ISTORIJAT MOTO GP-a

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 2:02 pm

Ali veliki Agostini je stigao do broja tih pobeda sa vožnjom u više klasa i to se mora reći.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 2:07 pm

feniks wrote:Ali veliki Agostini je stigao do broja tih pobeda sa vožnjom u više klasa i to se mora reći.



Statistiku to ne zanima.Ona ne misli ona govori poput robota...,No jasno je o čemu pričaš.Isto tako nitko drugima nije branio da voze ostale klase.Barry Sheene je probao 50 ccm pa nije išlo...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 2:12 pm

Evo šta statistika kaže za doktora.(u GP takmičenju)


.... (do 2010) 241 trka, 105 pobeda , 174(pol pozicija), 9 titula.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 2:25 pm

feniks wrote:Evo šta statistika kaže za doktora.(u GP takmičenju)


.... (do 2010) 241 trka, 105 pobeda , 174(pol pozicija), 9 titula.



Da,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 2:37 pm

Hteo sam da predhodnim postom kažem,da je doktor u načelu(ne statistički),već obišao legendarnog Agostinija,dostigavši 105 pobeda (17 manje),vozeći samo jednu klasu svake godine....Hipotetički gledajući,a i realno,doktor bi mogao kvalitetno da vozi bez problema još jednu klasu(da pravilnik to dozvoljava)...koliko bi onda on imao pobeda?....niukom slučaju ne umanjujem Agostinijev uspeh,niti uveličavam Rosijev,ovom postavkom,..već samo "glasno" razmišljam.... :think:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 3:59 pm

Ovo je realno. Zna se da što je Šumaher u F1 :arrow: to je (ili više) Doktor u Moto GPu. :handgestures-thumbup:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 4:44 pm

feniks wrote:Hteo sam da predhodnim postom kažem,da je doktor u načelu(ne statistički),već obišao legendarnog Agostinija,dostigavši 105 pobeda (17 manje),vozeći samo jednu klasu svake godine....Hipotetički gledajući,a i realno,doktor bi mogao kvalitetno da vozi bez problema još jednu klasu(da pravilnik to dozvoljava)...koliko bi onda on imao pobeda?....niukom slučaju ne umanjujem Agostinijev uspeh,niti uveličavam Rosijev,ovom postavkom,..već samo "glasno" razmišljam.... :think:



Preglasno razmišljaš.Statistika ne priznaje rekla kazala i šta bi bilo da bi bilo.Govorili su da Agostini ima superioran motor i da time rješava pobjede.Špekulirali su i da se boji voziti otok man.Kad ono mauna.Došao je na otok man i pobijedio.osim toga nek se zna.Rosi Agostinia nije još stigao.Mlad je i ima šanse to da.Nemojte se zajebavati sa statistikom i šta bi bilo da je bilo i šta bi bilo da pravila dozvoljavaju.Pravila su neumoljiva i to je realnost koja regulira i uvjetuje.Statistički nego kako !
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 4:57 pm

babaos wrote:
feniks wrote:Hteo sam da predhodnim postom kažem,da je doktor u načelu(ne statistički),već obišao legendarnog Agostinija,dostigavši 105 pobeda (17 manje),vozeći samo jednu klasu svake godine....Hipotetički gledajući,a i realno,doktor bi mogao kvalitetno da vozi bez problema još jednu klasu(da pravilnik to dozvoljava)...koliko bi onda on imao pobeda?....niukom slučaju ne umanjujem Agostinijev uspeh,niti uveličavam Rosijev,ovom postavkom,..već samo "glasno" razmišljam.... :think:



Preglasno razmišljaš.Statistika ne priznaje rekla kazala i šta bi bilo da bi bilo.Govorili su da Agostini ima superioran motor i da time rješava pobjede.Špekulirali su i da se boji voziti otok man.Kad ono mauna.Došao je na otok man i pobijedio.osim toga nek se zna.Rosi Agostinia nije još stigao.Mlad je i ima šanse to da.Nemojte se zajebavati sa statistikom i šta bi bilo da je bilo i šta bi bilo da pravila dozvoljavaju.Pravila su neumoljiva i to je realnost koja regulira i uvjetuje.Statistički nego kako !



Ne galami,...već predhodno pročitaj ceo post,....ja sam sve ovo naveo hipotetički,što sam i napisao,a ne statistički.Ako nisi raspoložen za takvu raspravu to je tvoje pravo i onda ok,samo reci.Jako si uporan,kao da si ti imao na studijama predmet statistike,a ne ja.Definicija statistike je:"da je to skup netačnih podataka".Ima razloga zašto se kaže tako.
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 4:58 pm

Ne volim te stvari. Statistika je kod nas uspela da dokaže (mnogo puta) da godišnja inflacija nije veća od 6%. To znači da je sve moguće, jer ko je uspeo ovo, uspeće i ono.

Zašto? Kako? :confusion-questionmarks:

Zato što kod nas nema OVO - ONO... :laughing-rofl: :laughing-rolling:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby Boki Ar » Sun Feb 20, 2011 5:42 pm

Prosto je, evo primer:

1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321

:happy-jumpeveryone:
User avatar
Boki Ar
 
Posts: 639
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:10 am
Location: Aranđelovac

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby Zel99 » Sun Feb 20, 2011 7:28 pm

feniks wrote:Hteo sam da predhodnim postom kažem,da je doktor u načelu(ne statistički),već obišao legendarnog Agostinija,dostigavši 105 pobeda (17 manje),vozeći samo jednu klasu svake godine....Hipotetički gledajući,a i realno,doktor bi mogao kvalitetno da vozi bez problema još jednu klasu(da pravilnik to dozvoljava)...koliko bi onda on imao pobeda?....niukom slučaju ne umanjujem Agostinijev uspeh,niti uveličavam Rosijev,ovom postavkom,..već samo "glasno" razmišljam.... :think:


Mislim da Dr.Rossija ipak opseda ideja o tom statistickom sustizanju Agostinija. Cini mi se da on to zeli u najjacoj konkurenciji na najtazi nacin. To moze da bude opasno po njega, kao sto je vec bilo prosle godine.
Da razmislja kao Draguljce, odavno bi on prestigao Ago-a. :lol: :lol:
Nije svako znanje bolje od neznanja
User avatar
Zel99
Site Admin
 
Posts: 1845
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:04 pm
Location: Vrsac

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 7:30 pm

Da tu se apsolutno slažem....Ali samo je jedan Dragojlo.... :lol: :lol: :lol:
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 8:47 pm

feniks wrote:
babaos wrote:
feniks wrote:Hteo sam da predhodnim postom kažem,da je doktor u načelu(ne statistički),već obišao legendarnog Agostinija,dostigavši 105 pobeda (17 manje),vozeći samo jednu klasu svake godine....Hipotetički gledajući,a i realno,doktor bi mogao kvalitetno da vozi bez problema još jednu klasu(da pravilnik to dozvoljava)...koliko bi onda on imao pobeda?....niukom slučaju ne umanjujem Agostinijev uspeh,niti uveličavam Rosijev,ovom postavkom,..već samo "glasno" razmišljam.... :think:



Preglasno razmišljaš.Statistika ne priznaje rekla kazala i šta bi bilo da bi bilo.Govorili su da Agostini ima superioran motor i da time rješava pobjede.Špekulirali su i da se boji voziti otok man.Kad ono mauna.Došao je na otok man i pobijedio.osim toga nek se zna.Rosi Agostinia nije još stigao.Mlad je i ima šanse to da.Nemojte se zajebavati sa statistikom i šta bi bilo da je bilo i šta bi bilo da pravila dozvoljavaju.Pravila su neumoljiva i to je realnost koja regulira i uvjetuje.Statistički nego kako !



Ne galami,...već predhodno pročitaj ceo post,....ja sam sve ovo naveo hipotetički,što sam i napisao,a ne statistički.Ako nisi raspoložen za takvu raspravu to je tvoje pravo i onda ok,samo reci.Jako si uporan,kao da si ti imao na studijama predmet statistike,a ne ja.Definicija statistike je:"da je to skup netačnih podataka".Ima razloga zašto se kaže tako.




Jebem ti uvijek ja.Zajebo si sve koji čitaju.To nije osnovna definicija statistike.To je širok pojam i općenito se kaže u cijelom svijetu da je statistika grana primjenjene matematike koja se bavi analizom podataka.Dakle pogledaj moje podatke koje sam stavljao o GP-u.Mene nisu zanimali citati kao tebe.Ja sam radio analizu i time ostvario novu informaciju koje u citatu nema...,Tvoja definicija je iz nekog neprincipjelnog područja kad se radi statistika na malom uzorku ili netočnom izvoru.Podaci sa kojima sam ja manipulirao su skup točnih apsolutno točnih podataka.Tvoje objede smatram pogreškom koja nema loše namjere i opraštam ti neprincipjelnu kritiku.Daj se malo uspori možda ti pomogne...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby feniks » Sun Feb 20, 2011 8:56 pm

Što se tiče podataka koje si izneo,svaka čast,kapa dole,...to sam i očekivao od tebe...a na ovo ostalo ostaćeš uskraćen za komentar....ne vredi više o tome raspravljati....u pravu si........
...auto je za prevoz tela,a motor za prevoz duše...

Image
Image
User avatar
feniks
 
Posts: 4800
Joined: Sat May 02, 2009 7:24 pm
Location: Subotica

Re: ISTORIJAT MOTO GP-a

Postby babaos » Sun Feb 20, 2011 9:09 pm

feniks wrote:Što se tiče podataka koje si izneo,svaka čast,kapa dole,...to sam i očekivao od tebe...a na ovo ostalo ostaćeš uskraćen za komentar....ne vredi više o tome raspravljati....u pravu si........



To čekam godinu dana.Odo u kafanu častim do fajronta.Cijeli život čekam da mi odabrani i renomirani takmac pruži Ruku i kaže:"U pravu si".Svaka čast.Iznenađen sam al nema veze...neću bit uobražen obećajem...,
Naravno,ako je dan sunčan,
User avatar
babaos
Site Admin
 
Posts: 8383
Joined: Mon Mar 09, 2009 10:22 am
Location: Osijek,Hrvatska,

PreviousNext

Return to Opste teme o motociklima

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron