Servisne knjige

Postby babaos » Thu Nov 05, 2009 5:53 pm

Ne sumnjam da ce u tvojoj radionici biti nadahnutih projekata.Vec si se iskazao i na BMW u i na bonevillu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Fri Nov 06, 2009 10:21 am

O kompleksnosti i smislu, ako me već vučeš za jezik možda više govori samo delo. Da zaboravim na skromnost, ne znam mnogo primera truda bilo tehničkog ili dizajnerskog do mog bonnevilla. Neka prosude posetioci forumaImageImageImage
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Postby babaos » Sat Jan 23, 2010 1:21 pm

Zel99 wrote:O kompleksnosti i smislu, ako me već vučeš za jezik možda više govori samo delo. Da zaboravim na skromnost, ne znam mnogo primera truda bilo tehničkog ili dizajnerskog do mog bonnevilla. Neka prosude posetioci forumaImageImageImage



Mislim da ovo treba komentirati.Kad je čovjek skroman to izgleda malo drugačije.Osim toga nikad nemožeš biti siguran da si baš ti frick najja.. i naju.........sam Bog zna kako je na terenu.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Postby Zel99 » Sat Jan 23, 2010 7:28 pm

Triumph je moj prvi pravi motocikl. Kupio sam ga 80-tih. u veš korpi i teško se na njemu osim dve polutke kucišta motora mogu naći dva dela koja su sa istog motocikla.
Na njemu sam kao klinac učio tehniku. Grešio, lomio popravljao...
Za mene je on mnogo više nego da je 100% originalan. Uvek kad šrafim neki deo potseti me šta sam sve morao da uradim i kuda sve da idem da bi ga napravio.
Zato i sada kada sam ga zbog trka ponovo izvadio iz šupe želim sam da ga napravim. U stilu kafe rejsera mi daje dizajnersku slobodu a da se ne ogrešim o oldtajmerske principe.
Nije baš razborito, ali jednostavno želim da napravim nešto autentično, što neće promaći oku samo izuzetnih zaljubljenika.
Iako ovaj naš hobi izuzetno podgrejava sujetu, ona mi nije motivacija za ovaj projekat.
Svojevremeno sam želeo da učim aero-kosmotehniku, ali kad sam shvatio da neću moći lično da probam svojih ruku delo, preusmerio sam preokupaciju.

Kao što si napravio opasku za Nikolu da se spsao bede, tako sam ja iskopao Kawu, koja će kakva takva uvek ići brže nego što ću ja smeti da je vozim.
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: Servisne knjige

Postby boba » Mon Mar 15, 2010 6:43 pm

Stara kineska: "nije vazno koje je boje macka, vazno da lovi miseve."
Da li ce neki klub u svom pravilniku nazvati motocikle proizvedene... od ...do.. classic, vintage, old timer, new timer.. njihov je problem. Nadjite referenten podatke (kubikaza, godina proizvodnje) i po tome ih poredite.
boba
 
Posts: 826
Joined: Fri Feb 05, 2010 6:32 pm

Re: Servisne knjige

Postby Marko » Tue Jan 31, 2012 4:34 pm

Clymer Manual - Vintage Dirt Bikes

Sve o ČZ mašinama:
984
986
980
988
969
981

http://czmadness.net/techdata/Clymer%20 ... 0Vol2.html

http://www.czmadness.net/techdata/craig/cz_manuals.htm
Maybe I should take up a cheaper hobby. Horse racing for example.
User avatar
Marko
Site Admin
 
Posts: 903
Joined: Sat Jan 24, 2009 3:19 am
Location: Vrsac

Previous

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron