AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby OutOfSeason » Fri Feb 17, 2012 3:59 am

igor wrote:Kao sto je vec i receno u Saletovom postu, nas Pravilnik postoji na sajtu MSS.

Trenutno je Pravilnik u fazi odredjenih izmena i nedavno su na Draguljcetovu inicijativu odrzana dva sastanka sva tri beogradska kluba gde su pozvani i predsednici klubova i takmicari i gde su dogovoreni zajednicki predlozi i primedbe kako na postojece odredbe Pravilnika, tako i na predloge pojedih izmena koje su upucene od strane drugih klubova.

Verovatno je to sada u postupku objedinjavanja, i bilo bi dobro da nas Stanko informise o tome, tj. dokle se stiglo kako bi svi bili upuceni.


:)
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby stanko61 » Fri Feb 17, 2012 10:09 am

baba zaneti wrote:Kalendar ili pravilnik sa izmenama? Jel imamo mi opsirniji pravilnik?
Posto bih se verovatno vozio malo i van Srbije , dali je nas pravilnik prilagodjen alpe adria pravilniku ili cemo morati za neku trku napolju da spremamo drugi motocikl po drugim kriterijumima. Tamo nema znam te znas me. :D :?: :violin:

:) :) :) kalendar trka je dokument na kojem pise kojeg datuma ce se odrzavati koja trka :) :) :) na taj dokument se mora pricekati 2 - 3 dana ,, ne racunajuci nedelju :) :) :) :)
:) :) :) :) pravilnik MK je dokument u kojem su odredjena pravila po kojima ce se takmiciti vozaci u sezoni 2012 ,, pravilnik je gotov i potpisan samo da se okaci na sajt MSS,, verujem cim prodju ovi ne radni dani :) :) :) :) :)
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby igor » Fri Feb 17, 2012 8:52 pm

OutOfSeason wrote:
igor wrote:Kao sto je vec i receno u Saletovom postu, nas Pravilnik postoji na sajtu MSS.

Trenutno je Pravilnik u fazi odredjenih izmena i nedavno su na Draguljcetovu inicijativu odrzana dva sastanka sva tri beogradska kluba gde su pozvani i predsednici klubova i takmicari i gde su dogovoreni zajednicki predlozi i primedbe kako na postojece odredbe Pravilnika, tako i na predloge pojedih izmena koje su upucene od strane drugih klubova.

Verovatno je to sada u postupku objedinjavanja, i bilo bi dobro da nas Stanko informise o tome, tj. dokle se stiglo kako bi svi bili upuceni.


:)



Ako ove tri reci koje su podebljane crvenim izazivaju kod nekog nedoumucu ili smeh sto bi postavljeni znak ispod mogao znaciti, da pojasnim:

- odredjenih izmena - znaci da nisu menjane sve odredbe pravilnika nego samo neke.
- nedavno - u sprskom jeziku znaci - ne tako davno. U ovom slucaju pre par nedalja.
-verovatno - se koristi kad hocemo da kazemo da mislimo nesto ali nismo 100% sigurni. S obzirom da direktno ne ucestvujem u tom postupku objedinjavanja i unosenja izmena u pravilnik nisam mogao nista decidirano da tvrdim pa je pomenuta rec najadekvatnija.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby OutOfSeason » Fri Feb 17, 2012 11:15 pm

Postavljeni znak mogao bi da znaci smeh, ali zapravo oznacava OSMEH...
OutOfSeason
 
Posts: 225
Joined: Sun Mar 21, 2010 5:24 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby stanko61 » Sat Feb 18, 2012 1:59 pm

Igor je u potpunosti u pravu
najvece novosti u pravilniku je,, da se ide na to da se poveca bezbednost na stazi i da je uvedena disciplinska komisija kako za vozace tako i za funcionere i sudije na stazi,, recimo ko ne prisustvuje brifingu nece voziti trku,,disciplinska komisija je u mogucnosti i to da uradi bez pardona,, vozice se u 2 divizije bice guzve,, a priznali mi to ili ne mnogi vozaci ne znaju da se ponasaju na stazi tokom trke, naravno i sudije kod krivina ce morati da rade extra i za njih se odnosi isto
klubovi sada mogu da odgovaraju i krivicno za postupke svojih vozaca,, molim Vas da polako spremate, slikate motore i sa podatcima dostavite sekretaru MSS da bi se mogli verifikovati ti motori, naravno ono koji su gotovi
nadam se da ce pravilnik biti okacen u ponedeljak, molim Vas da ga procitate i proucite da ne bi bilo problema, za sve dodatne informacije mozete se obratiti Zeljku , Draguljcetu ili meni
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby 69 » Sat Feb 18, 2012 2:34 pm

baba zaneti wrote:Kalendar ili pravilnik sa izmenama? Jel imamo mi opsirniji pravilnik?
Posto bih se verovatno vozio malo i van Srbije , dali je nas pravilnik prilagodjen alpe adria pravilniku ili cemo morati za neku trku napolju da spremamo drugi motocikl po drugim kriterijumima. Tamo nema znam te znas me. :D :?: :violin:


Tehnički pregled na Alpe Adrii (naročito na Grobniku) ti je izuzetno liberalan i jednostavan. Važno je da platiš startninu, a to je ove sezone 230 Eura! Strašno! :handgestures-thumbdown:
User avatar
69
 
Posts: 1257
Joined: Sun Jan 25, 2009 12:06 am
Location: Zagreb

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby krsta63 » Sat Feb 18, 2012 2:35 pm

igor wrote:Kao sto je vec i receno u Saletovom postu, nas Pravilnik postoji na sajtu MSS.

Trenutno je Pravilnik u fazi odredjenih izmena i nedavno su na Draguljcetovu inicijativu odrzana dva sastanka sva tri beogradska kluba gde su pozvani i predsednici klubova i takmicari i gde su dogovoreni zajednicki predlozi i primedbe kako na postojece odredbe Pravilnika, tako i na predloge pojedih izmena koje su upucene od strane drugih klubova.

Verovatno je to sada u postupku objedinjavanja, i bilo bi dobro da nas Stanko informise o tome, tj. dokle se stiglo kako bi svi bili upuceni.

Više tera na tugu a ne na smeh. Ko je obavestio, šta je dogovoreno, šta je izmenjeno. Ako je neko obavestio neka dokumentuje. Jel zna neko mail "STS RACING"-a ili telefon?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby stanko61 » Sat Feb 18, 2012 2:50 pm

ne znam mail sts racing, imam tvoj tel broj al zamisli treba svakog vozaca da nazovem i da mu se javim ?? nije jeftinije da vozac nazove mene to je ipak jedan poziv svakom pojedinacno a 70 poziva meni ukupno,, alo, , mislim da je malo gotovanski od tvoje strane sto cekas da ti se sve servira
imas sajt MSS pa pogledaj kao i svi ostali,, cemu toliki revolt
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby krsta63 » Sat Feb 18, 2012 3:34 pm

Na čemu si ti ? Jel shvataš šta pišeš ? Koliko klubova ima ? Šta se pa ja bunim, ni član izvršnog odbora nije upućen, što bi neki klub znao. Prozivam Željka da kaže jel bio u toku. Ko kaže da bi želeo da mi se servira, pogotovu na ovakav način. Kako se kaže u tenisu .. as ? Po tebi znači klubovi treba samo da pročitaju na oglasnoj tabli šta su se dvojica, trojica dogovorili i da se ne bune. Nisi li se zajebo negde?
User avatar
krsta63
 
Posts: 1493
Joined: Mon Oct 11, 2010 1:50 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby stanko61 » Sat Feb 18, 2012 4:18 pm

clan izvrsnog odbora je bio upucen
pravilnik su radili cetvorica
ovo noje mesto za prepucavanje ako te interesuje pitaj kao i ranije kad ti je trebalo nesto nazvao si
Nije problem kad covek nezna
problem je, kad ne zna da nezna
www.stanko.co.rs
User avatar
stanko61
 
Posts: 1953
Joined: Fri Sep 10, 2010 6:56 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby igor » Sat Feb 18, 2012 7:46 pm

krsta63 wrote:..... znači klubovi treba samo da pročitaju na oglasnoj tabli šta su se dvojica, trojica dogovorili i da se ne bune.


Klubovi (bar ovi iz BG) su procitali sta su se "dvojica-trojica" dogovorili, pa su tim povodom (na inicijativu jednog kluba) napravili zajednicki sastanak svih klubova iz BG, porazgovarali i dogovorili svoje predloge i primedbe na postojeci pravilnik kao i na predloge izmena za ovu godinu, sto je i upuceno predsedniku.

Sta je sprecavalo ostale klubove da tako postupe - ja ne znam.
igor
 
Posts: 165
Joined: Wed Jan 28, 2009 5:52 pm
Location: Beograd

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby baba zaneti » Sat Feb 18, 2012 8:24 pm

Drugari , kolege , braco po benzinu, necemo da se raspravljamo i svadjamo. Ja sam se registrovao na ovaj forum i otvorio ovu temu da bi se informisao o pravilniku , pravilima i svemu sto bi trebao da zna jedan novajlija o trkanju sa starim motorima .Okacio sam se pre registracije na ovom forumu na sajt Moto saveza srbije na kome nisam mogao da pokupim nista od informacija koje su usko vezane za moto klasik , vec sam naisao na pravila u pravilniku koja se odnose na pripremanje motorcikla a koja sam ja mogao da protumacim na nacin " Moze da bude ali nemora biti" .
Vodjen takvim nacinom razmisljanja ja sam poceo da pripremam motorcikl u pogresnom smeru pa sam se izuo za opremanje na moj nacin vise stotina evra . Naravno nisam se dobro informisao i ko mi je kriv.
I sada posle nekog vremena nemam odgovor na pitanje!!!!! Jel imamo mi opsiran pravilnik sta sme i sta ne sme da se radi na motorciklu????? POZDRAVLJAM VAS SVEEEE :twisted:


Nije moje da se mesam ali ako moze jedan savet kako ja obavestavam clanove mog kluba;
Posaljem im svima poruku da dodju u prostorije kluba na sastanak ili ako ne mogu da dodju na sastanak , onda mogu da pozovu pa da se informisu o ishodu sastanka .....- naravno prvo im posaljem sms :doh:
Kako da znam da je doslo do izmene u pravilniku ako na sajtu mss ne pise i ako me niko nije obavestio da je doslo do izmena u pravilniku.???
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby Zel99 » Sun Feb 19, 2012 1:26 pm

Ok, ok...okacio sam pravilnik za 2012 na forumu (dobio sam ga preko veze :mrgreen: ).
U jednom se mozemo svi sloziti, a to je da se mora vise i blagovremenije raspravljati o tako osetljivim temama kao sto je pravilnik takmicenja.
Ovaj forum je delom i napravljen zbog toga, odnosno on nudi usluge te vrste na potpuno demokratskom principu. Problem je sto dosta ljudi koja se bavi moto klasikom ne vlada elektronskim medijima, te smo uskraceni za njihova misljenja. Radim na tome da ih motivisem da uz pomoc prijatelja prevazidju tu barijeru.
Mozda su ove rasprave pomalo zucne, ali u svakom slucaju su korisne. Pravi pomak mozemo da ocekujemo kad nakon kritika konkretizujemo nove predloge.
Pravilnik zaista treba da formiraju sami ucesnici i sigurno ce to biti trend. Nista nije zabetonirano, ali uskladjivanje razlicitih misljenja cesto nije jednostavan posao.
Slazem se sa Krstom da su demokratske procedure mozda i precesto preskakane. Nisam srecan zbog toga i reagovao sam, ali sam ipak ubedjenja da je to vise posledica slabe organizacije nego samovolje i losih namera. :) :)
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby baba zaneti » Sun Feb 19, 2012 1:36 pm

Svaka ti je kao Njegoseva Zeljko silo jednaaa. :clap: :clap: :clap: :clap:, za to preko veze imas pivo na Batajnici . pozdrav. Idem da pogledam pravilnik. :mrgreen:
User avatar
baba zaneti
 
Posts: 437
Joined: Fri Nov 04, 2011 9:57 pm

Re: AKO MOZE MALO MISLJENJA UPUCENIH KOLEGA.

Postby petko13 » Sun Feb 19, 2012 5:30 pm

Malo cu se i ja ukljuciti na ovu temu, samo toliko da vas sve podsetim da smo pravilnik pre 4-5 godina menjali i usvajali na zajednickom sastanku svih predstavnika klubova koji su bili uredno pozivani . Zasto se ta praksa ne sprovodi vise pitajte one koji su je ukinuli. Znam da sam je ja sprovodio dok sam bio na Stankovom mestu. Svi clanovi su u okviru svojih klubova davali predloge za dopune i izmene koji su u pisanoj formi podnoseni na raspravu na zajednickom sastanku i po volji vecine usvajani. To se vise ne radi i zato sada imamo svi situaciju haosa i cestih izmena pravilnika koje narusavaju kontinuitet, sto za posledicu ima demotivaciju takmicara i njihovo odustajanje od takvog nadmudrivanja i trka. Sto pre prestanemo da menjamo sustinske stvari u pravilniku i zabetoniramo ga zauvek to cemo se pre izvuci iz zacaranog kruga beznadja. Pravilnik ja kicma naseg trkanja i po njemu treba graditi motocikle, a ne prilagodjavati ga motociklima koje trenutno neki od grlatijih takmicara imaju. Ustav jedne ozbiljne zemlje se ne menja svake godine pa tako ni pravilnik ozbiljne organizacije. Ovako smo zaista smesni!!!!.

Pozdrav svim dobronamernima.
Битка може мало да потраје, али победник се зна!
User avatar
petko13
 
Posts: 418
Joined: Wed Dec 28, 2011 7:06 pm

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron