijeli proces nastajanja jednog motocikla a sve to regulira tržište.Točka.Japanci su zavladali tržištem na jednostavan način.Ponudili su jeftinije bolji ram,bolje blokove,precizniju obradu....................
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Wed Apr 13, 2011 10:33 pm

Pa ne vidim šta je u svemu tome loše...trebali bi im spomenik dići....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 1:07 pm

Ali kako su krenuli sa ovim atomskim centralama,nesrećnici,....uskoro će biti istorija.....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Sun Apr 17, 2011 9:25 pm

Uskoro će ljudi voziti kineske trkalice.............a japanci će biti za kolekcioniranje,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Sun Apr 17, 2011 9:26 pm

Zato treba sada kupovati Japance,nekada ce puno vredeti,kao kolekcionarski primerci...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Fri Jun 24, 2011 4:50 pm

..ja definitivno radim na tome....sada mi trebaju Honde,...najmanje 2... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Tue Jul 26, 2011 6:32 am

Vizija...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Tue Jul 26, 2011 12:41 pm

da...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Tue Jul 26, 2011 2:53 pm

Revizija...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Tue Jul 26, 2011 2:55 pm

Postavka...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby babaos » Tue Jul 26, 2011 3:06 pm

Provizija... :lol: :lol: :lol: :lol:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby feniks » Tue Jul 26, 2011 3:21 pm

marža....ili dinamička prepreka,manjoj ceni proizvoda.... :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby revolution » Fri Jan 03, 2014 6:57 pm

Krepala ova tema....ali posto je ovde sve SBBKBB (stabibilokadbibilo)...ajde da postavimo glupo pitanje.....Dasu Englezi poceli masovno proizvoditi vincenta 1000, nortona manxa 500 i AJS350 u nekoj koloniji...recimo indiji po smesnim cenama,,,otprile onim koliki je bio jen u to vreme...da li bi japanci uspeli da urade to sto su uradili.....
Japanski motori su tada bili jeftini jer je tamo posle rata bila jeftina radna snaga a industralizacija je dignuta na lep nivo za vreme drugog svetskog rata.....Nista Japanci nisu ni konstruisali ni dizajnirali....dobro...recimo da je four prvi konstruktrosko dizajnerski , posle njega gl1000 a posle cbx i kraj...ende...nista spektakularno....
Pri tome bolje motor e u to vreme prave potpuno druge fabrike a ne honda....kawa ima model z900/1000....suzuki gs750/1000.....jedino je yamaha u to vreme zaostajala i drzala se 2t tehnologije....ali tu su je bogami doterali do savrsenstva konstrukciom YPVSa
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby krsta63 » Sat Jan 04, 2014 3:50 pm

:lol: :lol: :lol:
Bas bih voleo da vidim engleski sporet koji je sklopljen u ..vec negde. Pored svojih mana da jos ima nemarnost pri sklapanju, greske dobavljaca..Pa bre ješe su uspevale da zaustave pancere. Zastavi možes da daš da sklapa Nasin program, ako si lud. Ili ako Rusi treba da se voze.
Pricica. Kragujevcani su poceli da rade karoseriju na Puntu. Odlazim tamo sa firmom. I, imam sta da vidim. Automatska makina koja tackasto vari prednji kos za A stub i protivpozarni lim, sa leve strane, lepo na pet tacaka, pravilno rasporedjeno zavaruje. Sa desne strane, sredisnji var uopste ne hvata kos, promasuje, a ostale tackice zbijene ka krajevima. U stilu sindikalca vrisnuh da obustave proizvodnju i da nanovo podese masinu. I jesu, posle pola sata, stade traka ali da popiju kafu. Normalno nakon pauze od dva sata nastavise sa radom. Puntici su do kraja izlazili sa kilavim prednjim desnim delom.
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: Bonneville - dizajn i resenja

Postby revolution » Sat Jan 04, 2014 8:32 pm

krsta63 wrote::lol: :lol: :lol:
Bas bih voleo da vidim engleski sporet koji je sklopljen u ..vec negde. Pored svojih mana da jos ima nemarnost pri sklapanju, greske dobavljaca..Pa bre ješe su uspevale da zaustave pancere. Zastavi možes da daš da sklapa Nasin program, ako si lud. Ili ako Rusi treba da se voze.
Pricica. Kragujevcani su poceli da rade karoseriju na Puntu. Odlazim tamo sa firmom. I, imam sta da vidim. Automatska makina koja tackasto vari prednji kos za A stub i protivpozarni lim, sa leve strane, lepo na pet tacaka, pravilno rasporedjeno zavaruje. Sa desne strane, sredisnji var uopste ne hvata kos, promasuje, a ostale tackice zbijene ka krajevima. U stilu sindikalca vrisnuh da obustave proizvodnju i da nanovo podese masinu. I jesu, posle pola sata, stade traka ali da popiju kafu. Normalno nakon pauze od dva sata nastavise sa radom. Puntici su do kraja izlazili sa kilavim prednjim desnim delom.

ne diraj mi engleske sporete.....covek od koga sam kupio moju BSA...Srdjan sa Dedinja...mada je vise topcider u pitanju....od alata je imao kljesta cekic i srafcigere...dobro i poneki kljuc...pa je cak i tako uspevao da sastavi BSA da radi...Motor sam skoro godinu dana vozio dok ga nisam ubio, a onda je sve bilo mrtvo....da se razumemo...nisam ja sve ubio...samo sam ga malo pregrejao u povratku iz Grocke....dakle donja pesnica, gornja pesnica, klip, cilindqar, glava i sve biksne i lezajevi u menjacu kao i korpa....sve je bilo mrtvo...pa cak i lezajevi u magnetu i dinami. od cetri srafa ko0ja su drzala glavu i cilidar dva su bila neupotrebljiva....osovina bregaste je igrala u bloku.....a to je islo i nije se ni zakasljalo dok ga ja nisam testirao .....zapravo verovatno ne bih ni dosao kuci nego je prednja viljuska toliko voblovala preko 120 da sam morao konstanto da je drzim na granici....viljuska je bila toliko u luftu da nije bila za voznju vec za ukras.
revolution
 
Posts: 218
Joined: Thu Dec 12, 2013 10:39 pm

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron