ISTORIJAT MOTO GP-a

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 9:15 pm

babaos wrote:
feniks wrote:Što se tiče podataka koje si izneo,svaka čast,kapa dole,...to sam i očekivao od tebe...a na ovo ostalo ostaćeš uskraćen za komentar....ne vredi više o tome raspravljati....u pravu si........



To čekam godinu dana.Odo u kafanu častim do fajronta.Cijeli život čekam da mi odabrani i renomirani takmac pruži Ruku i kaže:"U pravu si".Svaka čast.Iznenađen sam al nema veze...neću bit uobražen obećajem...,



:lol: :lol: :lol: :lol: ...da sam znao da ti toliko malo treba za sreću....ranije bih ti je darivao.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 9:26 pm

feniks wrote:
babaos wrote:
feniks wrote:Što se tiče podataka koje si izneo,svaka čast,kapa dole,...to sam i očekivao od tebe...a na ovo ostalo ostaćeš uskraćen za komentar....ne vredi više o tome raspravljati....u pravu si........



To čekam godinu dana.Odo u kafanu častim do fajronta.Cijeli život čekam da mi odabrani i renomirani takmac pruži Ruku i kaže:"U pravu si".Svaka čast.Iznenađen sam al nema veze...neću bit uobražen obećajem...,



:lol: :lol: :lol: :lol: ...da sam znao da ti toliko malo treba za sreću....ranije bih ti je darivao.




:lol: :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap: :clap: :violin: :violin: :violin: :violin:
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 9:31 pm

Nek si ti meni živ i zdrav i srećan....a dušmani neka pate.... :lol: i nastavi sa violinom,...dobra je za uši i dušu. :mrgreen:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Thu Apr 07, 2011 9:18 pm

Verovatno ste svi gledali GP prošlog vikenda i videli "incident",koji je Rossi izazvao.....on je doduše posle trke otišao u boks Honde i izvinuo se Stoneru,što je i bilo korektno i džentlmenski od 9-trukog prvaka sveta.Stoner je prihvatio izvinjenje,ali mu je odgovorio:....."tvoje ambicije su bile veće od tvoga talenta"......
Danas sam na tu temu razgovarao sa prijateljem,koji mi je izneo interesantnu teoriju o tom incidentu......interesuje me Vaše mišljenje o tome,da malo prodiskutujemo,ako ste raspoloženi....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby Zel99 » Fri Apr 08, 2011 2:50 pm

Kada je vozacka greska u pitanju ( a sto jeste bio slucaj) ovakav komentar nije netacan. Ipak mislim da je Stonerov cilj bio da pecne Rosija. Ima pravo i da se ljuti jer je kroz kolateralnu stetu najvise izgubio. Njegov naknadni komentar se odnosi i na Rosijev medijski nastup i "teatralno izinjenje". Kaze da bi vise postovao izvinjenje da je bilo u cetiri oka, a ne ovako za publiku.
Meni je zao sto se incident desio izmedju njih dvojice, jer sam licno navijac Rosija a posle njega najvise gotivim bas Stonera. Stoner je sjajan vozac i mozda je najhrabriji medju hrabrima, ali nema tu Rosijevu karizmu. Ovaj pak jednostavno zna sa narodom. Pa pogledajte scenu gde redari jednostavno zaboravljaju da Stoner i postoji. Verujem da je Kejsiju to najteze palo od svega, jer nije bila namestaljka, nije bilo u Italiji pa da kazes...
S druge strane Rosi je krenuo u do sada najtezu avanturu sa Dukatijem. Bez obzira sto vecina smatra da je najbolji motociklista ikada i da mu niko ne bi zamerio da se na primer povuce ili odveze par rezervisanih sezona povremeno vrebajuci priliku za pobedu, on ipak sve okrece dupke i rizikuje ugled bas sa domacim proizvodjacem. Tesko je italijanskim vozacima u italijanskoj ekipi, mozda je to previse temperamenta po kvadratnom metru.
Verujem da je njegovo prekasno kocenje upravo produkt takvog ambijenta, odnosno da odatle dolazi taj "visak" ambicije. Ipak bas to je ono sto kod njega volim, jer je spreman da ide i preko realnih mogucnosti. Zato ga se svi pribojavaju, jer ga se moras cuvati makar vozio trotinet. Dakle greska nije bila namerna, ali mesto i nacin gde se desila nije bilo slucajno. Zna on da takva njegova agresija ostavlja trag na drugima narusavajuci im samopouzdanje.
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Fri Apr 08, 2011 4:02 pm

Odlično Zell....temeljito si i ozbiljno odgovorio na postavljeno pitanje,..čak si izneo i neke teze,koje su me oduševile, :clap: ...to je dokaz da si i ti ozbiljno propratio trku i pomenuti epilog :clap: ....Ja sam takođe "fanovac" Rossija,baš zbog te njegove harizme koju pominješ,ali i naravno zbog "doktorske",vožnje koju prikazuje.Sve to je potkrepljeno činjenicama iz njegove biografije,...međutim kada bi birao čoveka bližeg,ili sličnijeg mome temperamentu,to sigurno ne bih bio on,već recimo Spiez.Evidentno je da je načinio početničku grešku i možda su mu stvarno ambicije bile prevelike u datoj situaciji,...ali reći jednom 9-strukom šampionu sveta,da mu nedostaje talenat u odnosu na ambicije,to je već nešto drugo.....Jeste da se može shvatiti dvosmisleno rečenica koju je izrekao i jeste da je Stoner bio opravdano ljut zbog posledica ovih egzibicija Rossija,ali ipak ono što je rečeno,mislim da će ostaviti traga u njihovim međusobnim odnosima.....nas može možda to i da raduje,jer će borba u budućnosti biti bespoštednija,a time i interesantnija za gledanje...Što se tiče njegovih problema oko "sužene" kvadrature u boksu,....tu se u potpunosti slažem sa tobom,jer smo mi Srbi u tome isti kao i Italijani...ne može tolika energija na malom prostoru dobro funkcionisati....ali isto tako ne verujem da je taj "višak" ambicija potekao iz tog suženog prostora kojeg pominjemo,već mnogo većeg i šireg.....tu je već u pitanju i "pomalo" ego.Mislim da je Stoner ovim nesrećnim "incidentom" po njega,zadobio simpatije čak i iz Rossijevog tabora navijača....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sat Apr 09, 2011 2:18 am

Sve je to scenografija za medijsku i svaku drugu publiku...
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sat Apr 09, 2011 10:33 am

Verujem da ima i scenografije...ipak je to jedan od najvećih svetskih cirkusa......ali ipak mislim da u moto GP-u toga najmanje ima,u odnosu na druge cirkuse,...poput F1.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sat Apr 09, 2011 7:40 pm

Prilično si optimističan...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sat Apr 09, 2011 8:13 pm

Priznajem....inače ne bih uživao u tome.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Apr 10, 2011 11:04 am

Navodno o svemu vode brigu korporacije koje imaju pod kontrolom svjetska skladišta novca a tu za ljubav nema mjesta...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Apr 10, 2011 3:40 pm

Ko sada stalno kuka....prepusti se i uživaj u vožnjama majstora....mani se para i urota.
Bolje baci komentar na pitanje....
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Mon Apr 11, 2011 6:43 am

Dobro.Kud je ona pederčina napravio taj incident koji se može protumačiti kao namjeran tu još i organizator pravi vrlo ozbiljan incident nakon tog incidenta koji je isto za analizu.Toliki broj zatečenih redara sjatio se do pedera da mu pomažu.Stonera nitko nije doživljavao.Svi vi koji ste zaljubljeni u pederčinu slijepi ste ili ste i vi pederi.Tu stazu treba odmah kazniti i uzet joj licencu.Stonerova djevojka je uzneverena i šokirana pratila ishod a baš me zanima kako izgleda frajer koji je bio zabrinut za pederčinu... :shock: :shock: :shock:
I na kraju pun mi je gurac ovog padanja kao po tepihu(razlog za teoriju zavjere).Padanja u nekadašnjem GP-u su bila autentična padanja i ono nije moglo biti namješteno ni namjerno.Uostalom dali vi koji svršavate na pederčinu uživate u doktorskim vožnjama drugih(125 ccm ili možda moto 2).


http://www.youtube.com/motogp
Last edited by babaos on Mon Apr 11, 2011 8:13 am, edited 1 time in total.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Mon Apr 11, 2011 7:49 am

feniks wrote:Odlično Zell....temeljito si i ozbiljno odgovorio na postavljeno pitanje,..čak si izneo i neke teze,koje su me oduševile, :clap: ...to je dokaz da si i ti ozbiljno propratio trku i pomenuti epilog :clap: ....Ja sam takođe "fanovac" Rossija,baš zbog te njegove harizme koju pominješ,ali i naravno zbog "doktorske",vožnje koju prikazuje.Sve to je potkrepljeno činjenicama iz njegove biografije,...međutim kada bi birao čoveka bližeg,ili sličnijeg mome temperamentu,to sigurno ne bih bio on,već recimo Spiez.Evidentno je da je načinio početničku grešku i možda su mu stvarno ambicije bile prevelike u datoj situaciji,...ali reći jednom 9-strukom šampionu sveta,da mu nedostaje talenat u odnosu na ambicije,to je već nešto drugo.....Jeste da se može shvatiti dvosmisleno rečenica koju je izrekao i jeste da je Stoner bio opravdano ljut zbog posledica ovih egzibicija Rossija,ali ipak ono što je rečeno,mislim da će ostaviti traga u njihovim međusobnim odnosima.....nas može možda to i da raduje,jer će borba u budućnosti biti bespoštednija,a time i interesantnija za gledanje...Što se tiče njegovih problema oko "sužene" kvadrature u boksu,....tu se u potpunosti slažem sa tobom,jer smo mi Srbi u tome isti kao i Italijani...ne može tolika energija na malom prostoru dobro funkcionisati....ali isto tako ne verujem da je taj "višak" ambicija potekao iz tog suženog prostora kojeg pominjemo,već mnogo većeg i šireg.....tu je već u pitanju i "pomalo" ego.Mislim da je Stoner ovim nesrećnim "incidentom" po njega,zadobio simpatije čak i iz Rossijevog tabora navijača....



To je bila loša vožnja.Pogriješio je i pao ...
Odkud toliko neozbiljnosti za komentar kako je on to rekao devetorostrukom prvaku svijeta.Zar Stoner nije prvak.Zar je to uopće važno.Tko je koga srušio i sjebao mu plasman.Stoner je to rekao dostojanstveno i uvjerljivo čovjeku koji je loše vozio ali čini se profesionalno izazvao incident.
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Mon Apr 11, 2011 10:14 am

babaos wrote:Dobro.Kud je ona pederčina napravio taj incident koji se može protumačiti kao namjeran tu još i organizator pravi vrlo ozbiljan incident nakon tog incidenta koji je isto za analizu.Toliki broj zatečenih redara sjatio se do pedera da mu pomažu.Stonera nitko nije doživljavao.Svi vi koji ste zaljubljeni u pederčinu slijepi ste ili ste i vi pederi.Tu stazu treba odmah kazniti i uzet joj licencu.Stonerova djevojka je uzneverena i šokirana pratila ishod a baš me zanima kako izgleda frajer koji je bio zabrinut za pederčinu... :shock: :shock: :shock:
I na kraju pun mi je gurac ovog padanja kao po tepihu(razlog za teoriju zavjere).Padanja u nekadašnjem GP-u su bila autentična padanja i ono nije moglo biti namješteno ni namjerno.Uostalom dali vi koji svršavate na pederčinu uživate u doktorskim vožnjama drugih(125 ccm ili možda moto 2).

http://www.youtube.com/motogp


Uhh.....sa mnogo emocija si komentarisao ovaj događaj....razumem da neko nekoga ne gotivi,ali ovo...mogu da odgovorim samo u svoje ime,pošto me je dotakao tvoj komentar u "ljubavnom"delu .....Ja lično nisam niukoga zaljubljen,pa pogotovu to nije Rossi,...ali priznajem da mi je lepo za gledati njegove majstorske vožnje,pa ponekad i šou koji izvodi...i veliki majstori greše,pa i on...ja lično ne verujem u njegovu nameru da padne i da obori takmaca....to je nemoguće proračunati sa posledicama.Jednostavno mislim da mu je ego bio preizražen...takav temperament,šta ćeš.....nema tu mesta za šonje i tutumiševe...A naravno ja lično gledam sve i zvanične i nezvanične treninge,pa naravno i trke,svih klasa,pa i reprize ako ih ima....i uživam svaki put ponovo gledajući isto,kao da je neka druga trka...
Slažem se za tvoj komentar vezano za organizatora trke....ali razumi i redare....svako je hteo da totakne i motor i velikog dotorea...Stoner je ipak još zelen za doktora i nema tu reputaciju kao on,...a to Španci i Italijani doživljavaju sasvim drugačije od običnog sveta....Postavi se ti na njihovo mesto...kada bi imao izbor da guraš motor Rossija,ili Stonera,...čiji bi pre gurao....,a imaš samo jednu priliku...
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron